Co nauka i Biblia mówią o duszy?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 28 lut 2013, 16:37

Axanna pisze:Czy SJ sie nie chrzcza?, czy nie wierza w Pana?


Chrzczą się, ale nie tak jak mówi biblia.
Wierzą , że Jezus nie jest Bogiem, a archaniołem Michałem.

Jak widzisz , nie jest za fajnie.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 28 lut 2013, 17:17

DARK pisze:
Axanna pisze:Czy SJ sie nie chrzcza?, czy nie wierza w Pana?


Chrzczą się, ale nie tak jak mówi biblia.
czyli jak?
Wierzą , że Jezus nie jest Bogiem, a archaniołem Michałem.

Jak widzisz , nie jest za fajnie.

jak dla mnie to i wy ze swoja Trojca jestescie w bledzie, ale to nikogo nie przekresla...
Moze i wylaczaja siebie sposrod grupy, przeznaczonej do zycia w niebie, ale co z tego... Wiekszosc chcrzescijan nie ma wyraznego spojrzenia na sprawy eschatalogiczne...

A fajnie to chyba malo gdzie jest...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 28 lut 2013, 17:40

Najważniejsze jest chyba, czy ktoś naśladuje Jezusa, czy nie. :-)


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 28 lut 2013, 21:41

Axanna pisze:jak dla mnie to i wy ze swoja Trojca jestescie w bledzie


Twoja odpowiedź , to coś w stylu - a u was bija murzynów.

Axanna pisze:Chrzczą się, ale nie tak jak mówi biblia.


Tu powinnaś zadać sobie pytanie w czyje imię biblia zaleca dokonywać chrztu:

Czy ŚJ chrzczą w oparciu o formułę ?Chyba nie bardzo.

19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.[Mt]

W czyje imię udzielają chrztu?


Fedorowicz pisze:Najważniejsze jest chyba, czy ktoś naśladuje Jezusa, czy nie. :-)


Spotkałeś w babilonie kogoś , kto naśladuje? ;-)


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 01 mar 2013, 08:44

Świadkowie podają , że: "Ale Łazarz nic nie mówił o pobycie w niebie, a na pewno by to zrobił, gdyby tam był" ("Będziesz mógł żyć..."s.80), "Jeśliby Łazarz (lub kto inny) dostąpił już cudownej nagrody niebiańskiej, wskrzeszenie go do niedoskonałego życia na ziemi nie byłoby wcale wyrazem życzliwości" ("Wiedza, która prowadzi..." s.84).

KrK uważa, że dusza Łazarza po śmierci znajdowała się w Otchłani (Hades sprawiedliwych), zwanej łonem Abrahama (Łk 16:22 por. Otchłań niesprawiedliwych - Łk 16:23), a nie w Niebie, do którego Jezus pierwszy wstąpił. Dopiero on wiele dusz "pociągnął" do Nieba (1P 3:19, J 12:32, Łk 23:43, Ap 6:9, Hbr 12:23).

Świadkowie twierdzą, że człowiek po śmierci zostaje pozbawiony świadomości i nie egzystuje. Mówią: "Doktryna o nieśmiertelności duszy nie pochodzi z Biblii, lecz od Szatana i jego demonów" ("Duchy zmarłych..." s.14 por. "Świadkowie Jehowy głosiciele..." s.127)

A tymczasem przemienienie na górze Tabor ukazuje "wywołanych" z otchłani ( hades sprawiedliwych ) Mojżesza i Eliasza (Mt 17:3n.). W Mt 17:3 użyte jest słowo "ukazali się", "dał się zobaczyć", a tym samym słowem greckim określono ukazywanie się Jezusa po zmartwychwstaniu (Łk 24:34), a więc istniejącej osoby .

Pierwsi chrześcijanie wierzyli w duszę nieśmiertelną i śmieć ciała.

"Akta Męczenników" (180) "Nartzalus rzekł: dziś jako męczennicy będziemy w Niebie" por. Ap 6:9n., 14:13, Łk 23:43.

Ireneusz (ur.130-40) "Trwają (dusze zmarłych) jednak dalej na długie wieki według woli Boga Stwórcy, który dał im początek i daje im następnie dalsze trwanie" (Adversus haereses 2:34,2)

Apoloniusz (IIw.) "Powinniśmy wierzyć w nieśmiertelność duszy, oczekiwać sądu po śmierci i spodziewać się za trudy życia cnotliwego nagrody, którą Bóg da przy zmartwychwstaniu..." ("Akta").

Klemens Aleksandryjski. (ur.150) "Z tego wynika, że dusza jest nieśmiertelna" ("Kobierce" V:91,1).

Tertulian (ur.155) "Duszę z tchnienia Boga powstałą określamy jako nieśmiertelną".("O duszy").

Św.Ignacy ( 107) "Łamiąc jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nam nie umierać, lecz żyć wiecznie w Jezusie Chrystusie" ("Do Kościoła w Efezie" 20:2)

Atenagoras (IIw.) "wszelka ludzka natura składa się z nieśmiertelnej duszy i ciała, które z nią zostało złączone w chwili stworzenia" ("O zmartwychwstaniu umarłych").

DARK pisze:Spotkałeś w babilonie kogoś , kto naśladuje? ;-)


Pojęcie "Babilonu" jest chyba dość szerokie. Poza oczywistymi przypadkami odstępstwa, kiedy ktoś zupełnie jawnie żyje w grzechu, trudno jest stwierdzić, który konkretnie wyznawca i jakiej wspólnoty chrześcijaństwa przestrzega zasad, a który nie. W moim przypadku znam osobiście osoby przyzwoite, pobożne, gorliwie i od lat naśladujące Jezusa. :-)


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 01 mar 2013, 10:26

DARK pisze:
Axanna pisze:jak dla mnie to i wy ze swoja Trojca jestescie w bledzie


Twoja odpowiedź , to coś w stylu - a u was bija murzynów.

skoro juz, to uzupelnilabym to o slowko "tez" - "u was tez bija.."

Tu powinnaś zadać sobie pytanie w czyje imię biblia zaleca dokonywać chrztu:

Czy ŚJ chrzczą w oparciu o formułę ?Chyba nie bardzo.

jaka "formule"? Czy przy chrzcie jest wazna wiara w sercu (ze Bog Syna dal za grzech), czy "formula"?
19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.[Mt]

W czyje imię udzielają chrztu?

ja nie wiem, Ty powiedz.
Fedorowicz pisze:Najważniejsze jest chyba, czy ktoś naśladuje Jezusa, czy nie. :-)


Spotkałeś w babilonie kogoś , kto naśladuje? ;-)

na przyklad Daniel i jego towarzysze... A swoja droga sie nasuwa przyslowie ukrainskie ludowe "czyja krowa by ryczala, lecz twoja lepiej by milczala"...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 01 mar 2013, 10:37

przechodziłem kiedyś w mieście koło stadionu na ,którym byli Świadkowie Jehowy i mieli tam chrzest
było nagłośnienie wiec co nieco słyszałem/ z ciekawości przysłuchiwałem się /
nie słyszałem by powtarzali to co mi się kojarzy z chrztem w Kościele Rzymsko Katolickim
w Imię Ojca i Syna i Ducha Św nie słyszałem - by to mówili
???


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 01 mar 2013, 14:13

a co slyszales?


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 mar 2013, 16:28

agent terenowy pisze:A jeśli chodzi o Ps 37 to napisano:
29 Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze.
Kim są prawi według tego tekstu?
To zbawieni z Izraela, którzy przeżyli wielki ucisk, zbawiona resztka z Jakuba.
30 Usta prawego półgłosem wypowiadają mądrość, a jego język mówi sprawiedliwie.
31 Prawo swego Boga ma w sercu swoim kroki jego się nie zachwieją.

Kto ma Prawo Boga w sercu?
J.w.

Zobaczmy do jakich tekstów odsyła Przekład Nowego Świata.
...
Pierwsze teksty odnoszą się do Starego Przymierza(drugi do Jezusa, któty je wypełnił) ostatni do Nowego.
Miszmasz , pomieszane wersety mówiące o różnych sprawach.

Jeśli nie jesteś pod którymś z tych przymierzy, nie jesteś prawy.
Świadkowie (za wyjątkiem kilku tysięcy, którzy się przyznają do Nowego Przymierza) nie uważają się za będących w przymierzu z Jehową, więc tekst z Psalmu 37 o prawych ich nie dotyczy.
Ten Psalm to nie o nich, bo nie są pod przymierzem.
Mają rację, to nie do niech, ale do Izraela, oni nie są pod przymierzem, ale pod prawem i mają przekichane.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 01 mar 2013, 17:16

Fedorowicz pisze:Pojęcie "Babilonu" jest chyba dość szerokie. Poza oczywistymi przypadkami odstępstwa, kiedy ktoś zupełnie jawnie żyje w grzechu, trudno jest stwierdzić, który konkretnie wyznawca i jakiej wspólnoty chrześcijaństwa przestrzega zasad, a który nie. W moim przypadku znam osobiście osoby przyzwoite, pobożne, gorliwie i od lat naśladujące Jezusa. :-)


Jak popatrzysz z pozycji ŚJ, wtedy zrozumiesz, no i będziesz widział, że tez się łapiesz. Tam to pojęcie jest proste. ;-)


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 01 mar 2013, 17:27

Axanna pisze:a co slyszales?



mniej więcej:

,,(1) Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę?
(2) Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem?''

Jak widzisz chrzest jest dla Jehowy i dla organizacji. Nie dostrzegam to
odniesienie do ,, udzielajcie chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Św. ''

Spotkałeś w babilonie kogoś , kto naśladuje? ;-)

na przyklad Daniel i jego towarzysze... A swoja droga sie nasuwa przyslowie ukrainskie ludowe "czyja krowa by ryczala, lecz twoja lepiej by milczala"...
_________________



Wiesz czym dla ŚJ jest babilon?

Wciągasz się w temat z emocjami ŚJ Chyba nim nie jesteś? ;-)


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 01 mar 2013, 17:29

Warto wspomnieć, że słowa wypowiadane podczas chrztu SJ ulegały z biegiem lat modyfikacjom.

Trochę namieszałem w literach w wypowiedzi wcześniejszej, ale załapiesz.


ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ul » 01 mar 2013, 17:33

Coś takiego jak przytoczył DARK
ale chyba nie dosłownie / sens ten sam/
słyszałem wtedy
było to z 3 lata temu
więc dokładnie nie powtórzę


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 01 mar 2013, 18:02

Przekichanie nie zalezy od tego, ze ktos tknie palcem w rzesze ludzi i tak powie (a propos samemu majac rowniez (albo bardziej) przekichane - co latwiej jest zobaczyc w przypadku pojedynczej osoby, po owocach, niz ot tak sobie wyrokowac o tlumach niczym Hitler o Zydach)...
DARK pisze:mniej więcej:

,,(1) Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę?
(2) Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem?''

Jak widzisz chrzest jest dla Jehowy i dla organizacji. Nie dostrzegam to
odniesienie do ,, udzielajcie chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Św. ''

a czy to nie zakrawa na manipulacje przypadkiem, bo zapewne maja przed chrztem odpowiednie nauczanie, ktore tu nie zostalo wziete pod uwage, prawda? I nadal uwazam, ze nie formulka jest wazna... Co warta jest formulka gdy chrzcicie niemowleta wraz z calym ceremonialem - nic.
Wiesz czym dla ŚJ jest babilon?

chyba wszystko poza nimi jak sie nie myle, ale kto wie czy nie maja przypadkiem racji w stosunku do tych "spoza", bo nie twierdze, ze oni sami nie sa, ja tego nie wiem, ale co do wiekszosci innych wyznan z KRzK na czele nie mam watpliwosci, ze taka jest prawda.
Wciągasz się w temat z emocjami ŚJ Chyba nim nie jesteś?

och ta nadwarzliwosc... nie mozna slowa rzec na rzecz SJ, jak sie zaczyna "czy jestes - nie jestes" - a gdybym byla, to radykalnie cos zmienia? O jakie "emocje" piejesz, czy to raczej jedna ze "sztuczek", gdy sie komus pod kazde slowo sie podklada cos w rodzaju "nie nadymaj ble sie, nie unos sie" itp. w celu przyspozenia sobie niby przewagi...

Nie jestem SJ, ale tak naprawde sie zastanawiam czy ze wszystkiego tego zlego - KRzK czy protestantyzm nie wybralam bym SJ... Szukam czegos innego, ale mysle, ze SJ tak naprawde sa bardziej pobozni ludzie od tych pierwszych (sobie wartych a propos) i to o wiele...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 01 mar 2013, 20:23

Axanna pisze:Co warta jest formulka gdy chrzcicie niemowleta wraz z calym ceremonialem - nic.


...co warta formułka dla niemowlaka

Popatrz:

- ŚJ nie chrzczą niemowląt, bo niemowlęta są nie świadome, jednak
ŚJ nakłaniają do śmierci dzieci , które nie są świadome, nie są nawet członkami organizacji - dotyczy to przypadku transfuzji

Co lepsze dla nieświadomego dziecka ? Chrzest czy śmierć?
GAwędzisz trochę jak zakonspirowany ŚJ, ale masz prawo. ;-) Dostrzegasz brak świadomości u katolickiego niemowlaka, nie widzisz go u dziecka ŚJ.

Co do chrztu niemowlaka, to nawet w biblii nie znajdziesz zakazu.

Axanna pisze:a czy to nie zakrawa na manipulacje przypadkiem, bo zapewne maja przed chrztem odpowiednie nauczanie, ktore tu nie zostalo wziete pod uwage, prawda?


Masz rację mają. Nie można ochrzcić człowieka w imię Ducha Świętego, gdyż to sugeruje Jego osobowość. Dlatego wprowadza się pojęcie ,, Jego duchem'' ( przez małe d).
W tym zawarta jest dezaprobata dla Trójcy Świętej. Tu podważa się istnienie Ducha Świętego. TO jest ta manipulacja, oczywiście w innym świetele niez myślałaś. ;-)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości