FESTIWAL NADZIEI

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
świeża
Posty: 7
Rejestracja: 05 paź 2013, 21:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

FESTIWAL NADZIEI

Postautor: świeża » 28 sty 2014, 12:01

Witam

Bardzo proszę wypowiedzcie się co sądzicie o nadchodzącym FESTIWALU NADZIEI? Osobiście jestem przeciwna udziałowi w nim ze względu na jego moim zdaniem ekumeniczny wydźwięk. Będę wdzięczna za opinie.


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 28 sty 2014, 13:45

Na tym forum masz ciekawą dyskusję w tym temacie:

Link usunięty

* Dyskusję prowadzić można tutaj na forum również, a nie odsyłać od razu na inne. Doktorsky
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 16:36 przez Dorota., łącznie zmieniany 1 raz.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: FESTIWAL NADZIEI

Postautor: Chcę wierzyć » 29 sty 2014, 13:17

świeża pisze:Witam

Bardzo proszę wypowiedzcie się co sądzicie o nadchodzącym FESTIWALU NADZIEI? Osobiście jestem przeciwna udziałowi w nim ze względu na jego moim zdaniem ekumeniczny wydźwięk. Będę wdzięczna za opinie.


Chyba nadużywa się dziś słowa Ekumeniczny. Kiedyś decyzje na soborach Ekumenicznych miały obowiązywać wszystkich chrześcijan na całym świecie. Obecnie o Ekumenii mówi się np. w przypadku kiedy dwa zbory protestanckie prowadzą rozmowy.
Co to znaczy, że Festiwal ma ekumeniczny wydźwięk?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
xKrzysiux
Posty: 169
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:49
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Lokalizacja: Pruszków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: xKrzysiux » 29 sty 2014, 18:46

Pewnie o taką ekumenię chodzi ;-)

Projekt Festiwalu został przedstawiony Arcybiskupowi Metropolicie Warszawskiemu Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi i spotkał się z jego życzliwym przyjęciem.


http://poinformuj.opoka.org.pl/wydarzen ... _2014.html


„Całą zmianę mojego życia zawdzięczam jedynie Bogu.” Ch. Spurgeon, "Apologia kalwinizmu"
ajw
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2014, 17:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ajw » 03 lut 2014, 18:00

Witajcie :)

Byłem na całym Festiwalu Nadzieji, który odbył się w Krakowie. Powiem tak: gdyby to zależało ode mnie, parę elementów programu byłoby innych, ale są to takie elementy, które były neutralne i nie wpływały w żaden sposób na przekaz ewangelii. Tak sądzę. A sam festiwal? Niewątpliwie sporo ludzi usłyszało, że Bóg żyje, że działa, wielu ludzi tego też tam doświadczyło - było sporo uzdrowień. Razem ze znajomymi mieliśmy tam całkiem dobry czas.
Moje jedyne pytanie brzmi - co dalej? Co z ludźmi, którzy mogli zrobić krok - być może pierwszy - w wierze? Jeśli mieli przy sobie kogoś, kto ich dobrze nakierował, to chwała Bogu, jeśli nie, to smutna sprawa. Ale to już jest taki charakter dużych ewangelizacji. Słyszałem też negatywne opinie o tym festiwalu i osobach nim się zajmującymi, ale naprawdę w moim doświadczeniu nie znalazłem na to poświadczenia, a w ploteczki nie chcę się bawić. Wydaje mi się, że festiwal festiwalowi nierówny i następny może być zupełnie inny. Najlepiej chyba przekonać się samemu :)


ajw
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2014, 17:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ajw » 09 lut 2014, 17:31

o jaki błąd... Tylko już nie mogę przeedytować. post wyżej odnosi się do Festiwalu Życia (organizowany przez... jakby to nazwać - biuro ewangelizacyjne (?) Davida Hathaway'a)


agnieszka93
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2014, 10:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Ruda Śląska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Moim zdaniem to nie nasze miejsce

Postautor: agnieszka93 » 24 mar 2014, 10:50

Moim zdaniem, to nie jest miejsce dla nas. Co ma wspólnego światłość z ciemnością... ? Jak możemy wyrażać zgodę na to wszystko, co Bogu się nie podoba? Nie jesteśmy jednego ducha z kultem Marii itp. Niewielu wie, że oryginalnie użyte słowo w j. greckim "ekumenia" jest użyte w Objawieniu 3 razy. Jestem teraz w pracy, więc nie przytoczę w tym momencie. Jesteśmy innego ducha.


mienso
Posty: 46
Rejestracja: 17 mar 2014, 23:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mienso » 24 mar 2014, 11:57

Jeśli jest tak, jak mówisz, to jedźmy tam uświęcić to miejsce :mrgreen:
Nigdy nie byłem na takim festiwalu, ale w tym roku na pewno pojadę.


Marek
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 28 mar 2014, 16:15

Ideą festiwalu ma być głoszenie ewangelii. Na to wydarzenie mają dotrzeć niewierzący ludzie. Teoretycznie tak ma być. Mają przyjechać z całej Polski. Za zaproszeniem przez wierzących.
Jak to wyglądać będzie naprawdę?
U nas na wyjazd zapisują się zborownicy. Wygląda na to, że chcą skorzystać z darmowego koncertu m.in. M.W. Smith'a. Jak taka tendencja utrzyma się w całym kraju, to na Festiwalu będą dominować wierzący.
Ja osobiście nie rozumiem tej imprezy, nie przemawiają do mnie tego typu zgromadzenia.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 mar 2014, 16:23

Kitka pisze:Ideą festiwalu ma być głoszenie ewangelii. Na to wydarzenie mają dotrzeć niewierzący ludzie. Teoretycznie tak ma być. Mają przyjechać z całej Polski. Za zaproszeniem przez wierzących.
Jak to wyglądać będzie naprawdę?
U nas na wyjazd zapisują się zborownicy. Wygląda na to, że chcą skorzystać z darmowego koncertu m.in. M.W. Smith'a. Jak taka tendencja utrzyma się w całym kraju, to na Festiwalu będą dominować wierzący.
Ja osobiście nie rozumiem tej imprezy, nie przemawiają do mnie tego typu zgromadzenia.

Ja na początku widziałam sens tej imprezy w stosunku do niewierzących, ale teraz myślę, ze gdy dostaną taką "papkę" różnych wierzeń, co zbłądzą jeszcze bardziej.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
xKrzysiux
Posty: 169
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:49
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Lokalizacja: Pruszków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: xKrzysiux » 14 kwie 2014, 10:20

z FB festiwalu :->

OŚWIADCZENIE RADY FESTIWALU NADZIEI
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi współpracy chrześcijan różnych wyznań w ramach przygotowań do Festiwalu Nadziei informujemy, że szeroko pojęta współpraca środowisk chrześcijańskich była od początku jednym z celów Festiwalu, niezależnie od kraju, w jakim on się odbywał. Współpraca ta dotyczy każdego, dla którego przesłanie Ewangelii o zbawieniu dzięki dziełu Jezusa Chrystusa (poprzez śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie) jest absolutnie fundamentalne. Wszystko inne jest drugorzędne i pozostaje kwestią interpretacji wyznaniowej danego kościoła.
Jednocześnie oświadczamy, że zgodnie z zamierzeniami organizatorów (Billy Graham Evangelistic Association i Fundacji Festiwal Nadziei) treścią Festiwalu Nadziei będzie Ewangelia o zbawieniu JEDYNIE przez Jezusa Chrystusa, a zostanie ona wyrażona poprzez program muzyczny skupiony JEDYNIE wokół osoby Jezusa Chrystusa oraz JEDNO przesłanie Nadziei, wygłoszone przez pastora Franklina Grahama. JEDYNĄ literaturą dostępną podczas Festiwalu będzie Pismo Święte oraz materiały wydane przez Fundację Festiwal Nadziei, a JEDYNYM patronem całego przedsięwzięcia jest nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus.
Wszystkich, którym bliskie są ww. treści i założenia zapraszamy do współpracy.


„Całą zmianę mojego życia zawdzięczam jedynie Bogu.” Ch. Spurgeon, "Apologia kalwinizmu"
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 kwie 2014, 19:41



Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aolsza » 21 kwie 2014, 18:53

Co to znaczy "Wszystko inne jest drugorzędne i pozostaje kwestią interpretacji wyznaniowej danego kościoła." ?? Czy nauka o czyśćcu, Kult Marii, prymat papieża, transsubstancjacja w eucharystii, kult świętych, relikwie (w tym JPII), idea odpustów, płatnych mszy za czyjąś duszę... czy to są sprawy drugorzędne ?? W myśl, tej zasady z oświadczenia Rady równie dobrze możnaby zaprosić do współpracy Mormonów i ŚJ. To jest mdły relatywizm i uniwersalizm.


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 11 cze 2014, 21:42



Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 14 cze 2014, 21:34

I jak się okazuje Frankilin nie przyjechał do Polski wyłącznie na Festiwal Nadziei. Pierwsze spotkanie miał w czwartek w Katowicach w Katedrze Chrystusa Króla KK w 36 rocznicę wizyty swojego ojca Billy'ego. Tam rozpoczął głoszenie.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości