REGULAMIN FORUM

Prosimy przeczytać by później nie było niespodzianek :-)
Admin
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 04 sty 2008, 10:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

REGULAMIN FORUM

Postautor: Admin » 10 sty 2008, 18:58

REGULAMIN FORUM


Dlaczego?
Dążmy więc do tego, co służy ku pokojowi i ku wzajemnemu zbudowaniu. List do Rzymian 14:19

Pragniemy aby to forum służyło przede wszystkim wzajemnemu budowaniu oraz aby wszelakie dyskusje odbywały się w atmosferze wzajemnego szacunku i przyjaźni zmierzającej ku jedności ciala Jezusowego.

Kto?
Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus; 1 List do Koryntian 12:12
§ 1.
Użytkownikiem forum może zostać każdy kto ukończył 15 lat.
§ 2.
1. Forum podzielone jest na dwie części:
- Pierwsza (protestancka) część przeznaczona jest dla członków oraz sympatyków Kościołów Protestanckich.
- Druga część forum otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych osób niezależnie od wyznawanej religii czy światopoglądu.
2. W celu uniknięcia nieporozumień poniżej przedstawiamy nasze zrozumienie tego kto może dyskutować w części protestanckiej.
Za osoby będące członkami oraz sympatykami kościołów protestanckich uważamy osoby wierzące w:
a. Trójjedynego Boga : Jednym Bogiem jest Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. Oni są Jednym w trzech osobach z czego wynika, że są równi co do atrybutów oraz istnienia.
b. Pięć zasad protestantyzmu:
Sola scriptura ("Tylko Pismo"), - Tylko Biblia jest jedynym obiektywnym źródłem doktryny chrześcijańskiej, wszystkie inne źródła są jej poddane.
Sola fide ("Tylko wiara"), - Tylko wiara, a nie dobre uczynki, są podstawą do usprawiedliwienia człowieka przed Bogiem - święte dobre życie jest wynikiem łaskawego usprawiedliwienia przez Boga.
Sola gratia ("Tylko łaska"), - Zbawienie jest z łaski, która jest niezasłużonym darem bożym. Bez wnikania w ograniczenie lub nie tej łaski (arminianizm / kalwinizm).
Solus Christus ("Tylko Chrystus"), - Tylko Jezus Chrystus jest pośrednikiem miedzy ludźmi a Bogiem
Soli Deo gloria ("Tylko Bogu chwała"). - Tylko Bogu należy się chwała.
Uwaga: Posty i tematy założone przez użytkowników którzy nie wskazują na wiarę w powyższe a znajdujące sie - w sekcji przeznaczonej dla kościołów ewangelickich i ewangelicznych - będą przenoszone do odpowiednich działów forum lub kasowane.
3. W związku z tym że niektóre grupy wyznaniowe (pomimo że pochodzą od protestantyzmu) mają w swoich wyznaniach wiary wpisane zasady przeczącze 5 sola, ich wyznawcy nie mogą brać udziału w dyskusji, w części protestanckiej. Do tych grup zalicza się:
- Adwentystów Dnia Siódmego - Uznawanie pism Ellen G. White za autorytatywne, wypełnianie Prawa jako obowiązek chrześcijański.
- Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (MORMONI) - Uznawanie pism Josepha Smitha za autorytatywne.

Co?

Dyskusja odbywa się w kilku działach.
§ 1.
W dziale "Pomoc" staramy sie unikać dyskusji. Dział ten został utworzony w celu wspierania i zachęcania a także ewentualnego doradzania jak trwać w Chrystusie.
Jeśli wynikną jakieś kontrowersje - wtedy zapraszamy do innych działów na dyskusje.
§ 2.
W dziale "Różne Logia" rozmawiamy na tematy o Bogu, Człowieku, zbawieniu, i innych Biblijnych naukach. W dziale zamieszczona jest tez możliwości dyskusji o filozofii, psychologii i innych naukach.
W tym dziale wymagana jest merytoryczność. Tzn. należy podawać źródła informacji. Cytując biblie należy podać, jakie to tłumaczenie.
§ 3.
W dziale "Forum ogólne" rozmawiamy na tematy na wszelakie pozostałe tematy.
§ 4.
W działach "Forum" i "Pomoc" istnieją ograniczenia dla osób, które nie są protestantami lub sympatykami protestantyzmu. Ograniczenia dotyczą wypowiadania się lub prowadzenie dyskusji mającej na celu odwodzenie kogokolwiek od wolnej decyzji podążania za Jezusem, w ramach wyznań protestanckich, lub poruszania kwestii teologicznych mających na celu wykazanie niestosowności takiej decyzji. Jako, że sprawa dotyczy często niemowląt w Chrystusie bądź poszukujących Jego zbawienia, łamanie tego zakazu będzie krane podwójnym punktem karnym.

Jak?
Zawsze bądźcie gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste...... 1 List Piotra 3:15-16
§ 1.
Przede wszystkim staraj się rozmawiać merytorycznie, z zachowaniem szacunku wobec wszystkich użytkowników forum. Dlatego też podczas rozmowy zabronione jest używanie słów uchodzących za obraźliwe, wulgarne czy pogardliwe. Unikaj używania zdrobnień lub przekręcania nicków - przez wielu jest to odbierane jako lekceważenie - zrób to szczególnie, gdy adwersarz o to prosi.
[Uwaga: jako, że zdrobnienia też są wyrazem sympatii oczekuje wyraźnej deklaracji, że użytkownik nie życzy sobie, takiego zwracania się, do siebie.]
§ 2.
Jeśli chcesz użyć jakiegoś słowa, które jest ostre sprawdź czy nie jest obraźliwe. Możesz to zrobić posługując się słownikiem PWN, który w opisie znaczenia danego "słowa" określa także jego pejoratywność. Zabrania się używania negatywnych określeń względem oponenta poprzez przypisywanie mu stałych cech typu: głupota, idiotyzm lub w formie frazy: jesteś kłamcą, jesteś imoptentem intelektualnym.... itp.
§ 3.
Jeśli chcesz założyć nowy temat zobacz czy nie był on już omawiany w już istniejących – opcja szukaj. Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach w innym razie będą one przenoszone do odpowiednich kategorii przez moderatorów.
§ 4.
Staraj się uniknąć cytowania długiej wypowiedzi tylko po to, by dopisać "ja tez tak myślę". Cytujmy fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi i ważne dla dyskusji.
§ 5.
Nie wyrywaj cudzych wypowiedzi z kontekstu(! ) w celu udowodnienia czegoś, czego oponent nie miał na myśli.
§ 6.
Staraj się, aby twoja wypowiedz nie zawierała zbyt dużo spacji, które zbędnie wizualnie powiększają post.
§ 7.
Na forum panuje kategoryczny zakaz obrażania osoby Boga. Nie będzie też tolerowane obraźliwe „opisywanie czyjegoś Boga” przykład: „skoro tak twierdzisz to Twój Bóg namawia do grzechu, jest złośliwy itp. .....”
§ 8.
Na forum nie publikujemy linków do stron pornograficznych czy zawierających oprogramowanie pirackie ("warez"), numery seryjne ("seriale") czy łamiące zabezpieczenia ("cracki"). Usuwane będą także adresy stron zawierające linki do stron pirackich. Niedozwolone jest również wklejanie linków do forów o tematyce podobnej do forum PROTESTANCI. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce prosimy byś poinformował o tym Moderatora lub Administratora.
§ 9.
Na forum nie cytujemy Biblii bez własnego komentarza jako odpowiedź na stwierdzenia oponenta - chyba że są to jednostkowe przypadki.
§ 10.
Wszelkie przejawy łamania regulaminu przez innych użytkowników forum, należy zgłaszać poprzez opcję PW do Administratora bądź moderatorów odpowiedzialnych za nadzorowanie prowadzonych dyskusji z obowiązującym regulaminem forum.
§ 11.
Na Forum zakazana jest przemoc. Przemoc charakteryzuje się wywieraniem silnego wpływu na innych użytkowników forum, a jej celem jest niszczenie ich wizerunku lub osobowości. Za przemoc uznawane są więc wypowiedzi które: charakteryzują się agresją oraz są skierowane przeciwko wizerunkowi lub osobowości innego użytkownika oraz nie widać w nich realnej troski o dobro tegoż użytkownika jawna jest natomiast chęć jego skrzywdzenia.
§ 12.
Na Forum zakazane jest agresywne i generalizujące wypowiadanie się przeciwko "Forum - Protestanci". Za takie zachowania będą uznawane wszlakie agresywne wypowiedzi względem „ogółu użytkowników forum” lub mniej lub bardziej określonej „grupy użytkowników forum”, a które jawnie wpływają negatywnie na swobodę komunikacji na forum.


Wszelkie publiczne oskarżenia o łamanie regulaminu będą traktowane jako wszczynanie kłótni (za co grozi punkt karny) a posty będą usuwane.


Więcej czy koniec?

§ 1.
Za złamanie regulaminu przewidziane są punktu karne. Szczegółowe regulacje zawarte w "REGULAMINIE KAR".
§ 2.
Administratorzy i moderatorzy forum Protestanci nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez użytkowników.
§ 3.
Administratorzy forum Protestanci nie będą usuwali kont i wypowiedzi użytkowników na ich prośbe.
§ 4.
Prywatne Wiadomości (PW) z niechcianą, niestosowną lub obraźliwą treścią mogą zostać ujawnione przez Odbiorcę wiadoności, oraz poddane ocenie administracyjnej.
§ 5.
O ewentualnych zmianach w regulaminie informować będziemy na forum. Wchodzą one w życie z data opublikowania.


Wróć do „Regulaminy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości