Paradoksy związane ideą Jezusa/ Boga Człowieka

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 kwie 2013, 11:34

agent terenowy pisze:
DARK pisze:
biooslawek pisze:Poruszyłeś natomiast inny problem. Otóż ten, czy Jezus zmartwychwstał w tym samym ciele, jako człowiek czy jako duch.

To bardzo ciekawy wątek.
1)
Jezus powiedział, że nie jest duchem, bo ten nie ma ciała , ani kości. Poprosił też o kawałek ryby.
To przeczy , że jest duchem, czy , że był w ciele duchowym, pozbawionym cech fizycznych.
2) ŚJ chcąc tłumaczyć cechy fizyczne i wątek ciała duchowego mówią o materializacji Jezusa. Pjęcia takiego nie ma w biblii. Sam Jezus podkreśla , że nie jest duchem.
3) Nie mógł powstać w ciele duchowym, bo:

- kobiety, które szły do grobu zostały poinformowane, że nie ma Go tu gdyż zmartwychwstał
- ŚJ nie potrafią biblijnie wytłumaczyć , co stało się z fizycznym ciałem Jezusa

Czyli co zmartwychwstało?
Inaczej, co było martwe, a ożyło?
Czy jak ożył Jezus to:
- ożyło jego ciało?
- ożył jego duch?
- ożyła jego dusza?
OZYŁ CHRYSTUS.
co to za szatkowanie Chrystusa? :/ :/
Chrystus nie żył czyli nastapił rozdział ducha od ciała.
Gdy nastąpiło połaczenie obu Chrtystus ozył.
to proste .

(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 kwie 2013, 11:35

biooslawek pisze:
Jezus, "ostatni Adam" jak pierwszy Adam, jako człowiek, był duszą żyjącą i ożywiał go duch, czyli siła ożywcza, od Jehowy. Kiedy Jezus prosił Ojca, żeby ten przyjął Jego ducha w swoje ręce, to tym samym prosił, żeby Jehowa Bóg wskrzesił Go z powrotem do życia. Można to też oddać tak: Ojcze w twoje ręce polecam życie moje. Mam nadzieję, że mi je zwrócisz i wskrzesisz mnie z martwych.
I nigdzie Pismo tego tak nie oddaje :) i bardzo dobrze bowiem On ma zycie sam w sobie :)

(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 kwie 2013, 11:42

biooslawek pisze:Jezus powiedział "Ojcze przyjmij ducha mego" i wydał ostatnie tchnienie. Czy ten duch, którego Jezus polecił Ojcu wrócił do Ojca w chwili śmierci Jezusa, jako jego dusza nieśmiertelna? Nie, ponieważ Jezus zmartwychwstał dopiero po trzech dniach, a do nieba wstąpił dopiero do czterdziestu licząc od dnia zmartwychwstania.
E tam takie takie ;)

Pan Jezus kiedy wstąpił.

(17) Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj (DOTYKAJ) Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. (Ew. Jana 20:17, Biblia Tysiąclecia)

dotykaj
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... G680&t=KJV

Tego samego dnia.
(7) A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem. (8) Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom. (9) A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: Witajcie. One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. (10) A Jezus rzekł do nich: Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą. (11) Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. (12) Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy (13) i rzekli: Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali.(Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)

Po ośmiu dniach
(26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27) Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym .

Jak widać Pan Jezus nie broni się przed dotknięciem TEGO SAMEGO DNIA co zmartwychwstał ale wcześniej

Jak wieć widać strażnica podaje faslzywe sofizmaty na bazie widzimisie :/

biooslawek
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 03 kwie 2013, 20:14

Lash pisze:
biooslawek pisze:
Jezus, "ostatni Adam" jak pierwszy Adam, jako człowiek, był duszą żyjącą i ożywiał go duch, czyli siła ożywcza, od Jehowy. Kiedy Jezus prosił Ojca, żeby ten przyjął Jego ducha w swoje ręce, to tym samym prosił, żeby Jehowa Bóg wskrzesił Go z powrotem do życia. Można to też oddać tak: Ojcze w twoje ręce polecam życie moje. Mam nadzieję, że mi je zwrócisz i wskrzesisz mnie z martwych.
I nigdzie Pismo tego tak nie oddaje :) i bardzo dobrze bowiem On ma zycie sam w sobie :)

To znaczy, że Jezus sam siebie wskrzesił?

Dzieje Apostolskie 2:29  31  on [Dawid], widząc naprzód, mówił o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ani nie został opuszczony w Hadesie, ani jego ciało nie ujrzało skażenia. 32 Tego Jezusa wskrzesił Bóg, czego my wszyscy jesteśmy świadkami.

biooslawek
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 03 kwie 2013, 20:40

Lash pisze:
biooslawek pisze:
fauxpas pisze:biooslawku, umarł jako człowiek, bo, jak sam zauważyłeś, Bóg umrzeć nie może.

Więc kiedy 'Bóg-Człowiek' Jezus Chrystus umarł tylko JAKO CZŁOWIEK, to czy jego Boska część przeżyła tą śmierć?

Zaś co do kuszenia:

Ten fragment według mnie wskazuje na to, iż Jezus jako człowiek mógł być kuszony:

Heb 4: (15) Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu.

To prawda, co piszesz, ale wynika z niej, że tylko ludzka część Jezusa była kuszona, a boska nie. Więc czy można powiedzieć, że "cały Jezus" był doświadczany we wszystkim, podobnie jak ludzie?
Miał umrzeć Jezus Chrystus.
UAMRŁ
duch oddzielił się od ciała.
Więc w czym problem ?
W niczym .

Aha, mam rozumieć, że dusza Jezusa, to już nie Jezus? Czyli teraz nie ma Jezusa w niebie?

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 kwie 2013, 09:24

biooslawek pisze:To znaczy, że Jezus sam siebie wskrzesił?

Dzieje Apostolskie 2:29  31  on [Dawid], widząc naprzód, mówił o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ani nie został opuszczony w Hadesie, ani jego ciało nie ujrzało skażenia. 32 Tego Jezusa wskrzesił Bóg, czego my wszyscy jesteśmy świadkami.
Wynika z tego, że Pan Jezus jest Bogiem, miłał moc dać swoje życie (kiedy był człowiekiem) i miał moc powtórnie je wziąć ponieważ jest Bogiem. Żaden człowiek nie ma mocy "wziąć" swoje życie, z daniem może by wyszło, gorzej z wzięciem,

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 kwie 2013, 09:34

biooslawek pisze:
Lash pisze:
biooslawek pisze:

To znaczy, że Jezus sam siebie wskrzesił?

Po co wymyślasz nieprawdy?
MÓGŁ sam siebie wskrzesić.

(17) Ojciec zaś miłuje Mnie dlatego, że Ja oddaję swoje życie, aby je później znów odzyskać. (18) Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam dobrowolnie je oddaję, gdyż jest w mej mocy oddać je i potem znów odzyskać. Taki bowiem nakaz otrzymałem od mego Ojca. Jana 10

Tam nie ma prawa jak podaje PNŚ - 10:18 οὐδεὶς αἴρει αὐτὴν ἀπ᾽ ἐμοῦ ἀλλ᾽ ἐγὼ τίθημι αὐτὴν ἀπ᾽ ἐμαυτοῦ ἐξουσίαν ἔχω θεῖναι αὐτήν καὶ ἐξουσίαν ἔχω πάλιν λαβεῖν αὐτήν ταύτην τὴν ἐντολὴν ἔλαβον παρὰ τοῦ πατρός μου.

Mam władzę / moc / autorytet
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 1849&t=KJV

Tak Pan Jezus mógł sam wziąc swoje życie spowrotem ale mimo to wybrał posłuszeństwo Ojcu. Bo był uległy do końca.

Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 kwie 2013, 09:37

biooslawek pisze:
Lash pisze:
biooslawek pisze:
fauxpas pisze:biooslawku, umarł jako człowiek, bo, jak sam zauważyłeś, Bóg umrzeć nie może.

Więc kiedy 'Bóg-Człowiek' Jezus Chrystus umarł tylko JAKO CZŁOWIEK, to czy jego Boska część przeżyła tą śmierć?

Zaś co do kuszenia:

Ten fragment według mnie wskazuje na to, iż Jezus jako człowiek mógł być kuszony:

Heb 4: (15) Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu.

To prawda, co piszesz, ale wynika z niej, że tylko ludzka część Jezusa była kuszona, a boska nie. Więc czy można powiedzieć, że "cały Jezus" był doświadczany we wszystkim, podobnie jak ludzie?
UAMRŁ
Więc w czym problem ?
W niczym .

Aha, mam rozumieć, że dusza Jezusa, to już nie Jezus? Czyli teraz nie ma Jezusa w niebie?
Jak widać nie rozumiesz :)

Gdzie coś takiego napisałem?
Wymyślanie własnych teoryjek i przypisywanie ich innym to twój sport?

NIE, ŻLE Myślisz. :D
zgaduj dalej :)

PS.
śmierc to nie niebyt ale rozpad duszy na duch i ciało. ta część duszy która jest "zyciem" ustaje ale ta część duszy któa jest swiadomością idzie z duchem. :)

Awatar użytkownika
Hubertus
Kontaktowanie:

Postautor: Hubertus » 04 kwie 2013, 12:02

Ustrój trynitarny opiera się na dwóch naturach Jezusa.
Ustrój unitarny opiera się na boskości Jezusa jako Elohim (tym tytułem byli też nazywani sędziowie, czy też Mojżesz był Elohim dla Jozuego).

Dyskurs jest ciekawy na ten temat. Oczywiście jeśli są tu jacyś świadkowie to mam nadzieje że nie będą bredzić coś o Jezusie jako archaniele :D:D:D:D:D:D

biooslawek
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 04 kwie 2013, 22:40

Czy Pan Jezus to ta sama osoba, co Archanioł [NACZELNY ANIOŁ] Michał?

Hubertus pisze:Ustrój trynitarny opiera się na dwóch naturach Jezusa.
Ustrój unitarny opiera się na boskości Jezusa jako Elohim (tym tytułem byli też nazywani sędziowie, czy też Mojżesz był Elohim dla Jozuego).

Dyskurs jest ciekawy na ten temat. Oczywiście jeśli są tu jacyś świadkowie to mam nadzieje że nie będą bredzić coś o Jezusie jako archaniele :D:D:D:D:D:D

1 Tesaloniczan 4:15 Albowiem to mówimy wam na podstawie słowa Jehowy, że my, żyjący, którzy pozostaniemy przy życiu aż do obecności Pana, w żaden sposób nie wyprzedzimy tych, którzy zapadli w sen śmierci; 16 ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim

Jezus będzie wołał głosem archanielskim nie będąc archaniołem? Jak rozumiesz te wersety?

Lash pisze:
biooslawek pisze:
Lash pisze:
biooslawek pisze:

Zaś co do kuszenia:

UAMRŁ
Więc w czym problem ?
W niczym .

Sam nigdy nie rozwikła;eś tej zagadki:)

PS.
śmierc to nie niebyt ale rozpad duszy na duch i ciało. ta część duszy która jest "zyciem" ustaje ale ta część duszy któa jest swiadomością idzie z duchem. :)

Biblia niczego takiego nie naucza. Biblia naucza, że cała dusza umiera. To jest wytwór twojej imaginacji. Z resztą, jak widzę, sam się śmiejesz z własnych pomysłów.

Ezechiela 18:4 Oto wszystkie dusze należą do mnie [do Jehowy Boga]. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 22:44 przez biooslawek, łącznie zmieniany 1 raz.

DARK
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 04 kwie 2013, 22:41

Lash pisze:co to za szatkowanie Chrystusa? :/ :/

Niektórzy są dokładni i rozbierają sprawy na atomy.

Alkhilion
wyznanie: Agnostyk
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 04 kwie 2013, 23:07

biooslawek pisze:Czy Pan Jezus to ta sama osoba, co Archanioł [NACZELNY ANIOŁ] Michał?

Oczywiście, że nie.

biooslawek pisze:Jezus będzie wołał głosem archanielskim nie będąc archaniołem? Jak rozumiesz te wersety?

Komedya. Już Ci to pisałem na przykładzie goleni męża. Przypadkowa nazwa z wyrwanego z kontekstu wersetu Biblii -> nadinterpretacja -> fałszywa doktryna.

Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 kwie 2013, 13:30

biooslawek pisze: Czy Pan Jezus to ta sama osoba, co Archanioł [NACZELNY ANIOŁ] Michał?

Hubertus pisze:Ustrój trynitarny opiera się na dwóch naturach Jezusa.

1 Tesaloniczan 4:15 Albowiem to mówimy wam na podstawie słowa Jehowy, że my, żyjący, którzy pozostaniemy przy życiu aż do obecności Pana, w żaden sposób nie wyprzedzimy tych, którzy zapadli w sen śmierci; 16 ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim

Jezus będzie wołał głosem archanielskim nie będąc archaniołem? Jak rozumiesz te wersety?

Nie, nie bedzie wołał głosem archanielskim tak nie napisano.
Napsano że bedzie Z GŁOSEM
co to znaczy?
wystarczy zrozuimieć przyimek "z"

http://sjp.pwn.pl/szukaj_poczatek/z
z II
1. «przyimek tworzący wyrażenia oznaczające miejsce znajdowania się czegoś, np. Gwóźdź wystający z deski., rozpoczęcia ruch lub czynności, np. Wyszedł z banku., pochodzenia kogoś lub powstania czegoś, np. Pamiątka z Afryki.»
2. «przyimek tworzący wyrażenia oznaczające źródło informacji lub wiedzy, np. dane z rocznika statystycznego»
3. «przyimek tworzący wyrażenia określające okoliczności pojawienia się jakiejś rzeczy lub osoby, np. towary z importu, czas powstania czegoś, np. powieść z XIX w., lub podstawę do wykonania czegoś, np. Grał z nut.»
4. «przyimek tworzący wyrażenia nazywające składnik całości, np. wiązanka z róż, lub zbiór zawierający określony element, np. kawa z mlekiem»
5. «przyimek tworzący wyrażenia określające przyczynę jakiegoś zachowania lub procesu, np. Zemdlała z głodu., albo stan początkowy procesu, np. Z dziecka wyrosła panna.»
6. «przyimek tworzący wyrażenia charakteryzujące zakres odniesienia danej cechy, np. Z oczu była podobna do matki., lub wysoki stopień nasilenia czynności, np. Kochał ją z całego serca.»
7. «przyimek tworzący wyrażenia nazywające rzecz, którą ktoś ma przy sobie, np. pan z parasolem, oraz osobę towarzyszącą komuś, np. Podróżowała z mężem., lub rozmawiającą z kimś albo zjawisko występujące razem z innym, np. Padał deszcz z gradem.»
8. «przyimek tworzący wyrażenia informujące o okolicznościach towarzyszących działaniu, np. Okno zamknęło się z trzaskiem., oraz jego celu i skutku, np. Przyszedłem do pana z prośbą o radę.»
9. «przyimek tworzący wyrażenia oznaczające początek i koniec jakiegoś stanu, np. Budziła się z pianiem koguta., lub kierunek ruchu, np. Peleton jechał z wiatrem.»
10. «przyimek tworzący przysłówki złożone, np. z cudzoziemska, z chłopska»

Pomijam fakt że greka nie ma słowa "z" ek ale "en"

4:16 ὅτι αὐτὸς ὁ κύριος ἐν κελεύσματι ἐν φωνῇ ἀρχαγγέλου καὶ ἐν σάλπιγγι θεοῦ καταβήσεται ἀπ᾽ οὐρανοῦ καὶ οἱ νεκροὶ ἐν Χριστῷ ἀναστήσονται πρῶτον

W głosie wrchanielskim
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 1722&t=KJV

Nawet jeśli oddamy to jako "z" patrz powyżej oznacza o okoliczności ( ośrodek ) a którym sie to dzieje :)

biooslawek pisze:
Lash pisze:
biooslawek pisze:
Lash pisze:
biooslawek pisze:

Zaś co do kuszenia:

UAMRŁ
Więc w czym problem ?
W niczym .

Sam nigdy nie rozwikła;eś tej zagadki:)

Oczywiście nie ma żadnej ZAGADKI
Pan Jezus zyje w niebie :)
wątpisz w to :)

biooslawek pisze:
PS.

Biblia niczego takiego nie naucza. Biblia naucza, że cała dusza umiera. To jest wytwór twojej imaginacji. Z resztą, jak widzę, sam się śmiejesz z własnych pomysłów.

Gdzie opdano że cała dusza umiera :)
Jak widać Z Pisma duch ludzki ma związek z psyche człowieka

(11) Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży. 1 kor 2
Jak widać duch nie jest tylko oddechem ale posiada wiedzę ... o tym człowieku ...
O tym że dusz nie może zostać CAŁA zbita w procesie uśmiercania ciała Jezus mówi wyraźnie :)

(28) Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. (Ew. Mateusza 10:28, Biblia Tysiąclecia)

Jesłi zabicie ciała to zabicie całej duszy .... to Jezus się myli.
(28) I nie bójcie się tych, co zabijają ciało, lecz nie mogą zabić duszy, ale raczej bójcie się tego, który może i duszę, i ciało zgładzić w Gehennie.
(Ew. Mateusza 10:1-40, Biblia w przekładzie Nowego Świata)

biooslawek pisze: Ezechiela 18:4 Oto wszystkie dusze należą do mnie [do Jehowy Boga]. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze.

Zgadza się . umrze ale Jak widać Jezus ukazuje ze zabicie ciała nie jest zbiciem duszy ... ... jw.

Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 kwie 2013, 13:31

DARK pisze:
Lash pisze:co to za szatkowanie Chrystusa? :/ :/
Niektórzy są dokładni i rozbierają sprawy na atomy.
Można i sam często robię to ... z tym że nie zawsze jest to dobre :)

biooslawek
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 05 kwie 2013, 21:54

Lash pisze:
biooslawek pisze:Jezus powiedział "Ojcze przyjmij ducha mego" i wydał ostatnie tchnienie. Czy ten duch, którego Jezus polecił Ojcu wrócił do Ojca w chwili śmierci Jezusa, jako jego dusza nieśmiertelna? Nie, ponieważ Jezus zmartwychwstał dopiero po trzech dniach, a do nieba wstąpił dopiero do czterdziestu licząc od dnia zmartwychwstania.
E tam takie takie ;)

Pan Jezus kiedy wstąpił.

(17) Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj (DOTYKAJ) Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. (Ew. Jana 20:17, Biblia Tysiąclecia)

dotykaj
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... G680&t=KJV

Tego samego dnia.
(7) A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem. (8) Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom. (9) A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: Witajcie. One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. (10) A Jezus rzekł do nich: Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą. (11) Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. (12) Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy (13) i rzekli: Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali.(Ew. Mateusza 28:1-20, Biblia Tysiąclecia)

Po ośmiu dniach
(26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27) Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym .

Jak widać Pan Jezus nie broni się przed dotknięciem TEGO SAMEGO DNIA co zmartwychwstał ale wcześniej

Jak wieć widać strażnica podaje faslzywe sofizmaty na bazie widzimisie :/

Jaka jest istota twojej argumentacji? Czego ty chcesz dowieść, bo ja widzę powyżej tylko jakiś bełkot bez ładu i składu.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”