Obawiam się, że Kościół Katolicki jest tym prawdziwym Kościołem

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Obawiam się, że Kościół Katolicki jest tym prawdziwym Kościołem

Postautor: Marcinw » 16 lip 2021, 18:50

Witam. Nie chcę być dłużej katolikiem jednak boję się że KK jest jedynym prawdziwym Kościołem. Nie chcę być katolikiem ze względu na papieża Franciszka. Dla mnie Franciszek jest liberałem. Widać to jak na dłoni. Jego przyjacielski list do heretyka Jamesa Martina czy zakazanie Mszy trydenckiej wskazują jasno, że Franciszek to liberał. Nienawidzę go, ale nie będę przecież modlił o jego abdykację. W jaki sposób mogę stracić wiarę w katolickie dogmaty i stać się protestantem?


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obawiam się, że Kościół Katolicki jest tym prawdziwym Kościołem

Postautor: Pankracy » 16 lip 2021, 19:04

Papież Franciszek to akurat pikuś przy całej masie odstepczych nauk kosciola katolickiego. Po pierwsze jak kosciol katolicki moze byc tym prawdziwym jezeli oddzielil sie od pozostalych patriarchow (ktore dzis znamy jako cerkiew) ze wzgledu na chec wladzy nad kosciolem? A potem bylo juz tylko gorzej. Przyjal cala mase heretyckich nauk z ktorych wiele jest obcych nawet dla prawoslawia. Prawoslawie niestety tez przyjelo wiele nauk odstepczych. Nie tylko co kosciol rzymski niemniej tez odstapil od prawdzwichh nauk stad konieczna byla reformacja. W Biblii nie ma ani slowa o naukach ktore przyjal kosciol katolicki jako dogmaty. Czesto wrecz jest ona ewidentnie sprzeczna z dogmatmsi katolickimi. Wiekszosc z nich weszla do kosciola od IV wieku. Dlaczego wiec wczesniej ich nie nauczano dopiero nagle Rzym na nie wpadl?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Obawiam się, że Kościół Katolicki jest tym prawdziwym Kościołem

Postautor: magda » 31 lip 2021, 22:56

Papież i to każdy nie jest chrześcijaninem bo jest Pontifexem Maximusem jest to tytuł który papieże odziedziczyli po cesarzach starożytnego Rzymu, i ten tytuł mówi że papież jest najwyższym kapłanem pogańskich religii żeby mieć ten tytuł trzeba wyprzeć sie Jezusa i przyjąc pogaństwo . Każdy papież ten tytuł przyjmuje i nie jest chrześcijaninem . Kościół rzymski wmawia wiernym że ma sukcesję po apostole Piotrze i apostołach ale jest to kłamstwo mają sukcesję po cesarzach Rzymu . Rzymscy cesarze torturowali i mordowali chrześciajan papiestwo przejęło tytuł po cesarzach rzymu i zaczęło też torturować i mordować chrześcjan . wprowadziło wiele fałszywych doktrym niezgodnych ze Słowem Bożym po to żeby umniejszyć znaczenie ofiary Jezusa , żeby zniszczyc jego dzieło zbawienia więc kościół rzymski jest kościołem antychrysta a każdy papież antychrystem. Ta to właśnie sie rzeczy mają


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości