Brak wzmianki o Trójcy Świętej w Biblii

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Re: Brak wzmianki o Trójcy Świętej w Biblii

Postautor: Efendi » 01 lut 2017, 14:33

MarshObed pisze:Nie jestem ofensywny, ale mam tu czego szukać?

Niestety jest to forum protestanckie a nie antytrynitarne dlatego nei są mile widziane tematy podważające istnienie Trójcy.
Ale jak najbardziej dyskutować można - w odpowiednim dziale otwartym dla przedstawicieli roznych wyznan.

Awatar użytkownika
Dragonar
wyznanie: Reformowani Baptyści
Kontaktowanie:

Re: Brak wzmianki o Trójcy Świętej w Biblii

Postautor: Dragonar » 02 lut 2017, 23:13

Trójca Święta nie jest wymysłem z Soboru Nicejskiego z 325 r. Jej nicejskie pochodzenie to mit upowszechniany przez Świadków Jehowy oraz ateistów mających manię na punkcie cesarza Konstantyna. Trójca jest biblijna w sensie obecności tej koncepcji (nie terminu Trójca) w Słowie Bożym, ale jest też doktryną doktryną głoszoną przez pierwszych chrześcijan, co pokazują pisma tzw. Ojców Apostolskich z I i II wieku.

Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Dla poszukujących”