Czy Bóg ma rozrywki?!

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 21 kwie 2012, 19:30

Kohelet, żeby nie było, że jesteś mi obcy, a jam jest cham i prostak wychowany w rodzinie, która nie przekazała mi pozytywnych wzorców szacunku dla starszych, czytając dzisiaj Słowo, mam dla Ciebie werset. A że tak chętnie posiłkujesz się Biblią jak widać po poście wyżej (obłudniku szkaradny) myślę, że również owe wersety przyjmiesz z pokorą.

" [...] gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej, W ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego" 2 Tes 1, 7-9

Natrafiłem dzisiaj na ten werset i pomyślałem o Tobie. Udanego wieczoru.


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 21 kwie 2012, 22:11

Estel przytoczyłeś mi akurat taki werset, stosownie do tego, czego akurat mi życzysz najbardziej?
Jednym słowem miłość Chrystusowa, aż tak się w Tobie przelewa, że wszystkich innych niż chrześcijanie, szczególnie ci z Twojego kościoła palił byś żywcem w ogniu?
No tak wypalić wszystko do cna, co nie? A czego użyłbyś najchetniej? Miotaczy ognia, bomb napalmowych czy bomb fosforowych?
Wielka jest ta milość Chrystusa. Nie ma co! To jest naprawdę wielka miłość, miłosierdzie i sprawiedliwość.
Religia wedyjska pod tym względem proponuje coś całkowicie odwrotnego. Kryszna gdy uśmierca swoich demonicznych wrogów promuje ich tym czynem na wyższe planety, bowiem Kryszna przebywa w sercu każdej istoty żywej nawet tej najgorszej, i chce On, aby wszystkie dusze wróciły do Niego, gdyż są jego integralną częścią, ale jednocześnie oddzielną... ! Taki jest Kryszna!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 21 kwie 2012, 22:23

to nie jest coś czego Ci życzę. To jest coś co Cię czeka, jeżeli nie odwrócisz się od swojego bałwochwalstwa. Miłość Chrystusowa jest wielka, jest przerażająco wielka! ale jeśli Ty ją ignorujesz oddając hołd diabłu to nie dziw się, że spotka Cię gniew Boży i zostaniesz zniszczony.


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 21 kwie 2012, 23:57

No tak i dlatego trzeba tych co zbłądzili zywcem spalić ogniem, a potem przez całe wieki torturować ich w jeziorze ognia i siarki?! No jasne palić żywcem, a najlepiej bombami fosforowymi :laie: !


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 22 kwie 2012, 08:43

Kohelet, Bóg daje Ci szansę, świadomie ją ignorujesz.

"Bo kto mnie znalazł, znalazł życie i zyskał łaskę u Pana, Lecz kto mnie pomija zadaje gwałt własnej duszy; Wszyscy, którzy mnie nienawidzą miłują śmierć" Przy 8,35-36

na razie zachowujesz się jak głupiec i spotka Cię zasłużona kara.

Wiesz zawsze jest szansa, że kriszna Cię uratuje.

Upamiętania życzę.


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 22 kwie 2012, 08:58

Bóg daje mi taką szansę, by nie trafić do trafić do wiecznej smażalni? To jakieś kpiny ze świętego Boga? :laie:


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 kwie 2012, 10:23

Kohelet pisze:Bóg daje mi taką szansę, by nie trafić do trafić do wiecznej smażalni? To jakieś kpiny ze świętego Boga? :laie:
Kpisz z Bożej miłości? Bóg wyciąga rękę, a ty sobie żarty stroisz z jego łaski? Niedobrze z tobą.

Dzieje Apostolskie 4:10 To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami.
11 On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym.
12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Nawróć się do Pana Jezusa, bo inaczej marny twój los.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 22 kwie 2012, 15:46

A gdzie tu jest ostrzeżenie przed wieczną smażalnią? O konkrety, jak zawsze, proszę!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 22 kwie 2012, 15:54

I nie mogę jak zawsze się tych konkretów doprosić. Przecież tak rzekomo dobrze znacie Biblię, a wychodzi na to, że ja "poganin", znam ją lepiej od Was. Chyba mi nie odmówicie tego, że znam ją stokrotnie lepiej niż Wy, chrześcijanie?!
No bo jak widzicie posługuję się Waszym Pismem Świetym, o wiele merytoryczniej niż Wy, którzy uznajecie je za swoje.
Ja zdaje sobie sprawę z tego, że taka znajomością Biblii doprowadzam Was do wściekłości. Ale czy wściekłość powinna charakteryzować prawdziwych chrześcijan?
Nie sądzę! Chrześcijanie!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 22 kwie 2012, 16:07

Kohelet pisze:I nie mogę jak zawsze się tych konkretów doprosić. Przecież tak rzekomo dobrze znacie Biblię, a wychodzi na to, że ja "poganin", znam ją lepiej od Was. Chyba mi nie odmówicie tego, że znam ją stokrotnie lepiej niż Wy, chrześcijanie?!


Głupcze gdybyś znał ją lepiej to zobaczyłbyś w niej Prawdę. A tak wymądrzasz się tylko pustą znajomością określonych fragmentów które w danej chwili pasują Twojemu poglądowi.
Kohelet pisze:No bo jak widzicie posługuję się Waszym Pismem Świetym, o wiele merytoryczniej niż Wy, którzy uznajecie je za swoje.


jak przystało na prawdziwego sługę diabła, znasz Biblię wprost idealnie.
Kohelet pisze:Ja zdaje sobie sprawę z tego, że taka znajomością Biblii doprowadzam Was do wściekłości. Ale czy wściekłość powinna charakteryzować prawdziwych chrześcijan?
Nie sądzę! Chrześcijanie!


jakiej wściekłości ? skoro ją tak dobrze znasz poszukaj konsekwencji odrzucenia łaski Boga. Z taką znajomością Biblii jesteś jeszcze bardziej pożałowania godny głupcze.


Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 22 kwie 2012, 18:17

Tylko znasz jedno słowo, "głupcze" i "głupcze" jedynie, i to w stosunku do osoby o wiele starszej niz Ty i bardziej doświadczonej... To są jedyne Twoje, niewychowany młodzieńcze, argumenty... Juz ty mówiłem o szacunku dla starszych ludzi, ale powas chrześcijanach, to wszystko spływa jak woda po gęsi... !


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 22 kwie 2012, 18:26

Kohelet pisze:Tylko znasz jedno słowo, "głupcze" i "głupcze" jedynie, i to w stosunku do osoby o wiele starszej niz Ty i bardziej doświadczonej... To są jedyne Twoje, niewychowany młodzieńcze, argumenty... Juz ty mówiłem o szacunku dla starszych ludzi, ale powas chrześcijanach, to wszystko spływa jak woda po gęsi... !


Nie mamy dobrego wzorca w naszych rozmówcach.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 kwie 2012, 07:44

Kohelet pisze:A gdzie tu jest ostrzeżenie przed wieczną smażalnią? O konkrety, jak zawsze, proszę!
Smażalnia to nie piekło, lepiej poczytaj Biblię, żeby dowiedzieć się coś o piekle, Twoim problemem nie jest piekło, ale uznanie, że jesteś grzesznikiem zasługującym na karę, wrzucenia o jeziora ognistego po sądzie i wiecznego tam przebywania.
Konkrety masz tu :

Objawienie św. Jana 20:10 A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
11 I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
12 I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
13 I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
14 I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
15 I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.

Nie łudź się reinkarnacja nie uchroni cię przed sądem i karą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 23 kwie 2012, 08:18

Jeżeli nie skończysz w rozmowie ze mną na wmawianiu mi moich motywacji względem Boga, prawieniu mi obłudnie morałów oraz wygłaszania mi kazań i nie zaczniesz w końcu rozmawiać ze mną merytorycznie i rzeczowo, to raczej nie licz na dalszą polemikę ze mną lub dyskusję...


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 23 kwie 2012, 08:23

A co, wieczne torturowanie w ogniu swoich stworzeń to jest godne świętego i sprawiedliwego Boga? Przecież takie oszczercze przedstawianie Boga to sa bluźnierstwa przeciwko Niemu. Bóg nigdy nie będzie nikogo torturować przez całą wieczność...


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości