Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 09 maja 2018, 17:37

dziunio pisze:

Oliwka pisze:Siedzi na PRAWICY czyli Miejscu Najwyzszym

Co za bzdura.Po prawicy Najwyższego.Jezus był Synem Najwyższego(co Ty bezmyślnie negujesz)a,nie najwyższym.Najwyższy może być tylko jeden i jest Nim Ojciec-Tylko Ojciec/Jahwe,tak ciężko to pojąc.
Ojciec ma swojego Ducha którym się posługuje i Jezus nazwał go palcem,a Jezus jest Jego Synem.
Taka prosta nauka,a Ty ją tak pokrętnie wykrzywiasz przez swoje urojenia.

tak tak Duch jest palcem i Ojciec sie nim posługuje
zapenemasz na mysli obraz swego palca ktorym sie posługujesz drapiac po nosie ?
to palców jest 10 chyba ze wiesz o ktory palec chodzi :rotfl:
a
Gdzie w Objawieniu masz Syna ?
Synem jest Israel
Jeszua przez krótki Czas ...a zreszta co wam tłumaczyc pijecie mleko pokarm twardy jest
dla DOROSŁYCH.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 09 maja 2018, 17:42

Mój duch w porównaniu do Boga nie ma mocy,nie może się przemieszczać itd,a rżysz bezmyślnie z nauki Pana Jezusa.Twoje fantazje to rzygowiny,a nie pokarm twardy.Tym razem też przez przypadek ta emotka?Widać,że jesteś...sama wiesz jaka.Żałuję,że wycofałem,trzeba Cię bić i patrzeć jak puchnie :) a teraz patrz i płacz.

Łukasz 11:Jeżeli natomiast Ja palcem Bożym wypędzam demony, zaiste przyszło już do was Królestwo Boże.”

Mateusza 12:28A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.”

Kto inny by się zapadł pod ziemie,ale Ty jesteś nieprzemakalna.Mam Go jako Baranka.

Objawienie zawsze czyni rozróżnienie między Synem i Ojcem/


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 09 maja 2018, 20:21

dziunio i tak ototo Obnarzyłes sie .
dziunio nie pisz bo sie osmieszasz dlatego dałam tego motika
na twojego posta

Ojciec ma swojego Ducha którym się posługuje i Jezus nazwał go palcem,a Jezus jest Jego Synem.

Taka prosta nauka,a Ty ją tak pokrętnie wykrzywiasz przez swoje urojenia
.
Przeczytaj zastanów sie nad mentalnościa swoja bo wypadło to żalosnie komicznie


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 09 maja 2018, 20:26

No i tak zrobił na co dostałaś już wersety wyżej.Wersety zignorowałaś :-D ale one nie znikły.W jednym masz Duchem Bożym,a w drugi palcem Bożym i tego nie zmienisz.Ty się ośmieszasz i kompromitujesz do granic możliwości,właśnie dałaś świadectwo,że nie przyjmujesz tego co napisano w Biblii do wiadomości,a za to łykasz jak młody pelikan apokryfy.Co ciekawe dekalog też został spisany palcem Bożym,czyli?
No Oliwko,to jak pytanie w milionerach za stówkę z trzema kołami :-D


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 09 maja 2018, 21:28

Co ciekawe dekalog też został spisany palcem Bożym,czyli?
--------

czyli przemien umysł Nowym poznaniem


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: dziunio » 09 maja 2018, 21:41

Czyli Duchem Bożym jak spisali Żydzi pod natchnieniem Ducha św,takie znajdujemy porównanie która ma nam dopomóc w zrozumieniu tej kwestii i nie bardzo to pasuje do Twej wersji powiedzmy modalizmu.W moim poście oczywiście nie miałem na myśli,że Jezus jest Synem Ducha św(aczkolwiek nim posłużył się Bóg Ojciec),a po prostu zbudowałem tak zdanie powiedzmy w myśl hebrajską :-D Nie chcesz nawet szczerze odpowiedzieć na proste pytania.Z wiadomych powodów bo sama byś obaliła swoją jedną z teorii :)


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 10 maja 2018, 05:19

Wystarczy już tych wyjaśnień.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nesto » 05 cze 2018, 22:37

Trójjedyny - to podobne słowo jak sześciopodwójny lub siedmiopotrójny.
Nie ma sensu. Nic nie znaczy i jest neologizmem wymyślonym jedynie po to, aby opisać zupełnie irracjonalną teorię, że trzy znaczy jeden.
Pozdrawiam i nie oczekuje odpowiedzi.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Suzuja » 05 cze 2018, 22:40

Skoro i tak nie wierzysz w judeochrześcijańską koncepcję Logosa. To czemu się tak ekscytujesz tą Trójcą? Boli Cię serduszko że nie potrafisz w nią uwierzyć czy jak?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Jeremiasz » 06 cze 2018, 08:49

nesto pisze:Trójjedyny - to podobne słowo jak sześciopodwójny lub siedmiopotrójny.
Nie ma sensu. Nic nie znaczy i jest neologizmem wymyślonym jedynie po to, aby opisać zupełnie irracjonalną teorię, że trzy znaczy jeden.
Pozdrawiam i nie oczekuje odpowiedzi.

Widziałem film "Next" z Nicolasem Cage w którym główny bohater ma zdolność przewidywania przyszłości. Jest scena w której idąc przed żołnierzami ochrania ich przewidując w których miejscach założono pułapki z materiałami wybuchowymi. Scena sf Nicolas w pewnym miejscu w jednaj chwili rozchodzi się swoją osobą w każdym możliwym kierunku pomieszczenia przypominającego wielką halę fabryczną.
Fantazje naukowe które ludzie wymyślają, ale czy Bóg który wszystko może, nie może również w podobny sposób rozdzielić się w jednej chwili na bardzo wiele takich samych osób jak On? Ja wierzę, że może, bo jest w stanie i rozmawia w tym samym czasie z każdym człowiekiem na ziemi, który tego pragnie i wzywa jego imienia.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nesto » 06 cze 2018, 09:10

Jeremiasz pisze:
nesto pisze:Trójjedyny - to podobne słowo jak sześciopodwójny lub siedmiopotrójny.
Nie ma sensu. Nic nie znaczy i jest neologizmem wymyślonym jedynie po to, aby opisać zupełnie irracjonalną teorię, że trzy znaczy jeden.
Pozdrawiam i nie oczekuje odpowiedzi.

Widziałem film "Next" z Nicolasem Cage w którym główny bohater ma zdolność przewidywania przyszłości. Jest scena w której idąc przed żołnierzami ochrania ich przewidując w których miejscach założono pułapki z materiałami wybuchowymi. Scena sf Nicolas w pewnym miejscu w jednaj chwili rozchodzi się swoją osobą w każdym możliwym kierunku pomieszczenia przypominającego wielką halę fabryczną.
Fantazje naukowe które ludzie wymyślają, ale czy Bóg który wszystko może, nie może również w podobny sposób rozdzielić się w jednej chwili na bardzo wiele takich samych osób jak On? Ja wierzę, że może, bo jest w stanie i rozmawia w tym samym czasie z każdym człowiekiem na ziemi, który tego pragnie i wzywa jego imienia.


Może pewnie też podnieść kamień, którego nie może podnieść.
Nie w tym rzecz.
Rzecz w tym, że w waszej Księdze, na podstawie której kształtujecie swoje wyobrażenia o Bogu jest napisane, że Bóg jest jeden.
Niezrozumienie pisanych tekstów, poplątanie filozofii greckiej z żydowskimi wierzeniami, specyficzny sposób zapisywania itp. doprowadziły do tego, że "ojcowie kościoła" zupełnie odjechali od pierwotnych zamierzeń piszących opowiadania i wymyślili "Trzy Osoby Boskie".

Suzuja pisze:Skoro i tak nie wierzysz w judeochrześcijańską koncepcję Logosa. To czemu się tak ekscytujesz tą Trójcą? Boli Cię serduszko że nie potrafisz w nią uwierzyć czy jak?

Podobnie zwracałbym uwagę tym, którzy twierdzą, że Kopciuszek zjadł Babcię, a Wilk to Bolek i Lolek.
Plączą bajki.
Tak więc twierdzenie, że Babcia jest najstarsza i wszystko może nie ma nic do rzeczy.
Nawet jeśli babcia wszystko może, to wilk pożarł ją, Czerwonego Kapturka, a uratował ich Leśniczy.
Wy twierdzicie, że Leśniczy zjadł Babcię.
Zwracam Wam uwagę, że to nie jest prawda.
A dlaczego?
Bo w Biblii wielokrotnie napisane jest, że jest JEDEN Bóg, wszyscy co weń wierzą są jego dziećmi, w tym ten, którego "najbardziej umiłował" (Jezus).
Cytatów nie wstawiam, bo je wstawiałem po kilkadziesiąt razy już pewnie.
Pozdrawiam i miłej dyskusji.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Suzuja » 06 cze 2018, 12:21

Od Kiedy Trójca przeczy istnieniu Jednego Boga? Nie moja wina że o TŚ masz wyobrażenie jak muzłumanie


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nesto » 06 cze 2018, 12:57

Suzuja pisze:Od Kiedy Trójca przeczy istnieniu Jednego Boga? Nie moja wina że o TŚ masz wyobrażenie jak muzłumanie

Znam "definicję" Trójcy i rzecz w tym, że jest alogiczna. Może oczywiście przeczyć logice, bo wiara nie musi być logiczna, ale......
Ale definicja Trójcy przeczy temu, co zapisano w Biblii, a przecież to na podstawie tej właśnie pozycji literackiej kształtujecie swoje poglądy.
Jezus mówił o ludziach (apostołach), że są jego braćmi, a on i wszyscy inni są dziećmi tego samego Boga, którego nazywał Ojcem swoim i innych ludzi.
Wg Biblii Jezus nie jest nikim innym, jak wybranym człowiekiem, którego Bóg "namaścił bardziej" (znajdź sobie cytat o tym).
Sam siebie nazywa sługą Boga, modli się do niego i twierdzi, że niczego sam nie robi, ale tylko to, co mu każe robić Bóg. (znajdź sobie cytat).
Mógłbym pisać książkę o tym, ale to do was nie trafia, bo nie da się przekonać kogoś, kto nie chce rozumieć czytanego tekstu zastępując go pseudo-argumentami.. np. że Tomasz nazwał Jezusa Bogiem, albo "tak długo jestem z wami, a ty mówisz pokaż mi Ojca"? albo "ja i on jedno jesteśmy".
Świadczy to o jedności duchowej, a nie o tożsamości. Jak Was sobie czytam to staje mi przed oczami film Monty Pythona "Żywot Briana", z którego zrobiono proroka wbrew jego woli. Podobnie Wy robicie z Jezusem, który nie przypuszczał nawet, że komuś może wpaść do głowy, aby twierdzić, że Jezus jest Bogiem Stworzycielem.

A co do Ducha Świętego... no to jeszcze lepsze.
Ty także jesteś pewnie przynajmniej Dwójcą, bo zasmucam twojego ducha. Jest Was przynajmniej dwóch, no bo jeśli jesteś "w jedności z Bogiem" to można powiedzieć, że jesteście Jedno, a wtedy jest was trzech.
Ty, twój duch no i Bóg. Jakoś tak to trzeba tłumaczyć.. a różnica w stosunku do Trójcy jest taka, że w niej każde z tych jedności jest CAŁE częścią Boga i każde oddzielnie tym Bogiem jest w całości i razem też są tym samym CAŁYM Bogiem.
Tak więc całe porównanie jest adekwatne, za wyjątkiem boskości i tego, że oddzielnie twój duch jest całym tobą, a twoje ciało całym duchem, co byłoby jeszcze bardziej dziwaczne.

Tak to jakoś macie poukładane w definicjach.
Ja nie podchodzę do tego inaczej, jak tylko tłumacząc, że w Biblii nie tak zapisano i nie tak twierdził Jezus (jeśli w ogóle kiedykolwiek żył, bo żadnych pozabiblijnych kronik o nim nie ma i nawet z tego powodu fałszowano kroniki Flawiusza).

Nie przeszkadzam Wam jednak w "owocnych" dyskusjach i nie pytaj mnie więcej o to czy tamto.
Poczytaj swoją Biblię, bo tam jest jasno napisane o Bogu o Jezusie i o Duchu Świętym.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Suzuja » 06 cze 2018, 14:33

Jezus modli się do Ojca nie do Boga jako osobnego bytu

Świadczy to o jedności duchowej, a nie o tożsamości


Ale to już tylko twoja opinia. Pusto poznawcza


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: nesto » 06 cze 2018, 15:16

Suzuja pisze:Jezus modli się do Ojca nie do Boga jako osobnego bytu

Świadczy to o jedności duchowej, a nie o tożsamości


Ale to już tylko twoja opinia. Pusto poznawcza


Skoro jesteś na tym forum, to zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj choć raz Biblię.
Jeśli to za dużo, to chociaż NT.
Jezus modlił się do Boga, którego nazywał swoim ojcem. Nie modliłby się do Boga, gdyby sam był tym Bogiem.
Piszesz strasznie nielogiczne rzeczy (niemal zawsze tak piszesz).

Ew. Jana
(17) Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.
(Ew. Jana 20:17, Biblia Tysiąclecia)


(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
(Ew. Jana 17:2-3, Biblia Tysiąclecia)


Nie pisz nic do mnie. Przeczytaj sobie NT.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości