Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 06 lip 2014, 14:01

agnieszkaa pisze:Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że
JEZUS CHRYSTUS PRZYSZEDŁ W CIELE LUDZKIM
Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.” 2J.7


kiedys sama nie wierzyłąs jak teraz wierzysz kiedys uznawałąs trójce powiedz jak to sie stało ze teraz głosisz inaczej Czyje nauki powtarzasz czy tez maiałąs osobiste Objawienie.
potwierdz to Słowem Bożym

Teraz masz inna luke brak Objawienia jesli chodzi o CIAŁO Z NIEBA mimoze sam Jahszuah mówi jasno i wyraźnie ze Jest z Nieba ,ty tego NIECZUJESZ !
Dlaczego jaki duch stoi na przeszkodzie zrozumienia
Dlaczego nie zwrócisz sie do Niego po Objawienie dlaczego nie przyjmujesz ?!

nazywasz mnie Antychrystem i masz w tym jakas dzika przyjemnosć natomiast tych co
zaprzeczają ze ojciec i Syne to JAHWEH nazywasz braciszkami ?

Słyszałąs żebym zaprzeczała



1J 2:22 bt "Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest antychrystem, kto nie uznaje Ojca i Syna."

zatem jestes OSKARZYCIELEM !

Powołujesz sie na test który wymyslił Smok ? a kazdy kto nosi jakikolwiek zaczyn ciemnosci jest Portalem dla mocy ciemnosci i kłamstwa nie moze miec Objawienia bo
nie odrzucił nie zewlókł z siebie starego adama Nadal ma cos co jest w nim wtyczka w ten ciemny świat.


1J 4:3 bw "Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga.
Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."


to sie tyczy nauki jaka rozsiał krk twierdzac ze Jahszuah ma ciało z Miriam i czynia ja
matke Elohim.

1J 4:2 bg "Przez to poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, iż Jezus Chrystus w ciele przyszedł, z Boga jest."
.
1J 4:3 bg "Ale wszelki duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus w ciele przyszedł, nie jest z Boga; ale ten jest on duch antychrystowy, o którymeście słyszeli, iż idzie i teraz już jest na świecie."
.


Nazywasz mnie antychrystem i Bóg ci odpłaci bo ja przenigdy nie zaprzeczyłam ze
Jeszuah Mesjasz sie urodził .

Sa tacy co zaprzeczaja ze Ojciec moze sie urodzic jako Syna ,a le ja niezprzeczam .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 06 lip 2014, 14:43

Jezus został zwyczajnie spłodzony przez mężczyznę i kobietę (jeśli w ogóle istniał - zakładam, że tak).
Nie powstał w sposób cudowny jak inni ze starożytnych bożków.
Był człowiekiem.
Legendy o cudownym poczęciu to pogańskie mity, z których całymi falami czerpie do dzisiaj chrześcijaństwo.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 06 lip 2014, 15:47

Małgorzata pisze:
Realista pisze:połączenia liczebnika z rzeczownikiem

Tylko że nie chodzi o to połączenie. :D

Nieważne czy chodzi o połączenie czy pluralizmy ani jedno ani drugie nie wskazuje na to czego chcą fundamentaliści.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 06 lip 2014, 15:49

Oliwka pisze:
agnieszkaa pisze:Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że
JEZUS CHRYSTUS PRZYSZEDŁ W CIELE LUDZKIM
Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.” 2J.7


kiedys sama nie wierzyłąs jak teraz wierzysz kiedys uznawałąs trójce powiedz jak to sie stało ze teraz głosisz inaczej Czyje nauki powtarzasz czy tez maiałąs osobiste Objawienie.
potwierdz to Słowem Bożym

Teraz masz inna luke brak Objawienia jesli chodzi o CIAŁO Z NIEBA mimoze sam Jahszuah mówi jasno i wyraźnie ze Jest z Nieba ,ty tego NIECZUJESZ !
Dlaczego jaki duch stoi na przeszkodzie zrozumienia
Dlaczego nie zwrócisz sie do Niego po Objawienie dlaczego nie przyjmujesz ?!

nazywasz mnie Antychrystem i masz w tym jakas dzika przyjemnosć natomiast tych co
zaprzeczają ze ojciec i Syne to JAHWEH nazywasz braciszkami ?

Słyszałąs żebym zaprzeczała



1J 2:22 bt "Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest antychrystem, kto nie uznaje Ojca i Syna."

zatem jestes OSKARZYCIELEM !

Powołujesz sie na test który wymyslił Smok ? a kazdy kto nosi jakikolwiek zaczyn ciemnosci jest Portalem dla mocy ciemnosci i kłamstwa nie moze miec Objawienia bo
nie odrzucił nie zewlókł z siebie starego adama Nadal ma cos co jest w nim wtyczka w ten ciemny świat.


1J 4:3 bw "Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga.
Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."


to sie tyczy nauki jaka rozsiał krk twierdzac ze Jahszuah ma ciało z Miriam i czynia ja
matke Elohim.

1J 4:2 bg "Przez to poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, iż Jezus Chrystus w ciele przyszedł, z Boga jest."
.
1J 4:3 bg "Ale wszelki duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus w ciele przyszedł, nie jest z Boga; ale ten jest on duch antychrystowy, o którymeście słyszeli, iż idzie i teraz już jest na świecie."
.


Nazywasz mnie antychrystem i Bóg ci odpłaci bo ja przenigdy nie zaprzeczyłam ze
Jeszuah Mesjasz sie urodził .

Sa tacy co zaprzeczaja ze Ojciec moze sie urodzic jako Syna ,a le ja niezprzeczam .


nie ja Cie nazywam antychrystem.
To tyle co mam Ci do powiedzenia.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 06 lip 2014, 15:52

agnieszkaa pisze:nie ja Cie nazywam antychrystem.
To tyle co mam Ci do powiedzenia.


Podobnie można napisać:

"nie będę rzucał pereł pod nogi wieprza" a potem dodać "nie ja cię tak nazywam"..

To jest prosta zasada obrażania innych naiwnie zakładająca, że podane cytaty nie są obelżywe, gdyż po raz pierwszy wypowiedział je ktoś inny.. ;-)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 06 lip 2014, 16:03

nesto pisze:
agnieszkaa pisze:nie ja Cie nazywam antychrystem.
To tyle co mam Ci do powiedzenia.


Podobnie można napisać:

"nie będę rzucał pereł pod nogi wieprza" a potem dodać "nie ja cię tak nazywam"..

To jest prosta zasada obrażania innych naiwnie zakładająca, że podane cytaty nie są obelżywe, gdyż po raz pierwszy wypowiedział je ktoś inny.. ;-)


Masz prawo miec swoje zdanie.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 06 lip 2014, 16:28

agnieszkaa pisze:
nie ja Cie nazywam antychrystem.
To tyle co mam Ci do powiedzenia.

ależ ty,ty i to nie tylko mnie a lepiej spojrzała byś do lustra i zobaczyłabys onego.

Pan Jeszah mnie znalazł Objawił mi Siebie nie brałam od kogoś ale ze Źródła Wody Życia.
ty tylko pokazujesz swoje serce jeszcze nie obrzezane i uszy nie obrzezane,ale może kiedyś...


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 06 lip 2014, 20:52

Oliwka pisze:Pan to greci demon .

No a jaki to ma zwiazek z Chrystusem bo nie rozumiem?
Oliwka pisze:Pan Jeszua Mesjasz jest PRAWDZIWYM CZŁOWIEKIEM Z NIEBA .
Z Nieba a nie z ciała i krwi człowieka.

Nie widzicie tej róznicy .

Cos modzisz.
Syn Bozy przyja cialo ( sarx ) ludzkie.Istniejac w postaci bozej przyja ludzka.
Oliwka pisze:Słowo stał sie MIESEM-Basar -
ale Jego Basar tylko wygladało jak nasze Jego Chwała była Inna .
Nasze basar- mięso jest z prochu Ziemi skazone z zapisem śmierci i grzechu.
Ciało-basar-mięso Pana Jeszuah Mesjasza nie miało zapisu grzechu Jego Basar- Mięso jest
ZASŁONA do Miejsca Najświętszego - list do hebr.
Rozumiem ze chodzi ci o to ze jezus byl bez grzechu ,tak? Zgadzam sie.I dlatego min ofiara jego jest bez skazy.
Oliwka pisze:Wszyscy tkwia w nauce rzymu ale i ten sie zorientował ze cos jest nie tak bo sj zarzucali ze
Poczety jest z Ducha czyli po Ojcu jest bezgrzechu ale DZIEDZICZY GRZECH po matce.
Rzym zacał kombinowac i co zrobił ?

Grzech po matce? Grzech sie dziedziczy przez zrodzenie a nie ze z matki.
Oliwka pisze:Uznał ze maryja była bez grzechu poczęta - nonsens ale co zrobic.
Nie wiem czy wiesz ale prawda wiary ze Maryia byla poczeta bez grzechu ( inaczej mowiac zachowana od grzechu ) na dlugo nim Rzym obja ,,wladze nad swiatem'' ;-)
Oliwka pisze:Teraz ida dalej w zaparte i chca uznac maryje o WSPÓŁUDZIAŁ w zbawieniu.

No cos tam chyba Maryia przyczynila sie do zbawienia swiata ( posrednio oczywiscie ).Powiedziala Ojcu TAK i dzieki otwarciu w pelni na Ducha sw narodzil sie Zbawiciel.
Czy jakby powiedziala Bogu NIE to Jezus tez by sie niej pocza?

Wiesz ,kazde nasze osobiste TAK powiedziane Ojcu ,otwiera nas na dzialanie Jego Ducha i owocuje zbawiennie tak na nas jak i innych.
Oliwka pisze:Oni albo celowo wprowadzaja w bład albo odrzucaja Cud Poczecia z Ducha .

Jesus pocza sie z Ducha,wiec nie wiem z czym polemizujesz.
Oliwka pisze:SŁOWO STAJE SIĘ MIĘSEM - Słowo z Nieba przemienia sie w komórke CIAŁA I KRWI.
Miriam daje tylko zgode nic więcej.
Miriam procz zgody daje swoje cialo PANU Stworzenia.Przyja cialo z niej.Krew z krwi,kosc z kosci.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
Dati be Jeszua
Posty: 33
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Haarec hamuwtachat.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dati be Jeszua » 07 lip 2014, 07:51

nesto pisze:Jezus został zwyczajnie spłodzony przez mężczyznę i kobietę (jeśli w ogóle istniał - zakładam, że tak).
Nie powstał w sposób cudowny jak inni ze starożytnych bożków.
Był człowiekiem.
Legendy o cudownym poczęciu to pogańskie mity, z których całymi falami czerpie do dzisiaj chrześcijaństwo.


Nie widzę w tym problemu.A Ty?W czym przeszkadza Ci wiara ludzi w to,że Jezus się narodził w sposób cudowny,że był wspaniałym cżłowiekiem który umarł dla sprawy?
W czym ta wiara czyni ludzi gorszymi w Twoich oczach?


Szema Israel,Jehowa Elohim,Jehowa Echad.

Rak Tora we Tanach
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 07 lip 2014, 10:13

nesto pisze:Jezus został zwyczajnie spłodzony przez mężczyznę i kobietę (jeśli w ogóle istniał - zakładam, że tak).
Nie powstał w sposób cudowny jak inni ze starożytnych bożków.
Był człowiekiem.
Legendy o cudownym poczęciu to pogańskie mity, z których całymi falami czerpie do dzisiaj chrześcijaństwo.


Nie , nie z mężczyzny ani kobiety ani pożądliwości ciała ,ale z Ducha Elohim.

Starozytnym bozkom dajesz pierwszeństwo ?
Tam nie było cudu ale żądza upadłych .brali które chcieli nie pytali ich o zgode.

Nazywaj to jak chcesz legenda czy nie .

Tak tutaj stał sie Cud w całym tego słowa znaczeniu t człowiek nie dołoży od siebie ani ciała ani krwi nic.

Niestety jak widac z powyższych wypowiedzi chrześcijanie nie czerpia z tego ani falami ani kroplami.
Mówia ze poczał sie z Ducha Świętego ze to był cud ,ale jak przyjdzie sie zastanowic co to znaczy to odpowiadają cos w rodzaju Nic sie nie stało to normalne jak my wszysc.
To jest niewiara.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 07 lip 2014, 10:30

inquisitio pisze:No a jaki to ma zwiazek z Chrystusem bo nie rozumiem?


"]Pan to greci demon . dlaczego z chrystusem a nie z Jezusem Chrystusem ?

="Oliwka"]Pan Jeszua Mesjasz jest PRAWDZIWYM CZŁOWIEKIEM Z NIEBA .
Z Nieba a nie z ciała i krwi człowieka.

Nie widzicie tej róznicy .
Cos modzisz.
Syn Bozy przyja cialo ( sarx ) ludzkie.Istniejac w postaci bozej przyja ludzka.

Duch Święty SŁOWO STAŁ sie Mięso -Krew ...
Ukrył Siebie stał sie podobny do Ludu Swego Israela .
Ukrył sie przed nasieniem Węzowym-Nachasz .


Słowo stał sie MIESEM-Basar -
ale Jego Basar tylko wygladało jak nasze Jego Chwała była Inna .
Nasze basar- mięso jest z prochu Ziemi skazone z zapisem śmierci i grzechu.
Ciało-basar-mięso Pana Jeszuah Mesjasza nie miało zapisu grzechu Jego Basar- Mięso jest
ZASŁONA do Miejsca Najświętszego - list do hebr.

Rozumiem ze chodzi ci o to ze jezus byl bez grzechu ,tak? Zgadzam sie.I dlatego min ofiara jego jest bez skazy.[quote/]
By zrozumiec ,ze bez skazy trzeba zrozumiec dlaczego ,na czym to polega .


Poczety jest z Ducha czyli po Ojcu jest bezgrzechu ale DZIEDZICZY GRZECH po matce.
Rzym zacał kombinowac i co zrobił ?
Grzech po matce? Grzech sie dziedziczy przez zrodzenie a nie ze z matki.

a kto rodzi ojciec oboje nikt - inkubator ?
Skoro po Ojcu nie mógł to musiałby po matce jesli była zapłodniona.
Jesli była zapłodniona rodzi sie hybryda jak te z 6 rozdz Moj

SŁOWO STAJE SIĘ MIĘSEM - Słowo z Nieba przemienia sie w komórke CIAŁA I KRWI.
Miriam daje tylko zgode nic więcej.

Miriam procz zgody daje swoje cialo PANU Stworzenia.Przyja cialo z niej.Krew z krwi,kosc z kosci.

Nie , to nie ewa i adam nie mieszaj .
Zwracał sie do niej niewiasto-kobieto ..
oddzielał sie od niej On był jej Zbawicielem .
Pan Jeszah Mesjasz ma Życie Sam w Sobie a Miriam dała miejsce i zgode sama nie rozumiejąc co sie ma dokonać.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 07 lip 2014, 17:20

inquisito pisze:Miriam procz zgody daje swoje cialo PANU Stworzenia.Przyja cialo z niej.Krew z krwi,kosc z kosci.
Amen !

ale ona nie byla poczeta bez grzechu.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 08 lip 2014, 08:20

Dati be Jeszua pisze:Nie widzę w tym problemu.A Ty?W czym przeszkadza Ci wiara ludzi w to,że Jezus się narodził w sposób cudowny,że był wspaniałym cżłowiekiem który umarł dla sprawy?

Na takich mitach opierają się dalsze mity.
Jeśli urodził się w sposób cudowny, to pewnie żył wcześniej w niebie np. albo przemienił wodę w wino czy też chodził po wodzie..
Mity takie są szkodliwe, bo koncentrują się na kuglarskich sztuczkach zamiast na wartości nauki owego Jezusa.
Tak więc MIT o cudownym poczęciu jest SZKODLIWY.

Dati be Jeszua pisze:W czym ta wiara czyni ludzi gorszymi w Twoich oczach?

Ludzie nie są gorsi, ani lepsi z uwagi na swoją wiarę w cudowne narodzenie Jezusa.
Skąd taki pomysł?

Oliwka pisze:Nie , nie z mężczyzny ani kobiety ani pożądliwości ciała ,ale z Ducha Elohim.

Oczywiście można tak pisać, bo to przenośnia wskazująca na posłannictwo. Trzeba jednak mieć świadomość. że został spłodzony normalnie, a przenośnie upiększają jedynie codzienność.

Oliwka pisze:Starozytnym bozkom dajesz pierwszeństwo ?
Tam nie było cudu ale żądza upadłych .brali które chcieli nie pytali ich o zgode.

Jakie pierwszeństwo? Kogo znowu "brali"?
To zwykłe bujdy na resorach przecież...
Zeus kopulujący pod postacią byka itp.. zastanów się co piszesz.
A wracając do Jezusa - rozpowszechnianie mitów o nim jest co najmniej niestosowne. Prowadzi do odrzucenia takiego kogoś z uwagi na bajkowy charakter życiorysu.
Gdyby np. przekonywać, że Tusk jest kosmitą i powstał ze szlamu - a wiara taka utrwaliłaby się w społeczeństwie, to za kilka tysięcy lat opowiadano by bajki na temat jego lotów kosmicznych, a nikt nie pamiętałby, że Tusk był premierem.
Podobnie jest z Jezusem.
Chodził po wodzie i narodził się z dziewicy rzekomo.. tylko tyle zapamiętają babcie, co opowiadać będą bajki dzieciom za 1000 lat.. :-)

Tak tutaj stał sie Cud w całym tego słowa znaczeniu t człowiek nie dołoży od siebie ani ciała ani krwi nic.

Niestety jak widac z powyższych wypowiedzi chrześcijanie nie czerpia z tego ani falami ani kroplami.
Mówia ze poczał sie z Ducha Świętego ze to był cud ,ale jak przyjdzie sie zastanowic co to znaczy to odpowiadają cos w rodzaju Nic sie nie stało to normalne jak my wszysc.
To jest niewiara.

Gdyby sednem wiary były mity, to z pewnością Jezus nauczałby o swoim cudownym narodzeniu, przemienianie na weselach wody w wino czy też otworzyłby szkołę chodzenia po wodzie.
Nie robił tego jednak.
Dlaczego?
Bo nie był wędrownym kuglarzem tylko nauczycielem moralności, litości itp. który kierował ludzi w stronę najdoskonalszego bytu.
Byt ten nazywał Bogiem i swoim Ojcem.
Byt ten - DUCH, który jest przyczyną wszystkiego nie jest poznawalny dla człowieka (tak mi się wydaje) co nie oznacza, że częściowo tj. w granicach ludzkich odczuć można go zauważać.
Tymczasem niektórzy uznają Jezusa - kruchego człowieka, którego zabili Rzymianie, za owy nieskończony Byt - za Boga.
Jest to niesłychane i porównywalne do uznania mrówki za kosmos.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 10 lip 2014, 12:24

Dati be Jeszua pisze:
Oliwka pisze:Szalom szabat .
Po ojcu i matce kiedy siełacza w jedno ciało dokonuje sie zapis w członakach.

Zapytano Jahszuah - kto zgrzeszył on czy rodzice jego, ze sie ślepym urodził.

Dawid mówi - w grzechu poczeła mnie matka moja .


Matka począć może tylko z nasienie męskiego.
Nie piszę o dziedziczeniu genów ale o dziedziczeniu grzechu a ten dziedziczy się po Adamie.
Naturę ludzką Jehoszua odziedziczył po Miriam z Nazaretu,która pochodziła z rodu Dawida.
Nie miał jednak ojca ludzkiego i począł się bez udziału mężczyzny.Dlatego nie odziedziczył grzechu Adama.

W jaki sposób odziedziczył nature po matce jak to sie stało ?
Czy ona nie była grzeszna nie potrzebowała Zbawiciela ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 10 lip 2014, 13:00

Oliwka pisze:Duch Święty SŁOWO STAŁ sie Mięso -Krew ...


Slowo sie wcielilo anie Duch Sw.
Oliwka pisze:Ukrył Siebie stał sie podobny do Ludu Swego Israela .

Stal sie jednym z nich / nas.
Oliwka pisze:Ukrył sie przed nasieniem Węzowym-Nachasz .

Tzn?


Contemplari et contemplata aliis tradere

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości