Tekstualny krytycyzm NT (anegdoty i nie tylko)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Turbo Ehrman

Postautor: św.tomek » 25 sty 2012, 09:37

Tomasz_S pisze:Przecież nie chodzi o kamienie same w sobie ale, o rozjazdy w tak zwanym kanonie
1 J 5:7 (Tysiąclatka) pisze:Trzej bowiem dają świadectwo: (8) Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą.
1 J 5:7 (Gdańszczanka) pisze:Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.
Sola Scriptura, wybierz se sam która, alleluja i do przodu. To i tak dopisek Erazma, ale to też nieważne, bo najważniejsze jest dobre samopoczucie
KJV, czy NIV, czy Warszawianka, wsio ryba



każdy mądry zna zasadę: "traduttore traditore"

ktoś kto solidnie zabiera się za studium tekstu nie bazuje tylko na pojedynczym tłumaczeniu, ale porównuje różne dostapne przekłady, a także odwołuje sie do tekstów w językach oryginalnych


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Turbo Ehrman

Postautor: św.tomek » 25 sty 2012, 10:19

Tomasz_S pisze:
św.tomek pisze:Ktoś kto solidnie zabiera się za studium tekstu nie bazuje tylko na pojedynczym tłumaczeniu, ale porównuje różne dostapne przekłady, a także odwołuje sie do tekstów w językach oryginalnych
Mhm i wyniku tych studiów Pan św. Tomek doszedł do wniosku, że najfajniejsza jest Gdańszczanka, bo zna biegle pewnikiem grecki, aramejski i łacinę :?:


1. Żadnego tłumaczenia nie uznałem za "najfajniejsze" - Twoja argumentacja jest słabiutka i rzeczywiście potrzebowałaby wzmocnienia, ale takimi kretyńskimi łgarstwami jej nie wzmocnisz, tylko osłabisz

2. nie znam języków oryginalnych, ale są opracowania, które pozwalają wniknąć w pewne niuanse językowe, dzięki którym moza zrozumieć przyczynę rozbieżności między przekładami


Twoje głupkowate ironizowanie ośmiesza wyłącznie Ciebie Tomaszu - cokolwiek nie powiesz, to mam nad Toba i tak wielką przewagę, bo znam Pismo z osobistej lektury - Ty zaś dałeś już wystarczające dowody na to, że Pisma wogóle nie przeczytałeś ze zrozumieniem nawet we własnym języku, a co do jego treści jesteś głębokim ignorantem


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Paul & The Law of Moses

Postautor: św.tomek » 28 sty 2012, 13:27

Tomasz_S pisze:Tak nawiasem, jeśli zbawienie płynie z wiary i łaski(Rz 6:14) to po jakie drzewko komuś prawo Mojżesza stanowiące jakiś kodeks postępowania (uczynków)


widzisz Tomaszu_S

problem z Tobą jest taki, że Ty z jakiejś propagandowej broszurki jedynie przeliterkowałeś pół zdania z listu do Rzymian, ale niewielkiego wysiłku przeczytania tego listu w całości już nie byłes w stanie się podjąć

a szkoda, bo w nim jest gotowa odpowiedź na Twoje pytanie :)


to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 sty 2012, 13:29

Tomasz_S pisze:Ehrman agnostyk nie wierzy w nieomylność Bibliii, a ten cały Clay mówi, że jej nie rozumie. Czemu istnieje naturalne zło, ano dlatego, że tak pisze w Księdze stworzenia, że Adam i Ewa "spaprali robotę" i dlatego dziś mamy np. tsunami, tak twierdzi Clay. A Ehrman po prostu to odrzuca.
Itp. , itd.
I co z tego, a moja mama nie lubi mleka. Nie ma najmniejszego znaczenia w co wierzy albo nie jakiś Ehrman agnostyk. Prawda o grzechu jest taka, że jako człowiek odziedziczyłeś grzeszność po Adamie i dlatego tkwisz w grzechu, co jest równoznaczne z wyrokiem śmierci. Masz jednak drogę wyjścia z tej sytuacji - zawierzyć Panu Jezusowi i wtedy możesz być zbawiony. I z góry odpowiadam na argument który zawsze przytaczasz w odpowiedzi, nie ma znaczenia czy w to wierzysz czy nie, wyrok jest postanowiony bo:

List do Rzymian 1:20 Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i boskość, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,

Ty też nie masz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 sty 2012, 10:28

Tomasz_S pisze:..Ehrman..
Jeszcze raz ci napiszę, nie obchodzi mnie co sądzi Ehrman, jaka jest jego wiara/niewiara. Nie wierzę guru i do tego agnostyckiemu guru. Jełśi czegoś chcesz się dowiedzieć zacznij czytać Biblię ze zrozumieniem, a przede wszystkim zmień swoje nastawienie do Biblii, bez tego cały czas będziesz krążył w ruchomych piaskach swoich watpliwości, bedziesz rozbijał w swoim umyśle wszystkie ide i nic konstruktywnego nie powstanie w twojej głowie. Na razie przyjąłeś taktykę niszczyciela, daleko z tym nie zajdziesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 sty 2012, 14:14

Tomasz_S pisze:
KAAN pisze:Jeszcze raz ci napiszę, nie obchodzi mnie co sądzi Ehrman, jaka jest jego wiara/niewiara. Nie wierzę guru i do tego agnostyckiemu guru. Jełśi czegoś chcesz się dowiedzieć zacznij czytać Biblię ze zrozumieniem, a przede wszystkim zmień swoje nastawienie do Biblii ...
Jeszcze raz ci napiszę, nie obchodzi mnie co sądzi Paul Washer, jaka jest jego wiara/niewiara. Nie wierzę guru i do tego ewangelicznemu guru. Jełśi czegoś chcesz się dowiedzieć zacznij czytać Biblię ze zrozumieniem, a przede wszystkim zmień swoje nastawienie do Biblii ...
Gdybyś nie zauważył nie odwołuję się Washera, on nie jest moim guru, natomiast ty usiłujesz Ehrmana cytować jako autorytet, on nie ma żadnego autorytetu. Co do Biblii to w odróżnieniu od ciebie czytam i znam Biblię i jej przesłanie.
Tomasz_S pisze:Bo moja prawda jest najmojsza, a nawet jeśli jest twojsza to i tak jest mojsza
Film "Dzień świra", chyba tak to leciało.
Nie mogłem się oowstrzymać, by nie napisać czegoś w duchu Kaanowej tolerancji
Piszesz swego rodzaju szum informacyjny, nie ma twojej prawdy, prawda jest jedna, a je nie jestem tolerancyjny. Od poprawności politycznej jestem daleko. Nie toleruję kłamstwa i głupoty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości