Między katolicyzmem, a protestantyzmem.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
christianinroman
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Re: Między katolicyzmem, a protestantyzmem.

Postautor: christianinroman » 09 kwie 2017, 19:02

Basiu, tak przeważnie jest na początku gdy człowiek szuka wspólnoty i nic mu nie pasuje, nie odpowiada. Chcielibyśmy wolności podczas spotkania ale jednak w Kościele Pana Jezusa są dary w ludziach dane z góry od Głowy Jezusa i trudno sobie wyobrazić żeby apostoł Paweł mający Ducha Bożego się pomylił. Najlepiej jest się pytać Pana Jezusa o poprowadzenie w tej sprawie. Powiem szczerze, że zborów ze zdrową nauką jest coraz mniej dlatego trudniej jest ,, trafić" na ten odpowiedni, Ale Pan się nie myli.

Awatar użytkownika
Wściekłakoza
O mnie: Jestem wiary KRK. Chcę należeć do Kościoła Baptystów.
Wściekłakoza tak nazwał mnie mój wujek:)
Kontaktowanie:

Postautor: Wściekłakoza » 09 kwie 2017, 20:36

Rozumiem Twoją sytuację. Też mam z tym problem, ale wybrałam właściwą drogę Kościół Baptystów. Lecz to prawda Katolicy mają wielkie halo do K.prostestancich. Wiem coś o tym, bo mam konto na innym forum katolickim same obelgi lecą jak z procy. Uderza mnie to w serce. Chodz byłam zagorzałą katoliczką i nigdy przenigdy żadnemu protestantowi nie cisnęłam z tego powodu. Chodź ciężko mojej rodzinie będzie gdy odejdę z KK. Ale niech się nie martwią zostanę tą samą osobą co do tej pory tylko zmienię wyznanie

Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)
Norbi
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 09 kwie 2017, 22:14

Wściekłakoza Dużo piszesz o wyznaniach, a powiedz czy Ty narodziłaś się na nowo? :)

Awatar użytkownika
biblijny
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: biblijny » 10 kwie 2017, 00:38

Stokrotka530 pisze:ziś się we mnie wewnętrznie gotowało. Miałam ochotę wyjść z kościoła.
Męka Jezusa, wjazd do Jerozolimy, schodzą na daleki daleki plan.

Uczucia, jakie Tobą miotają, sprawiają wrażenie nawrócenia i narodzin z Ducha Świętego. Nie można wytrwać w Kościele katolickim, jeśli jest się chrześcijaninem narodzonym na nowo. Duch Święty bowiem uświęca każde nowe dziecko Boże, co wywołuje gorące pragnienie porzucenia wszelkich grzechów, w których się do tej pory trwało. Nie oznacza to całkowitego uświęcenia człowieka tuż po nawróceniu, lecz pragnienie, aby tak się stało.

Poddając w wątpliwość zasadnicze dogmaty Kościoła katolickiego, w istocie sama wykluczyłaś się z tej wspólnoty. Powinnaś w tej chwili zerwać wszelkie łączące Cię jeszcze więzy z tą organizacją. Zaprzestań przede wszystkim uczestniczenia w mszach, przestań odmawiać modlitwy katolickie.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma zboru, staraj się odwiedzać społeczności biblijnie wierzących nieregularnie, np. kilka razy w roku. Aby pogłębiać wiedzę na temat Pisma Świętego, zapisz się na jakiś korespondencyjny kurs biblijny, np. ten: www.biblijna.org .

Szkoła Biblijna "Hosanna":
www.biblijna.org
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Kontaktowanie:

Postautor: Wściekłakoza » 21 kwie 2017, 16:44

Norbi pisze:Wściekłakoza Dużo piszesz o wyznaniach, a powiedz czy Ty narodziłaś się na nowo? :)

Jak to powiedzieć jestem jeszcze Katolikiem. Ale chcę przejść do K.Baptystów. Na chrzest w K.Baptystów jeszcze mam czas. Nie śpieszę się. Przeszłam wielkie nawrócenie. Byłam wcześniej agnostykiem

Norbi
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 21 kwie 2017, 18:10

Rozumiem, aczkolwiek nie odpowiedziałaś na moje pytanie, choć w zasadzie to też odpowiedziałaś. Dzięki :)

Awatar użytkownika
Ferdek
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 21 kwie 2017, 19:35

Kiedy Bóg dotyka człowieka, to prędzej czy później i tak, albo zbzikuje człowiek, albo odejdzie z rzymskiego kościoła. Celowo piszę rzymskiego a nie katolickiego, bo ów kościół przywłaszczył sobie człon Powszechny. Powszechny to był ten pierwszy, ale nie rzymski. Powiem Ci Stokrotko, że wielu miało takie dylematy. Duch Boga żywego porusza Cię, a diabeł mąci w głowie. Nie jest to proste z cielesnego punktu widzenia, bo zazwyczaj człowiek myśli po swojemu - analizuje, docieka, zastanawia się... itp. I to jest dobre, ale grunt to poddać się woli Boga, który gdzieś tam cicho szepce Ci i porusza Twoje myślenie. Będę szczery. Prędzej czy później i tak to nastąpi jeśli będziesz chciała iść za żywym Jezusem, bo nie da się być w rzymskim kościele i zarazem być naśladowcą Pana. I z góry przepraszam rzymskich katolików, bo nie jest to atak na Was, tylko na tych rzymskokatolickich rumcajsów co całkowicie odeszli od Słowa.
Zatem jak napisałem, teraz czy za jakiś czas, ale jeśli poddasz się woli Boga, będziesz miała podpis jak ja, lub inny, ale nie katolicki.

I czytaj Słowo. Opieraj się na Słowie, a wnioski i decyzje przyjdą szybciej jak się spodziewasz. ;)

JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Kontaktowanie:

Postautor: Wściekłakoza » 22 kwie 2017, 17:42

Norbi pisze:Rozumiem, aczkolwiek nie odpowiedziałaś na moje pytanie, choć w zasadzie to też odpowiedziałaś. Dzięki :)

Bo nie wiem jak to inaczej napisać. Ale jak już się okazało się, że odpowiedziałam to dobrze:)

Wróć do „Dla poszukujących”