1000 sekt w Polsce

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

1000 sekt w Polsce

Postautor: Kamilzon » 21 cze 2012, 20:13

Witam

Dziś moja babka mówiła mi że słuchała mszy w radio ( ale nie radio maryja :-P tylko w lokalnym ) i ksiądz tam mówił że w Polsce jest 1000 sekt .

Mi się w to nie chce wierzyć myślę że ksiądz do sekt namieszał jeszcze Kościoły protestanckie i tak mu wyszło :-/

według mnie w Polsce największą sektą jest KrK

a jakie jest wasze zdanie ? :->


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 cze 2012, 20:40

tylko 1000? mało.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 1000 sekt w Polsce

Postautor: Hardi » 02 lip 2012, 02:34

Kamilzon pisze:według mnie w Polsce największą sektą jest KrK

nie mogę się zgodzić mimo, że mam uczulenie na tą instytucją, jednak nie można zaliczyć do sekty bo nie spełnia wszystkich wymogów, największą sektą jest organizacją Świadków Jehowy i wątpię aby w PL było więcej niż 10 sekt... według światowej organizacji walki ze sektami i niesiania pomocy ofiarom sekt, sektą jest organizacja religijna, która uważa, że:
- tylko ona poznała prawe i tylko ona ma ją objawioną
- tylko członkowie tej organizacji mogą być zbawieni, wszyscy spoza organizacji będą potępieni
- słowa guru/przywódcy/lider posiadają najwyższą wartość i są autorytetem, nie można z nimi dyskutować i ich podważać
- całkowite i bezwzględne posłuszeństwo guru/przywódcy/liderowi
- brak honorowego opuszczenie organizacji, każdy kto ją opuszcza jest automatycznie potępiony przez jej członków i jest gorzej traktowany niż osoby, które nigdy w tej organizacji religijnej nie były, osoba ta jest całkowicie odrzucona

pisałem to z pamięci, ale mniej więcej brzmi to właśnie tak


astrotaurus
Posty: 148
Rejestracja: 03 sty 2012, 06:40
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z internetu
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 1000 sekt w Polsce

Postautor: astrotaurus » 03 lip 2012, 19:35

Hardi pisze:nie mogę się zgodzić mimo, że mam uczulenie na tą instytucją,
A ja tam mogę i się zgadzam!

sektą jest organizacja religijna, która uważa, że:
- tylko ona poznała prawe i tylko ona ma ją objawioną
Pasuje do KK.

- tylko członkowie tej organizacji mogą być zbawieni, wszyscy spoza organizacji będą potępieni
Nie wiem czy to warunek konieczny, ale KK nie mówi, że można go olać i być zbawionym. A że raczy oferować zbawienie zagubionym - unowocześniany marketing.

- słowa guru/przywódcy/lider posiadają najwyższą wartość i są autorytetem, nie można z nimi dyskutować i ich podważać
"Dialog w Kościele to dialog d...y z kijem" jak mawiał Tischner, a przykłady Kunga, Vermesa, Węcławskiego itp tylko to potwierdzają.

- całkowite i bezwzględne posłuszeństwo guru/przywódcy/liderowi
Nawet jak chroni pedofilów przez cały pontyfikat to trzeba go na ołtarze wynieść.
A nieomylność?

- brak honorowego opuszczenie organizacji, każdy kto ją opuszcza jest automatycznie potępiony przez jej członków i jest gorzej traktowany niż osoby, które nigdy w tej organizacji religijnej nie były, osoba ta jest całkowicie odrzucona
A apostaci? Oni nawet nie mogą odejść, bo zawsze pozostają członkami.

pisałem to z pamięci, ale mniej więcej brzmi to właśnie tak
Tylko mniej więcej. I to raczej jako kopia agitki kościelnej, niż jako wiedza religioznawcza. A w religioznawstwie termin sekta nie ma tego zabarwienia pejoratywnego jakie rywalom przypisuje KK i nie tylko on.
KK jest przede wszystkim odłamem od starszej religii, więc to sekta pełna gębą.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 1000 sekt w Polsce

Postautor: albercik » 03 lip 2012, 23:36

Hardi pisze:
- tylko ona poznała prawe i tylko ona ma ją objawioną

KRK tak uważa o sobie

Hardi pisze: - słowa guru/przywódcy/lider posiadają najwyższą wartość i są autorytetem, nie można z nimi dyskutować i ich podważać

wypisz wymaluj papież i jego dogmat o nieomylności
Hardi pisze: - całkowite i bezwzględne posłuszeństwo guru/przywódcy/liderowi

Patrz wyżej
Hardi pisze: - brak honorowego opuszczenie organizacji


KRK ma coś z tego. Dziecko łatwo ochrzcić ale już za żadne skarby nie chca człowieka wypuścić z rąk (trudna procedura apostazji)

Dodam jeszcze inną ceche sekty - oderwała się od głównej religii, czy głównego nurtu religijnego

KRK również spełnia ten warunek - w 1054 KRK oderwał się od prawowitego Chrześcijaństwa


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
Dualista
Posty: 196
Rejestracja: 29 lip 2012, 16:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dualista » 30 lip 2012, 15:29

albercik, -zgadzam się :)


humata,huchta,hwarszta
" dobre myśli, dobre słowa , dobre uczynki "
Zaratusztra
Wierze w liberalny katolicyzm(40%) i protestantyzm(40%) z elementami religii monoteistycznych(, judaizm ,islam, bahaizm,sikhizm,zaratusztrianizm,babizm,rastafari) i białobogizm
Przyjmuje że papierze i prorocy są omylni,ale uznaje papieża za biskupa jak w uni ultrehckiej
Przyjmuje również 39 artykułów anglikańskich prócz świętych obcowanie
uważam że święta żydówskie nas wciąz obowiązują a kościół powinien być bez kapłanów
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 30 lip 2012, 18:00

A tak na poważnie - pytam głownie protestantów.
Kogo Wy uważacie za sekte? Jakie sekty są według Was szczególnie niebezpieczne?

Według mnie najbardziej kontrowersyjne sekty to ŚJ, Hare Kriszna, Mormoni,Kościół Moona, no i Scjentolodzy . Ci ostatni to jedna z najgorszych sekt. Ogłupiania,wyłudzanie pieniędzy są tam na porządku dziennym


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
Dualista
Posty: 196
Rejestracja: 29 lip 2012, 16:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dualista » 30 lip 2012, 18:19

albercik, zgadzam się :)
Scjentolodzy to psychole :/


humata,huchta,hwarszta

" dobre myśli, dobre słowa , dobre uczynki "

Zaratusztra

Wierze w liberalny katolicyzm(40%) i protestantyzm(40%) z elementami religii monoteistycznych(, judaizm ,islam, bahaizm,sikhizm,zaratusztrianizm,babizm,rastafari) i białobogizm

Przyjmuje że papierze i prorocy są omylni,ale uznaje papieża za biskupa jak w uni ultrehckiej

Przyjmuje również 39 artykułów anglikańskich prócz świętych obcowanie

uważam że święta żydówskie nas wciąz obowiązują a kościół powinien być bez kapłanów
Awatar użytkownika
Dualista
Posty: 196
Rejestracja: 29 lip 2012, 16:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dualista » 30 lip 2012, 18:24

ja bym dodał jeszcze odłamy adwentystyczne,zwłaszcza Dawidianie
i sekty które straszą "końcem świata" lub wyłudzają pieniądze- sekta Amway(sekta nie religijna)


humata,huchta,hwarszta

" dobre myśli, dobre słowa , dobre uczynki "

Zaratusztra

Wierze w liberalny katolicyzm(40%) i protestantyzm(40%) z elementami religii monoteistycznych(, judaizm ,islam, bahaizm,sikhizm,zaratusztrianizm,babizm,rastafari) i białobogizm

Przyjmuje że papierze i prorocy są omylni,ale uznaje papieża za biskupa jak w uni ultrehckiej

Przyjmuje również 39 artykułów anglikańskich prócz świętych obcowanie

uważam że święta żydówskie nas wciąz obowiązują a kościół powinien być bez kapłanów
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilzon » 30 lip 2012, 22:51

O miałem styczność z Amwayowcami i to jest sekta na 100%

tak jak mój nauczyciel od ekonomiki gadał że są 3 rodzaje sekt

1 Religijna np satanizm
2 Ekonomiczna np Amway
3 Polityczna np nazizm


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Dualista
Posty: 196
Rejestracja: 29 lip 2012, 16:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dualista » 31 lip 2012, 03:12

Kamilzon, dobrze powiedziane :) apropo szatanizm to sekta-niereligia-NEW age w najgorszej postaci,zaprzecza istnieniu Boga więc jest antyreligią,to coś obrzydliwego :/


humata,huchta,hwarszta

" dobre myśli, dobre słowa , dobre uczynki "

Zaratusztra

Wierze w liberalny katolicyzm(40%) i protestantyzm(40%) z elementami religii monoteistycznych(, judaizm ,islam, bahaizm,sikhizm,zaratusztrianizm,babizm,rastafari) i białobogizm

Przyjmuje że papierze i prorocy są omylni,ale uznaje papieża za biskupa jak w uni ultrehckiej

Przyjmuje również 39 artykułów anglikańskich prócz świętych obcowanie

uważam że święta żydówskie nas wciąz obowiązują a kościół powinien być bez kapłanów
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 31 lip 2012, 19:25

Bardzo niebezpieczną sektą podobną do mormonów jest Amighty Wind. Jej prorocy wieszczyli ostatnio nadchodzącą zombie apokalipsę :lol:


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 31 lip 2012, 19:47

Dualista pisze:ja bym dodał jeszcze odłamy adwentystyczne,zwłaszcza Dawidianie
i sekty które straszą "końcem świata" lub wyłudzają pieniądze- sekta Amway(sekta nie religijna)

Zgadza się Dualisto. Kontrowersyjna sektą jest też Misja Czajtani
Również ośmieliłbym się nazwać sektą tradycjonalistów katolickich (PSSPX, Sedewakandystów)
http://www.psychomanipulacja.pl/tem/tradycjonalizm.htm


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 31 lip 2012, 20:18

albercik pisze:Również ośmieliłbym się nazwać sektą tradycjonalistów katolickich (PSSPX, Sedewakandystów)


A także papieski Watykan jako taki.


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 31 lip 2012, 20:20

Alkhilion pisze:
albercik pisze:Również ośmieliłbym się nazwać sektą tradycjonalistów katolickich (PSSPX, Sedewakandystów)


A także papieski Watykan jako taki.

Zależy jak się spojrzy na to. Zobacz mój pierwszy post w tym temacie. Coś w tym jest


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości