Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 14 lip 2014, 18:16

nesto pisze::whistle: szkoda moich wpisów...
szczególnie gdy:
Oliwka pisze:Nigdy nie zaprzeczałam a wrecz przeciwnie GŁOSZE ze JAHWEH URODZIŁ SIE Z NIEWIASTY

a co ci tu nie pasuje ?
Czy faryzeusze uwierzyli ze JAHWEH sie urodził ?
Nie .
Oni czekaja na mesjasza z linii rodowej ziemskiego człowieka czyli nasienia ludzkiego
Dla nich nie ma Mesjasza poczetego i zrodzonego z Ducha .

Dlatego Głosze to co powiedział Sam JAHSZUAH
Ja JESTEM - Chleb z Nieba ten Chleb to CIAŁO MOJE .....

Co tu osmieli sie dodac grzesznik ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 14 lip 2014, 18:22

agnieszkaa pisze:
Oliwka pisze:
agnieszkaa pisze:Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że
JEZUS CHRYSTUS PRZYSZEDŁ W CIELE LUDZKIM
Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.” 2J.7


kiedys sama nie wierzyłąs jak teraz wierzysz kiedys uznawałąs trójce powiedz jak to sie stało ze teraz głosisz inaczej Czyje nauki powtarzasz czy tez maiałąs osobiste Objawienie.
potwierdz to Słowem Bożym

Teraz masz inna luke brak Objawienia jesli chodzi o CIAŁO Z NIEBA mimoze sam Jahszuah mówi jasno i wyraźnie ze Jest z Nieba ,ty tego NIECZUJESZ !
Dlaczego jaki duch stoi na przeszkodzie zrozumienia
Dlaczego nie zwrócisz sie do Niego po Objawienie dlaczego nie przyjmujesz ?!

nazywasz mnie Antychrystem i masz w tym jakas dzika przyjemnosć natomiast tych co
zaprzeczają ze ojciec i Syne to JAHWEH nazywasz braciszkami ?

Słyszałąs żebym zaprzeczała



1J 2:22 bt "Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest antychrystem, kto nie uznaje Ojca i Syna."

zatem jestes OSKARZYCIELEM !

Powołujesz sie na test który wymyslił Smok ? a kazdy kto nosi jakikolwiek zaczyn ciemnosci jest Portalem dla mocy ciemnosci i kłamstwa nie moze miec Objawienia bo
nie odrzucił nie zewlókł z siebie starego adama Nadal ma cos co jest w nim wtyczka w ten ciemny świat.


1J 4:3 bw "Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga.
Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie."


to sie tyczy nauki jaka rozsiał krk twierdzac ze Jahszuah ma ciało z Miriam i czynia ja
matke Elohim.

1J 4:2 bg "Przez to poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, iż Jezus Chrystus w ciele przyszedł, z Boga jest."
.
1J 4:3 bg "Ale wszelki duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus w ciele przyszedł, nie jest z Boga; ale ten jest on duch antychrystowy, o którymeście słyszeli, iż idzie i teraz już jest na świecie."
.


Nazywasz mnie antychrystem i Bóg ci odpłaci bo ja przenigdy nie zaprzeczyłam ze
Jeszuah Mesjasz sie urodził .

Sa tacy co zaprzeczaja ze Ojciec moze sie urodzic jako Syna ,a le ja niezprzeczam .


nie ja Cie nazywam antychrystem.
To tyle co mam Ci do powiedzenia.

Alez ty i robisz to z upodobaniem na innych forach na ustach niby przyjaźn ale serce ?

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=44&t=1873

tu tez tylko werset ile trzeba miec inteligencji zeby sie zorientowac ze to jest obrzydliwe .
.

[ Komentarz dodany przez: Dragonar: Wto Lip 15, 2014 22:01 ]
Kompletnie nie zrozumiałaś kontekstu, w którym agnieszkaa użyła wersetu dotyczącego Antychrysta - moim zdaniem nie chodziło jej o to, aby Cię obrazić. Nalegam, abyś zaprzestała ataków personalnych, gdyż ich stosowanie jest niezgodne z regulaminem forum.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 16 lip 2014, 15:43

Oliwka pisze:
nesto pisze::whistle: szkoda moich wpisów...
szczególnie gdy:
Oliwka pisze:Nigdy nie zaprzeczałam a wrecz przeciwnie GŁOSZE ze JAHWEH URODZIŁ SIE Z NIEWIASTY

a co ci tu nie pasuje ?
Czy faryzeusze uwierzyli ze JAHWEH sie urodził ?
Nie .
Oni czekaja na mesjasza z linii rodowej ziemskiego człowieka czyli nasienia ludzkiego
Dla nich nie ma Mesjasza poczetego i zrodzonego z Ducha .

Dlatego Głosze to co powiedział Sam JAHSZUAH
Ja JESTEM - Chleb z Nieba ten Chleb to CIAŁO MOJE .....

Co tu osmieli sie dodac grzesznik ?


Czy faryzeusze to to samo co górale karpaccy?
Skąd pomysł na wmieszanie do dyskusji jakiś faryzeuszy? :-D
Mogli nawet wierzyć w stonkę, co posiada zdolności wskrzeszania - jakie to ma znaczenie w co wierzyli jacyś faryzeusze 20 wieków temu?
Ogólnie - wierz w co chcesz.
Ja wierzę w królikołabędzia, który stworzył wszechświat i posłał piegowatego bączka, aby sprawował władzę nad stonką ziemniaczaną.
Głupie?
Oczywiście, że głupie... :lmao:
Podobnie mi wydaje się, że bardzo głupie jest, gdy ktoś mówi że człowiek jest Bogiem.
Na dodatek człowiek ten od 2 tys lat nie żyje, a przed śmiercią był torturowany.

Co innego, jeśli ktoś wierzy, że ów człowiek był posłańcem Boga.
Umarł, ale został przez Boga wskrzeszony (mało prawdopodobne) i nie pokazując się swoim wrogom zabrany został do nieba (również mało prawdopodobne).
To jednak nie jest głupie, a "tylko" naiwne.

Wiara w człowieka, który jest Bogiem Wszechmogącym jest zwyczajnie szalona...

Zrozum, nie chcę ciebie i milionów innych osób obrażać.
Nazywam tylko po imieniu wiarę, co prowadzi do takich zestawień:
Królik jest galaktyką.
Słoń jest tlenem.
Człowiek jest Bogiem.

Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 16 lip 2014, 16:24

Piszesz ze jesteś wyzwolony z krk ?
Nie,nie jestes , nadal tkwisz tyle ,ze teraz drwisz.

,


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 16 lip 2014, 18:07

Oliwka pisze:Piszesz ze jesteś wyzwolony z krk ?
Nie,nie jestes , nadal tkwisz tyle ,ze teraz drwisz.

,


Jedno się nie zmienia - zawsze winny jest Kościół Katolicki....


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 16 lip 2014, 23:49

kk nie ma nic do tego o czym piszę..
Oliwka trochę fantazjuje...


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 17 lip 2014, 08:54

kk nie ma nic do tego o czym piszę..


W każdym razie większość tego co piszesz nie ma związku z nauczaniem KK a wynika to raczej z tego że "protestujesz" przeciwko nauczaniu KK


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 17 lip 2014, 11:24

Albertus pisze:
Oliwka pisze:Piszesz ze jesteś wyzwolony z krk ?
Nie,nie jestes , nadal tkwisz tyle ,ze teraz drwisz.

,


Jedno się nie zmienia - zawsze winny jest Kościół Katolicki....


Albertus, Nie wiem czy to był dowcip ale przyznam, że mi się ta Twoja konkluzja bardzo spodobała, bo nawet ja zaczynam zauważać tutaj przypisywanie katolicyzmowi wszelkiego zła
na świecie. No juz bez przesady, zeby niewierzących o katolicyzm "oskarżać". :D


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 17 lip 2014, 11:33

josta pisze:
Albertus pisze:
Oliwka pisze:Piszesz ze jesteś wyzwolony z krk ?
Nie,nie jestes , nadal tkwisz tyle ,ze teraz drwisz.

,


Jedno się nie zmienia - zawsze winny jest Kościół Katolicki....


Albertus, Nie wiem czy to był dowcip ale przyznam, że mi się ta Twoja konkluzja bardzo spodobała, bo nawet ja zaczynam zauważać tutaj przypisywanie katolicyzmowi wszelkiego zła
na świecie. No juz bez przesady, zeby niewierzących o katolicyzm "oskarżać". :D


:D katolicyzm i agnieszka wszystkiemu winna. :mrgreen:


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 23 lip 2014, 00:55

Tak więc jedyny nie jest trójjedyny.
Założenia dziwnych ludzi ze średniowiecza kształtują przekonania ludzi 21 wieku...


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 29 lip 2014, 17:41

Jezus jest BOGIEM Wszechmogącym , ale w Biblii nie ma ani słowa o Trójcy , jak więc to zrozumieć przeczytajcie całą Biblię a zobaczycie , że Jedynym Bogiem jest Jezus Chrystus . Jezus jest objawiony w starym i nowym przymierzu . Zwolennicy trójcy często mówią - Jezusa nie ma w Starym Testamencie , Biblia mówi co innego np. Jezus wręczył Mojżeszowi dziesięć przykazań:

WYJŚCIA 33:18-23 Biblia Tysiąclecia
18 I rzekł [Mojżesz]: "Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę". 19 [Pan] odpowiedział: "Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba". 20 I znowu rzekł: "Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu". 21 I rzekł jeszcze Pan: "Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale. 22 Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę. 23 A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mnie z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę".

Jezus jest Panem :)


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 29 lip 2014, 22:56

PawełSz pisze: przeczytajcie całą Biblię a zobaczycie , że Jedynym Bogiem jest Jezus Chrystus

2X2=LAMA i dwa pieski pekińczyki - doszedłem do tego studiując twój wpis.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 30 lip 2014, 10:00

PawełSz pisze:Jezus jest BOGIEM Wszechmogącym , ale w Biblii nie ma ani słowa o Trójcy , jak więc to zrozumieć przeczytajcie całą Biblię a zobaczycie , że Jedynym Bogiem jest Jezus Chrystus . Jezus jest objawiony w starym i nowym przymierzu . Zwolennicy trójcy często mówią - Jezusa nie ma w Starym Testamencie , Biblia mówi co innego np. Jezus wręczył Mojżeszowi dziesięć przykazań:

WYJŚCIA 33:18-23 Biblia Tysiąclecia
18 I rzekł [Mojżesz]: "Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę". 19 [Pan] odpowiedział: "Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba". 20 I znowu rzekł: "Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu". 21 I rzekł jeszcze Pan: "Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale. 22 Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę. 23 A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mnie z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę".

Jezus jest Panem :)


Dokładnie Pawle tak jest jak tu napisałeś.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 30 lip 2014, 14:38

PawelSZ pisze:Zwolennicy trójcy często mówią - Jezusa nie ma w Starym Testamencie


Oliwka na swoim forum jako noemi napisala kiedys tak;
noemi pisze:veteran co cie tak - zaskoczyło -zdziwiło ?
przeciez mói sie ze Jezus był w ST , no a jaki On tam był ?
Ja moge powiedziec ze nie nie było Go poniewaz Jeszuah znaczy Ratunek i nie był to ten Czas .

Tam jest cos innego albo posłuszny albo nie i Sąd .
ale to tez do rozwinięcia .


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zdzisław » 02 sie 2014, 15:40

nesto pisze:Tak więc jedyny nie jest trójjedyny.
Założenia dziwnych ludzi ze średniowiecza kształtują przekonania ludzi 21 wieku...


Trójca czy Bóstwo?
W biblistyce naukowej - obejmującej między innymi, egzegezę biblijną, teologię biblijną, filologię biblijną - na określenie istoty Boga, od II w., ma zastosowanie termin: trójca, a w ślad za nim trójjedyny, czy też pierwsza osoba Bóstwa, druga osoba Bóstwa, trzecia osoba Bóstwa.

Powyższa tytulatura ma swoje źródło w przejętym przez chrześcijaństwo w pogańskim hierarchizowaniu i numerowaniu bogów.

Przy takim rozumowaniu zachodzi pytanie, kim jest trójca? Bo jeżeli jest pierwsza, druga, trzecia osoba Bóstwa, to od razu narzuca się pytanie? A ten drugi, w czym jest lepszy od trzeciego, a gorszy od pierwszego? A ten trzeci, dlaczego nie jest pierwszym lub drugim? Co zadecydowało o tym, że ten jest pierwszy?

Tego rodzaju wnioskowanie stało się zasadniczą przesłanką, do sformułowania fałszywych nauk.
Tytułem przykładu: jedne zakładają istnienie trzech Bogów, między którymi nie ma istotowej jedności (tryteizm). Drugie każą spostrzegać Syna, jako coś mniejszego (subordynacjonizm, znany również, jako hierarchizm, monarchizm, arianizm). A trzecie, głoszą, że jest jeden Bóg, który w poszczególnych okresach, czasu pojawia się, jako Ojciec, Syn, Duch Święty (modalizm). Żadne z tych rozumowań, nie ma uzasadnienia w lekturze Pisma Świętego.

Wiele nieporozumień w tej kwestii udałoby się uniknąć, gdyby z piśmiennictwa biblijnego usunąć: słowa: trójca, trójjedyny, pierwsza, druga, trzecia osoba Bóstwa, a operować tylko: Bóg - Ojciec – Syn Boży – Duch Święty vel Bóstwo.

Kim zatem jest Bóstwo?
 Bóstwo są to nieuhierarchizowane, równorzędne sobie Osoby, z których każda to Bóg, a w każdej z nich jest absolutna pełnia Bóstwa.
 Każda z osób Bóstwa sama przez się, jest bytem absolutnie samoistnym, niezależnym, nieograniczonym, wiecznym, doskonałym, nieśmiertelnym, wszechmogącym, wszechwiedzącym.
 Są jednością umysłową, emocjonalną i uczuciową oraz wolitywną. Wspólnie tworzą otaczającą rzeczywistość, za którą biorą solidarną odpowiedzialność.

By zrozumieć cel i kierunek działania Bóstwa musimy zrozumieć misję zbawienia człowieka, jakiego podjęli się Bóg – Ojciec, Bóg – Syn, Bóg – Duch Święty.


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości