Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 07:12

KAAN pisze:
zBiblia pisze:Robicie rynsztok z Biblii, poprzez swoje argumenty i przepychanki. Apeluję o chrześcijańską godność...
Se apelujesz, przecież nie jesteś chrześcijaninem, co ty możesz apelować.



KAAN, a kto decyduje o naszym chrzescijanstwie...?

Postawa, ktora przyjales w stosunku do zBiblia to postawa sedziego...i wskazuje raczej na cos , co jest obce chrzescijanstwu.

Apel zBiblia jest jak najbardziej sluszny, bo rzeczywiscie zawiewa coraz bardziej" rynsztokiem"...to sa rowniez moje odczucia...mam nadzieje, ze okaza sie pomocne w sprowadzeniu dyskusji na poziom godny chrzescijan.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 10:12

Druga uwaga: PNS to nie Biblia, to fałszywy tekst w polskim języku to tłumaczenie z angielskiego a nie z języków oryginalnych.


Dlaczego PNS to nie Biblia...?

I dlaczego tak jest, ze kazdy z tzw. "kosciolow"uzurpowal sobie prawo do oceny autentycznosci Biblii...?

Ktora Biblia jest wiec w koncu prawdziwa...?

Bo na forach katolickich tylko BT...z przypisami ;)

Dlaczego uwazasz, KAAN, ze prawde biblijna trzeba zawziecie bronic...?

Moje pojecie jest takie, ze PRAWDA broni sie sama...i dociera do ludzi nie z racji liderow chrzescijanskich i ich sily przebicia...lecz z racjii "pociagniecia" delikwenta przez Boga...Tak uczyl Jezus, Syn Boga Zywego... :->

Ja nie preferuje zadnego przekladu...bo kazdy zawiera prawde, ze o Bogu swiadczy Jego cale dzielo...i ze jesli my, ludzie przestaniemy o Nim mowic wtedy "kamienie beda wolac"... :->

Biblia, czyli spisane Slowo Boze , jest tak czy siak zrozumiala tylko dla zbawionych...nie dla tych," ktorzy gina"...niezaleznie od przekladu.

Ci, ktorzy ida za Chrystusem, nie maja zadnego wplywu na to kto spisuje i tlumaczy Slowo Boze...natomiast czytajac jakikolwiek przeklad, rozpoznaja natychmiast bezblednie" glos swojego Pasterza"...I tylko dla takich "owiec" cala ta cudowna Ksiega ma rzeczywista wartosc i sens...niezaleznie od przekladu i liczebnosci danego ugrupowania religijnego...ani tez od inteligencji i sprytu "zonglujacego" cytatami biblijnymi...

Przebieglosc i wyrachowanie nie sa owocami Ducha Swietego...a wiec tym bardziej nie jest to dzialanie przemawiajace na korzysc idei " zonglera".


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 06 lip 2017, 10:22

Chyba jednak nie jest tak zupełnie obojętne, jakim przekładem się posługujemy.
Zwróć uwagę, że w niektórych przekładach są wyraźne "przekręty", takie denominacyjne, stronnicze. I wcale nie mówię o przypisach czy interpretacjach, ale o manipulacji samego przekładu. Nie wiem, jak to jest z przekładem ŚJ, bo nigdy go nie czytałam, ale miałam BT i skandaliczne były niektóre fragmenty, zupełnie zmieniające zrozumienie.
Sam widzisz, jak ludzie wychowani na fałszywkach zaciekle bronią eucharystii, kultu zmarłych, czyśćca itd.itp.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 10:38

kontousunięte1, ale nikt z nas nie ma pewnosci, ktory przeklad jest ten jedyny ...wlasciwy...

Jesli ja czytam Biblie, to jakos czuje i rozpoznaje plewy i ziarno...a mam do dyspozycji nie jeden przeklad...i nie tylko polskimi przekladami sie posluguje...I powiem ci jeszcze, ze-pomijajac sugestywne przypisy- nigdzie nie bylo mi dane dopatrzec sie klamstwa w roznych przekladach Biblii...

Mysle i czuje, ze to zalezy od naszych priorytetow i od obranego celu...Jesli szukasz Prawdy, znajdziesz Prawde...Wszedzie...na kazdym kroku...w kazdej Biblii...

Jesli jednak szukasz haka na oponenta w dyskusji , to rowniez znajdziesz mnostwo hakow...Ale wtedy nie masz prawa myslec o sobie, ze jestes chrzescijanka.

Pozdrawiam cie, kontousunięte1 :->


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 06 lip 2017, 14:28

Motyl pisze:
KAAN pisze:
zBiblia pisze:Robicie rynsztok z Biblii, poprzez swoje argumenty i przepychanki. Apeluję o chrześcijańską godność...
Se apelujesz, przecież nie jesteś chrześcijaninem, co ty możesz apelować.
KAAN, a kto decyduje o naszym chrzescijanstwie...?
Nie kto a co, tym wyróżnikiem jest wiara, jeśli ktoś nie wierzy troistego Boga nie jest chrześcijaninem.

Postawa, ktora przyjales w stosunku do zBiblia to postawa sedziego...i wskazuje raczej na cos , co jest obce chrzescijanstwu.
Nie jest obce tylko własciwe chrześcijaństwu. Chrześcijanie odrzucają wszelką herezję, osądzają grzech i wskazują na Pana Jezusa jako jedyną drogę do zbawienia. Odbierasz odrzucanie herezji jako sąd... To wskazuje że sądzi cię twoje sumienie, zgodnie z tym co powiedział Pan Jezus:

Ewangelia św. Jana 3:18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Z resztą zBiblią stawia się ponad chrześcijanami i tak pisze jak by wszystkie rozumy pozjadał.

Apel zBiblia jest jak najbardziej sluszny, bo rzeczywiscie zawiewa coraz bardziej" rynsztokiem"...to sa rowniez moje odczucia...mam nadzieje, ze okaza sie pomocne w sprowadzeniu dyskusji na poziom godny chrzescijan.
Godnym chrześcijanina jest przeciwstawianie się herezji i czasami używanie języka adekwatnego do sytuacji i wrogów Ewangelii tak jak to robił Pan Jezus mówiąc:

Ewangelia św. Mateusza 23:27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelkiej nieczystości.

Albo:

Ewangelia św. Mateusza 3:7 A gdy ujrzał wielu faryzeuszów i saduceuszów, przychodzących do chrztu, rzekł do nich: Plemię żmijowe, kto was ostrzegł przed przyszłym gniewem?

Gdyby pojawił się w moim zborze to bym zrobił to co radzi Paweł:

List do Tytusa 1:11 Tym trzeba zatkać usta, gdyż oni to całe domy wywracają, nauczając dla niegodziwego zysku, czego nie należy.

Moralność ludzi spoza Bożego domu jest mnijasza niż chrześcijan.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 06 lip 2017, 15:01

Motyl pisze:
Druga uwaga: PNS to nie Biblia, to fałszywy tekst w polskim języku to tłumaczenie z angielskiego a nie z języków oryginalnych.
Dlaczego PNS to nie Biblia...?
Ponieważ nie jest tłumaczona z języków oryginalnych i została wyprodukowana przez anonimową grupę ludzi, która miała w swoim gronie tylko jednego słabo wykształconego człowieka w językach oryginalnych. W książce „Kryzys sumienia” Raymond Franz ujawnia nazwiska tłumaczy Przekładu Nowego Świata. Byli to Nathan H. Knorr, Albert D. Schroeder, George Gangas, Milton Henshel i Fred Franz. Żaden z nich nie umiał nawet przeczytać tekstu hebrajskiego a co dopiero tłumaczyć.

I dlaczego tak jest, ze kazdy z tzw. "kosciolow"uzurpowal sobie prawo do oceny autentycznosci Biblii...?
Nie ma szczególnych dyskusji co do przekladów chrześcijańskich bo wiadomo kto je wykonywał i drobe rożnice nie stanowią problemu w korzystaniu z przekładów. Ja korzystam np. z kilku polskich i angielskich przekladów, mogę podpierać się leksykonami i słownikami co pozwala mi na dojscie do właściwego rozumienia tekstu oryginalnego.

Ktora Biblia jest wiec w koncu prawdziwa...?
Biblia jest jedna, a tłumaczeń wiele, zadne z tłumaczeń nie jest doskonałe, dlatego nie przywiązujemy się sztywno do jednego choć każdy ma swoje ulubione.

Bo na forach katolickich tylko BT...z przypisami ;)
Niech sobie robią co chcą i tak nic im nie pomoże, chyba że... nawrócs się do prawdziwego Pana Jezusa.

Dlaczego uwazasz, KAAN, ze prawde biblijna trzeba zawziecie bronic...?
Bo to Słowo Boże, to podstawa naszej wiary, bez Biblii bylibyśmy ślepi i podatni na wszelkie zwiedzenie. tam mamy wszystko co potrzebujemy do zbawienia i do tego żeby dorosnąć duchowo i mieć radość z obietnic Bożych.
Moje pojecie jest takie, ze PRAWDA broni sie sama...i dociera do ludzi nie z racji liderow chrzescijanskich i ich sily przebicia...lecz z racjii "pociagniecia" delikwenta przez Boga...Tak uczyl Jezus, Syn Boga Zywego... :->
Prawda jest zawarta w Biblii, prawda nie funkcjonuje w powietrzu, albo w chmurkach. prawda moze być poznana wyłącznie poprzez Słowo Boże (pośrednio przez głoszących).
Biblia, czyli spisane Slowo Boze , jest tak czy siak zrozumiala tylko dla zbawionych...nie dla tych," ktorzy gina"...niezaleznie od przekladu.
To prawda.

Ci, ktorzy ida za Chrystusem, nie maja zadnego wplywu na to kto spisuje i tlumaczy Slowo Boze...natomiast czytajac jakikolwiek przeklad, rozpoznaja natychmiast bezblednie" glos swojego Pasterza"...I tylko dla takich "owiec" cala ta cudowna Ksiega ma rzeczywista wartosc i sens...niezaleznie od przekladu i liczebnosci danego ugrupowania religijnego...ani tez od inteligencji i sprytu "zonglujacego" cytatami biblijnymi...
Masz rację, rzeczywiście tak jest, ale w kontekście naszej rozmowy PNŚ to nie jest Biblia tylko zmanipulowany tekst, to profanacja Bożego Słowa.
Przebieglosc i wyrachowanie nie sa owocami Ducha Swietego...a wiec tym bardziej nie jest to dzialanie przemawiajace na korzysc idei " zonglera".

Ewangelia św. Mateusza 10:16 Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice.

Inne przekłądy mogą mówić o przebiegli, albo sprytni jak węże; to zachęta do tego żeby wykorzystywać moc Słowa Bożego we właściwym celu tj. obrony naszej wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: zBiblia » 06 lip 2017, 19:21

KAAN pisze:
Motyl pisze:KAAN, a kto decyduje o naszym chrzescijanstwie...?
Nie kto a co, tym wyróżnikiem jest wiara, jeśli ktoś nie wierzy troistego Boga nie jest chrześcijaninem


ponadto:
ten kto nie wierzy w dwoistego Boga nie jest chrześcijaninem
ten kto nie wierzy w czworobok nie jest chrześcijaninem
ten kto nie jest unitarianem nie jest chrześcijaninem... bla bla bla, to nie są argumenty Kaan, nie chodzi przecież o to, byśmy traktowali takie komunały bez dowodu. Najpierw udowodnij Trójcę, a potem dopiero wyprowadzaj odważne wnioski i oskażenia, bo jak dotąd broniłeś swoich tez w sposób co najwyżej mierny. Poprosimy o cytaty z Biblii i skuteczną argumentację.

Podam ci jeden z cytatów charakteryzujących, kim jest chrześcijanin:
"Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w Duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was. A jeśli ktoś nie ma Ducha Chrystusa, ten do niego nie należy. Ale jeśli Chrystus jest w was, to ciało jest martwe z powodu grzechu, a duch jest żywy z powodu sprawiedliwości. A jeśli Duch tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, mieszka w was, ten, który wskrzesił Chrystusa z martwych, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez swego Ducha, który w was mieszka" Rz 8:9-11.

Ten kto nie ma Ducha Chrystusa nie jest chrześcijaninem. Ale to też Duch Ojca. "Ten" to Ojciec, On swym duchem mieszka w wiernych. Wyraźnie napisano, że to duch Syna i duch Ojca. To ten sam duch, zwany w Piśmie Duchem Świętym. Nie osoba, ale z osoby. Przynależność jest napisana wprost: duch (kogo?) Chrystusa, duch (kogo?) tego, co wskrzesił Jezusa z martwych, czyli Ojca.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunieteMtl » 07 lip 2017, 00:43

KAAN pisze:
Motyl pisze:
KAAN pisze:Se apelujesz, przecież nie jesteś chrześcijaninem, co ty możesz apelować.
KAAN, a kto decyduje o naszym chrzescijanstwie...?
Nie kto a co, tym wyróżnikiem jest wiara, jeśli ktoś nie wierzy troistego Boga nie jest chrześcijaninem.



No ale przeciez Piotr wyznal wiare w Syna Bozego a nie w trojce...i otrzymal klucze do Krolestwa Bozego...

Czy Piotr byl chrzescijaninem...?


Poza tym Jezus powiedzial: " Kto mnie wyzna przed ludzmi, tego ja wyznam przed Ojcem swoim, Bogiem."

Mysle, KAAN, ze twoje wypowiedzi, nie sa zgodne z nauka Jezusa w kwestii chrzescijanstwa i zbawienia.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 07 lip 2017, 10:24

Motyl pisze:
KAAN pisze:
Motyl pisze:KAAN, a kto decyduje o naszym chrzescijanstwie...?
Nie kto a co, tym wyróżnikiem jest wiara, jeśli ktoś nie wierzy troistego Boga nie jest chrześcijaninem.
No ale przeciez Piotr wyznal wiare w Syna Bozego a nie w trojce...i otrzymal klucze do Krolestwa Bozego...
Piotr wierzył w troistego Boga.
Czy Piotr byl chrzescijaninem...?
Piotr wierzył we wszystko czego nauczał Pan Jezus.
Poza tym Jezus powiedzial: " Kto mnie wyzna przed ludzmi, tego ja wyznam przed Ojcem swoim, Bogiem."
To część Ewangelii nie cała, wyrywasz wersety z kontekstu Biblii i usiłujesz udowadniać jakieś tezy, tego się nie robi w poważnej dyskusji.
Motyl pisze:Mysle, KAAN, ze twoje wypowiedzi, nie sa zgodne z nauka Jezusa w kwestii chrzescijanstwa i zbawienia.
To źle myślisz, bo nie uwzględniasz całej nauki Słowa Bożego. Biblia uczy, ze chrześcijaninem jest ktoś, kto jest prowadzony przez Ducha i stosownie do wiary człowieka Duch Święty objawia prawdę. Każdy chrześcijanin wie o troistym Bogu, jak nie wie to nie nawrócił się, nie została mu odsłonięta tajemnica wiary przez Ducha Świętego. Duch Święty jest szczególną osobą przeciwko której można zgrzeszyć w sposób nieodwracalny. To jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Odrzucenie Ducha Świętego to grzech przeciwko Bogu w najgorszy możliwy sposób. Z grzechu przeciwko Ojcu i Synowi można się nawrócić, ale z grzechu przeciwko Duchowi nie.

Ewangelia św. Mateusza 12:32 A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.
Ewangelia św. Marka 3:29 Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego.
Ewangelia św. Łukasza 12:10 Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone.

Nie wiem czy rozumiesz powagę sytuacji; Duch Święty działa subtelnie, w sposób szczególny, a grzech przeciwko niemu też jest szczególny. To Duch Święty objawia tajemnicę wiary w sercu człowieka, to Duch Święty rodzi na nowo człowieka zbawianego, to On wprowadza człowieka we wszelką prawdę. To Duch Święty uczy nas modlitwy, wiary, społeczności, nauki Słowa.
Jełśi się nie narodzisz z Ducha nie możesz ujrzeć Królestwa Bożego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunieteMtl » 07 lip 2017, 13:49

KAAN pisze:
Jełśi się nie narodzisz z Ducha nie możesz ujrzeć Królestwa Bożego.


Wiem o tym i mam nadzieje ujrzec Krolestwo Boze ...mimo twojego sceptycyzmu, KAAN :->


zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: zBiblia » 07 lip 2017, 14:07

Ciekawy wniosek ze słów Jezusa i twoich założeń. Ponieważ Duch działa subtelnie to znaczy, że szczególnie, a jak szczególnie to i grzech jest szczególny. Ale już np. wersetu 31 w piśmie Mateusza nie zauważyłeś...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 07 lip 2017, 21:56

zBiblia pisze:Ciekawy wniosek ze słów Jezusa i twoich założeń. Ponieważ Duch działa subtelnie to znaczy, że szczególnie, a jak szczególnie to i grzech jest szczególny. Ale już np. wersetu 31 w piśmie Mateusza nie zauważyłeś...
Zauważyłem, dobrze by było gdybyś ty zauważył, że Duch Święty jest Bogiem wszechmogącym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: zBiblia » 07 lip 2017, 22:04

KAAN pisze:
zBiblia pisze:Ciekawy wniosek ze słów Jezusa i twoich założeń. Ponieważ Duch działa subtelnie to znaczy, że szczególnie, a jak szczególnie to i grzech jest szczególny. Ale już np. wersetu 31 w piśmie Mateusza nie zauważyłeś...
Zauważyłem, dobrze by było gdybyś ty zauważył, że Duch Święty jest Bogiem wszechmogącym.


Interesujące:
"Dlatego mówię wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie ludziom przebaczone. I ktokolwiek powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu przebaczone, ale kto mówi przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu przebaczone ani w tym świecie, ani w przyszłym" Mt 12:31-32

Wskaż proszę, gdzie jest napisane to co stwierdziłes?
Czy jesteś modernistą trynitarnym?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 08 lip 2017, 12:53

zBiblia pisze:
KAAN pisze:
zBiblia pisze:Ciekawy wniosek ze słów Jezusa i twoich założeń. Ponieważ Duch działa subtelnie to znaczy, że szczególnie, a jak szczególnie to i grzech jest szczególny. Ale już np. wersetu 31 w piśmie Mateusza nie zauważyłeś...
Zauważyłem, dobrze by było gdybyś ty zauważył, że Duch Święty jest Bogiem wszechmogącym.


Interesujące:
"Dlatego mówię wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie ludziom przebaczone. I ktokolwiek powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu przebaczone, ale kto mówi przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu przebaczone ani w tym świecie, ani w przyszłym" Mt 12:31-32

Wskaż proszę, gdzie jest napisane to co stwierdziłes?
Z tekstu wynika, że Duch Święty ma najwyższy Boży majestat i bluźnierstwo przeciwko niemu jest bluźnierstwem przeciwko Bogu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: zBiblia » 08 lip 2017, 22:56

KAAN pisze:
zBiblia pisze:
KAAN pisze:Zauważyłem, dobrze by było gdybyś ty zauważył, że Duch Święty jest Bogiem wszechmogącym.


Interesujące:
"Dlatego mówię wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom przebaczone, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie ludziom przebaczone. I ktokolwiek powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu przebaczone, ale kto mówi przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu przebaczone ani w tym świecie, ani w przyszłym" Mt 12:31-32

Wskaż proszę, gdzie jest napisane to co stwierdziłes?
Z tekstu wynika, że Duch Święty ma najwyższy Boży majestat i bluźnierstwo przeciwko niemu jest bluźnierstwem przeciwko Bogu.


Czyli Jezus nie ma najwyższego Bożego majestatu?
Nie wiem w ogóle skąd wytrzasnąłeś w tym tekście "najwyższy Boży majestat", jest jakiś niższy Boży majestat?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości