Buddyzm - Inny punkt widzenia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Damian907 » 31 gru 2010, 21:14

Tomek12 pisze: (ale ogień to nawet gorzej niż robaki, zresztą w piekle jest i jedno i drugie)


A byłeś tam? :)

Tomek12 pisze:a jaki kościół odwiedziłeś? Może idź do innego.

(wyczuwam, że strasznie cię ktoś zawiódł, ale wierz mi, nie był to Bóg. Musiałeś gdzieś popełnić błąd).
Nie poznałeś jeszcze Pana Jezusa, bo gdybyś poznał, to nie odszedłbyś tak po prostu do Buddyzmu.
Zresztą, nie musisz nawet iść do kościoła, żeby Go spotkać. Możesz Go spotkać przy czytaniu Słowa Bożego, w swojej komórce, gdzie On Cię usłyszy, bo jest Bogiem. Jeśli Ty zbliżysz się do Niego i On zbliży się do Ciebie.


Odwiedziłem w swoim życiu kilka kościołów i w każdym było podobnie, zatem nie widzę powodu aby kontynuować swoje podróże w tym kierunku.
To nie było tak że się na czymś/kimś "zawiodłem", u mnie osobiście nie było żadnego "nawrócenia", ani "odwrócenia", nie było jakiegoś jednego obrotu o 180 stopni, to wszystko był proces, własne przemyślenia (częściowo już przedstawione), choć prawdą jest że wszystko zaczęło się od dostrzegania że księża nie są "ideałami", że często to co mówią jest inne niż to co robią. Ale nie był to główny powód "odwrócenia", raczej katalizator własnych przemyśleń i samodzielnych wniosków.
Czytałem biblię, niektóre fragmenty straszne, inne śmieszna, a część (zwłaszcza NT) zawierająca bardzo wysokie nauki o moralności, ale to wciąż dla mnie "nie to"...

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 01 sty 2011, 13:03

Damian907 pisze:Korzyścią może być moje dobro, ale również dobro innej osoby, zależnie od ścieżki którą się podąża.


Podaj swoj adres domowy na Onionforum, tam dla wielu osob dobrem jest wielokrotne zgwalcenie twojej matki, zony, i malej corki. A moze i pozniej ciebie. I rozpoczecie kolejki od nowa. I na pewno nie bedziesz zly z tego powodu, nie?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 01 sty 2011, 21:42

Buddyzm jest ok.
Ale - na Przenajświętszą Boginię Eris! - NIE KARMA KAGYU :!: :!: :!:


ATHEIST FOR JESUS
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 02 sty 2011, 22:23

Damian907 pisze:Zatem po kolei.

czy chciał byś poznać kogos kto oddał za Ciebie swoje życie ?
budda tego nie zrobił


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 sty 2011, 09:37

Damian907 pisze: Twoja analogia nie jest trafna dlatego że niebezpieczeństwo słupa wysokiego napięcia wynika z empirycznych obserwacji, wiem jak działa prąd, wiem że jest niebezpieczny, zatem wiem jak bardzo niebezpieczne jest dużo prądu. Jeśli chodzi zaś o tezy religijne (w tym przypadku istnienie Boga) to są one nieweryfikowalne, nie można spotkać Boga i z nim porozmawiać (z wyjątkiem ciężkich schizofrenii), więc jest to zupełnie inna sytuacja.
Rozumiem ze Wg ciebie Jezus miła Schozowfemię i podobnie apostołowie
Nie jest dobrze odrzucać świadectwo świadków szczególnie tego typu...
ale skoro ty wiesz lepiej to pwenie schizy nie masz ;) [/fade]


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 sty 2011, 09:38

Damian907 pisze:Buddyzm jest dla ludzi wolnych, a nie dla lubiących się podporządkowywać.
A czy podporzakdowanie sie jest brakiem wolności?
Własnie NIEWOLA BUNTU i stałego myslenia że JA SOBIE PORZĄDZE Sam sobą wywołuje to co widzimy dookoła.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 04 sty 2011, 19:44

Lash pisze:NIEWOLA BUNTU


ładne! Orwellowskie takie :)
"Wojna to pokój..." :) :) :)


ATHEIST FOR JESUS
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 sty 2011, 12:48

mamoń pisze:
Lash pisze:NIEWOLA BUNTU


ładne! Orwellowskie takie :)
"Wojna to pokój..." :) :) :)
Cóż może i orwlowskie ale niewola kontestacji i niszczenia i buntu to FAKT.
W tej kategorii sa anarchiści!
Wolność to brak przymusu czynienia. jeli ktos ma PRZYMUS BUNTU to nie jest wolny!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Buddyzm - Inny punkt widzenia

Postautor: fantomik » 05 sty 2011, 22:47

Damian907 pisze:Buddyzm jest pozbawionym dogmatów, spójnym

Nie ma to jak sprzeczność w pierwszych dwóch charakterystykach buddyzmu ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 05 sty 2011, 23:18

Buddyzm nie jest pozbawiony dogmatów.
Chociaż nie biorę odpowiedzialności za Karma Kagyu.
Ale skoro nawet Polska Unia Buddyjska za nich nie bierze odpowiedzialności to i ja nie muszę ;)


ATHEIST FOR JESUS
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 05 sty 2011, 23:20

Oczywiście, że nie jest pozbawiony ;) a spójność wewnętrzna o niczym nie przesądza (chociaż i z tą można by na pewno dyskutować).


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 06 sty 2011, 13:03

Ok, skoro tak to ja również zakładam niniejszym
Jednoosobową Sangę Buddyjsko-Faszystowską. Będę nauczał, że Budda tak naprawdę mówiąc o cierpieniu przekazał nam instrukcje jak zadawać cierpienie Żydom i homoseksualistom.
Polska Unia Buddyska będzie się odcinać od tego tak samo jak od Karma Kagyu, ale kogo obchodzi zdanie jakiejś tam unii?


ATHEIST FOR JESUS
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: MieczDucha » 08 sty 2011, 11:39

Wiekszosc samobojstw w Japonii to owoce tzw buddyzmu http://www.sfora.pl/Japonczycy-nie-chca ... ege-a28001

" A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich " 1 TYMOTEUSZA 4:1



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości