Pytania Elpis

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 26 gru 2013, 22:11

Smutne to. Gdybyś poznała Boga bliżej i poznała, że Bóg jest miłością, to nie miałabyś problemu z odwzajemnieniem miłości.


.
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 26 gru 2013, 23:15

elpis pisze:Kazanie było w porządku. Nie jakieś powalające, ale dobre. Na temat i z sensem. Ksiądz sprawiał wrażenie normalne, chociaż czasem nie wiedziałam co robi ;-) Spotkania dla młodych są, jakieś akademickie-tyle na stronie napisane, czy faktycznie się odbywają to nie wiem. Z resztą głupio by mi było iść. "cześć, chcę poznać wasz kościół, bo jestem niezdecydowana i nie wiem gdzie chodzić"? :mrgreen: Raz jeszcze wybiorę się, za jakiś dłuższy czas.

Ogólnie to stwierdziłam, że Boga nie kocham. Wierzę, że jest. I chyba tyle. Tak do końca nie wiem czego teraz chcę, czego szukam.


Ja przeszłam już taki etap, że Boga nie kochałam, a nawet nienawidziłam. W tym czasie, jak patrzę z perspektywy czasu, gdzieś w głębi serca była tęsknota za Nim, ale zło, które czyniłam przysłaniało mi to. Czasem trzeba czasu, wyciszenia. Szukaj przede wszystkim Boga, a potem konkretnej wspólnoty, która będzie spełniała Twoje oczekiwania. Myślę, że tu tkwi Twój problem.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
elpis
Posty: 52
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: elpis » 27 gru 2013, 17:35

Jak poznać? Gdzie nie wejdę na forum to tylko czytam "wiara jest łaską, Bóg zbawia wybranych a ci co nie wierzą to na potępienie" to co ze mną będzie? Skoro takiej prawdziwej wiary nie mam?
Nie ma we mnie nienawiści do Boga. Może niezrozumienie dlaczego nie mam wiary, dlaczego nie widzę jego działania w moim życiu, dlaczego moje modlitwy nie są wysłuchiwane.
Próbuję, czytam trochę Biblię, ale niewierzący też czytają i nie nawracają się od tego. Nie umiem się modlić, nie wiem co mam mówić. Klepać modlitw nie chcę. To co ja robię źle?


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 27 gru 2013, 17:58

Może spróbuj powiedzieć Bogu to, co czujesz. Tak poprostu.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Awatar użytkownika
elpis
Posty: 52
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: elpis » 27 gru 2013, 18:15

W kółko to samo codziennie? Bez żadnej zmiany. Złość, strach, frustracja, zrezygnowanie-tylko kolejność się zmienia. Czasem pojawia się nadzieja,że Bóg mnie usłyszy i zareaguje. A potem zawód, że modlę się do ściany.


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 27 gru 2013, 18:40

A wierzysz, że Cię słucha?


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 27 gru 2013, 19:15

elpis pisze:"wiara jest łaską, Bóg zbawia wybranych a ci co nie wierzą to na potępienie"


To rzeczywiście nie motywuje i nie podnosi na duchu. :/ Nie wszyscy mają takie podejście i nie trzeba się pochodnie sugerować czyimiś tezami. :)

elpis pisze:Kazanie było w porządku. Nie jakieś powalające, ale dobre. Na temat i z sensem. Ksiądz sprawiał wrażenie normalne, chociaż czasem nie wiedziałam co robi Spotkania dla młodych są, jakieś akademickie-tyle na stronie napisane, czy faktycznie się odbywają to nie wiem. Z resztą głupio by mi było iść. "cześć, chcę poznać wasz kościół, bo jestem niezdecydowana i nie wiem gdzie chodzić"? Raz jeszcze wybiorę się, za jakiś dłuższy czas.


W jakim to mieście, jeśli można spytać ?

elpis pisze:W kółko to samo codziennie? Bez żadnej zmiany. Złość, strach, frustracja, zrezygnowanie-tylko kolejność się zmienia. Czasem pojawia się nadzieja,że Bóg mnie usłyszy i zareaguje. A potem zawód, że modlę się do ściany.


Co chcesz osiągnąć dzięki modlitwie i w jakim celu się modlisz?


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
elpis
Posty: 52
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: elpis » 27 gru 2013, 21:07

Grażyna pisze:A wierzysz, że Cię słucha?

Nie wiem. Czasem tak, czasem nie.

Piotrek. pisze: To rzeczywiście nie motywuje i nie podnosi na duchu. :/ Nie wszyscy mają takie podejście i nie trzeba się pochodnie sugerować czyimiś tezami. :)

Trudno znaleźć wyważone opinie, skoro każdy twierdzi że ma rację. A temat jest zbyt skomplikowany, żebym miała własne zdanie. Za mało znam Biblię po prostu.

Na początek chciałabym uwierzyć.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 27 gru 2013, 21:32

elpis pisze:Wrocław


Skoro Wrocław, to w tym samym kościele (luterańskim) odbywają się jeszcze nabożeństwa ewangelicko-reformowane. Z tym, że chyba co 2 tyg. i w godzinach popołudniowych. Niewielka grupka, więc inna atmosfera i łatwiej się wkręcić.

elpis pisze:Trudno znaleźć wyważone opinie, skoro każdy twierdzi że ma rację. A temat jest zbyt skomplikowany, żebym miała własne zdanie. Za mało znam Biblię po prostu.


Ilu ludzi, tyle zdań. Trzeba samemu się przekonać. :)

elpis pisze:Na początek chciałabym uwierzyć.


Tego Ci życzę.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Awatar użytkownika
elpis
Posty: 52
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: elpis » 27 gru 2013, 21:37

Właśnie to niewielkie grupki mnie odstraszają ;-) Wole się zgubić w tłumie.
Zobaczę co to za nabożeństwa. Możesz coś więcej podać ? Linka?


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 27 gru 2013, 21:58

elpis pisze:Właśnie to niewielkie grupki mnie odstraszają ;-) Wole się zgubić w tłumie.


Spokojnie, nie ma się czego wstydzić. :D

elpis pisze:Zobaczę co to za nabożeństwa. Możesz coś więcej podać ? Linka?


http://facebook.com/WroclawReformowany


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Awatar użytkownika
elpis
Posty: 52
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: elpis » 27 gru 2013, 22:05

Co to jest za kościół? Tzn chodzi mi o wyznanie, zasady.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 27 gru 2013, 23:54

elpis pisze:Co to jest za kościół?


Widać po nazwie. :D

elpis pisze:Tzn chodzi mi o wyznanie, zasady.


http://www.reformowani.pl/index.php?opt ... &Itemid=26


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości