Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Rembov » 30 wrz 2017, 09:29

E tam. Starałeś się w wierze wszystko zrozumieć, a w efekcie wszystko stało się niezrozumiałe. A że nie byłeś w stanie już zerwać z przekonaniem, że musisz wszystko rozumieć, to się obraziłeś i przeszedłeś na ateizm.

O Trójcy zaś pogadamy jak przebije się do twojej świadomości informacja, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, a my nie wszystko musimy rozumieć.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nesto » 30 wrz 2017, 15:03

Rembov pisze:E tam. Starałeś się w wierze wszystko zrozumieć, a w efekcie wszystko stało się niezrozumiałe. A że nie byłeś w stanie już zerwać z przekonaniem, że musisz wszystko rozumieć, to się obraziłeś i przeszedłeś na ateizm.

O Trójcy zaś pogadamy jak przebije się do twojej świadomości informacja, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, a my nie wszystko musimy rozumieć.


Jak zwykle wiesz lepiej od tego, co wie najlepiej. Zauważ, że piszemy o mnie.
No, ale masz rację.
Żartowałem :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Ix12 » 20 paź 2017, 13:15

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Wyjścia 7:1 Biblia Warszawska

I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.

Biblia Gdańska

I rzekł Pan do Mojżesza: Oto, postanowiłem cię za Boga Faraonowi, a Aaron, brat twój, będzie prorokiem twoim.

Biblia PNS

Toteż Jehowa rzekł do Mojżesza: "Oto uczyniłem cię Bogiem dla faraona. Aaron zaś, twój brat, stanie się twoim prorokiem.

Wyrywasz wersety z kontekstu;

II Księga Mojżeszowa 4:16 On będzie mówił za ciebie do ludu, on będzie ustami twoimi, a ty będziesz dla niego jakby Bogiem.

Jak widzisz, bycie bogiem dla kogoś należy rozumieć w kontekście układu dwóch osób, z których jedna jest nadawcą przekazu (bóg) a druga to pośrednik tego przekazu (prorok).
Kolejny raz się kompromitujesz.

Prosiłem żebyś nie nadużywał formatowania i nie pisał wielkim rozmiarem liter.
Druga uwaga: PNS to nie Biblia, to fałszywy tekst w polskim języku to tłumaczenie z angielskiego a nie z języków oryginalnych.


Akurat przekład Tysiąclecia znawcy tematu określają biblia tysiąca błędów a nie PNS..Ty znawcą nie jesteś i nie będziesz.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 20 paź 2017, 15:25

Ix12 pisze:Akurat przekład Tysiąclecia znawcy tematu określają biblia tysiąca błędów a nie PNS..Ty znawcą nie jesteś i nie będziesz.
Masz gorzej bo PNŚ nie jest tłumaczone z języków oryginalnych, żaden z tzw tłumaczy nie miał kwalifikacji żeby to robić. Nie jestes znawcą tematu.

Przypominam o stopce.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 02 lis 2017, 15:32

Nie ma w Biblii takiego okreslenia jak trojedyny , trojca,,,zatem nikt z wieracych nie powinien poprawiac SLOWA Bozego ani wprowadzac
poganskie okreslenia do wiary biblijnej.

Jeden jest który Zbawia i Jeden Imie Jego .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 02 lis 2017, 15:49

Oliwka pisze:Nie ma w Biblii takiego okreslenia jak trojedyny , trojca,,,zatem nikt z wieracych nie powinien poprawiac SLOWA Bozego ani wprowadzac
poganskie okreslenia do wiary biblijnej.

Jeden jest który Zbawia i Jeden Imie Jego .
Jestem to Pan Jezus, Jestem to także Duch Święty i Jestem to jest Ojciec, to ten sam Jestem (nie jeden).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 02 lis 2017, 15:59

Przeciez to jest TEN SAM A NIE KAZDY inny .
Po co zmieniac naukiAPOSTOŁÓW oni tak nie mataczyli dla nich Duch Jeszua Hamaszija to On SAM
Ojciec to On Sam -
KAAN rusz duchowa głowa .przeciez potrafisz :-)


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 02 lis 2017, 18:42

Oliwka pisze:Przeciez to jest TEN SAM A NIE KAZDY inny .
To prawda, ten sam Bóg.
Po co zmieniac naukiAPOSTOŁÓW oni tak nie mataczyli dla nich Duch Jeszua Hamaszija to On SAM
Ojciec to On Sam -
Tego nie nauczali apostołowie, Pan Jezus pouczył ich kiedy pytali o oddzielnego Boga Ojca:

J 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
11 Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.

Zrozum co mówi Pan Jezus o jedności z Ojcem, potem poszukaj gdzie nazwany jest Bogiem Wszechmogącym i Stworzycielem.

Oliwka pisze:KAAN rusz duchowa głowa .przeciez potrafisz :-)
Oliwka, rusz głową i porzuć bardzo cielesne rozumowanie, trzeba myśleć po Bożemu a nie po ludzkiemu :)

Księga Izajasza 55:8 Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan,

I List do Koryntian 2:10 Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 07 lis 2017, 12:16

Tego nie nauczali apostołowie, Pan Jezus pouczył ich kiedy pytali o oddzielnego Boga Ojca:

J 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
11 Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.

Zrozum co mówi Pan Jezus o jedności z Ojcem, potem poszukaj gdzie nazwany jest Bogiem Wszechmogącym i Stworzycielem.

KAAN własnie to mnie DZIWI ,ze ty TEGO nie pojałes ?
Pokaz nam Ojca a Jeszua odpowiedział
Ojciec stoi przed toba Filipie jeszcze Mnie jako Ojca nie poznales /
KAAN cytujesz z Isaj i bardzo dobrze Mylsi Ducha Mesjasza to nie mysli starego cielesnego człowieka.Czy y masz tylko poznanie intelektualne ?
Bo ja to co mam ,mam przez Objawienie Ducha Mesjasza a nie od jakiegos religijnego najemnika .
Czy wiesz co to znaczy ze Jeszua Mesjasz jest Bogiem ?
nie ma boga w trzech osobach bo kazda osoba staje sie bogiem czyli trzy bogi.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 07 lis 2017, 12:33

Oliwka pisze:KAAN własnie to mnie DZIWI ,ze ty TEGO nie pojałes ?
Pokaz nam Ojca a Jeszua odpowiedział
Ojciec stoi przed toba Filipie jeszcze Mnie jako Ojca nie poznales /.
Nie ma tam że "Ojciec stoli przed tobą", tam napisano o jedności Ojca i Syna, napisano że Ojciec jest w Synu a Syn w Ojcu. Syn nie jest Ojcem. Ktoś ci zaimplementował niebiblijne myślenie. Czytaj Biblię a nie fałszywych proroków z Brooklynu.
KAAN cytujesz z Isaj i bardzo dobrze Mylsi Ducha Mesjasza to nie mysli starego cielesnego człowieka.Czy y masz tylko poznanie intelektualne ?
Nie tylko, natomiast ty masz nie swoje poznanie a fałszywych proroków.
Bo ja to co mam ,mam przez Objawienie Ducha Mesjasza a nie od jakiegos religijnego najemnika .
Prorokujesz?
Czy wiesz co to znaczy ze Jeszua Mesjasz jest Bogiem ?
Dobrze rozumiem, a ty?
nie ma boga w trzech osobach bo kazda osoba staje sie bogiem czyli trzy bogi.
I tu powtarzasz bezsensowne nauki Russella i innych upadłych ludzi. Posługujesz się ludzką logiką zamiast Bożym objawieniem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nesto » 07 lis 2017, 14:32

@Kaan
Nie może być tym samym, skoro jedno jest większe od drugiego. [Ojciec większy jest ode mnie.. itp].
A jednak w innym wersecie napisano, że jest tym samym. {Ja i Ojciec jedno jesteśmy]
Zdecyduj się.
Albo jedno, albo drugie.
Chyba, że wybierzesz trzecie na zasadzie "wszystko jest OK, choć nie jest logiczne, bo jest w Biblii".
No i mamy Trójcę.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 07 lis 2017, 14:36

Nesto, ty akurat nie masz możliwości zrozumienia Słowa, bo jesteś agnostykiem albo ateistą (wybierz co ci bardzej pasuje). Twoje przemyślenia miej dla siebie bo dla prawdy nic nie wnoszą. Gdybyś był choć ŚJ, albo jakimś arianinem, to już można by coś z tobą dyskutować, a z tobą nie ma jak.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nesto » 07 lis 2017, 14:39

No OK. Już wolę takie wyjaśnienie niż jakieś pseudofilozoficzne dysputy.
Niech Niebiosa nad tobą czuwają dzień i noc :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Suzuja » 07 lis 2017, 20:21

Co to za religia w której wyznawcy wiedzą o Bogu wszystko? I nie ma żadnej tajemnicy? Kłamilwa

Wciąż czekam aż mi wyjasnisz irracjonalność wiary chrześcijańskiej...


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nesto » 08 lis 2017, 11:40

Suzuja pisze:Wciąż czekam aż mi wyjasnisz irracjonalność wiary chrześcijańskiej...

Tzn. ja mam ci wyjaśnić?
Wierzenie w coś nielogicznego i dziwacznego jest irracjonalne i kropka.
Można wierzyć w fortepiany np. że są mądre i święte. Tyle, że to zwyczajnie jest głupie.

Przykład z Biblii. Pierwszy z brzegu, opisujący co zdarzyło się po śmierci Jezusa:

(52) Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. (53) I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu.

Ew.Mateusza - Biblia Tysiąclecia

Zaprawdę powiadam ci, wiara w mądre i święte fortepiany jest bardziej racjonalna.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości