Buddyzm - Inny punkt widzenia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
sawra
Posty: 28
Rejestracja: 26 sty 2011, 17:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sawra » 27 sty 2011, 00:59

Małgorzata pisze:Nie oceniałam Cię ze względu na Twoją moralność, tylko wskazałam fragment wypowiedzi sprzecznej z duchemchrześcijaństwa. W nim nie ma "klapsów i krokietów". Ot wszystko. Nie wiem, czemu mają służyć Twoje nadinterpretacje mojego stwierdzenia.

Po pierwsze, nie morzesz mnie oceniac pod wzgledem jakiejkolwiek moralnosci bo wogole mnie nie znasz.
Po drugie, jesli uwazasz ze niemoralne jest wogole bycie niechchrzescijaninem, to prosze zglaszac pretensje do zalozycieli tego forum. Skoro dopuszczaja do dyskusji "inne religie i filozofie" to prosze do nich zglaszac zastrzezenia.
Po trzecie, niczego z twojej strony nie nadinterpretuje bo jak na razie nie ma czego.


sawra
Posty: 28
Rejestracja: 26 sty 2011, 17:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sawra » 27 sty 2011, 01:01

Małgorzata pisze:Zauważyłam ostatnio, że istotnie niesamowity wysyp niewierzących na forum. Mało dyskutują, a raczej przepychanki uskuteczniają. I od razu ruszają do boju "z kopyta". Jeden chyba tylko Tomasz_S rozmawia.

Pani Malgorzato - ma pani wielkie mniemanie o sobie.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 27 sty 2011, 01:27

sawra pisze: Po pierwsze, nie morzesz mnie oceniac pod wzgledem jakiejkolwiek moralnosci bo wogole mnie nie znasz.


Dlaczego robisz takie kategoryczne stwierdzenie zabraniajace ocenianie ciebie ludziom ktorzy ciebie nie znaja? Dlaczego twoja postawa jest sluszna? Jesli nie ma jakiegos zewnetrznego miernika co jest sluszne a co nie, to skad wiesz ze przyjecie postawy jaka postulujesz w stosunku do ciebie jest sluszne?

Coz to jest prawda?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
sawra
Posty: 28
Rejestracja: 26 sty 2011, 17:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sawra » 27 sty 2011, 02:21

Dlaczego robisz takie kategoryczne stwierdzenie zabraniajace ocenianie ciebie ludziom ktorzy ciebie nie znaja? Dlaczego twoja postawa jest sluszna? Jesli nie ma jakiegos zewnetrznego miernika co jest sluszne a co nie, to skad wiesz ze przyjecie postawy jaka postulujesz w stosunku do ciebie jest sluszne?

Coz to jest prawda?


Paskudne zagrywki, panie Imperator... Oj brzydkie...Szczegolnie wobec nowych na forum.
W temacie o ekspansji islamu odpisuje za ciebie kolega zes nie rasista, a ty nie prostujesz tylko mrugasz oczkiem. Rasizm i nienawisc do blizniego wylazly jednak z ciebie dwa posty dalej. Nieladnie... A dla chrzescijanina to juz wogole porazka.
Ty sie mnie brachu nie pytaj o slusznosc mojej postawy tylko zastanow sie nad swoja i nie pytaj o mierniki zewnetrzne, bo w twoim przypadku nie wiem czy pytasz o lokalna temperature czy zazylosc z duchami. I nie smiej nawet mi tu robic jakichkolwiek "kategorycznych stwierdzen zabraniajacych oceniania ciebie ludziom, ktorzy cie nie znaja".
Masz w sobie jakas paskudna sklonnosc do manipulacji.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 27 sty 2011, 02:27

sawra pisze:W temacie o ekspansji islamu odpisuje za ciebie kolega zes nie rasista, a ty nie prostujesz tylko mrugasz oczkiem.


No a co mam tam pisac?
Ze jestem mniejszoscia rasowa w kosciele gdzie chodze, czy ze moja gf jest ladniejszego koloru skory niz moj?

A moze nazywasz mnie rasista bo nie lubie religii zalozonej przez pedofila?


sawra
Posty: 28
Rejestracja: 26 sty 2011, 17:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sawra » 27 sty 2011, 02:55

Twoje slowa:
"Nie mam ochoty aby po polskich ulicach biegali brazowi pedofile jak tu biegaja po brytyjskich. "
Czlowieku - zarty sobie robisz czy masz innych za kretynow? " Brazowi pedofile"? Chyba ze nie za bardzo zdajesz sobie sprawe z tego co glosisz. Informuje - pedofilia jest zaburzeniem osobowosci ( czy jak wolisz- zboczeniem) dotyczacym pewnego ulamka ludzkiej populacji, bez wzgledu na rase, religie czy kulture.


sawra
Posty: 28
Rejestracja: 26 sty 2011, 17:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sawra » 27 sty 2011, 02:57

Z drugiej strony - masz jakis problem z tym ze jestes "mniejszoscia rasowa" w kosciele do ktorego chodzisz? Po co to piszesz?


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 27 sty 2011, 03:14

sawra pisze:Z drugiej strony - masz jakis problem z tym ze jestes "mniejszoscia rasowa" w kosciele do ktorego chodzisz? Po co to piszesz?


Nie mam zadnego problemu. Bardzo dobrze sie tam czuje.

sawra pisze:Czlowieku - zarty sobie robisz czy masz innych za kretynow? " Brazowi pedofile"?


Przeczytaj:

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/zbrodni ... omosc.html

http://religiapokoju.blox.pl/2011/01/An ... ikami.html

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/male-bi ... omosc.html

A pozniej sie doksztalc skad sie takie rzeczy biora:

Muhammad married Aisha when she was six, and had sexual intercourse with her while she still remained pre-pubescent at the age of nine lunar years.

http://wikiislam.net/wiki/Pedophilia_in_the_Qur'an


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 sty 2011, 10:51

Dwa razy napisałam, że nie oceniam Cię ze względu na moralne kryteria, a Ty mi odpisujesz:
sawra pisze:Po pierwsze, nie morzesz mnie oceniac pod wzgledem jakiejkolwiek moralnosci bo wogole mnie nie znasz.


Czy to poważne?

sawra pisze:Pani Malgorzato - ma pani wielkie mniemanie o sobie.


Znam swoją wartość w Chrystusie :D

A stwierdzenie, ze na forum pojawili się ateiści i mało dyskutują, tylko mieszają w ogóle nie świadczy o poczuciu wyższości.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 27 sty 2011, 10:55

ann_in_grace pisze:Jak na buddystke in spe, to za bardzo wojujaca kolezanka jest. Hm.


Buddyjski pacyfizm to mit. Wiem z pierwszej reki. Sporo bylych buddystow u mnie w kosciele jest.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 27 sty 2011, 10:57

Małgorzata pisze:A stwierdzenie, ze na forum pojawili się ateiści


Pewnie gdzies byla reklama, ot co. :-)

Pogadaja, pogadaja i albo sobie pojda, a jak Bog da to zostana i sie nawroca. Czego im z calego serca zycze, bo wiecznosc to bardzo dlugo. A w wiecznosc w piekle to bardzo straszne.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Buddyzm - Inny punkt widzenia

Postautor: św.tomek » 27 sty 2011, 11:20

Damian907 pisze:Buddyzm jest pozbawionym dogmatów, spójnym, wolnym od pojęcia osobowego Boga-Stwórcy systemem nastawionym na duchowy rozwój człowieka. Głównym celem praktykowania metod jakie oferuje jest oczyszczenie umysłu z negatywnych emocji, rozpuszczenie egoizmu oraz rozwinięcie wszechobejmującego współczucia, intuicyjnej mądrości i absolutnej wolności, co prowadzi do doświadczenia nieuwarunkowanej radości i szczęścia.


wiesz Damianie
to bardzo piękne, że buddyzm wytycza ścieżkę do osiągnięcia doskonałości


za to chrzecijaństwo ma opdowiedź dla tych wszystkich, którym nie udało się tej doskonałości osiągnąć: przebaczenie


sawra
Posty: 28
Rejestracja: 26 sty 2011, 17:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sawra » 28 sty 2011, 18:45

ann_in_grace pisze:Jak na buddystke in spe, to za bardzo wojujaca kolezanka jest. Hm.


Jestem sympatykiem buddyzmu nie buddystka - nawet "in spe". Zreszta w buddyzmie stan rownowagi osiaga sie poprzez dluga i ciezka prace nad soba. Nie jest to latwe dla takich nerwusow jak ja. ;-)


sawra
Posty: 28
Rejestracja: 26 sty 2011, 17:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sawra » 28 sty 2011, 19:30

Malgorzata
Nie ustosunkowalas sie co do mojej wypowiedzi na temat buddyzmu ani zadnej innej. Nie polemizujesz, tylko sobie stwierdzasz ze nie mam pojecia o chrzescijanstwie i dyskwalifikuje mnie to jako dyskutanta. To ma byc wstep do dialogu?
Z ta moralnoscia wyskoczylas jak Filip z konopii, kompletnie ignorujesz moje posty, tylko macisz i udajesz ze to jest dyskusja.
Nie odpowiadaj komus tylko po to, aby zaznaczyc swoja obecnosc na tym forum. Ludzie nie rejestruja sie tutaj dla poznania twojego widzimisie.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości