Nowe nauki Świadków Jehowy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 26 lut 2016, 10:43

No słowo stało się ciałem (zapowiedź była na spotkaniu statutowym Towarzystwa w październiku 2015).
Nowe światło oficjalnie opisane.

Strażnica czerwiec 2016 s. 16 podaje:
Kogo wyobrażają człowiek z kałamarzem sekretarskim i sześciu uzbrojonych mężczyzn z wizji Ezechiela?
Przedstawiają oni niebiańskie wojsko, które było zaangażowane w zniszczenie Jerozolimy i które wykona wyrok na szatańskim świecie w Armagedonie.
(...)
W przeszłości wyjaśnialiśmy, że we współczesnym spełnieniu tej wizji człowiek z kałamarzem sekretarskim symbolizuje ostatek chrześcijan namaszczonych duchem. Uważaliśmy, że osoby, które reagują pozytywnie na dobrą nowinę, już teraz otrzymują znak umożliwiający ocalenie. Jednak ostatnio stało się oczywiste, że musimy skorygować to wyjaśnienie. Jak wynika z Ewangelii według Mateusza 25:31-33, to Jezus osądza ludzi. Ostatecznego sądu dokona w czasie wielkiego ucisku, kiedy oddzieli owce od kóz, czyli osoby mające ocaleć od przeznaczonych na zagładę.


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: magda » 26 lut 2016, 14:28

Coś za duzo tych wyjasnień i nowych swiate ja sie dziwię że sie do tej pory w tym nie poplątali


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 01 mar 2016, 10:24

Ktoś na forum exŚJ zadał pytanie:

Ciekawe jak kiedyś opiszą "zmianę zrozumienia" chronologii roku 1914...


A ja odpisałem humorystycznie tak:

Pewnie tak jak w roku 1930 o roku 1799:

„Przez długi czas było rozumiane, że »koniec czasu« rozpoczął się z rokiem P. 1799 i trwał aż do roku 1914, oraz że początek tegoż jest szczególnie zaznaczony przez to, że naonczas Papiestwo otrzymało bolesną ranę (...) jednakowoż dowód ten nie jest w żadnej mierze przekonywującym. To mogło poniekąd wypełnić się w pewnej części” (Strażnica 01.02 1930 s. 35 [ang. 01.12 1929]).

„Biorąc te wszystkie Pisma razem i wiedząc, że one muszą być w akuratnej harmonji (...) można łatwo zauważyć, że ten szczególnie ustalony i »naznaczony czas« był i jest R. P. 1914. Nic takiego nie spełniło się w r. 1799, by odpowiadało proroctwu jako rok 1914” (jw. s. 37).

Czyli po nowemu CK ogłosi tak tak:

„Przez długi czas było rozumiane, że »koniec czasu« rozpoczął się z rokiem 1914 i trwał aż do końca zazębiających się dwóch grup pomazańców, oraz że początek tegoż jest szczególnie zaznaczony przez to, że naonczas Papiestwo otrzymało bolesną ranę (...) jednakowoż dowód ten nie jest w żadnej mierze przekonywującym. To mogło poniekąd wypełnić się w pewnej części” (Strażnica 01.02 2030 s. 35).

„Biorąc te wszystkie Pisma razem i wiedząc, że one muszą być w akuratnej harmonji (...) można łatwo zauważyć, że ten szczególnie ustalony i »naznaczony czas« był i jest 2014. Nic takiego nie spełniło się w r. 1914, by odpowiadało proroctwu jako rok 2014” (jw. s. 37).

A co się zdarzyło w roku 2014?

No 100 lecie Królestwa w niebie.

A przede wszystkim:

Telewizja internetowa Świadków Jehowy i nowa forma wielbienia Boga

„Dnia 6 października 2014 roku na okres próbny uruchomiono w języku angielskim telewizję internetową JW Broadcasting. Od sierpnia 2015 roku nadawane materiały są tłumaczone na ponad 70 języków, żeby więcej braci i sióstr mogło odnosić duchowy pożytek” (Rocznik Świadków Jehowy 2016 s. 10).

Dopiero od roku 2014 dobra nowina o Królestwie zawitała do wszystkich narodów, a wtedy nadejdzie koniec. ;)

A w Polsce?

Nowa nazwa Świadkowie Jehowy w Polsce oraz „charakter zakonny” i „urząd duchowy” niektórych Świadków Jehowy :)


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Obserwatorek » 11 mar 2016, 20:46

Poniższe fragmenty ze słów C. T. Russella mogą u nas wywołać pytanie czy nie był on przynajmniej przyjacielem masonów?
C. T. Russell jakby nie pozwala złego słowa powiedzieć o masonach i ‘ekumenicznie’ ich chwali. Po części zrównuje ich z chrześcijańskimi prezbiterianami i metodystami. Zresztą widać na jego spotkaniu i masonów, którzy odzywają się w dyskusji.

„[1908 r.] (...) faktycznie nie wiem dlaczego ktoś, będący członkiem zwyczajnego kościoła, miałby być przeciwny innemu za to, że należy do Old Fellows lub Masonów. O ile ja to rozumiem, oni są także członkami pewnego rodzaju kościoła, a przynajmniej tak twierdzą; mają swój regularny rytuał czy obrządek rytualny i twierdzą, że idą w miejsce święte po śmierci. Zaledwie kilka dni temu słyszałem małą sprzeczkę w tej sprawie. Ich koledzy podobno wszyscy są mile witani poza grobem; traktowani są rzekomo bardzo delikatnie i z uszanowaniem, podobnie jak to czynią ludzie z któregokolwiek nominalnego kościoła i z takim samym autorytetem, z taką samą prawie szczerością, o ile ja to mogę powiedzieć. Nie wydaję tu żadnego sądu; powiadam tylko tak jak mi się zdaje. (...) Niektórzy z was wiedzą znacznie więcej o wolnomularstwie, niż ja wiem a nie jestem tu po to aby coś przeciwko tej organizacji mówić, bo i też nie wiem nic takiego, co mógłbym o niej opowiadać, a nawet nie mógłbym gdybym coś wiedział. Pan nie posłał mnie abym wygłaszał kazania przeciwko Masonom lub Odd Fellows ani przeciwko Prezbiterianom lub Metodystom. (...) Podobnie było z Masonami; mieli metodę, na podstawie której, ktokolwiek pragnął opuścić ten związek, mógł zażądać zwolnienia i dostawał takowe bez szczegółowych pytań. (...)
Pewien brat: Bracie Russell, jestem Masonem i niefortunnie zajmuję wysokie stanowisko w tej organizacji. Chciałbym zrobić w tej sprawie poprawkę. Mason ma najzupełniejszą swobodę opuścić organizację, jeżeli tak sobie życzy. Nie ma pod tym względem żadnego skrępowania.
Brat Russell: Powiedziałem wam na początku, że nie wiem o tym sam a przytaczam tylko to, co mi pewien brat powiedział.
Inny Brat: Byłem Masonem pod inną jurysdykcją, niż ten brat. Może tak jest pod jurysdykcją, do której on należy, ale tak nie jest w innych, o ile ja to wiem.
Brat Russell: Zauważyliście, że nigdy nie mówimy nic przeciwko tym organizacjom. Nie powiedzieliśmy żadnego przykrego słowa o Wolnomularzach (Masonach) i nigdy nie czytaliście niczego przykrego, co powiedzielibyśmy o nich i nie chcę też mówić niczego ujemnego o Prezbiterianach lub Metodystach. Sądzę, że wielu drogich przyjaciół z pośród tych denominacji są dobrymi ludźmi i oceniam ich charakter” (Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania 1947 [ang. 1917] s. 816-818; por. Co powiedział Pastor Russell 2015 [ang. 1917] s. 317-319).

„[1910 r.] Mahometanie także wyglądają takiego proroka, jakoby Mahometa z przeszłości. Masoni również spodziewają się takiej samej chwalebnej osoby i w tradycjach swych utożsamiają go z Hiramem Abiff, wielkim Mistrzem masonów. Tego wielkiego Mesjasza, Michała Archanioła, pozafiguralnego Melchizedeka, Kapłana jak i Króla, my utożsamiamy z Człowiekiem Chrystusem Jezusem, który dał Samego Siebie na Okup za wszystkich, aby było świadczone w czasie słusznym. (1 Tym. 2:5, 6).” (jw. 1947 s. 244).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Dzik » 26 mar 2016, 15:20

A ja szanuję świadków Jehowy choć oczywiście z wieloma przez nich tezami się nie zgadzam. W kwestii znajomości Biblii Pisma Świętego czy Ewangelii porównując jaką oni mają wiedzę z wiedzą przeciętnego katolika to jak porównanie prędkości odrzutowca do prędkości rowerzysty.
Oczywiście wynika to z celowego działania kolegów Obserwatorka, którzy tak zmanipulowali społeczeństwo aby samo nie czytało i nie interpretowało Biblii tylko aby wierzyło i uznawało za pośredników i wyłacznych interpretatorów tylko i wyłącznie ksiedzow,aby społeczeństwo było w sprawach duchowych i wiary było ciemne i głupie i aby płaciło ksiedzom pieniądze za ich "obrzędy".
Reasumując w internecie byli świadkowie jehowy pozakładali strony, które przybliżają prawdziwą wiedze i wiarę Biblijną milionom rodaków,
Strony, które wściekła nierządnica watykańska likwiduje i zlikwidowała jak np tą:
http://prawdawyzwala.pl/
A niektóre wściekle atakuje, likwidując źródła , zdjęcia itd aby tylko polskie społeczeństwo nie poznawało prawdy i żyło dalej w głupocie i ciemności i w ślepej wierze nie w Boga lecz w ksiedzów i tzw tradycję.
Atakuje np tą stronę:
http://www.krzyjahu.com.pl/wstep/

Wściekła nierządnica ośmiesza także strony byłych światków i ich autorów np tą:
http://www.zbawienie.com/


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Janek » 28 mar 2016, 00:13

A ja szanuję świadków Jehowy choć oczywiście z wieloma przez nich tezami się nie zgadzam

Ja tez :)
Atakuje np tą stronę:
http://www.krzyjahu.com.pl/wstep/

Wściekła nierządnica ośmiesza także strony byłych światków i ich autorów np tą:
http://www.zbawienie.com/

Krzychu ma fajna strone
ale kubika to sam bym
ZLIKWIDOWAL :roll: 8-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: magda » 29 mar 2016, 10:48

Dziku te strony to oszołomstwo co uwaza Polskę i Słowian za naród wybrany , poczytaj sobie dokładnie to co oni wypisują a zobaczysz , jest taki nurt katolicki ze Polska to naród wybrany a to ich przeciwnicy niekatolicy co gromię bałwochwalstwo i kult maryjny ale pieja z zachwytu nad Polską jako jedynym wybranym narodem , Ja tak ich uważam wrecz za swirów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lenovo
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:19
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Monachium
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Lenovo » 28 lis 2016, 18:39

magda pisze:Nie są chrzescijanami więc nie powinni nazywać sie Chrześcijański ZbórŚJ

Dawno mnie tutaj nie było. Nie gniewaj się Magda, ale szkoda mi czasu na takie przepychanki. Każdy obiektywny obserwator, nie koniecznie nawet przypadkowy uczestnik, wie gdzie leży prawda. Wolę się skupić raczej na tym, co naprawdę ma sens, a to opiera się wyłącznie na Biblijnych sprawozdaniach. Miło by było, gdybyś może z tym się zmierzyła, zamiast opowiadać głupstwa wyssane z palca.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Rembov » 28 lis 2016, 21:32

Lenovo pisze: Każdy obiektywny obserwator, nie koniecznie nawet przypadkowy uczestnik, wie gdzie leży prawda.

Masz absolutną rację. Każdy obiektywny obserwator doskonale wie, że Prawdy u Świadków Jehowy nie znajdziemy. :)

Wolę się skupić raczej na tym, co naprawdę ma sens, a to opiera się wyłącznie na Biblijnych sprawozdaniach.

Wyrzuciłeś już Strażnice i inne publikacje Ciała Kierowniczego?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lenovo
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:19
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Monachium
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Lenovo » 30 lis 2016, 07:58

Rembov pisze:
Lenovo pisze: Każdy obiektywny obserwator, nie koniecznie nawet przypadkowy uczestnik, wie gdzie leży prawda.

Masz absolutną rację. Każdy obiektywny obserwator doskonale wie, że Prawdy u Świadków Jehowy nie znajdziemy. :)

Wolę się skupić raczej na tym, co naprawdę ma sens, a to opiera się wyłącznie na Biblijnych sprawozdaniach.

Wyrzuciłeś już Strażnice i inne publikacje Ciała Kierowniczego?


To może podaj konkretny powód, dla którego miałbym to zrobić. Chętnie poznam twoje poglądy religijne. Skoro wiesz, że Ś.J. nie głoszą prawdy biblijnej, to musisz wiedzieć, co jest prawdą. Jestem otwarty na na wymianę poglądów.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Gingers » 30 lis 2016, 09:21

Lenovo pisze:To może podaj konkretny powód, dla którego miałbym to zrobić. Chętnie poznam twoje poglądy religijne. Skoro wiesz, że Ś.J. nie głoszą prawdy biblijnej, to musisz wiedzieć, co jest prawdą. Jestem otwarty na na wymianę poglądów.

skoro, jak twierdzisz, jestes otwarty to może zacznij od przeczytania tego: http://www.piotrandryszczak.pl/w_obronie_wiary.html


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Rembov » 01 gru 2016, 08:49

Lenovo pisze:
Wolę się skupić raczej na tym, co naprawdę ma sens, a to opiera się wyłącznie na Biblijnych sprawozdaniach.

Wyrzuciłeś już Strażnice i inne publikacje Ciała Kierowniczego?

To może podaj konkretny powód, dla którego miałbym to zrobić. [/quote]
Zaznaczyłem ci powód, który sam wymieniłeś we własnej wypowiedzi. I to zwykła konsekwencja: Jeżeli wolisz się skupić "wyłącznie na biblijnych sprawozdaniach", to automatycznie musisz odrzucić wszystkie inne teksty, które nie są częścią Pisma Świętego. Strażnice, Przebudźcie się czy inne publikacje Ciała Kierowniczego nie są fragmentem Biblii, więc powinieneś je odrzucić.

Chętnie poznam twoje poglądy religijne.

Kompletny spis znajdziesz tutaj: www.katechizm.opoka.org.pl
Zapraszam do lektury.

Skoro wiesz, że Ś.J. nie głoszą prawdy biblijnej,

Oczywiście, że wiem, bo do tego wystarczy sobie porównać to, co głosi Ciało Kierownicze, z tym, co mamy w Biblii. :D

to musisz wiedzieć, co jest prawdą. Jestem otwarty na na wymianę poglądów.

Jesteś? Dość ciekawa deklaracja, ale jedna rzecz mnie zastanawia: Czy jesteś gotów zmienić swoje poglądy jeżeli nauczanie zawarte w Piśmie Świętym będzie odmienne od tego, co wyznajesz?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lenovo
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:19
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Monachium
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Lenovo » 02 gru 2016, 20:49

Gingers pisze:
Lenovo pisze:To może podaj konkretny powód, dla którego miałbym to zrobić. Chętnie poznam twoje poglądy religijne. Skoro wiesz, że Ś.J. nie głoszą prawdy biblijnej, to musisz wiedzieć, co jest prawdą. Jestem otwarty na na wymianę poglądów.

skoro, jak twierdzisz, jestes otwarty to może zacznij od przeczytania tego: http://www.piotrandryszczak.pl/w_obronie_wiary.html

Andryszczak to zwykły oszołom, który uważa się za skrzywdzonego przez los. Sporo osób całkiem postronnych i nie zrzeszonych dobrze to wie. Może zamiast powoływać się na takie beznadziejne i cudze opinie, sam się wysilisz na myślenie i użyjesz Biblii, aby pokazać gdzie ŚJ, przekłamują. Zachęciłem was do wyrażania własnych argumentów. A nie cudzych i do tego tanich wypocin.


Awatar użytkownika
Lenovo
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:19
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Monachium
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Lenovo » 02 gru 2016, 21:01

Rembov pisze:Jesteś? Dość ciekawa deklaracja, ale jedna rzecz mnie zastanawia: Czy jesteś gotów zmienić swoje poglądy jeżeli nauczanie zawarte w Piśmie Świętym będzie odmienne od tego, co wyznajesz?


Zapytam raz jeszcze. Czy któryś z was, potrafi posługiwać się Biblią? Jesteście Katolikami, Protestantami, czy kim tam jeszcze a nie wiecie, że Biblia jest Księgą chrześcijan? Jeden odsyła mnie do jakiegoś kanału z wypocinami niezrównoważonego pisarczyka, drugi serwuje mi Katechizm dostosowany do potrzeb KK, nie wiele mającego wspólnego z Biblią. Podejrzewam, że żaden z was nie przeczytał Biblii. Gdyby któryś przeczytał, rozmowa byłaby rzeczowa, a tak, stać was tylko na pyskówkę i serwowanie uprzedzeń powstałych na bazie plotek.


Zmieniłem ze względu na galimatias jaki się zrobił w związku z cytowaniem.// Oberyn.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Oberyn. » 03 gru 2016, 10:51

Najpierw piszesz, że opierasz się na biblijnych sprawozdaniach. Na pytanie użytkownika czy wyrzuciłeś już Strażnicę i inne pisma Ciała Kierowniczego zadajesz pytanie "To może podaj konkretny powód, dla którego miałbym to zrobić?". Później katolik podaje Ci stronę www, gdzie masz Katechizm Kościoła Katolickiego, czyli prawdy wiary w, które wierzą katolicy. Przeczytanie go, to bardzo dobre wejście do dalszej rozmowy. Tak samo czynią ŚJ, gdy głoszą po domach. Rozdają ulotki i Strażnice, a dopiero później odpowiadają na pytania i przedstawiają to w swojej (tak, zmanipulowanej) biblii, zeby dowieść swoich racji.

Zamiast tego rzucasz oskarżeniami i zachowujesz się jak troll ciskając w powietrze górnolotnie brzmiące frazesy o Biblii czy rzeczowej rozmowie. Zapoznaj się z materiałami, które Ci podano, albo sam porusz jakiś temat na podstawie Biblii, jeśli jesteś tak rzeczowy i otwarty na dyskusję jak piszesz. Bo póki co, to tylko tak piszesz.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości