Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: KAAN » 15 kwie 2018, 14:00

kontousunięte1 pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze: Ja bym powiedział że są dwie osoby: Bóg Ojciec i Syn Boży, dwa Duchy Święte: Duch Ojca i Duch Syna..
To fałszywa teologia tzw jednościowa, albo modalizm.
Co więc jest PRAWDĄ.
Prawdą jest Slowo Boże które mówi o jednym Bogu i trzech odrębnych osobach.
kontousunięte1 pisze: Prawdy mamy szukać, a Jeremiasz przynajmniej szuka,..
Dobrze jeśli szuka, jak znajdzie prawdę będzie w niej żył i będzie miał błogosławieństwo od Boga, ale jeśli będzie mówił o Bogu fałszywie to może mieć kłopot, dobrze przeczytać księgę Joba i jako posumowanie r. 42.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Albertus » 15 kwie 2018, 14:01

Sama Biblia nie wystarcza do poznania prawidłowej doktryny.

Samodzielne wyjaśnianie sobie niektórych tekstów biblijnych nie tylko nie musi być dobre dla niektórych ludzi ale może się stać dla nich przyczyną zguby.

To Kościół jest filarem i podporą prawdy.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 14:10

To Kościół jest filarem i podporą prawdy.

Chcesz powiedzieć KrK i Magisterium... Jak dla mnie, to akurat ostatnia instytucja, której pozwoliłabym sobie dać coś wyjaśnić z tekstów Biblii. Bez obrazy.
Dla mnie to ludzie umoczeni po pachy, mało wiarygodni, będący uzależnieni od instytucji i chlebodawcy w Watykanie. Zero zaufania z mojej strony.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Albertus » 15 kwie 2018, 14:21

kontousunięte1 pisze:To Kościół jest filarem i podporą prawdy.

Chcesz powiedzieć KrK i Magisterium... Jak dla mnie, to akurat ostatnia instytucja, której pozwoliłabym sobie dać coś wyjaśnić z tekstów Biblii. Bez obrazy.
Dla mnie to ludzie umoczeni po pachy, mało wiarygodni, będący uzależnieni od instytucji i chlebodawcy w Watykanie. Zero zaufania z mojej strony.


Jak zatem rozumiesz to że Kościół jest filarem i podporą Prawdy?

Jak to jest w praktyce?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 14:26

Kościół jest filarem i podporą Prawdy

A gdzie to pisze w Biblii? Nie pamiętam takiego wersetu.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Albertus » 15 kwie 2018, 14:29

kontousunięte1 pisze:Kościół jest filarem i podporą Prawdy

A gdzie to pisze w Biblii? Nie pamiętam takiego wersetu.


1Tym3:(15) gdyby jednak przyjście moje się odwlokło, to masz wiedzieć, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podwaliną prawdy. (BW)


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 14:44

Albertus pisze:
kontousunięte1 pisze:Kościół jest filarem i podporą Prawdy

A gdzie to pisze w Biblii? Nie pamiętam takiego wersetu.


1Tym3:(15) gdyby jednak przyjście moje się odwlokło, to masz wiedzieć, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podwaliną prawdy. (BW)

Mój drogi, wyrwałeś z kontekstu. Cały rozdział jest o praktycznym postępowaniu w Zborze, o sprawach czysto technicznych, że tak powiem. Nie ma tam nawet sugestii o tworzeniu dogmatów, nauk do wierzenia podawanych itp. Tak to rozumiem.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Albertus » 15 kwie 2018, 14:47

Kontekst nie zmienia w żaden sposób tego że pisze tam że Kościół jest filarem i podporą prawdy.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 14:52

Albertus pisze:Kontekst nie zmienia w żaden sposób tego że pisze tam że Kościół jest filarem i podporą prawdy.

Ale owoce tego nauczania Magisterium są pełne robaków. Świadczą o tym niebiblijne dogmaty, zmieniające się nauki na przestrzeni wieków, wdrażanie nauk mieczem i szantażem, zamordyzm itd.Pełno tych negatywów. Poza tym, dlaczego mam przyjmować nauki jednych, a odrzucać nauki innych ludzi? Sprawdzam jak się ma to do Pisma, a katolickie mają się nijak.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 15 kwie 2018, 15:02

Albertus pisze:
kontousunięte1 pisze:Kościół jest filarem i podporą Prawdy

A gdzie to pisze w Biblii? Nie pamiętam takiego wersetu.


1Tym3:(15) gdyby jednak przyjście moje się odwlokło, to masz wiedzieć, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podwaliną prawdy. (BW)


Kachal -Zgromadzenie a nie rzymska organizacja która ma logo Smoka która jest okultystyczna
która przebrała sie w szaty Arona i zapanowała nad Duszami ludzi.


Roma wmówiła ludziom ze sa ta podwalina prawdy a głosza KŁAMSTWA o Bogu Israela ulepili sobie swojego bozka nadali mu imie
ale Bogu Israela dzieki ze widi szczere głodne Dusze bo inaczej wszyscy poszli by na zatracenie gdzie dojono by je jak mszyce sie doi.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Albertus » 15 kwie 2018, 16:48

kontousunięte1 pisze:
Albertus pisze:Kontekst nie zmienia w żaden sposób tego że pisze tam że Kościół jest filarem i podporą prawdy.

Ale owoce tego nauczania Magisterium są pełne robaków. Świadczą o tym niebiblijne dogmaty, zmieniające się nauki na przestrzeni wieków, wdrażanie nauk mieczem i szantażem, zamordyzm itd.Pełno tych negatywów. Poza tym, dlaczego mam przyjmować nauki jednych, a odrzucać nauki innych ludzi? Sprawdzam jak się ma to do Pisma, a katolickie mają się nijak.


Rozumiem że nie zgadzasz się z nauczaniem Kościoła Katolickiego.


Ja jednak pytam - jak ty rozumiesz to że Kościół jest filarem i podporą Prawdy?

Jak to jest w praktyce twoim zdaniem i w twoim życiu?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 16:58

Albertus pisze:
kontousunięte1 pisze:
Albertus pisze:Kontekst nie zmienia w żaden sposób tego że pisze tam że Kościół jest filarem i podporą prawdy.

Ale owoce tego nauczania Magisterium są pełne robaków. Świadczą o tym niebiblijne dogmaty, zmieniające się nauki na przestrzeni wieków, wdrażanie nauk mieczem i szantażem, zamordyzm itd.Pełno tych negatywów. Poza tym, dlaczego mam przyjmować nauki jednych, a odrzucać nauki innych ludzi? Sprawdzam jak się ma to do Pisma, a katolickie mają się nijak.


Rozumiem że nie zgadzasz się z nauczaniem Kościoła Katolickiego.


Ja jednak pytam - jak ty rozumiesz to że Kościół jest filarem i podporą Prawdy?

Jak to jest w praktyce twoim zdaniem i w twoim życiu?

Wiesz, nie zgadzam się, niestety. Odkąd skonfrontowałam nauczanie KrK (katechizmy, mówiąc krótko), z tym, co jest w Biblii, nie mogę się zgodzić. Chyba, że odrzucę Słowo Boże i oprę się na słowach ludzi.
Jednak dla mnie Słowo z Biblii jest ponad Magisterium, każda nauka, dogmat, wykład powinien być konfrontowany z Biblią, której naruszać nie należy.
Dobrze chyba wiesz, że wiele nauk, a co więcej dogmatów, jest niebiblijnych, kompletnie sprzecznych nawet z nakazami spisanymi w Biblii.
Trzeba wybrać i dla mnie jasne przekazy w Piśmie są priorytetem.
W praktyce nie mam żadnego Kościoła, czasami jeżdżę do luteran. Nie mam innej opcji. Niestety. Sercem i doktryną najbliżsi są mi baptyści.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Albertus » 15 kwie 2018, 16:59

Oliwka pisze:
Albertus pisze:
kontousunięte1 pisze:Kościół jest filarem i podporą Prawdy

A gdzie to pisze w Biblii? Nie pamiętam takiego wersetu.


1Tym3:(15) gdyby jednak przyjście moje się odwlokło, to masz wiedzieć, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podwaliną prawdy. (BW)


Kachal -Zgromadzenie a nie rzymska organizacja która ma logo Smoka która jest okultystyczna
która przebrała sie w szaty Arona i zapanowała nad Duszami ludzi.


Roma wmówiła ludziom ze sa ta podwalina prawdy a głosza KŁAMSTWA o Bogu Israela ulepili sobie swojego bozka nadali mu imie
ale Bogu Israela dzieki ze widi szczere głodne Dusze bo inaczej wszyscy poszli by na zatracenie gdzie dojono by je jak mszyce sie doi.


I w jaki sposób to zgromadzenie jest filarem i podporą prawdy w praktyce w życiu społeczności i w twoim życiu?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Albertus » 15 kwie 2018, 17:02

W praktyce nie mam żadnego Kościoła, czasami jeżdżę do luteran. Nie mam innej opcji. Niestety. Sercem i doktryną najbliżsi są mi baptyści.


Ale nie odpowiedziałaś na moje pytanie- jak się realizuje praktycznie to że Kościół jest filarem i podporą prawdy?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 17:04

Albertus pisze:
W praktyce nie mam żadnego Kościoła, czasami jeżdżę do luteran. Nie mam innej opcji. Niestety. Sercem i doktryną najbliżsi są mi baptyści.


Ale nie odpowiedziałaś na moje pytanie- jak się realizuje praktycznie to że Kościół jest filarem i podporą prawdy?

Przecież napisałam już kilka postów przedtem. Ten werset dotyczy spraw z konkretnym Kościele, Paweł daje rady i uwagi, prostuje co było złe w tamtej społeczności. Poczytaj cały rozdział, a nie jedno zdanie. Tak się nie analizuje Biblii.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości