Nowe nauki Świadków Jehowy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: christianinroman » 03 gru 2016, 22:33

Lenovo. Rembov zapytał się ciebie czy już wyrzuciłeś Strażnice i Przebudźcie się? Prosiłeś by podać powody tego. Świadkowie w rozmowach ze mną zawsze mówią, że zbawienie jest w imieniu Jehowy. Piotr w rozmowie z przeciwnikami religijnymi po tym jak został uzdrowiony człowiek kulawy mówi, że stało się to w imieniu Jezusa Nazareńskiego i jest TYLKO JEDNO IMIĘ które dał Bóg ludziom, w którym to imieniu mogą być wybawieni inaczej uratowani - DZIEJE APOSTOLSKIE 4.12 a z kontekstem 4.8-11. I ten jeden fragment wystarczyłby do przekonania się, że Strażnica nie pisze prawdy o zbawieniu ludzi przez Jezusa Chrystusa. już teraz można być pewnym swego zbawienia.


Awatar użytkownika
Lenovo
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:19
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Monachium
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Lenovo » 06 gru 2016, 10:18

Oberyn. pisze:Najpierw piszesz, że opierasz się na biblijnych sprawozdaniach. Na pytanie użytkownika czy wyrzuciłeś już Strażnicę i inne pisma Ciała Kierowniczego zadajesz pytanie "To może podaj konkretny powód, dla którego miałbym to zrobić?". Później katolik podaje Ci stronę www, gdzie masz Katechizm Kościoła Katolickiego, czyli prawdy wiary w, które wierzą katolicy. Przeczytanie go, to bardzo dobre wejście do dalszej rozmowy. Tak samo czynią ŚJ, gdy głoszą po domach. Rozdają ulotki i Strażnice, a dopiero później odpowiadają na pytania i przedstawiają to w swojej (tak, zmanipulowanej) biblii, zeby dowieść swoich racji.

Zamiast tego rzucasz oskarżeniami i zachowujesz się jak troll ciskając w powietrze górnolotnie brzmiące frazesy o Biblii czy rzeczowej rozmowie. Zapoznaj się z materiałami, które Ci podano, albo sam porusz jakiś temat na podstawie Biblii, jeśli jesteś tak rzeczowy i otwarty na dyskusję jak piszesz. Bo póki co, to tylko tak piszesz.

Oberyn....Z całym szacunkiem...Ciskasz się w temat, powielasz wypowiedzi i nadal żadnych konkretów, po za zarzutami które słyszę codziennie o podobnie jak tutaj uprzedzonych i zamkniętych na rzeczowe argumenty ludzi.
Ale widzę, że do rzeczy przystąpił chrystianinroman. Człowiek myślący. I nie usuwaj moich wpisów, bo jest to niekulturalne. Nie używam ani obraźliwych słów, ani nic, czego zabrania regulamin. Galimatias sami wprowadzacie, powtarzając przez powielanie swoich frazesów pozbawionych konkretów, o które prosiłem.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Rembov » 06 gru 2016, 10:29

Lenovo:
1. Wskazałem, na twoją wyraźną prośbę, powód dla odrzucenia Strażnic i innych publikacji Ciała Kierowniczego, notabene napisany przez ciebie. Reakcja? Milczenie.
2. Wyraziłeś chęć poznania tego, w co wierzę, więc skazałem ci miejsce, gdzie masz komplet tej nauki. Reakcja? Oburzenie, że odsyłam cię do Katechizmu Kościoła Katolickiego, który jest "dostosowany do potrzeb KK".
3. Pytałeś skąd wiem, że ŚJ nie głoszą prawdy, więc ci to napisałem. Reakcja? Milczenie.
4. Finalnie, w reakcji na twoją deklarację otwartości, zapytałem o to, czy jesteś w stanie zmienić swoje poglądy, jeżeli Biblia będzie nauczała czegoś innego. Reakcja? Milczenie.

Na okrasę dostałem jeden wielki personalny atak z wyssanym z palca zarzutem. Proponuję, abyś zmienił sposób dyskusji i przeszedł na merytoryczne wypowiedzi. Zaproponuj jakiś temat, to sobie pogadamy konkretnie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lenovo
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:19
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Monachium
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Lenovo » 06 gru 2016, 11:26

christianinroman pisze:Lenovo. Rembov zapytał się ciebie czy już wyrzuciłeś Strażnice i Przebudźcie się? Prosiłeś by podać powody tego. Świadkowie w rozmowach ze mną zawsze mówią, że zbawienie jest w imieniu Jehowy. Piotr w rozmowie z przeciwnikami religijnymi po tym jak został uzdrowiony człowiek kulawy mówi, że stało się to w imieniu Jezusa Nazareńskiego i jest TYLKO JEDNO IMIĘ które dał Bóg ludziom, w którym to imieniu mogą być wybawieni inaczej uratowani - DZIEJE APOSTOLSKIE 4.12 a z kontekstem 4.8-11. I ten jeden fragment wystarczyłby do przekonania się, że Strażnica nie pisze prawdy o zbawieniu ludzi przez Jezusa Chrystusa. już teraz można być pewnym swego zbawienia.

Zacytuję Dz.Ap.4:12:"I w nikim innym nie ma wybawienia, bo nie ma pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, dzięki któremu mamy zostać wybawieni”(Dz.Ap.4:12). Myślę, że zanim zaczniesz zarzucać komukolwiek fałsz, to najpierw należy zrozumieć o co, w tym fragmencie chodzi i czy istotnie chodziło apostołowi o to, aby postawić Jezusa ponad jego Ojca, albo na równi z Nim. Zauważ, że ap.Piotr w tym fragmencie mówi o imieniu, którego nie otrzymał żaden człowiek. To znaczy, że na ziemi nie ma człowieka podobnego Jezusowi, przez imię którego, moglibyśmy o coś prosić Boga i otrzymać. Sam Jezus powiedział:"23 I w owym dniu nie zadacie mi już żadnego pytania. Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeżeli o coś poprosicie Ojca, da wam w imię moje"(Jana 16:23). Zauważyłeś zależność? Jeszcze jedno...Odwołujesz się do kontekstu, nawiązując do wcześniejszego fragmentu. kontekst potwierdza sens wersetu 12. Natomiast Dz.Ap.3:8, zwraca uwagę na uzdrowionego kulawego. Kogo za cudowne uzdrowienie wysławia,-Syna, czy Ojca? Po za tym, jak wynika ze słów Jezusa z Jana 16:23, jest on pośrednikiem, którego tak naprawdę wyznaczył sam Bóg, przez imię którego, otrzymujemy wszystko od Boga, jeśli nasze prośby są zgodne z wolą Bożą. Co najmniej w trzech miejscach w Biblii, jest wyraźnie podkreślone w czyim imieniu dostępujemy wybawienia. Mianowicie..."I stanie się, że każdy, kto wzywa imienia Jehowy, ujdzie cało; bo ci, którzy przeżyją, znajdą się na górze Syjon i w Jerozolimie — jak powiedział Jehowa — i wśród ocalałych, których Jehowa wzywa”(Joela 2:32).
Inny fragment gdzie ap.Piotr powołuje się na proroctwo Joela:"Wprost przeciwnie, właśnie to zostało powiedziane przez proroka Joela: "A każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”(Dz.Ap.2:16,21.
I w innym miejscu, ap.Paweł także powołuje się własnie na ten fragment:"Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”(Rzym.10:13).
Jehowa jest Bogiem niezmiennym. Jego prawa i postanowienia także. To, o czym głosili prorocy przed pojawieniem się na ziemi Syna Bożego, potwierdzili apostołowie sporo czasu, po jego powrocie do nieba. Każdy sobie rozumie jak chce, ale żeby rozumieć dokładnie co pisze i czego dotyczy, potrzebna jest wiedza wnikliwa, nie fragmentarycznie. ŚJ, uważają, że prawda zawsze sama jest w stanie się obronić. Co do "STRAŻNICY, tak znienawidzonego czasopisma przez wielu, nieświadomych przeciwników.... Omawia różne zagadnienia Biblijne, każdy ma rozum i Biblię, więc sam może sprawdzić, czy to, co zawiera, jest zgodne z tym, jak naprawdę podaje Biblia. Porusza tematy w sposób uporządkowany i tematyczny.
Na stronie tytułowej tłustym drukiem:STRAŻNICA ZWIASTUJĄCA KRÓLESTWO BOŻE. Jej cel:Uwydatnia pozycję Jehowy Boga,Władcy Wszechświata. Pociesza wszystkich dobrą nowiną, że niebiańskie Królestwo Boże wkrótce usunie z ziemi zło i przeobrazi ją w raj. Umacnia wiarę w już panującego Króla, Jezusa Chrystusa, który poniósł męczeńską śmierć, by ludzie mogli osiągnąć życie wieczne. Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od roku 1879. Jest ono całkowicie apolityczne i uznaje wyłącznie autorytet Biblii.
Nie ma drugiego takiego czasopisma, które uznaje za swój autorytet Biblię i każdy argument jest opatrzony odpowiednim fragmentem Biblii. Nikt nie jest w stanie udowodnić, że zawiera sprzeczne prawdy w konfrontacji z Biblią. Zarzuty są oparte na nieznajomości i braku zrozumienia Biblii.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Rembov » 06 gru 2016, 11:36

Lenovo pisze:Inny fragment gdzie ap.Piotr powołuje się na proroctwo Joela:"Wprost przeciwnie, właśnie to zostało powiedziane przez proroka Joela: "A każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”(Dz.Ap.2:16,21.
I w innym miejscu, ap.Paweł także powołuje się własnie na ten fragment:"Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”(Rzym.10:13).

To, co zacytowałeś, to zwykłe kłamstwo i fałszowanie Pisma Świętego przez Ciało Kierownicze. Ani święty Piotr, ani święty Paweł nie zacytowali tych fragmentów w formie, w której to przedstawia Ciało Kierownicze w swoim "przekładzie" Biblii. W oryginalnym tekście mamy taki zapis:
Act 2:16,21 gnt-tis "(16) αλλα τουτο εστιν το ειρημενον δια του προφητου ιωηλ" (...) (21) και εσται πας ος αν επικαλεσηται το ονομα κυριου σωθησεται"

Rom 10:13 gnt-tis "(13) πας γαρ ος αν επικαλεσηται το ονομα κυριου σωθησεται"

W obu przypadkach Apostołowie zapisali słowo "κυριου" - "Pańskiego", a nie imię Jahwe. Co zresztą koresponduje z kontekstem tych fragmentów, bo zarówno Pierwszy z Apostołów, jak i Apostoł Pogan jasno określili kogo nazywają Panem:

Dz 2:36
36. Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem.
(BT)

Rz 10:9-13
9. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
10. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
11. Wszak mówi Pismo: żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony.
12. Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają.
13. Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
(BT)



Co do "STRAŻNICY, tak znienawidzonego czasopisma przez wielu, nieświadomych przeciwników.... Omawia różne zagadnienia Biblijne, każdy ma rozum i Biblię, więc sam może sprawdzić, czy to, co zawiera, jest zgodne z tym, jak naprawdę podaje Biblia.

Wziąłem, porównałem i sprawdziłem. To, co podaje Strażnica oraz inne publikacje Ciała Kierowniczego, w wielu miejscach nie tylko jest niezgodne z Biblią, ale wręcz jest jej fałszerstwem. Vide pokazany powyżej przykład sfałszowania w Przekładzie Nowego Świata nauk świętych Piotra i Pawła zawartych w Dz 2:16,21 i Rz 10:13.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lenovo
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:19
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Monachium
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Lenovo » 06 gru 2016, 11:43

Rembov pisze:Lenovo:
1. Wskazałem, na twoją wyraźną prośbę, powód dla odrzucenia Strażnic i innych publikacji Ciała Kierowniczego, notabene napisany przez ciebie. Reakcja? Milczenie.
2. Wyraziłeś chęć poznania tego, w co wierzę, więc skazałem ci miejsce, gdzie masz komplet tej nauki. Reakcja? Oburzenie, że odsyłam cię do Katechizmu Kościoła Katolickiego, który jest "dostosowany do potrzeb KK".
3. Pytałeś skąd wiem, że ŚJ nie głoszą prawdy, więc ci to napisałem. Reakcja? Milczenie.
4. Finalnie, w reakcji na twoją deklarację otwartości, zapytałem o to, czy jesteś w stanie zmienić swoje poglądy, jeżeli Biblia będzie nauczała czegoś innego. Reakcja? Milczenie.

Na okrasę dostałem jeden wielki personalny atak z wyssanym z palca zarzutem. Proponuję, abyś zmienił sposób dyskusji i przeszedł na merytoryczne wypowiedzi. Zaproponuj jakiś temat, to sobie pogadamy konkretnie.


Raz jeszcze, powtórzę co wcześniej napisałem. Uznałeś, że czasopisma ŚJ zawierają kłamstwa. Że to Biblia winna do nas przemawiać. Tym czasem kiedy proszę cię o konfrontację w dyskusji, z Biblią w ręku, rzucasz mi Katechizm, broszurkę KK. Napiszę zatem to, czego nie pisałem wcześniej. Byłem wychowany w duchu KK. Moja rodzina to tradycjonaliści na rzadko spotykaną skalę, więc dobrze są mi znane nauki tego kościoła i wiem, co zawiera Katechizm. Więc wiem także, w co wierzysz, ale przejdź do meritum i zacznij rozmowę rzeczową w oparciu o Biblię. Czy nie jest ona Księgą Chrześcijan?
Żebym zmienił poglądy o których prawisz, to najpierw pokaż mi, że Biblia naucza czegoś innego niż głoszą ŚJ. Puki co, jeszcze nie zacząłeś rzeczowej rozmowy, a padł już wielki potok słów. Po za tym, częściej prowadzę takie rozmowy także w tym miejscu:http://poznajpismo.j.pl Możesz czasem wpaść tam, jeśli jednak nie będzie mnie przez pewien czas tutaj, nie gorączkuj się, na pewno tu zajrzę.


Awatar użytkownika
Lenovo
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:19
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Monachium
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Lenovo » 06 gru 2016, 11:47

Rembov pisze:
Lenovo pisze:Inny fragment gdzie ap.Piotr powołuje się na proroctwo Joela:"Wprost przeciwnie, właśnie to zostało powiedziane przez proroka Joela: "A każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”(Dz.Ap.2:16,21.
I w innym miejscu, ap.Paweł także powołuje się własnie na ten fragment:"Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”(Rzym.10:13).

To, co zacytowałeś, to zwykłe kłamstwo i fałszowanie Pisma Świętego przez Ciało Kierownicze. Ani święty Piotr, ani święty Paweł nie zacytowali tych fragmentów w formie, w której to przedstawia Ciało Kierownicze w swoim "przekładzie" Biblii. W oryginalnym tekście mamy taki zapis:
Act 2:16,21 gnt-tis "(16) αλλα τουτο εστιν το ειρημενον δια του προφητου ιωηλ" (...) (21) και εσται πας ος αν επικαλεσηται το ονομα κυριου σωθησεται"

Rom 10:13 gnt-tis "(13) πας γαρ ος αν επικαλεσηται το ονομα κυριου σωθησεται"

W obu przypadkach Apostołowie zapisali słowo "κυριου" - "Pańskiego", a nie imię Jahwe. Co zresztą koresponduje z kontekstem tych fragmentów, bo zarówno Pierwszy z Apostołów, jak i Apostoł Pogan jasno określili kogo nazywają Panem:

Dz 2:36
36. Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem.
(BT)

Rz 10:9-13
9. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
10. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
11. Wszak mówi Pismo: żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony.
12. Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają.
13. Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
(BT)



Co do "STRAŻNICY, tak znienawidzonego czasopisma przez wielu, nieświadomych przeciwników.... Omawia różne zagadnienia Biblijne, każdy ma rozum i Biblię, więc sam może sprawdzić, czy to, co zawiera, jest zgodne z tym, jak naprawdę podaje Biblia.

Wziąłem, porównałem i sprawdziłem. To, co podaje Strażnica oraz inne publikacje Ciała Kierowniczego, w wielu miejscach nie tylko jest niezgodne z Biblią, ale wręcz jest jej fałszerstwem. Vide pokazany powyżej przykład sfałszowania w Przekładzie Nowego Świata nauk świętych Piotra i Pawła zawartych w Dz 2:16,21 i Rz 10:13.

Po pierwsze nie na Twoją wypowiedź odpowiedziałem. A po drugie, widzę, że mam do czynienia z kimś, o kim trudno powiedzieć, że ma otwarty umysł, i gotowość do prowadzenia konstruktywnych rozmów. Nie podoba ci się temat, po za wyssanymi z palca zarzucasz argumenty, więc nie wypowiadaj się w tym wątku. Najlepiej zrobisz, bo zaśmiecasz temat.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Rembov » 06 gru 2016, 11:56

Tekst grecki Dziejów Apostolskich i Listu do Rzymian, który jednoznacznie pokazuje sfałszowanie Pisma Świętego przez Ciało Kierownicze w Przekładzie Nowego Świata, to argument "wyssany z palca"? Niezłe. :D

Lenovo pisze:Żebym zmienił poglądy o których prawisz, to najpierw pokaż mi, że Biblia naucza czegoś innego niż głoszą ŚJ.

Pokazałem na przykładzie Dz 2:16,21 i Rz 10:13. Stwierdziłeś, że to wyssane z palca argumenty.

Poza tym, co smutne, ale jednak typowe, kolejny raz atakujesz mnie personalnie zamiast odnieść się w sposób merytoryczny do tego, co napisałem. Niestety, oba te zjawiska jasno pokazują, że twoja deklaracja o gotowości do dyskusji i otwartości na wymianę poglądów nic nie znaczy. Zwyczajnie przyszedłeś tutaj głosić, a nie rozmawiać. :(

I nie zmyślaj, że wskazałem KKK jako odpowiedź na twoją prośbę "o konfrontację w dyskusji, z Biblią w ręku,", bo to kłamstwo ma bardzo krótkie nogi:

Tytuł: Nowe nauki Świadków Jehowy
Rembov pisze:
Lenovo pisze:Chętnie poznam twoje poglądy religijne.

Kompletny spis znajdziesz tutaj: http://www.katechizm.opoka.org.pl
Zapraszam do lektury.

Tak to było, a nie, jak ty to usiłujesz przekręcić, jako odpowiedź na wezwanie do dyskusji.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: koleżanka » 13 gru 2016, 17:31

Lenovo naprawdę nie ma co się oburzać.
Rembov skoro Lenovo czyta Strażnice, to musi jeszcze się tym pismem posługiwać, bo z pewnością sam nie potrafi rozmawiać z Bogiem przez Jego Słowo (Biblia). Też wiele czytam, ale staram się słuchać co ma mi do powiedzenia Bóg, i tylko się liczy jego zdanie.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: koleżanka » 13 gru 2016, 22:56

Efendi pisze:Świadkowie mają strażnice, katolicy katechizmy.
Świadkowie mają nieomylne ciało, katolicy nieomylne papiestwo.

Śmieszne te spory :D Katolicko - Świadkowskie


Przynajmniej nauki KK się nie zmieniają i wszystkie nauki są właśnie w Katechizmie.
Tutaj nie ma nic śmiesznego, katechizm nie przeczy Pismu Świętemu.
Np. Katechizm mówi o modlitwie Jezusowej, medytacji itd. bardzo ciekawe rzeczy są w nim zawarte.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Rembov » 14 gru 2016, 12:01

Efendi pisze:Świadkowie mają strażnice, katolicy katechizmy.
Świadkowie mają nieomylne ciało, katolicy nieomylne papiestwo.

Śmieszne te spory :D Katolicko - Świadkowskie

Śmieszne jest twoje porównanie, a wyśmiewając spory "katolicko-świadkowe" wyśmiewasz także to, w co wierzysz, bo ŚJ negują między innymi Bóstwo Chrystusa.

Swoją drogą, to takie pytanie mnie naszło: Twoja denominacja nie ma nigdzie spisanych prawd wiary, które wyznaje, tudzież innych nauk głoszonych w zborze?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Ix12 » 15 gru 2016, 07:37

Rembov pisze:Tekst grecki Dziejów Apostolskich i Listu do Rzymian, który jednoznacznie pokazuje sfałszowanie Pisma Świętego przez Ciało Kierownicze w Przekładzie Nowego Świata, to argument "wyssany z palca"? Niezłe. :D

Lenovo pisze:Żebym zmienił poglądy o których prawisz, to najpierw pokaż mi, że Biblia naucza czegoś innego niż głoszą ŚJ.

Pokazałem na przykładzie Dz 2:16,21 i Rz 10:13. Stwierdziłeś, że to wyssane z palca argumenty.

Poza tym, co smutne, ale jednak typowe, kolejny raz atakujesz mnie personalnie zamiast odnieść się w sposób merytoryczny do tego, co napisałem. Niestety, oba te zjawiska jasno pokazują, że twoja deklaracja o gotowości do dyskusji i otwartości na wymianę poglądów nic nie znaczy. Zwyczajnie przyszedłeś tutaj głosić, a nie rozmawiać. :(

I nie zmyślaj, że wskazałem KKK jako odpowiedź na twoją prośbę "o konfrontację w dyskusji, z Biblią w ręku,", bo to kłamstwo ma bardzo krótkie nogi:

Tytuł: Nowe nauki Świadków Jehowy
Rembov pisze:
Lenovo pisze:Chętnie poznam twoje poglądy religijne.

Kompletny spis znajdziesz tutaj: http://www.katechizm.opoka.org.pl
Zapraszam do lektury.

Tak to było, a nie, jak ty to usiłujesz przekręcić, jako odpowiedź na wezwanie do dyskusji.


Masz teks oryginalny? Porównamy i wyszukamy fałszywe wersety..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Lenovo
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:19
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Monachium
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: Lenovo » 15 gru 2016, 12:41

koleżanka pisze:Lenovo naprawdę nie ma co się oburzać.
Rembov skoro Lenovo czyta Strażnice, to musi jeszcze się tym pismem posługiwać, bo z pewnością sam nie potrafi rozmawiać z Bogiem przez Jego Słowo (Biblia). Też wiele czytam, ale staram się słuchać co ma mi do powiedzenia Bóg, i tylko się liczy jego zdanie.



Lenovo się na nic nie oburza, i jest daleki od tego. Postaraj się zatem zachować stosowny dystans do słowa pisanego, w nim dość trudno ustalić, kto jaki ma nastrój. Oczywiście, że posługuje się Strażnicą, także Przebudźcie się! Bo dlaczego nie? A tak, odnośnie tego , co napisałaś. Wydaje mi się, że sama nie do końca rozumiesz, na czym polega Twój kontakt z Bogiem. W przeciwieństwie do Katolików i innych formacji religijnych, ŚJ mają kontakt z Biblią porównywalny do potrzeb korzystania z codziennych posiłków. Praktycznie każdy zorientowany wie, że Biblia nie wypada nam z rąk. Codziennie czytamy ją w domu, podczas osobistego studium Biblii. Trzymamy Biblię w ręku i posługujemy się nią, podczas głoszenia od domu do domu, używamy jej na każdym naszym cotygodniowym zebraniu. Czy Ty, idąc do kościoła, idziesz tam z Biblią, czy z książeczką do nabożeństwa, bądź Katechizmem? Czy w kościele studiujecie fragmenty tej Księgi, aby zrozumieć co jest wolą Boga względem Was? Jak często w tygodniu masz kontakt z samą Biblią? Możesz potraktować te pytania, jako retoryczne. Odpowiedź znam, byłem Katolikiem i pochodzę z Katolickiej rodziny, o dość konserwatywnych poglądach, oraz głęboko zakorzenionym tradycjonalizmie. Dość dobrze są mi znane i zwyczaje i zaangażowanie w czytanie Biblii. Ale zastanów się na przyszłość, zanim coś nam zarzucisz... Daruj sobie więc, podobnie uszczypliwych uwag.


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: koleżanka » 15 gru 2016, 19:35

Nigdzie nie napisałam, że mam kontakt idealny z Bogiem. Jednak staram się a to też jest coś, bo każdy wysiłek przez nas osiągnięty jest wynagradzany. Biblią nie mogę mieć kontaktu, staram się mieć kontakt z żywym Słowem, ostatnio słucham Pisma Świętego online (szkoda tylko że tysiąclatka), jednak piękne słuchowisko. Skoro wiara rodzi się ze słuchania, a chcę aby moja wiara na nowo co dziennie się rodziła. Dzięki temu też uważnie słucham. Co do czytania Biblii na Liturgii i owszem w dniu powszednim mamy dwa czytania i krótką katechezę z Ewangelii, w niedzielę aż trzy czytania i również nieco dłuższe kazanie. Niestety nie mam możliwości dojazdu na rozważania Biblii w tygodniu (słabe połączenia ze wsi do miasta). Co do czasopism, Ty masz Przebudźcie się a ja mam fajne czasopismo "Miłujcie się". Katechizm czytam w wolnych chwilach lub inne książki takie jak np. "Ewangelia bez kompromisu", " Naśladowanie Chrystusa", " Rozważania o wierze" (tzw. czytania duchowe). Mój czas jest wypełniony, dodatkowo rysuje jeśli tylko mogę, lub oglądam serial "Doktor Who(wciąga) i staram się Jezusowi dziękować za dzień, który mi daje.
Niestety, KK nie jest ideałem, jednak pamiętam, że Kościół to każdy człowiek, który grzeszy i jest słaby nikt z nas nie jest dobry tylko sam Bóg. Nie znajomość Pisma Świętego to nie znajomość Jezusa.
Super, że czytasz Biblie. :)


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe nauki Świadków Jehowy

Postautor: nadrozd » 15 gru 2016, 20:29

Lenovo pisze:w nim dość trudno ustalić, kto jaki ma nastrój.


że co :eek:
żadnych strażnic :nerwus:
żądnych katechizmów :nerwus:
żadnych ciał kierowniczych :nerwus:


Tylko RAW FOOD bez dodatków SOLA SCRIPTURA i basta :thumbup:


To danie jest idealne ,Prze Arcy Kucharz juz je doprawił, nie psuć dania dodatkami :crybaby2:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości