Teoria "młodej Ziemi'

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Sierkovitz
Posty: 107
Rejestracja: 07 lis 2011, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sierkovitz » 17 lis 2011, 17:30

Ale żeby nie było zbyt kolorowo w tych modelach, programiści umieszczają w stałych takie wartości żeby model po puszczeniu maszyny na tydzień wyświetlił na ekranie 4500000000.


Jeśli tak jest - nic prostszego. Tylu kreacjonistów młodoziemskich a jakoś żaden z nich nie atakuje tych modeli. Owszem - czepiają się stałości tempa rozpadu, sugerują to, że Ziemia powstała już stara, ale tempa rozpadu - czyli tej stałej, która jest w modelu raczej nikt nie krytykuje. Bo wiedzą, że tempo jest zależne od fizyki kwantowej i oddziaływań wewnątrz atomów a te są świetnie poznane (stąd znamy okresy półtrwania).

To datowanie jest na podstawie najpoważniejszego dokumentu jaki istnieje na swiecie.


Najpoważniejszy - owszem. Wyrocznia w sprawie nauki? Zdecydowanie nie. Literalizm biblijny robi więcej złego dla religii niż cały ateizm razem wzięty. Niestety. Jednym z efektów ubocznych jest m. in. umniejszanie Biblii.

Widocznie szanowny pan nie zna historii nauki i sposobu w jaki idea "samorództwa" wszechświata w wielkim BUM się rozpoczęła


Od księdza...

Owszem, pominąłem merytoryczne argumenty w tym wypadku, ponieważ rozpoczęlibyśmy bezsensowną licytację na nieswoje osiągnięcia.


To jest przecież forum internetowe - nikt nie wymaga przecież prezentacji własnych badań w temacie - oczywiście, że trzeba się opierać na badaniach innych (jak w całej nauce - nota bene.

stwierdziłem ze to nie ma sensu kopiowanie czyichś osiągnięć, podałem tylko wnioski ogólne.


To pana zdanie - wg mnie w ten sposób prezentując tylko niejasne konkluzje łatwiej uniknąć szczegółowej analizy i krytyki danego argumentu.

Od yuch samych 40 lat wiemy, że hel ucieka nie w takim tempie jak chcą niektórzy i na dodatem istnieje pokaźny strumień helu słonecznego zasilający atmosferę i niwelujący ucieczkę helu atmosferycznego.


Ew. źródła tych rewelacji?
Czy zdaje sobie pan sprawę ze praktycznie wszyscy naukowcy na swiecie przeszli antychrześcijański, ateistyczny kurs szkolnej nauki, że urodzili się i wychowywali w ateistycznie nastawionym świecie mediów?


Przykładowo ja takiego kursu nie przeszedłem. I nikt kogo znam. Chyba, że za ateistyczny kurs uznaje pan zajęcia z metodologii prowadzenia badań.

Sam byłem kiedyś zagorzałym ewolucjonistą i wierzyłem w wielkie BUM


Tylko pokazuje pan swój brak zrozumienia zasad nauki. W nauce nie ma nic do wiary. Są dane i z tych dostępnych danych buduje się najbardziej prawdopodobną wersję. Jeżeli pojawia się bardziej wiarygodna wersja - chciał nie chciał trzeba zmienić podręczniki.

Pisałem już, że dendrochronologia kończy się na 4500 lat, reszta to dorabianie faktów do hipotez.


Wie pan jakie jest prawdopodobieństwo tego, że zgodność dendrochronologii jest przypadkowa i jeszcze do tego przypadkowo pokrywa się z C14? Nie wiem czy starczyło by forum na zera.... Dendrochronologia do 10 000 lat wstecz opiera się na dziesiątkach tysięcy próbek.


makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 17 lis 2011, 20:05

Sierkovitz

Najpoważniejszy - owszem. Wyrocznia w sprawie nauki? Zdecydowanie nie. Literalizm biblijny robi więcej złego dla religii niż cały ateizm razem wzięty. Niestety. Jednym z efektów ubocznych jest m. in. umniejszanie Biblii.


niestety podejscie literalne jest jedynym sensownym. 99 proc. przedstawicieli wczesnego kosciola bylo literalistami. Wlasciwie alegoryzm jest pomyslem stosunkowo nowym.
http://www.monasterujkowice.pl/books.php?b=18&c=4

taki np Ireneusz pisal wyraznie o doslownej interpretacji Ks.Rodzaju a po Paruzji oczekiwal tysiacletniego krolestwa z harmonia w przyrodzie, jaka byla w Ogrodzie Eden.
Polecam "Wyklad nauki apostolskiej" z II wieku.
Jesli nauka ma racje to nie wiem czy jakas alegoryczna religia (np w wykonaniu Fr.Collinsa) ma jakikolwiek sens.


Sierkovitz
Posty: 107
Rejestracja: 07 lis 2011, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sierkovitz » 17 lis 2011, 20:51

Temu argumentowi można przedstawić ten:

Niestety podejscie geocentryczne jest jedynym sensownym. 99 proc. przedstawicieli wczesnej astronomii bylo geocentrystami. Wlasciwie heliocentryzm jest pomyslem stosunkowo nowym.

Tego typu argument bazuje na tym, że tradycyjne podejście jest zawsze lepsze, ale to błąd logiczny (zresztą tak samo jak twierdzenie, że nowe jest zawsze lepsze). Koncepcje nie powinny być ewaluowane na zasadzie chronologii czy nawet przeszłych zasług ale na podstawie swojej kompatybilności z tym co wiemy o świecie. A literalizm jest mocno niekompatybilny. Nikt rozsądny nie kwestionuje istnienia Jezusa, ale świat który ma 6000 lat to po prostu śmieszne.

Nie do końca zgodzę się też z tym, że traktowanie Biblii alegorycznie to novum. Zacytowałem we wcześniejszym poście Św. Pawła (Ga 4:24), gdzie wyraźnie wskazywana jest alegoryczna interpretacja.

Zresztą, o ile się nie mylę, to pan cytował mój tekst z S24 (co w efekcie ściągnęło mnie na to forum) więc zna pan moje poglądy na ten temat. Moim zdaniem, literalizm to na dłuższą metę klątwa religii. Nie dość, że ją ośmiesza, to jeszcze zmusza osoby, które szczerze wierzą, do życia w kłamstwie. Do odrzucania rzeczywistości w imię źle pojętej teologii.


awaryjan
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: awaryjan » 18 lis 2011, 08:28

KAAN pisze:
awaryjan pisze:
Dlaczego datowanie np odciskow skamienialosci, ktore moga pojawic sie w skalach wulkanicznych, daje miliony lat?
Widocznie ktoś przyjął złe założenia przy określaniu metody badania wieku skał.
Poproszę tytuł pracy naukowej popierającej to stanowisko.
A po co?

Bo w przeciwnym przypadku są to Twoje luźne przemyślenia, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i nauką, na którą to naukę usiłujesz się powoływać. Jest też opcja numer dwa: przestań w końcu wymyślać niestworzone rzeczy, tylko przyznaj otwarcie, że wiara jest dla Ciebie wszystkim i choćby była w totalnej opozycji do dzisiejszego stany wiedzy to i tak Cię to nie obchodzi. Proste.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 18 lis 2011, 10:07

awaryjan pisze:
KAAN pisze:
awaryjan pisze:
Dlaczego datowanie np odciskow skamienialosci, ktore moga pojawic sie w skalach wulkanicznych, daje miliony lat?
Widocznie ktoś przyjął złe założenia przy określaniu metody badania wieku skał.
Poproszę tytuł pracy naukowej popierającej to stanowisko.
A po co?
Bo w przeciwnym przypadku są to Twoje luźne przemyślenia, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i nauką, na którą to naukę usiłujesz się powoływać. Jest też opcja numer dwa: przestań w końcu wymyślać niestworzone rzeczy, tylko przyznaj otwarcie, że wiara jest dla Ciebie wszystkim i choćby była w totalnej opozycji do dzisiejszego stany wiedzy to i tak Cię to nie obchodzi. Proste.
Muszę ci uświadomić pewną rzecz, to jest forum na którym wymieniamy poglądy, gdybym chciał każdemu udowadniać, że nie jestem wielbłądem to nie robiłbym nic prócz siedzenia przy komputerze. Na tym forum było wiele dyskusji na ten temat i kierowania do źródeł. Tak samo jak twoje luźne przemyślenia, tak samo moje poglądy opierają się o to co ktoś kiedyś zbadał. Nie sądzę żebyś zbadał osobiście jakąkolwiek próbkę skały, opierasz się więc na pracy innych. Ja ci uświadamiam, że to co sprzedają ci ateiści i ci którzy walczą z chrześcijaństwem świadomie, albo nieświadomie, jest jedynie niepotwierdzoną hipotezą. Jest sprzeczne z rzeczywistością i niczemu nie służy prócz walce z Biblią i chrześcijaństwem. Dowodzenie w temacie tobie i podobnym ludziom nie jest możliwe, ponieważ cała wiedza w tym temacie opiera się o spekulacje a ty nie przyjmiesz niewygodnych dla twojego światopoglądu argumentów. Z tych przyczyn bajki ewolucjonistów które prezentujesz mogą być skwitowane stwierdzeniem o błędzie metodologicznym z odesłaniem do dokumentu o największym możliwym autorytecie - Biblii.
Wyprzedzając twoje argumenty; Bibia nie jest podręcznikiem z nauk scisłych, ale zawiera stwierdzenia, które w sposób opisowy określają pewne zdarzenia w historii świata. Te wydarzenia to fakty z którymi nie ma sensu dyskutowć. Jeśli Biblia mówi o kilku tysiącach lat istnienia ziemi, to szukaj w przyrodzie śladów tego. Są tacy którzy znaleźli, ale oczywiście ty nie przyjmiesz tego co znaleźli bo z przyczyn ideologicznych odrzucisz je na korzyść wymysłów naukowców ewolucjonistów.
Ale, żeby ci dać troszkę do myślenia przypomnę ci fakty upubliczniane przez ludzi kórzy mają dostep do badań.
Datowano pewne skały i otrzymano wyniki pomiędzy 7 a 18 mld lat , naukowcy spojrzeli na wyniki, hmmmm, to nonsens nie może być wieku powyżej domniemanego wieku wszechświata, no to go kwasem, wypłuczemy trochę ołowiu i bedzie cool ... jest, 3,8 to już ma sens, ogłaszamy: skala ma 3,8 mdl lat, tyle ile ma mieć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 18 lis 2011, 10:09

awaryjan pisze:...do dzisiejszego stany wiedzy


Bo przyszły może być inny. Sam więc widzisz, że dzisiejsze domysły (nawet naukowców) mogą znacznie odbiegać od rzeczywistości.


Sierkovitz
Posty: 107
Rejestracja: 07 lis 2011, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sierkovitz » 18 lis 2011, 10:41

Bo przyszły może być inny. Sam więc widzisz, że dzisiejsze domysły (nawet naukowców) mogą znacznie odbiegać od rzeczywistości.


Tylko dopóki to się nie zmieni - nie ma żadnych podstaw twierdzić inaczej. Takie handlowanie wątpliwościami nie ma żadnych merytorycznych podstaw. Równie dobrze można stawiać w ruletce na 37 - bo a nuż kiedyś zmienią zasady?


awaryjan
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: awaryjan » 18 lis 2011, 10:50

Adalbertus pisze:
awaryjan pisze:...do dzisiejszego stany wiedzy

Bo przyszły może być inny. Sam więc widzisz, że dzisiejsze domysły (nawet naukowców) mogą znacznie odbiegać od rzeczywistości.

Postaraj się dowiedzieć jak działa i czemu służy nauka.

KAAN pisze:Muszę ci uświadomić pewną rzecz

Uświadomiłeś po raz kolejny, iż wszystko to co tu wypisujesz to Twoje luźne przemyślenia, gdyż nie jesteś w stanie podać żadnego naukowego źródła potwierdzającego te wymysły.
KAAN pisze:Są tacy którzy znaleźli, ale oczywiście ty nie przyjmiesz tego co znaleźli bo z przyczyn ideologicznych odrzucisz je na korzyść wymysłów naukowców ewolucjonistów.

Tytuły peer reviewed prac naukowych albo patrz wyżej.
KAAN pisze:Z tych przyczyn bajki ewolucjonistów które prezentujesz mogą być skwitowane stwierdzeniem o błędzie metodologicznym z odesłaniem do dokumentu o największym możliwym autorytecie - Biblii.

Ponad miliard wyznawców Islamu również tak sądzi?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 18 lis 2011, 11:07

awaryjan pisze:
KAAN pisze:Muszę ci uświadomić pewną rzecz

Uświadomiłeś po raz kolejny, iż wszystko to co tu wypisujesz to Twoje luźne przemyślenia, gdyż nie jesteś w stanie podać żadnego naukowego źródła potwierdzającego te wymysły.
Twoje także są luźnymi przemyśleniami, wiarą w mity.
KAAN pisze:Są tacy którzy znaleźli, ale oczywiście ty nie przyjmiesz tego co znaleźli bo z przyczyn ideologicznych odrzucisz je na korzyść wymysłów naukowców ewolucjonistów.
Tytuły peer reviewed prac naukowych albo patrz wyżej.
Zacznij czytać Biblię i kreacjonistyczne prace albo patrz wyżej.
KAAN pisze:Z tych przyczyn bajki ewolucjonistów które prezentujesz mogą być skwitowane stwierdzeniem o błędzie metodologicznym z odesłaniem do dokumentu o największym możliwym autorytecie - Biblii.

Ponad miliard wyznawców Islamu również tak sądzi?
Widocznie mają wiecej mądrości od całej rzeszy ateistow.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 18 lis 2011, 12:11

awaryjan pisze:Postaraj się dowiedzieć jak działa i czemu służy nauka.


Wiem. Na co dzień korzystam z dorobku naukowców.


awaryjan
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: awaryjan » 18 lis 2011, 13:22

Adalbertus pisze:
awaryjan pisze:Postaraj się dowiedzieć jak działa i czemu służy nauka.

Wiem. Na co dzień korzystam z dorobku naukowców.

Fantastycznie, że zdajesz sobie z tego sprawę.

KAAN pisze:
awaryjan pisze:
KAAN pisze:Muszę ci uświadomić pewną rzecz

Uświadomiłeś po raz kolejny, iż wszystko to co tu wypisujesz to Twoje luźne przemyślenia, gdyż nie jesteś w stanie podać żadnego naukowego źródła potwierdzającego te wymysły.
Twoje także są luźnymi przemyśleniami, wiarą w mity.

Między Twoimi a moimi "mitami" istnieje drastyczna różnica w ilości badań i eksperymentów podjętych w celu sprawdzenia, czy przypadkiem nie ma w nich ziarnka prawdy.

KAAN pisze:
Są tacy którzy znaleźli, ale oczywiście ty nie przyjmiesz tego co znaleźli bo z przyczyn ideologicznych odrzucisz je na korzyść wymysłów naukowców ewolucjonistów.
Tytuły peer reviewed prac naukowych albo patrz wyżej.
Zacznij czytać Biblię...

Czytałem, ale niestety bieżący stan wiedzy ludzkości sugeruje, że spora jej część to tylko (i aż) piękne alegorie.

KAAN pisze:.. i kreacjonistyczne prace albo patrz wyżej.

Wskaż proszę źródła peer reviewed prac kreacjonistycznych podważających stary wiek Ziemi (tematem - przypominam - jest młoda Ziemia.), a z chęcią poczytam. Co prawda ostatnie rewelacje oparte na wymysłach Gentry'ego okazały się banialukami, ale czekam na więcej.

KAAN pisze:
Z tych przyczyn bajki ewolucjonistów które prezentujesz mogą być skwitowane stwierdzeniem o błędzie metodologicznym z odesłaniem do dokumentu o największym możliwym autorytecie - Biblii.

Ponad miliard wyznawców Islamu również tak sądzi?
Widocznie mają wiecej mądrości od całej rzeszy ateistow.

Nie odpowiedziałeś na pytanie, czy wyznawcy Islamu (a jest ich całkiem sporo) również uważają Biblię za dokument "o największym możliwym autorytecie".


awaryjan
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 08:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: awaryjan » 18 lis 2011, 14:59

ann_in_grace pisze:
awaryjan pisze:Wskaż proszę źródła peer reviewed prac kreacjonistycznych

Obejrzyj sobie "Expelled: Intelligence denied", a zrozumiesz niestosownosc powyzszego zadania.

Widziałem kiedyś, można więc uznać, że spełniłem Twoją prośbę. Teraz Ty odwdzięcz się tym samym, skoncentruj się i zerknij tutaj:
http://www.expelledexposed.com/



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość