Trójjedyny czy Jedyny?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 01 mar 2017, 12:50

Zbyszek z tego co pamietam to adwentysci nie wierzyli w trojce trojjedynego
Co sie stało czyj to nakaz moze ekumenizmu ze teraz ty adwentysta uznajesz trójce trójedyna .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Zbyszekg4 » 01 mar 2017, 12:54

Ruch adwentowy 19 wieku skupił ludzi z róznych wyznań; było wielu nie-trynitarzy, to fakt. Późniejsze badanie Pisma przekonało nas, że Bóg jest Trójjedyny. To nie przyszło z Watykanu (wiem, rozczarowałem Cię, sorry), ale ze studium Biblii; czego i Tobie życzę... :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 01 mar 2017, 12:58

A skad przyszło komu adwentysci ulegli ze przekonali sie o istnienu czegos czego w biblii nie uswiadczysz ?
Ko to studiu przeprowadzał bo nie powiesz mi ze ktos tak szary jak siedzacy w ławce wskazał trojce i O bingo odzisiaj mamy trójedynego
bo JEDYNY to dla nas zamało .
Teraz mozecie wierzyc ze Jeszua jest Bogiem ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Zbyszekg4 » 01 mar 2017, 13:23

Pełna takiej niesympatycznej ironii jest Twoja wypowiedź...
Cóż Ty tego nie zrozumiesz, a ja Cię nie przekonam...
Nie wiem za kogo masz Ducha Świętego, ale On jest najlepszy w przekonywaniu!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 01 mar 2017, 16:36

No tak juz mnie osadziłes wiesz czego jestem pełna ...
ale ja twoj osad uwazam za cos w rodzaju szantazu bo ,albo wierzysz jak ja/my w trojce
albo jestes taka owaka .
Dlaczego ja tak nie napisałm o tobie ?
jak myslisz ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Zbyszekg4 » 01 mar 2017, 17:46

...bo mnie lubisz?

Nie Ty jesteś pełna czegoś, ale to coś napisała, Oliwio...
Dajmy spokój, wiadomo, że nawet jak by wióry z klawiatury leciały to i tak już teraz wiadomo, jak się dyskusja skończy: nihil novi
Bywaj zdrowa, nie miej żalu :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 13:23

Zbyszekg4 pisze:Pełna takiej niesympatycznej ironii jest Twoja wypowiedź...
Cóż Ty tego nie zrozumiesz, a ja Cię nie przekonam...
Nie wiem za kogo masz Ducha Świętego, ale On jest najlepszy w przekonywaniu!!


Różne są duchy, również zwodnicze..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Florian » 09 kwie 2017, 02:04

Zbyszekg4 pisze:Ruch adwentowy 19 wieku skupił ludzi z róznych wyznań; było wielu nie-trynitarzy, to fakt. Późniejsze badanie Pisma przekonało nas, że Bóg jest Trójjedyny.


Nawet wasza założycielka Ellen G.White nie wierzyła w Trójcę.Wasze ujęcie Trójcy różni się od nauki Kościoła katolickiego.Zresztą na oficjalnej stronie waszej wspólnoty zamieszczono felieton "Trójca w historii Kościoła Adwentystycznego" http://www.adwentysci.waw.pl/felieton.p ... m=&ucat=13 kto jest ciekawy może przeczytać.Z tego felietonu można się dowiedzieć że adwentyści przez wiele lat zaprzeczali Bóstwu Jezusa i nauce o Trójcy, do czego się sami się przyznajecie.

"W literaturze Kościoła adwentystycznego niemal do XX wieku raczej jednomyślnie wypowiadano się przeciw odwiecznej boskości Jezusa i osobowości Ducha Świętego. Wcześniej niektórzy nawet wyrażali przekonanie, jakoby Chrystus został stworzony"

Zbyszekg4 pisze:Późniejsze badanie Pisma przekonało nas, że Bóg jest Trójjedyny.
Niestety ale to "pózniejsze badanie Pisma" nie przekonało wszystkich.W latach 1931-1957 kiedy " na scenę wkracza trynitaryzm." było wielu takich którzy negowali Bóstwo Jezusa:

"W latach 40 stale poszerzające się grono członków Kościoła wierzyło w odwieczne, samoistne bóstwo Chrystusa i w osobowość Ducha Świętego, choć byli też i tacy, którzy i biernie, i czynnie nie przystawali na zmianę"

Także dzisiaj jest wiele waszych wspólnot o charakterze antytrynitarnym.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Zbyszekg4 » 09 kwie 2017, 08:00

Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi...Florku.
E.White nigdy się nie wypowiadała przeciwko Trójcy! - a są w jej pismach przesłanki na korzyść Trójcy [ruch adwentowy powstał z osób róznej denominacji, więc i różne poglądy początkowo były; z czasem się to uformowało... To był proces, który, to prawda, niektórym się nie podoba po dziś dzień... Trudno...]

A możesz rozwinąć myśl: Wasze ujęcie Trójcy różni się od nauki Kościoła katolickiego.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Florian » 09 kwie 2017, 16:35

Zbyszekg4 pisze: Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi...Florku.


Widzisz Zbyszku ,Kościół katolicki założony przez Chrystusa nie myli się , gdyż Jezus zagwarantował Apostołom i ich następcom nieomylność w sprawach nauczania.Tenże Kościół jest "filarem i podporą prawdy"

Zbyszekg4 pisze:E.White nigdy się nie wypowiadała przeciwko Trójcy! - a są w jej pismach przesłanki na korzyść Trójcy


Ellen White jak nauczają adwentyści napisała "100 000 stron drukiem" i ani razu nie użyła słowa Trójca.Mało tego , nigdy nie przeciwstawiała się tym , którzy negowali tę prawdę.A było takich osób wiele w ruchu adwentystycznym , o czym na pewno dobrze Zbyszku wiesz.W felietonie do którego link podałem , autor pisze , że naukę o Trójcy świętej negował mąż E. White czyli J. White

"Do wspólnoty Christian Connexion należeli także Joseph Bates i James White, dwaj główni założyciele Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, negujący naukę o Trójcy. Pierwszy z nich wyraził się kiedyś w taki oto sposób: "Jeżeli idzie o trójcę, doszedłem do wniosku, że nie mogę dać wiary, jakoby Pan Jezus Chrystus, Syn Niebiańskiego Ojca, był również Bogiem Wszechmogącym"

Zbyszekg4 pisze:A możesz rozwinąć myśl: Wasze ujęcie Trójcy różni się od nauki Kościoła katolickiego.


Tak ,mogę rozwinąć myśl.Sami piszecie że "ujęcie Trójcy w Kościele powszechnym różni się od adwentystycznego" A czym owa nauka o Trójcy się różni i dlaczego jest inna ? Dlatego że w Jej skład wchodzi Michał Archanioł którego uważacie za Jezusa...

"Po krótkim przebywaniu Mojżesza w grobie zstąpił na ziemię Michał, czyli Chrystus, w otoczeniu aniołów, którzy grzebali ciało, wzbudził Mojżesza z umarłych i wprowadził do nieba" (Historia Zbawienia)

"Chrystus jest nazywany Słowem Bożym (Jan 1,1-3) dlatego, że przez Niego Bóg przekazywał wszystkie swoje objawienia człowiekowi. Jego Duch dawał natchnienie prorokom (I Piotra 1,10.11). Objawił się im w postaci Anioła Bożego, Wodza Zastępów Pańskich, wreszcie jako Michał Archanioł" (Patriarchowie i prorocy)

Popełniacie ten sam kardynalny błąd co świadkowie Jehowy, głosząc tym samym inną Ewangelię.


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Realista » 10 kwie 2017, 14:59

Jakie to ma znaczenie? To spór czysto wirtualny.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Oliwka » 01 cze 2017, 12:06

wszystko co jest trójca trojedyne jest babilonskie .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: zBiblia » 01 cze 2017, 13:59

Czy wszyscy unitarianie wierzą, że Jezus to także archanioł Michał?


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Florian » 01 cze 2017, 16:09

Oliwka pisze:wszystko co jest trójca trojedyne jest babilonskie .


Może tak podałabyś jakieś merytoryczne argumenty , a nie antychrześcijańskie slogany?


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Trójjedyny czy Jedyny?

Postautor: Realista » 02 cze 2017, 07:54

zBiblia pisze:Czy wszyscy unitarianie wierzą, że Jezus to także archanioł Michał?

Unitarianie w to nie wierzą. Postrzegają Jezusa jak pierwotnie chrzescijanie - jako człowieka z ludzi. Doktryna Trójcy łamie się na zasadzie tożsamości.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości