'Nowe światła' u różnych religii chrześcijańskich

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 09 paź 2013, 09:44

biooslawek pisze:
Obserwatorek pisze:
biooslawek pisze:Klasyczny przykład czepialstwa z braku kontrargumentów

Obserwatorek pisze:Co ciekawe, zdarzało ci się podpisywać żeś ŚJ.
:[/quote]

Gdzie? Ja się utożsamiam z nimi i ich poglądami, ale nigdzie nie napisałem, że jestem Świadkiem Jehowy, a pisze w internecie od wielu lat. Popełniasz błąd ad-personam, ponieważ nie mając argumentów zaczynasz atakować moja osobę, zamiast się odnieść do moich argumentów. Jak szczur szukasz sobie drogi odwrotu, jakiejś dziury w całym, ale tylko brniesz w swojej kompromitacji.


Tak w ogóle to przerstane nie tylko atakowac twoją osobe ale i sobie przestanę zaracac głowę jakimiś prywaciarskimi poglądami. sam wiesz jaki mam stosunek do bezdenominacyjnych. To najczęściej tchórze, którzy boją się Kościoła. Ich indywidualizm i pycha ich rozsadza.

No to dam ci spokój. Chciałeś to masz ignorka


Biblia mówi, że prawdziwy chrześcijanin przed każdym powinien być gotów do tego, aby uzasadnić swoją nadzieję.

Świetnie. To wobec tego uzasadnij dlaczego mamy nie uznać Towarzystwa Strażnica za fałszywego proroka, skoro ciągle zmienia nauczanie, że tak powiem, kręcąc nim wokół całego kompasu?
I uzasadnij, proszę, dlaczego wierzysz, ze Jerozolimę Nabuchodonozor II zburzył w 607 p.n.e., skoro wszystko wskazuje na zupełnie inną datę. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 09 paź 2013, 10:22

http://a777b777c777.wordpressy.pl/wp-co ... iatla1.pdf

Księga przysłów 4:18Lecz ścieżka prawych jest jak jasne światło, które świeci coraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień.

Księga Daniela 12:4 „Ty zaś, Danielu, okryj te słowa tajemnicą i zapieczętuj księgę aż do czasu końca. Wielu będzie przebiegać [badać] i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy(zobacz też: Księgę Przypowieści 4:18; Księgę Daniela 12:4, 9, 10; Dzieje Apostolskie 15:7-9).

Obrazek

W przeważającej większości przypadków, jeżeli chodzi o wyjaśnianie złożonych kwestii biblijnych, czy to doktrynalnych, czy dotyczących spełniania się proroctw, Bóg nie daje oświecenia za pośrednictwem jednego błysku światła, tylko jego wola była i jest oznajmiana stopniowo. Na przestrzeni wieków, lat i dni.
Świadkowie Jehowy stopniowo coraz bardziej dostosowywali swoje wierzenia, tak, aby pokrywały się z naukami biblijnymi i z pewnością jeszcze dużo jest do zrozumienia i wprowadzenia w czyn. Z resztą wszystkie denominacje, które twierdzą, ze swoje poglądy opierają na Biblii, co jakiś czas korygują jej zrozumienie, na czele z Kościołem Katolickim, o czym świadczą słowa Papieża Jana Pawła II:

http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkap.htm

Konstytucja Apostolska Fidei Depositum mocą której publikuje się Katechizm Kościoła Katolickiego opracowany po Soborze Powszechnym Watykańskim II

Jan Paweł II biskup sługa sług bożych na wieczną rzeczy pamiątkę

"(.....)Każdy katechizm powinien wiernie i w sposób uporządkowany przedstawiać nauczanie Pisma świętego, żywej Tradycji w Kościele i autentycznego Urzędu Nauczycielskiego, a także duchowe dziedzictwo Ojców, Doktorów i świętych Kościoła, by umożliwiać lepsze poznanie tajemnic chrześcijańskich i ożywiać wiarę Ludu Bożego. Musi brać pod uwagę wyjaśnienia nauki, które w ciągu dziejów Duch Święty wskazał Kościołowi. Konieczne jest także, by pomagał rozjaśniać światłem wiary nowe sytuacje i problemy, które w przeszłości nie zostały wyjaśnione.
Katechizm zawiera zatem rzeczy nowe i stare (por. Mt 13, 52), ponieważ wiara pozostaje zawsze ta sama, a zarazem jest źródłem wciąż nowych świateł."

Jeżeli chodzi o rozumienie różnych kwestii biblijnych oraz etycznych przez rozmaite denominacje, które twierdzą że swoje wierzenia opierają na Biblii, to odnośnie niektórych z tych kwestii z upływem czasu zmienia się ich rozumienie.
Wówczas tworzy się nowe zalecenia i ustala nowe kwestie, a wszystko to w odpowiedzi na nowe wyzwania, jakie niesie rozwój sytuacji na świecie czy różnych nauk, zwłaszcza medycznych.
I tak w miarę rozwoju sytuacji na świecie należało i należy czasami skorygować wcześniejsze zrozumienie jakichś zagadnień biblijnych.
Natomiast jeżeli chodzi nowe zjawiska w nauce, np. takie, które dotyczą nowatorskich metod leczenia, to należało się do nich ustosunkować w świetle nauk Pisma Świętego i podjąć mądre decyzje.
Czasami takie decyzje nie były łatwe do podjęcia, a konsensus można było osiągnąć po wielu latach, ponieważ dla pewnych zjawisk nie znajdowano precedensu w Biblii.
Wówczas po wnikliwej ocenie wybór należało pozostawić sumieniom współwyznawców.
Takimi nowymi zjawiskami w lecznictwie okazały się takie metody, jak szczepienia ochronne, przeszczepy czy transfuzja krwi oraz leczenie jej poszczególnymi frakcjami.
Niektóre z takich problemów mogą mieć też charakter przejściowy. Np. kiedyś nie stosowano transfuzji krwi czy leczenia jej poszczególnymi frakcjami, więc ludzie stosujący się do biblijnego zakazu niewłaściwego obchodzenia się z krwią nie mieli takich dylematów, jakie ma współczesny chrześcijanin (Dzieje Apostolskie 15:19-20).
Patrząc też na rozwój sytuacji widać, że popularność zdobywają alternatywne metody leczenia do transfuzji krwi, gdyż stwierdzono wiele niebezpieczeństw związanych z tą metodą. Więc za jakiś czas problem może zniknąć tak szybko jak się pojawił, ponieważ transfuzję być może całkowicie zastąpią inne metody. Z czasem może być tak, że biotechnologia opracuje przemysłowe wytwarzanie poszczególnych frakcji krwi, np. hemoglobiny czy białek biorących udział w krzepnięciu krwi i wówczas ich uzyskiwanie z krwi pełnej nie będzie już potrzebne ani konieczne. Ale dopóki takich metod nie ma i są praktykowane metody standardowe, chrześcijanie muszą się do nich odnieść i rozważyć pojawiające się dylematy w świetle nauk Pisma Świętego.
Kwestie te należało rozstrzygnąć i uregulować, ponieważ Bóg jest Bogiem pokoju, a nie nieporządku (1 Kor. 14:33-40).
Robienie z takiego postępowania zarzutu wobec jakiejkolwiek religii, a tym bardziej nazywanie kogoś z tego powodu „fałszywymi prorokami”, jest objawem niezrozumienia Biblii i braku rozsądku.

Często się tak zdarza, że jakieś biblijne proroctwo ma złożoną formę i spełnia się na przestrzeni długiego okresu czasu. Wówczas w danym czasie część tego proroctwa jest już zrozumiała i dopiero na przestrzeni kolejnych lat przychodzi zrozumienie dalszej części tego proroctwa. Może być też tak, że jakaś część proroctwa zrozumiana właściwie w późniejszym okresie, mogła być wcześniej niewłaściwie zrozumiana i tego zrozumienia nauczano ludzi.
Innymi słowy jeżeli ostatecznym kryterium uprawniającym do głoszenia Ewangelii o Królestwie Bożym byłoby pełne zrozumienie wszystkich kwestii
biblijnych, a co za tym idzie nieomylność, to w praktyce nie mogliby głosić Ewangelii ani chrześcijanie I wieku, ani chrześcijanie, którzy żyli po nich, ani chrześcijanie, którzy żyją współcześnie.
W niniejszym artykule omówię dwa przykłady, które pokazują jakie motywy kierowały Świadkami Jehowy, gdy ostatnio skorygowali swoje zrozumienie na temat snu Nabuchodonozora o wielkim posągu (Księga Daniela 2:1-45) i w temacie tożsamości niewolnika wiernego i roztropnego (Ewangelia Mateusza 24:45) oraz kwestii, kiedy Pan ma przekazać wiernemu niewolnikowi nadzór nad całym swoim mieniem (Ewangelia Mateusza 24: 46-47).


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 09 paź 2013, 10:25

Rembov pisze:Świadkowie Jehowy stopniowo coraz bardziej dostosowywali swoje wierzenia, tak, aby pokrywały się z naukami biblijnymi i z pewnością jeszcze dużo jest do zrozumienia i wprowadzenia w czyn. Z resztą wszystkie denominacje, które twierdzą, ze swoje poglądy opierają na Biblii, co jakiś czas korygują jej zrozumienie, na czele z Kościołem Katolickim, o czym świadczą słowa Papieża Jana Pawła II:

Tylko różnica jest taka, że Kościół katolicki nie zmienia prawd wiary o 180 stopni, co wielokrotnie miało miejsce u ŚJ. :D
Pytanie pozostaje otwarte.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 09 paź 2013, 10:36

Rembov pisze:
Rembov pisze:Świadkowie Jehowy stopniowo coraz bardziej dostosowywali swoje wierzenia, tak, aby pokrywały się z naukami biblijnymi i z pewnością jeszcze dużo jest do zrozumienia i wprowadzenia w czyn. Z resztą wszystkie denominacje, które twierdzą, ze swoje poglądy opierają na Biblii, co jakiś czas korygują jej zrozumienie, na czele z Kościołem Katolickim, o czym świadczą słowa Papieża Jana Pawła II:

Tylko różnica jest taka, że Kościół katolicki nie zmienia prawd wiary o 180 stopni, co wielokrotnie miało miejsce u ŚJ. :D
Pytanie pozostaje otwarte.


W pewnym sensie masz rację. Kościół Katolicki zamienił prawdy wiary objawione w Słowie Bożym na ludzką filozofię i szatańskie herezje:

Jeden z wielkiej liczby przykładów;

Kościół Katolicki a hipoteza Darwina. Na bezdrożach ewolucjonizmu teistycznego (“kreacjonizmu neodarwinowskiego”)

http://bioslawek.wordpress.com/2013/08/ ... nowskiego/

Obrazek

O innych herezjach już tutaj pisałem, więc nie ma potrzeby się powtarzać;

Obrazek

http://www.ultramontes.pl/Asyz.htm

Największa obraza Boga w postaci wspólnych "modlitw" w Asyżu

Obrazek

Bp Oliver Oravec

Jan Paweł II zorganizował 27 X 1986 "modlitewne" spotkanie wszystkich religii w słynnej franciszkańskiej bazylice w Asyżu. Zostali tam zaproszeni na wspólną "modlitwę" o pokój przedstawiciele 130 wyznań. Były tam wszystkie protestanckie sekty, żydzi, muzułmanie, pogańskie religie od buddystów aż po najprymitywniejsze kulty afrykańskie, które po dziś dzień oddają cześć wężom albo złym duchom. Nie mielibyśmy zastrzeżeń, gdyby te religie były zaproszone na polityczne albo etyczne debaty, ale kiedy osoba podająca się za papieża wzywa ich na modlitwę, to jest to już inna sytuacja. Idzie tu mianowicie o duchowe cudzołóstwo, gdy prawdziwą religię miesza się z pogańskimi religiami, które czczą bożki (bałwany). Św. Paweł (l Kor. 10, 20) mówi: "...co poganie ofiarują, czartom ofiarują, a nie Bogu". Bałwochwalstwo jest najohydniejszym grzechem, który szczególnie w Starym Testamencie był surowo karany. Na takie bałwochwalstwo pozwolił JPII w naszej świątyni w Asyżu. Poganie przynieśli swoje węże, bożki, którym się kłaniali. Najwstrętniejszego czynu dokonał Dalajlama – tybetański przedstawiciel buddystów, który wierzy, że jest żywym bogiem tu na ziemi. Pozwolono mu położyć posążek Buddy na nasze tabernakulum na ołtarzu, aby mógł mu oddać cześć paląc kadzidło.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 09 paź 2013, 11:03

Bioslawek, zostaw w spokoju Kościół katolicki i wyjaśnij dlaczego ŚJ, że tak powiem obrazowo, obracają swoimi naukami wokół całego kompasu poprzez wielokrotne zmiany o 180 stopni?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 09 paź 2013, 11:10

Rembov pisze:Bioslawek, zostaw w spokoju Kościół katolicki i wyjaśnij dlaczego ŚJ, że tak powiem obrazowo, obracają swoimi naukami wokół całego kompasu poprzez wielokrotne zmiany o 180 stopni?


http://a777b777c777.wordpressy.pl/wp-co ... iatla1.pdf


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 09 paź 2013, 11:12

Wyjaśnij, a nie "odeślij do innych tekstów". :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 09 paź 2013, 11:35

Rembov pisze:Wyjaśnij, a nie "odeślij do innych tekstów". :D


To mój tekst: http://a777b777c777.wordpressy.pl/wp-co ... iatla1.pdf Chyba kpisz, jeżeli myślisz, że będę strzępił klawiaturę produkując się dla takiego ignoranta jak ty. A teraz znowu ignor. Jesteś przypadek niereformowalny.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 paź 2013, 22:56

biooslawek pisze: kościół katolicki jest najbardziej fałszywy z fałszywych


Tu sie zgodzę ale dodam do tego ,że na 2 miejscu sa ŚJ.

Obserwatorek pisze:Któż będzie czytał te nieweryfikowalne tasiemce?
Chyba on sam.


Naprzykład ja czytam wszystko nawet to co ŚJ podają. Głupotą jest odrzucanie czegoś czego sie nie przeczytało i nie zna. Zauwarz że katolickie brednie też czytam bo on właśnie cytował te wypociny katolickie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Obserwatorek » 10 paź 2013, 23:01

magda pisze:Naprzykład ja czytam wszystko nawet to co ŚJ podają. Głupotą jest odrzucanie czegoś czego sie nie przeczytało i nie zna. Zauwarz że katolickie brednie też czytam bo on właśnie cytował te wypociny katolickie.


A ja mam poważniejsze rzeczy do czytania niż biosławkowe fantazje.
Na tyle znam Strażnice, że wiem iż on nie jest nawet z nimi w zgodzie. Więc kogo reprezentuje?
Chyba ciebie tylko. :)


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości