Biblia widziana z zewnątrz

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 kwie 2012, 11:35

Kohelet pisze:No dobra, jeszcze raz, gdzie w Starym Testamencie jest powiedziane, że Mesjasz "Nazarejczykiem nazwany będzie"? No gdzie?
Tam gdzie cytowałem, czy zdajesz sobie sprawę ze świadomość proroctwa że będzie nazwany Nazarejczykiem była powszechna w czasie przyjścia Pana Jezusa? O tym wiedziano, to proroctwo nie jest dla ciebie pisane, ale dla Izraela i wierzących ludzi, dlatego ty nie uznajesz tego proroctwa i robisz wszelkie wybiegi żeby je zdyskredytować. Ale nie przejmuj się ty nie jesteś w stanie zrobić krzywdy Biblii i proroctwom w niej zawartym :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 24 kwie 2012, 11:39

Zbawienie jest w jednym jedynym Bogu, a nie poza nim wróć do Boga to procentuje :D. Nie lubię herezji i zwodniczych nauk, nie moja wina, prawda jest objawiona w Biblii !
Wolisz się rozpuścić w eterze czy siedzieć stóp Zbawcy sącząc sobie soczek winogronowy :P


"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 24 kwie 2012, 14:22

Kohelet pisze:
okidoki pisze:W czasach Chrystusa żydowscy rabini stosowali różne metody odczytywania Pisma Świętego. Oprócz sensu dosłownego p’szat (prosty) istniały metody (remez, midrasz) pozwalające na nawiązania alegoryczne czy typiczne (np. "z Egiptu wezwałem syna mego"). Autorzy biblijni, jak Apostoł Mateusz, stosowali gotowe narzędzia i rozwiązania by dodatkowo wzmocnić swoją argumentację w oczach czytelników, pokazując jak wiele podobieństw występuje pomiędzy Psalmami czy historią Izraela, a życiem Jezusa Chrystusa.

Zapoznaj się np. z David H. Stern, Komentarz żydowski do Nowego Testamentu, Vocatio, a wiele ci się wyjaśni i nie będziesz mniemał, że coś sztucznie "dopasowywano".
Nigdzie w ST nie ma że "Nazarejczykiem nazwany będzie". "Z Egiptu wezwałem syna mego" w Ozeasza odnosi się do wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej a nie powrotu z Egiptu świętej rodziny.

Czy mnie oczy mylą czy zapomniałeś Kohelecie odrobić pracę domową? :roll:

Jezus narodził się w Betlejem tak jak zapowiedział prorok Micheasz, a został wychowany w Nazarecie, wypełniając proroctwo Izajasza. Poczytaj co o proroctwie Iz 11,1 mają do powiedzenia nawróceni mesjanistyczni Żydzi: Co rabini wiedzą o Mesjaszu?[URL].

" Niewątpliwie, musiał istnieć jakiś specjalny powód, dla którego Duch Święty natchnął Izajasza do użycia słowa „netzer” zamiast jego bardziej popularnego zamiennika, „tsemah”. Poprzez użycie hebrajskiego wyrazu „netzer” tłumaczonego jako „różdżka”, prorok Izajasz określa miejsce zamieszkania Mesjasza. (...)
Nazwa miasta Natzeret składa się wyrazu netzer i końcówki żeńskiej, określonej literą Taw.
Zatem, powodem użycia słowa „netzer” w analizowanym wersecie jest zastosowanie w nim gry słów. Mesjasz ma być Latoroślą mieszkającą w mieście Nazaret. Jest zatem określony jako Netzer z Netzeret. "


Kohelet pisze:W Daniela 9 trudno doliczyć jakichś konkretnych odniesień do czasu i okoliczności narodzin Jezusa w Nazarecie.

Proroctwo Daniela przepowiada dokładny czas śmierci Mesjasza, a nie czas jego narodzin. owinieneć mniej mędrkować, a uważniej słuchać Kohelecie. Czy przeczytałeś z należytą uwagą podany referat? [URL=http://potop-exodus.w.interia.pl/proroctwa/69tygodni.html]69 tygodni z księgi Daniela
.

Kohelet pisze:Wszelkie próby spekulacji matematycznych w tym zakresie zawodzą.

Proroctwo Daniela nie jest spekulacją, lecz wyznacza konkretną ilość lat po których nastąpi śmierć Mesjasza. Data liczona w oparciu o biblijny rok złożony z 360 dni, według ówczesnego kalendarza księżycowego, daje niepodważalny wynik - datę śmierci Pomazańca Pańskiego.

Wiem, że Kriszna nie wypełnił żadnego tak dokładnego proroctwa, ale zazdrość nie jest dobrym powodem do udawania, że wyliczenia są niejasne lub niezrozumiałe.

Kohelet pisze:W Izajasza 53 cierpiący za grzechy Izraela sługa Jehowy, może być samym Izajaszem lub cierpiącą resztką sprawiedliwych z Izraela. A to jest bardzo prawdopodobne, gdyż Izraelici nie znali koncepcji cierpiącego Mesjasza...

Naprawdę? Czy Izajasz UMARŁ ZA GRZECHY SWEGO LUDU ? Czy Resztka Izraela umierała sama za siebie? :-P

" Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie. Wszyscy pobłądziliśmy jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich. (...) za grzechy mego ludu został zbity na śmierć. Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi, i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem, chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy i w Jego ustach kłamstwo nie powstało."

Proroctwo Izajasza pasuje tylko do Jezusa Chrystusa - i tak właśnie zostało zaplanowane z góry :)


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 24 kwie 2012, 15:00

Kohelet pisze:A to jest bardzo prawdopodobne, gdyż Izraelici nie znali koncepcji cierpiącego Mesjasza...

Jeszcze wtedy jej nie odkryli. Ale Pisma zawierały ją od wieków.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 24 kwie 2012, 15:45

okidoki pisze:Poczytaj co o proroctwie Iz 11,1 mają do powiedzenia nawróceni mesjanistyczni Żydzi:

" Niewątpliwie, musiał istnieć jakiś specjalny powód, dla którego Duch Święty natchnął Izajasza do użycia słowa „netzer” zamiast jego bardziej popularnego zamiennika, „tsemah”.
Poprzez użycie hebrajskiego wyrazu „netzer” tłumaczonego jako „różdżka”, prorok określa miejsce zamieszkania Mesjasza. Nazwa miasta Natzeret składa się wyrazu netzer i końcówki żeńskiej, określonej literą Taw. Zatem, powodem użycia słowa „netzer” w analizowanym wersecie jest zastosowanie w nim gry słów. Mesjasz ma być Latoroślą mieszkającą w mieście Nazaret. Jest zatem określony jako Netzer z Netzeret. "


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 25 kwie 2012, 01:22

Okidoki, pokażesz w końcu werset z proroków mówiący, że Mesjasz "Nazarejczykiem nazwany będzie"?


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 25 kwie 2012, 11:40



"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 25 kwie 2012, 16:38

Czego nie czytałeś? Twoja strata!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 25 kwie 2012, 16:56

Nie chodziło mi o to, że nie czytałem tego artykułu całego, tylko część.


"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Awatar użytkownika
Kohelet
Posty: 520
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:54
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kohelet » 25 kwie 2012, 17:01

No to czytaj młodzieńcze wszystkie artykuły, do których chcesz się odnieść!


O wartości człowieka stanowią: MORALNOŚĆ, POBOŻNOŚĆ, TRANSCENDENTALNA SAMOREALIZACJA, ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA DUCHOWA i... WIEDZA MATERIALNA, A TAKŻE WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA!
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 26 kwie 2012, 13:24



to co czytasz powyżej, to MOJE ZDANIE - chyba że wyraźnie zaznaczę, że to cytat :)
Awatar użytkownika
kooool
Posty: 277
Rejestracja: 06 mar 2012, 19:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kooool » 30 kwie 2012, 19:40

Kohelet pisze:Po pierwsze ja znałem Biblię wtedy, gdy jeszcze byłem chrześcijaninem, a po drugie "poganin" może być bardziej duchowy od niejednego chrześcijanina. Ileż w was jest takiej zawziętej sekciarskiej zawziętości, nieprzejednania, dogmatyzmu i demagogii. Ileż trzeba mieć duchowej pychy w sobie i arogancji by twierdzić że ma się wyłączność na Boga i jego łaskę?!


Biblie można czytać oczyma ciała, mędrkując, co dobrego przyniesie ciału, szukając wymówek pożądliwości ciała w oczach Boga. To nie prowadzi do jej zrozumienia, ale wręcz odrzucenia jako pisma uprzykrzającego życie.
Słowo Boże, powinno się jednak czytać Sercem, oczyma Duszy, bo Bóg przekazuje słowo, ku Zbawieniu naszych nieśmiertelnych Dusz idących w ciemno za szatanem. Nie wszystko co przynosi korzyść duszy, podoba się ciału i tutaj pojawiają się różnice, które nad interpretujemy, bo jesteśmy Ciałem, a zapominamy o Wartości Duszy.

Każdy może zostać zbawiony, Bóg stwórca, kocha wszystkich jednakowo.

Nienawiść z "narzędzia jakim jest Biblia" wiąże się z brakiem zrozumienia tego co jest najważniejsze - Miłości, Pokoju, Pokory, Jedności, Dobra, Światła, Prawdy. Ewangelizacja Miłości nie polega na słowach czy myślach, lecz poprzez przykład życia, tak aby nasze życie było radosnym świadczeniem o Jezusie. Nie możemy mówić, że jesteśmy nawróceni, bowiem nasze życie musi stać się nieustannym nawracaniem się. Bóg da nam poznać, co mamy konkretnie czynić i jak się zmieniać.

Łk18.13-14 "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!"...Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony
1Kor1.29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.


Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef4.30-32 nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.
Odnówmy swojego ducha przez duchową rewolucję, rewolucję Miłości.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 gru 2012, 22:20

Isa 11:1-6 bg "(1) Ale wyjdzie rószczka ze pnia Isajego, a latorostka z korzenia jego wyrośnie. (2) I odpocznie na nim Duch Pański, Duch mądrości i rozumu, Duch rady i mocy, Duch umiejętności i bojaźni Pańskiej. (3) I będzie czułym w bojaźni Pańskiej, nie będzie według widzenia oczów swoich sądził, ani według słyszenia uszów swoich karał. (4) Ale będzie ubogich sądził w sprawiedliwości, a w prawości będzie karał cichych na ziemi. I uderzy ziemię rózgą ust swoich, a duchem warg swoich zabije niezbożnika. (5) Albowiem sprawiedliwość będzie pasem biódr jego, a prawda przepasaniem nerek jego.

Isa 53:1-12 bg "(1) Któż uwierzył kazaniu naszemu, a ramię Pańskie komu objawione jest? (2) Bo wyrósł jako latorostka przed nim, a jako korzeń z ziemi suchej, nie mając kształtu ani piękności; i widzieliśmy go; ale nic nie było widzieć, czemubyśmy go żądać mieli. (3) Najwzgardzeńszy był, i najpodlejszy z ludzi, mąż boleści, a świadomy niemocy, i jako zakrywający twarz swoję; najwzgardzeńszy mówię, skądeśmy go za nic nie mieli. (4) Zaiste on niemocy nasze wziął na się, a boleści nasze własne nosił; a myśmy mniemali, że jest zraniony, ubity od Boga i utrapiony. (5) Lecz on zraniony jest dla występków naszych, starty jest dla nieprawości naszych; kaźń pokoju naszego jest na nim, a sinością jego jesteśmy uzdrowieni. (6) Wszyscyśmy jako owce zbłądzili, każdy na drogę swą obróciliśmy się, a Pan włożył nań nieprawość wszystkich nas. (7) Uciśniony jest i utrapiony, a nie otworzył ust swoich; jako baranek na zabicie wiedziony był, i jako owca przed tymi, którzy ją strzygą, oniemiał, i nie otworzył ust swoich. (8) Z więzienia i z sądu wyjęty jest; przetoż rodzaj jego któż wypowie? Albowiem wycięty jest z ziemi żyjących, a zraniony dla przestępstwa ludu mojego; (9) Który to lud podał niezbożnym grób jego, a bogatemu śmierć jego, choć jednak nieprawości nie uczynił, ani zdrada znaleziona jest w ustach jego. (10) Takci się Panu upodobało zetrzeć go, i niemocą utrapić, aby położywszy ofiarą za grzech duszę swą, ujrzał nasienie swoje, przedłużył dni swoich; a to, co się podoba Panu, przez rękę jego aby się szczęśliwie wykonało. (11) Z pracy duszy swej ujrzy owoc, którym nasycon będzie. Znajomością swoją wielu usprawiedliwi sprawiedliwy sługa mój; bo nieprawości ich on sam poniesie. (12) Przetoż mu dam dział dla wielu, aby się dzielił korzyścią z mocarzami, ponieważ wylał na śmierć duszę swoję, a z przestępcami policzon będąc, on sam grzech wielu odniósł, i za przestępców się modlił."

Dan 9:24-27 bw "(24) Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi i twojemu miastu świętemu, aż dopełni się zbrodnia, przypieczętowany będzie grzech i zmazana wina, i przywrócona będzie wieczna sprawiedliwość, i potwierdzi się, widzenie i prorok i Najświętsze będzie namaszczone. (25) Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy. (26) A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie. (27) I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia."

Zauważ że to sa proroctwa dotyczące Jezusa, wszystkie się spełniły a jeśli miałbyś jakieś wątpliwosci takie jak Żydzi że mesjasz jeszcze nie przyszedł a Jezus nim nie jest to podkreśliłam ,że mesjasz miał przyjsć przed zburzeniem swiatyni. A właśnie po śmierci Jezusa została zburzona.

Poza tym widzę że chcesz ludzką logika zrozumieć Boga a to się nie da po prostu. Tylko mozesz wierzyć . Poza tym nie musisz wiedzieć na pewno gdzie będzie nowy świat czy na tej ziemi czy na jakiejś nowej w niebie. Dla człowieka jest ważne żeby dostał to życie wieczne i zaufał Bogu ,że da mu piękne miejsce na przyszłe życie, jeszcze tego miejsca nie znamy a nasze domysły to spekulacje i tyle. Jedynie w Jezusie możesz być bez grzechu bo tylko on za twoje grzechy zapłacił i tylko dzieki temu mozesz być dzieckiem Bożym mającym nadzieję na wiecznosć. Czytałam wedy są to naprawdę brednie i ludzkie wymysły samodoskonalenia. Ale jak człowiek stanie przed Bogiem to mu to nic nie pomoże bo każdy zgrzeszył i musi ponieśc kare i to kara za grzech jest śmierć. Tracisz mozliwosć życia wiecznego a tylko Jezus jeśli oczywiście zechcesz z tego skorzystać już za twoje grzechy poniósł karę i ty dzięki temu możesz stanać przed Bogiem czysty nownarodzony do życie w tej wiecznosci. Jak można odrzucić taka szansę ,gdzie cała wiecznosć stoi otworem i tak prostą drogę pokazał nam do niej Bóg. Po co rozpatrywać istotę Boga Relacje między Ojcem a Synem i zastanawiać się czym jest Duch Boga. Człowiek swoim rozumkiem tego nie zrozumie. Ale Bóg ci objawi że to świętość tak wielka że nie na nasz rozum a tylko na wiarę. Uwierz Bogu i doznaj tej wielkiej chrześcijańskiej radosci ,ze przed toba wiecznosć w świecie bez żadnego zła.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości