Jedyny i niepodzielny Bóg, wyznanie inne od ŚJ - wolność

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 27 sie 2012, 20:47

Witam po spacerze z aparatem w Parku Chorzowskim, bo muszę na YouTube nowe filmiki wrzucić a korzystam tylko z moich zdjęć. Dodałem dzisiaj nowy filmik związany z tematem jedynego Boga: http://www.youtube.com/watch?v=7S93MVyo2Fs
PawełSz cieszy mnie, że z częścią moich poglądów zgadzasz się. Akurat podałeś fragment działu zdrowie na mojej stronie, który jak dla mnie jest bardzo ważny. Nie jestem osobą, która czuje się lepsza od innych. Uważam, że nie należy nikogo osądzać bo Jezus nam to definitywnie wyjaśnił "Nie sądźcie a nie nie będziecie sądzeni". Jednak mamy prawo głosić Słowo Boże wraz z naszą interpretacją, jednak zawsze zaznaczając, że nie musi być właściwa i tylko Bóg jest nieomylny. To jest przesłanie moje takie od serca, bo wiem, że ŚJ głoszą, że tylko oni znają prawdę i tylko oni to i tamto. Nigdy nie byłem ŚJ, nie mam ich nawyków, jednak moja mama w latach mojego dzieciństwa prowadziła z nimi dyskusję. Co do pierwiastka Bożego na tym się nie znam, bo jestem tylko człowiekiem, jednak pogaństwa i wszelkich pogańskich zwyczajów i tradycji nie toleruję jako wierzący w Boga jedynego, którego Słowo Boże znajduję w biblii Starego Testamentu oraz 4 Ewangeliach z wyjątkiem 5 pierwszych wersetów Jana, o których wyraziłem się na mojej stronie. Jezus nie był Bogiem i albo ktoś wierzy w Jedynego Boga Izraela albo w pogańskie naleciałości trójbóstw. Nie moja to sprawa w to co kto wierzy. Jednak ja bałwochwalstwu i pogaństwu mówię NIE. Takie mam przekonania i tyle.


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.
atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 01 wrz 2012, 18:28

Wczoraj przed sabatem, dodałem 6 filmików na YouTube związanych z tematyką religijną. Zdjęcia służące jako podkład są mojego autorstwa: Zapraszam na mój kanał filmowy http://www.youtube.com/channel/UCljBJrTGpEcYh6LoD6gYKWA


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.
atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 04 wrz 2012, 22:50

Wrzuciłem w dziale konkretyzującym wyznanie takie stwierdzenia. Proszę o komentarze:

Badacze Biblii Pozytywiści są niezależni, nie chcą sięgać po wsparcie państwa, korzystać ze zwolnień z ZUS itd. Wyznanie ma charakter świecki. Wszelkie darowizny każdy z członków wyznania może przyjmować na zasadach ogólnych zawartych przykładowo w tej umowie publicznej: www.pozytywista.org/umowa-darowizna.pdf

Wspólne spotkania wyznawców mają być zgodnie ze słowami jedynego i ostatniego nauczyciela Jezusa Chrystusa: "A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.

Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie". Mat 6:7-8. Spotkania współwyznawców mają odbywac się w swobodnym i przyjacielskim klimacie bez sztucznie narzuconej "religijności".

Każdy z współwyznawców może się modlić indywidualnie według swojego uznania, własnych upodobań również według słów Jezusa: "Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie." Mat 6:5-6.

Jeżeli ktoś chce założyć zbór w okolicach swojego miejsca zamieszkania może zostać bratem przewodnim, zajmującym się sprawami organizacyjnymi wyznania, dystrybucją materiałów drukowanych itd. Jeżeli brat przewodni będzie chciał może organizować też wyjazdowe spotkania integracyjne. Wszelka inicjatywa ma odbywać się wyłącznie z własnej woli bez nacisków ze strony współwyznawców. Każda praca na rzecz współwyznawców pownna być odpowiednio uszanowana w postaci darowizn. Mamy służyć Bogu głosząc Jego Boże Słowo i zachowując Jego przykazania, nie mamy natomiast obowiązków wobec ludzi również współwyznawców. Wspierać potrzebujących możemy według naszego uznania. Możemy jednak zakładać współwyznaniowe grupy wsparcia. W grupach mogą być np. osoby walczące z otyłością czy nadwagą, z nałogami, depresjami, czujące się samotnie itd. Osoby chętne do pomocy mogą się włączyć do takich grup wsparcia.


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jedyny i niepodzielny Bóg, wyznanie inne od ŚJ - wolność

Postautor: Hardi » 04 wrz 2012, 23:56

atare pisze:nowego związku wyznaniowego: Badacze Biblii Pozytywiści

w ostatnim czasie to jakaś moda u nietrynitarian sabatowców zakładania nowych związków wyznaniowych, w tym roku słyszałem coś o 4 czy 5, w tym jeden szybko podzielił się na 2, bo pożarli się o stołki, a chcieli sprzedawać swoje mieszkania itd. aby kupić jedne wielki budynek i zamieszkać razem jak niby pierwsi chrześcijanie (gdzie oni to wyczytali? bo na pewno nie w biblii, ani nawet w książkach historycznych), a raczej jak sekta... ten twój nowy związek wyznaniowy też składa się tylko z członków twoje najbliższej rodziny jak to ma zazwyczaj miejsce, czy jest dużą organizacją? macie w planach wydawać coś w rodzaju strażnicy? ;)


atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 05 wrz 2012, 00:26

Po co ta liczba mnoga. Na razie ułożyłem założenia. Wejdź na moją stronę i poczytaj a na pewno nie będziesz miał skojarzeń ze ŚJ. To nie jest kwestia mody tylko oświecenia, które akurat do mnie dotarło jakiś czas temu. Mam zamiar do wyznania zaprosić również antyklerykałów. Ludzie odwracając się od KK odwracają się również często od Boga. To jest w tym wszystkim smutne. Na teraz tutaj piszę w tym temacie. Intensywną akcję promocyjną przeprowadzę wkrótce. Budynki nie mają znaczenia. Można się spotykać np. w kafejkach i w przyjemnym klimacie przy kawce czy herbacie rozważać na spokojnie biblijną tematykę. Modląc się przy tym krótko i na temat tak jak to jest zaznaczone powyżej.


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.
atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 06 wrz 2012, 10:47

Co do sabatu zacytuję bardzo konkretne wersety z biblii: "Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię. I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon - mówi Pan. Gdy wyjdą, będą oglądać trupy ludzi, którzy odstąpili ode mnie; bo robak ich nie zginie, a ogień ich nie zgaśnie i będą obrzydliwością dla wszelkiego ciała." Iz 66:22-24. Zatem nie świętując sabatu i nie oddając w tym dniu Bogu pokłonu i czci w tym dniu jesteśmy jak zombie.


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 06 wrz 2012, 16:31

atare pisze:Co do sabatu zacytuję bardzo konkretne wersety z biblii: "Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię. I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon - mówi Pan. Gdy wyjdą, będą oglądać trupy ludzi, którzy odstąpili ode mnie; bo robak ich nie zginie, a ogień ich nie zgaśnie i będą obrzydliwością dla wszelkiego ciała." Iz 66:22-24. Zatem nie świętując sabatu i nie oddając w tym dniu Bogu pokłonu i czci w tym dniu jesteśmy jak zombie.


Przeczytaj ten fragment jeszcze raz.......ten fragment jest metaforyczny, a nie dosłowny....zresztą, gdzie tu mowa o zombi......biorąc go dosłownie, to raczej masz cotygodniowe pokazy trupów w ramach świętowania szabatu (nie sabatu; sabat to zlot czarownic) zorganizowane przez samego Boga :O

To już prędzej o szabacie i o ustanowieniu siódmego dnia świętym poszukaj w księdze Rodzaju......

pozdrawiam:)


atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 06 wrz 2012, 17:03

Zatem przytoczę jeszcze kilkanaście wersetów o sabacie z Biblii Warszawskiej jednak z oznaczeniami znanymi z innych przekładów biblijnych:

Wj 16:25 "I rzekł Mojżesz: Zjedzcie to dzisiaj, gdyż dzisiaj jest sabat Pana; dzisiaj nie znajdziecie tego na polu."

Wj 16:26 "Przez sześć dni będziecie to zbierać, ale dnia siódmego jest sabat. W tym dniu tego nie będzie."

Wj 16:29 "Patrzcie! Pan dał wam sabat. Dlatego daje wam też dnia szóstego chleb na dwa dni. Zostańcie każdy na swoim miejscu, niechaj nikt w siódmy dzień nie opuszcza swego miejsca."

Wj 20:10 "ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach."

Wj 31:15 "Sześć dni będzie się pracować, ale w dniu siódmym będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, poświęcony Panu. Każdy, kto w dniu sabatu wykona jakąkolwiek pracę, poniesie śmierć."

Wj 31:16 "Synowie izraelscy będą przestrzegać sabatu, zachowując sabat w pokoleniach swoich jako przymierze wieczne."

Wj 35:2 "Przez sześć dni wykonywać się będzie pracę, a w dniu siódmym będziecie mieli święty sabat całkowitego odpoczynku dla Pana; każdy, kto w nim będzie wykonywał pracę, poniesie śmierć."

Kpł 16:31 "Jest to dla was sabat, dzień całkowitego odpoczynku. Ukorzycie się w waszych duszach. Ustawa to wieczna."

Kpł 23:3 "Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dnia siódmego będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, uroczyście ogłoszone święto. Żadnej pracy nie będziecie wykonywać. Jest to sabat Pana we wszystkich waszych siedzibach."

Kpł 25:2 "Mów do synów izraelskich i powiedz im tak: Gdy wejdziecie do ziemi, którą Ja wam daję, to ziemia ta będzie obchodzić sabat dla Pana:"

Neh 9:14 "Ogłosiłeś im swój święty sabat, nadałeś im przykazania, przepisy i naukę przez Mojżesza, swego sługę."

Neh 10:32 "A jeśli poganie tej ziemi będą wystawiali na sprzedaż towary, i różnorodne zboże w dzień sabatu, nie będziemy go od nich kupować w sabat lub w dzień święta; zrzekniemy się także plonów w każdym siódmym roku oraz długu od każdego dłużnika."

Neh 13:18 "Czy nie tak postępowali wasi ojcowie, za co wszak nasz Bóg sprowadził na nas całe to nieszczęście, a również na to miasto! Wy zaś ściągacie jeszcze większy gniew na Izraela, znieważając sabat?"

Iz 58:13-14 "Jeżeli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwić swoje sprawy w moim świętym dniu, i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu godnym czci, i uczcisz go nie odbywając w nim podróży, nie załatwiając swoich spraw i nie prowadząc pustej rozmowy,Wtedy będziesz się rozkoszował Panem, a Ja sprawię, że wzniesiesz się ponad wyżyny ziemi, i nakarmię cię dziedzictwem twojego ojca, Jakuba, bo usta Pana to przyrzekły."

Lb 15:32-36 A gdy synowie izraelscy przebywali na pustyni, napotkali człowieka, zbierającego drwa w dzień sabatu. Ci, którzy go napotkali zbierającego drwa, przyprowadzili go do Mojżesza i Aarona oraz do całego zboru. I osadzili go pod strażą, gdyż jeszcze nie było rozstrzygnięte, co ma się z nim uczynić. I rzekł Pan do Mojżesza: Mąż ten poniesie śmierć. Niech cały zbór go ukamienuje poza obozem. I wyprowadził go cały zbór poza obóz, i ukamienowali go, i umarł, jak Pan nakazał Mojżeszowi.


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.
atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 08 wrz 2012, 10:53

"Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20.

Ten werset rozróżnia zdecydowanie tych, którzy ufają ludziom czyli świętują niedzielę ustanowioną przez KK i sprzeczną z biblią, gdyż nie ma żadnego biblijnego potwierdzenia, a tymi, którzy święcą sabat i ufają tylko Bogu.

Jezus zachowywał sabat: "I przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował, i wszedł według zwyczaju swego w dzień sabatu do synagogi, i powstał, aby czytać." Łk 4:16.

Jezus martwił się aby ucieczka z Jerozolimy nie wypadła w sabat: "Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat." Mt 24:20

A nawet gdy Jezus został złożony do grobu wszystko odbyło się zgodnie z zasadami sabatu: "A szły też za nim niewiasty, które razem z Jezusem przybyły z Galilei i widziały grób oraz jak składano ciało jego; Powróciwszy zaś przygotowały wonności i maści. Przez sabat zaś odpoczywały według przykazania." Łk 23:55-56.


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.
atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 28 wrz 2012, 07:19

Sprawy związane z nowym wyznaniem i poglądami na temat chrześcijaństwa dogmatycznego są rozwijane na tym forum:

http://watchtower-forum.pl/index.php?/t ... nitarnego/
Na teraz przekroczone 3300 odwiedziny wątku oraz ponad 520 odpowiedzi.

Zapraszam również na mój nowy blog, gdzie oczywiście z kulturą można komentować całą zawartość mojej strony: http://pozytywista.blogspot.com


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 wrz 2012, 09:11

atare pisze:Co do sabatu zacytuję bardzo konkretne wersety z biblii: .
Szkoda ze nie cytujesz właściwych :

Kol 2:13 I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;
14 Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
15 Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi.
16 Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.
17 Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.


Uwierz w Pana Jezusa a nie w cienie rzeczy przyszłych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 wrz 2012, 09:18

atare pisze:Sprawy związane z nowym wyznaniem i poglądami na temat chrześcijaństwa dogmatycznego są rozwijane na tym forum:

http://watchtower-forum.pl/index.php?/t ... nitarnego/
Na teraz przekroczone 3300 odwiedziny wątku oraz ponad 520 odpowiedzi.

Zapraszam również na mój nowy blog, gdzie oczywiście z kulturą można komentować całą zawartość mojej strony: http://pozytywista.blogspot.com
Nie są warte uwagi te linki, logika tam zawarta wyglada tak :
Ta przepowiednia sprawdziła się, ponieważ Jezus nazywany jest Bogiem, jednak nie jest Bogiem, gdyż Bóg jest jeden.
Czyli nie ważne co mówi Słowo, ale atare wie lepiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 28 wrz 2012, 09:32

Zacytuję całość by to rozważyć również tutaj:

Jedyny Bóg - chrześcijaństwo racjonalne bez dogmatów

"Wspomnijcie na sprawy dawne, odwieczne, że Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak Ja. Ja od początku zwiastowałem to, co będzie, i z dawna to, co jeszcze się nie stało. Ja wypowiadam swój zamysł, i spełnia się on, i dokonuję wszystkiego, czego chcę. Przywołuję ze Wschodu ptaka drapieżnego, a z ziemi dalekiej męża, który wykona mój zamysł; jak powiedziałem, tak to wykonuję, jak postanowiłem, tak to czynię." Izaj 46:9-11.

"Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju." Iz 9:5.

Ta przepowiednia sprawdziła się, ponieważ Jezus nazywany jest Bogiem, jednak nie jest Bogiem, gdyż Bóg jest jeden. Nazywanie to nie to samo co bycie kimś. Jezus Chrystus wielokrotnie potwierdził to przede wszystkim w tym wersecie: "Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest. Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej. Mar 12:29-30.

O Jezusie odkupicielu tak napisano w Księdzie Izajasza 53:1-12.
"Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać.Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego. Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami."
Nie ma w tej przepowiedni żadnej informacji, że Jezus jest Bogiem. Jest jednak wyraźnie napisane, że spełni wolę Boga.

"Czyś Ty większy od ojca naszego, Abrahama, który umarł? Także prorocy umarli. Za kogo się uważasz? Odrzekł Jezus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym. Jan 8:53.
W tych wersetach Jezus zaprzecza aby on sam siebie chwalił, mówiąc wyraźnie, że chwała oddawana Jezusowi niczym jest. Jezus jest szczęśliwy z uwielbienia, którym go darzy Bóg. Zatem oddając chwałę Jezusowi lub modląc się bezpośrednio do niego stoimy w sprzeczności z jego słowami. Jezus powiedział aby wychwalać tylko Boga "Chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie." Łk 2:14.

Jezus zawsze podkreślał, że tylko Bóg jest dobry, że słowa, które mówi nie są jego lecz są słowami Boga."A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań." Mt 19:17. "A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg." Mk 10:18. "Rzekł do niego Jezus: Dlaczego zwiesz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg." Łk 18:19. "A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych." Mt 4:4 ."Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. Jan 14:24."Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić." Jan 12:49.

Nie może być syn równy ojcu. Adam też był nazwany synem Bożym. Bóg nie ma natury ludzkiej, nie ma potomstwa. Jest Stworzycielem i zarówno Adam jak i Jezus Chrystus oraz wszyscy pozostali ludzie zostali przez niego stworzeni i potocznie mogą być nazwani synami Bożymi. Jednak jedynie Jezus był bez grzechu i pozostał do końca posłuszny woli Boga.

"Ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli." Rdz 6:2 "A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni." Rdz 6:4. "I zdarzyło się pewnego dnia, że przybyli synowie Boży, aby się stawić przed Panem; wśród nich przybył też i szatan, aby się stawić przed Panem." Joba 2:1. "Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy synowie Boży?" Hi 38:7. "Psalm Dawidowy. Oddajcie Panu, synowie Boży, Oddajcie Panu chwałę i moc!" Ps 29:1.

Jezus również uzywał słów synowie Boży: "Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani." Mt 5:9. "Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom, a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi." Łk 20:36.
"Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja." Jan 14:28.
Gdy Jezus uzdrawiał mówił, że to nie on czyni ale Bóg. Ludzie jednak sami dodawali co widać na przykładzie tego wersetu, że to Jezus uczynił. "Wróć do domu swojego i rozpowiadaj, jak wielkie rzeczy uczynił ci Bóg. I odszedł, rozpowiadając po całym mieście, jak wielkie rzeczy uczynił mu Jezus." Łk 8:39.

"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie." Mt 7:21. Kolejny raz Jezus mówi wyraźnie o pełnieniu woli Ojca czyli Boga a nie jego. Kolejne wersety są równie stanowcze: "W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie." Mt 7:22-23.

Jezus w Ogrodzie Oliwnym modlił się do Boga i wyraźnie z tej modlitwy wynika, że modlił się do Boga jako Jego stworzenie, poddane Jego woli, jednak obawiające się cierpienia, które jest mu przeznaczone. Bóg nigdy nie ma żadnych wątpliwości, obaw, nie musi być nikomu posłuszny.
"A sam oddalił się od nich, jakby na rzut kamienia, i padłszy na kolana, Modlił się mówiąc, Ojcze, jeśli chcesz, oddal ten kielich ode mnie; wszakże nie moja, lecz twoja wola niech się stanie. A ukazał mu się anioł z nieba, umacniający go. I w śmiertelnym boju jeszcze gorliwiej się modlił; i był pot jego jak krople krwi, spływające na ziemię." Łuk 22:41-44.

W Wikipedii przeczytamy: Ewangelia Jana - jedna z czterech Ewangelii Nowego Testamentu, której autorstwo przypisuje się Janowi Apostołowi, Janowi prezbiterowi lub bliżej nieidentyfikowalnemu "umiłowanemu uczniowi". Prawdopodobnie jest to Ewangelia chronologicznie najpóźniejsza ze wszystkich ewangelii nowotestamentowych i wyraźnie odróżnia się od pozostałych, tzw. synoptycznych. Wskazywano, że czwarta Ewangelia uzupełnia informacje podane przez synoptyków.

Wersety na początku Ewangeli Jana, które wzbudzają najwięcej emocji: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. W nim było życie, a życie było światłością ludzi. A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła." Jan 1:1-5.
Zacytowane wersety zaprzeczają istocie Boga i początkowi świata. W biblii jest napisane w pierwszym wersecie: "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię" I Moj 1:1. Bóg był zawsze. Słowa Bogu nie są potrzebne (Bóg nie ma żadnych potrzeb) są potrzebne Jego stworzeniom aby zrozumieli Jego wolę. Słowo zatem nie było na początku ponieważ od zawsze był Bóg Stwórca wszystkiego czyli również słowa. Jeżeli ktoś uważa, że tym słowem był Jezus wprowadza do swojej świadomości zaprzeczenie istnienia Boga jako Stwórcy i robi z Jezusa Boga, który stworzył świat. Nie są to słowa Jezusa, to należy podkreślić, nie pasują do pozostałej części Ewangelii Jana. Możemy zatem przyjąć, że nie są natchnione przez Boga lub zostały dodane później.

Również w Ewangelii Jana czytamy: "Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego." Jan 20:17. Zatem Jezus kolejny raz potwierdził tymi słowami, że nie jest Bogiem, a wstępuje do swojego i naszego Ojca oraz jego Boga oraz Boga naszego.W kolejnych słowach Jezus potwierdza, że Bóg jest jeden a on jest Jego posłańcem. "A to jest żywot wieczny, aby poznali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś. Ja Cię uwielbiłem na ziemi; dokonałem dzieła, które mi zleciłeś, abym je wykonał." Jan 17:3-4.

Jezus nigdy nie mówił, że Duch Święty jest osobną istotą. Duch jest mocą, która pochodzi od Boga." A gdy was wydadzą, nie troszczcie się, jak i co macie mówić; albowiem będzie wam dane w tej godzinie, co macie mówić. Bo nie wy jesteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Ojca waszego, który mówi w was. Mt 10:19-20. "Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność," Łk 4:18. "A Jezus, pełen Ducha Świętego, powrócił znad Jordanu i był wodzony w mocy Ducha po pustyni." Łk 4:1.A Zachariasza, ojca jego, napełnił Duch Święty, więc prorokował tymi słowy: Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, że nawiedził lud swój i dokonał jego odkupienia". Łk 1:67-68.

O czym możemy przecztać na: www.biblia.info.pl/template.php?tpl=jak_spisano_biblie "Wiemy, że do roku 200 po Chrystusie Kościół używał oficjalnie tylko czterech Ewangelii i żadnych innych; istniały także fikcyjne opowieści o Jezusie, poprzedzone listami przywódców chrześcijań­skich, którzy nastali po apostołach. Ale główny nurt Kościoła akcep­tował jedynie Ewangelie Mateusza, Marka, Łukasza i Jana, im tylko przyznając autorytet w sprawach życia i nauczania Jezusa.". Warto poczytać kim byli judeochrześcianie i kto dał początek tradycji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Judeochrześcijanie
Prawo Mojżeszowe czyli wszelkie tradycje i ceremonie żydowskie zostało zniesione przez Jezusa, natomiast Prawo Boże czyli dekalog nadal obowiązuje."Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie." Mt 5:17-18.

O Bogu w trzech osobach nie ma wzmianki w biblii. Są setki wersetów, że Bóg jest jeden i w jednej osobie. Dogmat o jednym Bogu w trzech osobach wymyślili ludzie. Do tego dodano tajemnicę trójcy, gdyż nie jest wytłumaczalne jak jeden Bóg może istnieć w trzech osobach. O bałwanach, bałwochwalstwie jest równie dużo wzmianek w biblii. Zatem jeżeli Jezus nie jest Bogiem a nie jest, bo gdyby był wyraźnie by to powiedział, przecież to jedna z priorytetowych zagadnień, uważanie Jezusa za Boga jest bałwochwalstwem i nieprzestrzeganiem pierwszego przykazania. Jezus nie mógł być zarówno człowiekiem jak i Bogiem. Jedno drugiemu zaprzecza. Bogów będących zarazem ludźmi czcili tylko poganie. Co do tajemnicy trójcy Jezus
o wszelkich tajemnicach tak się wyraził: "Bo nie ma nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani tajnego, co by nie stało się wiadome." Łk 12:2.

Bóg nie może umrzeć, On jest nieśmiertelny, a przecież Jezus prawdziwie umarł za nasze grzechy stając się barankiem ofiarnym. Wiara w zmartwychwstanie Jezusa jest dobrą nowiną i fundamentem chrześcijaństwa. Niektórzy uważają, że Jezus stał się Bogiem po zmartwychwstaniu. W takim przypadku byłoby to zaprzecznie istoty ofiary za nasze grzechy, ponieważ stanie się Bogiem byłoby nagrodą dla Jezusa za cierpienie i poniesioną śmierć. Bogiem nie można się stać, wiara w ludzi, którzy są lub stali się bogami jest zapożyczona z pogańskich wierzeń.

Odstępstwa od biblii i rozwój chrześcijaństwa dogmatycznego

W roku 321 cesarz Konstantyn Wielki wydał dekret o niedzieli: "Czcigodny dzień Słońca winien być wolny od rozpraw sądowych i wszelkich zajęć ludności miejskiej. Natomiast mieszkańcy wsi mogą w tym dniu swobodnie uprawiać rolę, często bowiem się zdarza, że właśnie wtedy wypada najkorzystniejsza chwila orania ziemi lub sadzenia winorośli, nie należy jej więc marnować".
Konstantyn Wielki czcił boga Słońca, nie miał wtedy z chrześcijaństwem nic wspólnego. Cesarz przyjął chrześcijaństwo dopiero na łożu śmierci. Dekret cesarza nie nakładał na chrześcijan nowego obowiązku religijnego świętowania niedzieli.

325 r. - Sobór nicejski. W wyniku głosowania 250 biskupów sprowokowanego naukami Arrio, księdza heretyka z Aleksandrii,który głosił że Jezus nie jest Bogiem, tylko bóstwem niższej klasy, 248 biskupów głosowało za uznaniem, że "Syn Boga został zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu czyli, że Bóg Syn jest tak samo Bogiem, jak Bóg Ojciec i że Bóg jest jeden, ale w różnych Osobach". Było to odstępstwo od przykazania: "Nie będziesz miał innych bogów obok mnie." II Moj 20:3.

364 r. - Na synodzie w Laodycei kościół zabronił świętowania soboty uznając niedzielę jako Dzień Pański wbrew biblijnemu przykazaniu "Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić". II Moj 20:8.

Dogmat stwierdzający, że Bóg jest Bogiem Troistym, istniejącym jako trzy Osoby: Ojciec, Syn, i Duch Święty został ostatecznie zatwierdzony na soborze konstantynopolitańskim w roku 381. Kolejne odstępstwo od pierwszego przykazania, w wyniku którego uznano, że Duch Święty tak jak Jezus Chrystus również jest Bogiem.

385 r. - Cesarz Maksymus dając posłuch oskarżeniom o herezję, po przesłuchaniu i torturach skazał Pryscyliana na śmierć.Wyrok przez ścięcie został wykonany w roku 385 w Trewirze, pomimo licznych interwencji. Był to pierwszy przypadek skazania na śmierć chrześcijanina za herezję z wyroku świeckiej władzy. Zapoczątkowano w ten sposób praktykę skazywania na śmierć za głoszone poglądy.
Źródło w wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pryscylian
392 r. roku cesarz Teodozjusz Wielki zakazał kultu pogańskiego, uznając religię chrześcijańską religią narodową.

Jak widać odstępstwa od biblii nagradzane są wsparciem władz cesarskich. Jezus powiedział "Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi.Nie możecie Bogu służyć i mamonie." Mt 6:24.

W 1215 roku przyjęto niebiblijny rzymskokatolicki dogmat o transsubstancjacji (przeistoczenie). W teologii katolickiej oznacza rzeczywistą przemianę substancji podczas Eucharystii: chleba (hostii) w Ciało, a wina w Krew Jezusa Chrystusa.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Transsubstancjacja
Jezus powróci na ziemię dopiero na Sąd Ostateczny. "I gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus, oto tam, nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, aby o ile można, zwieść wybranych. Wy tedy baczcie: Przepowiedziałem wam wszystko." Mk 13:21-23.

Założyciel zakonu Redemptorystów, Alfonso Liguori, (1696 – 1787) w podręczniku dla kapłanów katolickich tak pisał o władzy katolickiego kapłana nad ciałem Jezusa:

"Dostojeństwo kapłana bierze się także stąd, że posiada on moc nad prawdziwym i mistycznym ciałem Jezusa Chrystusa. W sprawie mocy, jaką kapłani sprawują nad prawdziwym ciałem Jezusa Chrystusa, naucza się, że gdy wygłoszą słowa konsekracji, Wcielone Słowo jest zobowiązane posłusznie przyjść do ich rąk w postaci sakramentu… Sam Bóg posłuszny wypowiedzianym przez kapłanów słowom – HOC EST CORPUS MEUM (”To jest ciało moje”) – zstępuje na ołtarz, przychodzi gdzie Go zawołają, ilekroć Go zawołają, oddając się w ich ręce, choćby byli jego nieprzyjaciółmi. Gdy już przyjdzie, pozostaje całkowicie w ich gestii; przesuwają Go z miejsca na miejsce, jak im się podoba, mogą też, jeśli sobie życzą, zamknąć Go w tabernakulum, zostawić na ołtarzu lub usunąć na zewnątrz kościoła, mogą też, jeśli tak postanowią,
spożyć Jego ciało lub podać innym jako pokarm…
W ten sposób kapłan może być nazwany stworzycielem swego Stwórcy, gdyż wypowiadając słowa konsekracji, stwarza on jakby Jezusa w sakramencie, dając Mu w nim życie, a także oferuje Go jako ofiarę wiecznemu Ojcu… wystarczy, że kapłan powie: ‘Hoc est corpus meum’ i oto chleb przestaje być chlebem, ale staje się ciałem Jezusa Chrystusa."
Alphonsus de Liguori, Dignity and Duties of the Priest, Brooklyn: Redemptorist Fathers, 1927, s. 26-27].

W roku 1317 roku papież Jan XXII ustanowił oficjalnie niebiblijne święto Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwane Bożym Ciałem. To katolickie święto jest obchodzone w Polsce od 1320 roku.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uroczystoś ... i_Pańskiej
Monstrancja używana do nabożeństw i adoracji oraz podczas obchodów tego katolickiego święŧa pasuje do opisu biblijnego: "Wysypują złoto z worka, a srebro ważą na szalach, wynajmują złotnika, aby z tego zrobił bożka, przed którym się pochylają i któremu pokłon oddają. Biorą go na ramiona, noszą go i stawiają na swoim miejscu, gdzie stoi i skąd się nie rusza, a gdy się woła do niego, nie odpowiada, nikogo nie może wyrwać z jego niedoli. Pamiętajcie o tym i przyznajcie się do winy, weźcie to do serca, wy odstępcy!" Iz 46:6-8.

Trójca pogańskie korzenie - fakt czy mit?

W google można wpisać: kult solarny w chrześcijaństwie ."W dawnych kulturach oddawanie czci boskiej Słońcu oraz bóstwom solarnym z nim związanym bądź system wyznaniowy uznający Słońce jako prasiłę twórczą. Prawie wszędzie Słońce występowało jednak jako bóstwo bezpośrednio podporządkowane lub tożsame głównemu bogu".W pierwszych wiekach chrześcijaństwa próbowano skierować rzymski kult solarny na osobę Chrystusa – określając go jako sol verus („słońce prawdziwe”), sol salutis („słońce zbawienia”), sol iustitiae („słońce sprawiedliwości”) http://pl.wikipedia.org/wiki/Kult_solarny

"Najwyższą rangą triadą byli związani ze sferą życia Anu – ojciec bogini ziemi Bau i wszystkich bogów; Bel – bóg ziemi - rządził życiem, śmiercią oraz panował nad demonami. Królowie babilońscy zawdzięczali mu ustanowienie władzy; Ea - bóg świata podziemnego, mądrości, źródeł wody i płodności – był twórcą życia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_babilońska

Triady bogów rzymskie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogowie_rzymscy

Trójca Kapitolińska: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trójca_Kapitolińska

Trójca bóstw etruskich: http://pl.wikipedia.org/wiki/Uni_(mitologia)

Triady Mykerinosa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mykerinos

Trójca Trimurti (trzy bóstwa: Brahma, Wisznu i Śiwa) tworzą jedynego boga Brahma http://pl.wikipedia.org/wiki/Brahma

Od około XIII wieku p.n.e. w religii ugaryckiej utrwaliły się triady bóstw według schematu: bóg obrońca – bogini – młody odradzający się bóg. W Byblos czczono więc Ela, Panią i Adonisa. W Sydonie – Baala, Asztarte i Eszmuna, w Tyrze - Melkarta, Asztarte i Eszmuna, Filistyni zaś czcili Dagana, Asztarte i Baala."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_kananejska

Szczegółowo opisany dogmat trynitarny: www.unitarianie.pl/artykuly/105-histori ... ynitarnego

Kto nie uznaje dogmatu trynitarnego: www.antytrynitarianie.pl/Kto_nie_uznaje_,3.html

Publikacja Jedyny Bóg w formie pdf wraz z błogosławieństwami do pobrania na: www.pozytywista.org/jedynybog.pdf

Pozytywnie emocje pokornych serc by Andrzej Pozytywista is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycieniekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Unported License. W oparciu o utwór dostępny pod adresem www.pozytywista.org
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 09:46 przez atare, łącznie zmieniany 1 raz.


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 wrz 2012, 09:45

atare pisze:Zacytuję całość by to rozważyć również tutaj:
"Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju." Iz 9:5.

Ta przepowiednia sprawdziła się, ponieważ Jezus nazywany jest Bogiem, jednak nie jest Bogiem, gdyż Bóg jest jeden. Nazywanie to nie to samo co bycie kimś.



Zacytowałem część aby pokazac jak bezsensowna jest całość:



Rozumiem, że dla niektórych Jezus to nie Bóg, jest to wg was bóg.

Nazywa się bogiem, ale Bogiem nie jest!

O takich bogach apostoł napisał!
(3) Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Boga. (4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego. (5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.

Gdyby to się odnosiło do Chrystusa wtedy Paweł i inni apostołowie służyli fałszywemu bóstwu zawnemu Chrystusem!

Na to wychodzi!
Chrystus nazywany jest bogiem ale nie jest prawdziwym Bogiem prosty wniosek:
służba Chrystusowi to służba fałszywemy bóstwu!

I tyle z tego całego "uczonego" wykładu wyszło, że apostołowie słuzyli fałszywemu bóstwu!
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 09:54 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
atare
Posty: 52
Rejestracja: 08 mar 2011, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: atare » 28 wrz 2012, 09:49

Całą stronę wrzuciłem aby się z tym zapoznać, ten fragment przed chwilą usunąłem, bo faktycznie nie rozumiecie czym są przepowiednie.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 09:58 przez atare, łącznie zmieniany 1 raz.


Chrześcijaństwo racjonalne i nieklerykalne http://www.pozytywista.org "Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20 "Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." Mt 23:8 BW.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości