Reinkarnacja

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 kwie 2012, 15:51

Kohelet pisze:Zbyszek się pogniewa, jak się dowie że weszłas dzis na forum bez jego pozwolenia... !

Kohelecie, jesteś niemiły dla Agnieszki- czy tego uczy Cię hinduska religia, której serce oddałeś?... ^^"
Oddaj serce Panu Jezusowi Chrystusowi, a przemieni Cię dogłębnie, i życiem wiecznym obdarzy, którego nie da Ci Kriszna, ani Twoje starania doczesne, choćby były mnożone przez niezliczone reinkarnacje (których i tak nie będzie, więc się niepotrzebnie łudzisz, na kolejne szanse oczyszczenia swego licząc!).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 08 kwie 2012, 16:19

Zbyszku, Kohelet wcale nie jest az tak bardzo niemily. Widze, ze stara sie byc mily i do tej pory byl dosc mily dla mnie i innych. Ale i tak niech odda swe serce i zycie Jezusowi !


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 kwie 2012, 16:22

agnieszkas pisze: Ale i tak niech odda swe serce i zycie Jezusowi !

Amen!
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 08 kwie 2012, 17:11

Oj Zbyszku nie przesadzaj, że jestem dla niej aż tak bardzo niemiły. Póki co, to jak sama przyznała nie jestem niemiły. A to ze ty stałeś się dla mnie mnie miły to tego ciebie uczy Twoja religia. W sumie to jest dla niej milszy niż ona dla mnie. Póki co to nie rozumiem tego wymagania, że ja mam być miły dla innych a inni nie muszą być dla mnie takimi. Nikt tu nie jest wolny od rzeczowej krytyki nawet kobiety. To jest taka płaszczyzna gdzie nie ma względów na płeć. Zszedłeś z merytorycznej rozmowy na osobiste dygresje i morały? Powiem delikatnie, że nie życzę sobie, takiego mnie traktowania. Tak uwagę usiłujesz zbyć istotę tematu?! Amen i Pozdrówka :lol:


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 kwie 2012, 17:15

Kohelet pisze:Powiem delikatnie, że nie życzę sobie, takiego mnie traktowania.

Masz rację i bedzie jak chcesz... Zamykam temat mojego pisania z Tobą. W Boże ręce oddaję sprawę bo ja Ciebie nie jestem w stanie do niczego przekonać...
Miej się dobrze, a nawet lepiej :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 08 kwie 2012, 17:31

Zbyszku, tak przejrzyj sobie dokładniej historię naszych rozmów pomiędzy mna a Tobą i Agnieszką, na tym wątku i zobacz kto dla kogo przestał być miły, a prawienie morałów, nie czyni z umoralniacza osoby w pełni prawej. Co do wedyjskiej reinkarnacji i chrześcijańskiej wiary w rzeczy ostateczne i tak jest kwestia wiary. Rozczarowałeś mnie Zbyszku, gdyż miałem nadzieję, że będziesz w stanie rozmawiać normalnie, tak sie rozmowia rzeczowo na forum, bez uciekania sie do osobistych dygresji, umoralniania czy wzywania do nawrócenia... ! Amen :-D :lol:


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 08 kwie 2012, 17:36

Zbyszku, tyle napuszonego patosu! Po co taki naiwna górnolotna przesada, że "mnie poruczasz... To jest naiwne i śmieszne...


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 09 kwie 2012, 08:31

Szkoda, że brakuje odważnych do wypowiadania się na ten temat, nie przeze mnie zresztą założony... Śmiało! Odwagi, chrześcijanie!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 11 kwie 2012, 21:01

"Dla tego, kto się narodził, śmierć jest pewna, a dla tego, kto umarł, nieuniknione są narodziny. Nie powinieneś zatem rozpaczać, lecz niezawodnie wypełniać swoje obowiązki".
Bhagavad-Gita 2:27


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 kwie 2012, 21:09

Kohelet pisze:"Dla tego, kto się narodził, śmierć jest pewna, a dla tego, kto umarł, nieuniknione są narodziny. Nie powinieneś zatem rozpaczać, lecz niezawodnie wypełniać swoje obowiązki".
Bhagavad-Gita 2:27


Ewangelia św. Marka 16:16 Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 12 kwie 2012, 08:54

Kaanie, a wymień przynajmniej takie ogólne liczby szacunkowe tych, którym przedstawiono możliwość uwierzenia?
Reinkarnacja daje możliwość i szansę nawrócenia wszystkim ludziom, natomiast chrześcijańska koncepcja wiecznej kary za tylko to jedno życie w tym ciele, tytlko nielicznym. Reinkarnacja jest zatem nauka bardziej godną miłosiernego i sparwiedliwego niż niemiłosierny dogmat chrześcijański, ograniczający zbawienie tylko do garstki szczęśliwców, którzy taką szansę otrzymali w pełni. No, złóżmy!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 kwie 2012, 09:03

Kohelet pisze:Reinkarnacja daje możliwość i szansę nawrócenia wszystkim ludziom,!
Reinkarnacja nie istnieje to zwykłe szatańskie kłamstwo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 12 kwie 2012, 09:08

Kaanie, takie tam Twoje epitety są bez jakiegokolwiek znaczenia... !


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 kwie 2012, 13:40

Kohelet pisze:Kaanie, takie tam Twoje epitety są bez jakiegokolwiek znaczenia... !
Żadne epitety, tylko stwierdzenie prawdy, wierzysz kłamstwu i je rozpowszechniasz. podwójna twoja wina.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
kooool
Posty: 277
Rejestracja: 06 mar 2012, 19:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kooool » 12 kwie 2012, 13:41

Kohelet pisze:Reinkarnacja daje możliwość i szansę nawrócenia wszystkim ludziom, natomiast chrześcijańska koncepcja wiecznej kary za tylko to jedno życie w tym ciele, tytlko nielicznym. Reinkarnacja jest zatem nauka bardziej godną miłosiernego i sparwiedliwego niż niemiłosierny dogmat chrześcijański, ograniczający zbawienie tylko do garstki szczęśliwców, którzy taką szansę otrzymali w pełni.


Bóg dał nam wolność wyboru między dobrem a złem, lecz dusze w piekle wolą zło, pomimo Jego błagań i Jego wołań Miłości.
Dlaczego nie mogłyby mieć jeszcze jednej szansy?
Trzeba nam zrozumieć, że one odrzucają Boga zupełnie. Jezus ukochał je aż do końca. Zwiedzione przez szatana, wolą iść za nim. Nawet po śmierci Bóg ukazał się im jednakże one dobrowolnie, bez najmniejszego wahania, poszły za szatanem. To był całkowicie ich wybór. One wybrały piekło na zawsze.

Bóg stworzył nas z Miłości, abyśmy Go kochali i siebie nawzajem.


Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef4.30-32 nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.
Odnówmy swojego ducha przez duchową rewolucję, rewolucję Miłości.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości