Poznajcie Bahaizm

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 24 wrz 2012, 11:13

wszyscy się mylicie, Ptysiek jest po prostu trollem :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 24 wrz 2012, 11:20

albercik, dzieki nawet, nie wiedziałem jak to sie nazywa ,ale wyznaje :
1)troche z protestantyzmu:
-tylko wiara
-tylko łąska
-tylko Chrystus
-tylko Bogu Chwała

2)odrzucam : tylko pismo
3)przyjmuje z Biblii: brak piekła,Bóg jest miłością,
4)z bahaizmu: objawiciele boży

5)własne:
- nieśmiertelność duszy dla nowonarodzonych i pierwsze zmartwychwstanie i wieczne życie z Jezusem,
-śmiertelność duszy dla nienowonarodzonych i drugie zmartwychwstanie i śmierć z własnej winy,
-Jezus jest Bogiem,
Bóg Ojciec i Duch Święty nie istnieje
-Jezus jest zbawicielem,aniołem Michałem ,i człowiekiem-Bogiem
-odrzucam reinkarnacjie


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!

Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…
Baha’u’llah Pokłosie Pism
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 24 wrz 2012, 11:22

Ian, a co to jest troll?


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!



Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…

Baha’u’llah Pokłosie Pism
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 24 wrz 2012, 11:25

Ptysiek pisze:albercik, dzieki nawet, nie wiedziałem jak to sie nazywa ,ale wyznaje :
1)troche z protestantyzmu:
-tylko wiara
-tylko łąska
-tylko Chrystus
-tylko Bogu Chwała

2)odrzucam : tylko pismo

Już przez samo to nie możesz być protestantem. Widzę że przyjmujesz też pewne prawdy poza biblijne

[/quote]

Ptyśka jednak trolem bym nie nazwał ( w przeciwieństwie do Dzika). Wierzenie w Boga po swojemu nie kwalifikuje do bycia trollem


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 24 wrz 2012, 11:36

Ptysiek pisze:Właściwie to jestem agnostykiem,ale popieram wszystko co z "boga jest" protestantyzm ,bahaizm.
Tak osobisie to wyznaje własnowierstwo(coś jak metodyzm),nie chodzę do KRK od 5lat.


Witam serdecznie kolegę :)

Powiem że ja podobnie wierzę. Ewoluowałem przez lata ,aż doszedłem do obecnego stanu
Też popieram to co z Boga jest
Wierzę że:
Bóg (siła sprawcza) dał początek i stworzył wszechświat
Bóg jest dobry i chce dla nas dobrze
-Istnieje życie wieczne chodź nie wiem do końca w jakiej formie.
-Należy trwać w dobru cokolwiek się w życiu nie wydarzy.


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
Ptysiek
Posty: 178
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ptysiek » 24 wrz 2012, 11:46

Havecon, a czym jest deism ? :)


Isa ibn Marjam(Jezus) jest Bogiem Jedynym !!!



Prorocy i Posłańcy Boga zostali zesłani w celu prowadzenia ludzkości prostą Drogą Prawdy. Celem ich objawienia było nauczanie wszystkich ludzi, aby mogli oni w godzinie śmierci, w największej czystości i świętości oraz uniezależnieni od wszystkiego, wznieść się do tronu Najwyższego. Światło, którym te dusze promieniują, odpowiedzialne jest za postęp świata i jego ludzi…

Baha’u’llah Pokłosie Pism
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 24 wrz 2012, 12:36

Ptysiek pisze:Havecon, a czym jest deism ? :)


Jest to wierzenie polegające na uznaniu istnienia Boga jako stwórcy Świata , lecz odrzucający systemy religijne. Deistów nie należy mylic z agnostykami


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 24 wrz 2012, 13:13

albercik pisze:Ptyśka jednak trolem bym nie nazwał ( w przeciwieństwie do Dzika). Wierzenie w Boga po swojemu nie kwalifikuje do bycia trollem

jest i to mało uważnym trollem
Ptysiek pisze:Jezus nie jest bogiem

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 505#273505
Ptysiek pisze:Jezus jest Bogiem

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 800#273800


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 24 wrz 2012, 13:51

Ian, mi sie też podoba deism :)


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 24 wrz 2012, 13:54

Havecon, a są w Polsce jakieś organizacje deismu?


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 wrz 2012, 14:07

Ian pisze:
albercik pisze:Ptyśka jednak trolem bym nie nazwał ( w przeciwieństwie do Dzika). Wierzenie w Boga po swojemu nie kwalifikuje do bycia trollem

jest i to mało uważnym trollem
Ptysiek pisze:Jezus nie jest bogiem

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 505#273505
Ptysiek pisze:Jezus jest Bogiem

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 800#273800


:rotfl:

To się nazywa dualizm wewnętrzny :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 wrz 2012, 14:30

PawełSz pisze:Havecon, a są w Polsce jakieś organizacje deismu?

Deizm to filozofia. Więc organizacji nie znajdziesz ale w praktyce znajdziesz wielu deistów w rzymsko-katolickim kościele na przykład.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 24 wrz 2012, 14:58

Małgorzata, ja wierze w coś podobnego czy to dualizm wewnętrzny?na ziemi Jezus był człowiekiem,po zmartwychwstaniu stał się bogiem


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 wrz 2012, 15:31

PawełSz pisze:Małgorzata, ja wierze w coś podobnego czy to dualizm wewnętrzny?na ziemi Jezus był człowiekiem,po zmartwychwstaniu stał się bogiem


ja ironizowałam.
Bóg zawsze był, jest i zawsze będzie. Nie ma początku ani końca, więc albo Jezus jest Bogiem odwiecznym (i to jest prawda), albo nie (a to jest zwiedzenie szatana).


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 24 wrz 2012, 23:16

PawełSz pisze:Havecon, a są w Polsce jakieś organizacje deismu?

Organizacje deistyczne nie wiem czy są. Sa natomiast organizacje unitarian uniwersalisów. Sa gownie na południu Polski. Natomiast w Czechach, Słowacji czy na Węgrzech są w każdym większym mieście


I owoc żywota Twojego je ZUS

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości