Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 11 lis 2017, 17:25

Oliwka pisze:
A gdzie Ojciec i Duch Święty? Piszesz część prawdy, półprawda a właściwie 1/3 prawdy to nie jest pełna prawda.
Potykasz sie o KAMIEN OBRAZY az nie moge pojac ze ty utknałes w vatykanie.
Nie pisz bzdur tylko odpowiedz na prostą kwestię, bo nie znasz anie Syna, ani Ojca, ani Ducha Świętego, dla ciebie wszystko jedno.
nie ma innej Osoby jest Jedna zawsze JEDNA W JESZUA MESJASZU .
Nieprawda, Pan Jezus modlił się do innej osoby tj. do Ojca:

Ewangelia św. Jana 12:28 Ojcze, uwielbij imię swoje! Odezwał się więc głos z nieba: I uwielbiłem, i jeszcze uwielbię.

Duch Swiety to On Sam Jedyny Najwyzszy który Objawil siebie w Jeszua Mesjaszu
Piszesz głupstwa, Pan jezus mówi o kimś innym:

Ewangelia św. Jana 14:26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
W Jeszua Mesjasza masz Ojca
Tylko w Jeszua Mesjasza masz Ducha Świetego
To nie jest prawda, Ojciec, Syn i Duch Święty są odróżnione od siebie:

Ewangelia św. Mateusza 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

Masz fałszywy obraz Boga Wszechmogącego, nie znasz Zbawiciela.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 11 lis 2017, 18:51

fałszywy dla tych co czerpia z vatykanu
dla ciebie i tobie podobnych sa odróznieni nawet fabian pozostał wierny jezuickiej nauce trójcy .
nie mam ochoty wchodzic w sprzeczki z młokosem


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 12 lis 2017, 10:04

Oliwka pisze:fałszywy dla tych co czerpia z vatykanu
Fałszywy dla tych co czerpią ze Słowa Bożego.
Oliwka pisze:nie mam ochoty wchodzic w sprzeczki z młokosem
Nie spoufalaj się zbytnio, bo zaczynasz krążyć wokół punktów karnych za obrażanie i trolowanie. Napisz odpowiedź merytoryczną opartą o Słowo Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Ix12 » 18 sty 2018, 12:40

KAAN pisze:
Oliwka pisze:
A gdzie Ojciec i Duch Święty? Piszesz część prawdy, półprawda a właściwie 1/3 prawdy to nie jest pełna prawda.
Potykasz sie o KAMIEN OBRAZY az nie moge pojac ze ty utknałes w vatykanie.
Nie pisz bzdur tylko odpowiedz na prostą kwestię, bo nie znasz anie Syna, ani Ojca, ani Ducha Świętego, dla ciebie wszystko jedno.
nie ma innej Osoby jest Jedna zawsze JEDNA W JESZUA MESJASZU .
Nieprawda, Pan Jezus modlił się do innej osoby tj. do Ojca:

Ewangelia św. Jana 12:28 Ojcze, uwielbij imię swoje! Odezwał się więc głos z nieba: I uwielbiłem, i jeszcze uwielbię.

Duch Swiety to On Sam Jedyny Najwyzszy który Objawil siebie w Jeszua Mesjaszu
Piszesz głupstwa, Pan jezus mówi o kimś innym:

Ewangelia św. Jana 14:26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
W Jeszua Mesjasza masz Ojca
Tylko w Jeszua Mesjasza masz Ducha Świetego
To nie jest prawda, Ojciec, Syn i Duch Święty są odróżnione od siebie:

Ewangelia św. Mateusza 28:19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

Masz fałszywy obraz Boga Wszechmogącego, nie znasz Zbawiciela.


W kilku innych miejscach pisze o chrzcie w imieniu Jezusa..

Wtedy Piotr powiedział do nich: Pokutujcie i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na przebaczenie grzechów, a otrzymacie dar Ducha Świętego. Dz 2:38

Którzy przyszli tam i modlili się za nich, aby otrzymali Ducha Świętego. Na żadnego z nich bowiem jeszcze nie zstąpił. Byli tylko ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy kładli na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego. Dz 8:15-17

Gdy [to] usłyszeli, zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Dz 19:5

I nakazał ochrzcić ich w imię Pana. I prosili go, aby [u nich] został kilka dni. Dz 10:48

Bo wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyodzialiście się w Chrystusa. Gal 3:27

Czyż nie wiecie, że my wszyscy, którzy zostaliśmy ochrzczeni w Jezusie Chrystusie, w jego śmierci zostaliśmy ochrzczeni? Rz 6:3

Od kiedy to -ojciec, syn, duch to czyjeś imiona? Odrzucasz kilka wersetów by polegać na jednym, przerobionym.. :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 28 lut 2018, 15:13

Jeden a nie dwóch ani trzech bo nie ma posrednika gdy chodzi o JEDNEGO A BÓG JEST JEDEN


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 01 mar 2018, 16:39

nesto pisze:
Prorok pisze:(6) Ty, Panie jesteś jedyny. Ty uczyniłeś niebiosa, niebiosa niebios i całe ich wojsko; ziemię i wszystko, co na niej; morza i wszystko, co w nich. Ty ożywiasz to wszystko, a wojsko niebios oddaje Ci pokłon. (7) Ty, Panie, jesteś tym Bogiem, który wybrał Abrama, wyprowadziłeś go z Ur Chaldejczyków i nadałeś mu imię Abraham.

Księga Nehemiasza 9,6-7

Wiara nie jest dla racjonalnych i logicznych umysłów. Są grzesznicy bardzo inteligentni, a słowo Boże nie będzie dla nich zrozumiałe.

Kto wszystko stworzył? Jest napisane; Jezus jest stwórcą wszystkiego (Ew.Jana 1,3). Więc co Nehemiasz mówi o tym który uczynił niebiosa, niebiosa niebios i całe ich wojsko; ziemię i wszystko, co na niej; morza i wszystko, co w nich, o Jezusie? Nehemiasz mówi: Jezus jest Jehową, jest tym Bogiem który wybrał Abrama.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 01 mar 2018, 17:12

Jeremiasz pisze:
nesto pisze:
Prorok pisze:(6) Ty, Panie jesteś jedyny. Ty uczyniłeś niebiosa, niebiosa niebios i całe ich wojsko; ziemię i wszystko, co na niej; morza i wszystko, co w nich. Ty ożywiasz to wszystko, a wojsko niebios oddaje Ci pokłon. (7) Ty, Panie, jesteś tym Bogiem, który wybrał Abrama, wyprowadziłeś go z Ur Chaldejczyków i nadałeś mu imię Abraham.

Księga Nehemiasza 9,6-7

Wiara nie jest dla racjonalnych i logicznych umysłów. Są grzesznicy bardzo inteligentni, a słowo Boże nie będzie dla nich zrozumiałe.

Kto wszystko stworzył? Jest napisane; Jezus jest stwórcą wszystkiego (Ew.Jana 1,3). Więc co Nehemiasz mówi o tym który uczynił niebiosa, niebiosa niebios i całe ich wojsko; ziemię i wszystko, co na niej; morza i wszystko, co w nich, o Jezusie? Nehemiasz mówi: Jezus jest Jehową, jest tym Bogiem który wybrał Abrama.


Kim jest Jezus według Nehemiasza? Przekład Nowego Świata dokładnie to mówi: Nehemiasz 9,6-7: "(6) "Ty jeden jesteś Jehowa; ty uczyniłeś niebiosa" - niebo niebios - a także cały ich zastęp, ziemię i wszystko, co jest na niej, morza i wszystko, co w nich jest; i ty zachowujesz to wszystko przy życiu; tobie się kłania zastęp niebios. (7) Tyś jest Jehowa, prawdziwy Bóg, który wybrał Abrama i wyprowadził go z Ur Chaldejczyków, i nadał mu imię Abraham."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Jeremiasz » 02 mar 2018, 08:04

nesto pisze:A Bóg mówi:
(6) Ja rzekłem: Jesteście Bogami i wszyscy - Synami Najwyższego. (7) Lecz wy pomrzecie jak ludzie, jak jeden mąż, książęta, poupadacie.

Wierzysz Mu?


Psalm 82:

"(1) Psalm Asafowy. Bóg wstaje w zgromadzeniu Bożym, Pośród bogów sprawuje sąd.

(2) Jak długo sądzić będziecie niesprawiedliwie I stawać po stronie bezbożnych? Sela.
(3) Bierzcie w obronę biedaka i sierotę, Ubogiemu i potrzebującemu wymierzajcie sprawiedliwość!
(4) Ratujcie biedaka i nędzarza, Wyrwijcie go z ręki bezbożnych!
(5) Lecz oni nic nie wiedzą i nic nie pojmują, W ciemności postępują, Chwieją się wszystkie posady ziemi.

(6) Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego,

(7) Lecz jak ludzie pomrzecie I upadniecie jak każdy książę.
(8) Powstań, Boże, osądź ziemię! Ty bowiem jesteś dziedzicznym panem wszystkich narodów.


Ja wierzę, jestem synem Najwyższego, jestem bogiem. Dlaczego bogiem przez małą literę? Bo mam początek swego istnienia.
A co jest powiedziane o Jezusie?
Ew.Jan 1,3:
"Wszystko przez niego powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało."

To jakieś kłamstwo?
Nie, Paweł mówi o Jezusie to samo:
Kolosan 1,16:
"...wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone..."

Czyli Jezus jest stworzycielem nieba i ziemi i wszystkiego? Tak to wygląda - Jezus jest stworzycielem wszystkiego.

Co zatem prorok mówi o Jezusie Stwórcy wszystkiego?
Nehemiasz 9,6-7 Tłumaczenie według przekładu Nowego Świata:

(6) "Ty jeden jesteś Jehowa; ty uczyniłeś niebiosa" - niebo niebios - a także cały ich zastęp, ziemię i wszystko, co jest na niej, morza i wszystko, co w nich jest; i ty zachowujesz to wszystko przy życiu; tobie się kłania zastęp niebios.
(7) Tyś jest Jehowa, prawdziwy Bóg, który wybrał Abrama i wyprowadził go z Ur Chaldejczyków, i nadał mu imię Abraham.


Nehemiasz mówi o Jezusie, że on jest tym prawdziwym Bogiem Jehową.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 02 mar 2018, 11:59

liberator pisze:
Suzuja pisze: Religia chrześcijańska nie musi być racjonalna. Wystarczy że jest prawdziwa

A jest prawdziwa wg Ciebie? Dlaczego tak myślisz?


Ja wiem że Biblia mówi prawdę, dlatego bo to co mówi Biblia, dokonało się we mnie. We mnie jest Syn Boży.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Jeremiasz » 11 mar 2018, 22:55

agent terenowy pisze:
agent terenowy napisał/a: Według Jezusa jedyny Bóg to Ojciec(Jana
17,1-3). A tam Jezus mówi słowa OJCIEC gdzie Jan pokazuje że ten prawdziwy Bóg to
życie wieczne = Jezus

W Jana 17,3 jedyny prawdziwy to Ojciec.
A jakiego prawdziwego Dał Jezus poznać?
Mat 11,
26 Tak, Ojcze, ponieważ uznałeś za dobre to uczynić. 27 Wszystko zostało mi przekazane przez mego
Ojca+ i nikt nie zna w pełni Syna, tylko Ojciec,+ ani nikt nie zna w pełni Ojca, tylko Syn oraz każdy, komu
Syn chce go objawić.

Tak więc tym prawdziwym z 1 Jana5,20, którego objawił Syn jest jego Ojciec.
Szkoda wałkowania wciąż tego samego.
Otrzepuję proch z butów na ten temat. :)


1 Jana 5,20 interlinearny przekład:
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined

/Wiemy/ /zaś/ /że/ /Syn/ /Boga/ /nadchodzi/ /i/ /dał/ /nam/ /umysł(myśl)/ /aby/ /poznaliby/ /Prawdziwego/ /i/ /jesteśmy/ /w/ /Prawdziwym/ /w/ /Synu/ /Jego/ /Jezusie(JHWH jest zbawieniem)/ /Pomazańcu/ /On/ /jest/ /prawdziwy/ /Bóg/ /i/ /życie/ /wieczne/

1 Jana 5,20 według przkładu Nowego Świata:
(20) My zaś wiemy, Że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać Prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne.

Dlaczego przekład Nowego Świata odbiega od oryginału, jest tak bardzo zniekształcony i niewierny?
Dlaczego przekład Nowego Świata nie mówi; że jesteśmy w Prawdziwym, wewnątrz niego?

Wiemy, że Syn Boga przyszedł, abyśmy poznali Prawdziwego Boga Ojca Jahwe (Ew.Jana 1,18: Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca Jahwe, objawił go).
"i jesteśmy w Prawdziwym" - w kim my jesteśmy?

Gdyby Jan napisał: I jesteśmy w prawdziwym Synu Jego - sens tej wypowiedzi byłby inny, od tej, którą nam oryginalny tekst 1 Jana 5,20 mówi: "...i jesteśmy w Prawdziwym w Synu Jego..."

Dosłownie to należy rozumieć, że jesteśmy w Prawdziwym Bogu Ojcu Jahwe w Synu Jego, bo Syn jest w łonie Ojca, w jego wnętrzu (Ew.Jana 1,18).

Kto jest tym "Prawdziwym" w którym my jesteśmy? Jesteśmy w Synu Jego (w Synu Boga Ojca Jahwe) Jezusie, a Jezus jest w Bogu Ojcu Jahwe, w jego łonie (w głębokościach jego istoty (1Kor.2,10). Tak że jesteśmy, znajdujemy się - poprzez to że znaleźliśmy się w Jezusie - w Bogu Ojcu Jahwe.
Jezus powiedział - Ew.Jana 14,20:"Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was."

Do kogo odnosi się stwierdzenie: "On jest prawdziwy Bóg i życie wieczne"? :) Ja mówię że do Jezusa, bo Jezus powiedział: Ew.Jana 14,6: "Ja jestem droga prawda i żywot." Żywot wieczny którego apostołowie swoimi rękami dotykali 1 Jana 1,1-2:
(1) Co było od początku, co słyszeliśmy, co oczami naszymi widzieliśmy, na co patrzyliśmy i czego ręce nasze dotykały, o Słowie żywota -
(2) a żywot objawiony został, i widzieliśmy, i świadczymy, i zwiastujemy wam ów żywot wieczny, który był u Ojca, a nam objawiony został

Jan apostoł mówi: Jezus jest żywotem wiecznym.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 12 mar 2018, 08:17

I jeszcze jedno odnośnie tego Prawdziwego. Kim on był?

Ew.Jana 1,6-11:

"6. Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię.

7. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego.

8. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości.

9. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.

10. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał.

11. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli."


Widzimy, że światłością prawdziwą jest Jezus (werset 9). Porównując go do 1 Jana 5,20 określenia; "On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym" można powiedzieć, że Jan o Jezusie mówił; jako o prawdziwym świetle i prawdziwym Bogu, będącym życiem wiecznym.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Suzuja » 12 mar 2018, 09:48

Jezus to Bóg. Duch Święty to osoba, Jezus to osoba i Bóg to osoba. Są innymi osobami ale jednym bytem

Osoba Syna to nie Osoba Ojca a Osoba Ojca to nie Osoba DŚ


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 12 mar 2018, 10:02

Suzuja pisze:Jezus to Bóg. Duch Święty to osoba, Jezus to osoba i Bóg to osoba. Są innymi osobami ale jednym bytem

Osoba Syna to nie Osoba Ojca a Osoba Ojca to nie Osoba DŚ
No poplątałeś nieco.
Gdzieś zgubiłeś Boga Wszechmocnego w tych wyliczeniach i rozdzielaniu...


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Suzuja » 12 mar 2018, 10:05

Oliwka pisze:Nie ma w Biblii takiego okreslenia jak trojedyny , trojca,,,zatem nikt z wieracych nie powinien poprawiac SLOWA Bozego ani wprowadzac
poganskie okreslenia do wiary biblijnej.

Jeden jest który Zbawia i Jeden Imie Jego .


Nie ma bo w tamtym okresie nikt takim określeniem nie dysponował. W tym autorzy ewangelii

Kitka, przeca jasno napialem. Są trzy osoby boskie stanowiące jeden byt

Tak jak małżeństwo u mnie w kościele. staje się jednym ciałem na ślubie


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Kitka » 12 mar 2018, 10:19

Suzuja, przeczytaj, co napisałeś :)

Bóg nie jest trójosobowym bytem.
Bóg jest Bogiem w Ojcu, Synu i Duchu Świętym - Pan Jedyny.

Małżeństwo staje się jednym ciałem z dwóch, ok. Nie ma mowy o jednym bycie.
Bóg nie powstał przez połączenie trzech osób.
Bóg JEST jeden. Jezus jest Bogiem, Ojciec jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem.
To nie są oni, to On JEST.
Jak ty sam - jesteś jeden - z ciałem, duszą i duchem, stworzony na Jego obraz.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości