Moja wiara gaśnie

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 26 lip 2014, 22:02

Ja takze polecam rozmowe z pastorem w celu wyjasnienia roznych spraw. Co do modlitwy - nie mow Bogu jak, kiedy i o ktorej ma odpowiadac na Twoje modlitwy, co mnie rowniez sie tyczy, poniewaz taka postawa Go rani. Modl sie do Boga Ojca za posrednictwem Jezusa o spokoj ducha, wytrwalosc w wierze, a takze o rozwiazanie rozne inne ''rzecz'', ktore Pan uzna za potrzebne Tobie.

Staraj sie regularnie czytac Biblie proszac o zrozumienie Slowa, ktore Bog chce Ci przekazac. Polecam rowniez zalozenie tematu ''Pytania pozytywisty'', gdzie bedziesz wrzucal to, czego chcesz sie dowiedziec.

Pomodle sie o Ciebie.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 26 lip 2014, 22:05

pozytywista, pamiętam, że odkąd jesteś na forum (wcześniej jako Cosmo), co pewien czas miewasz chwile zwątpienia w wierze, można powiedzieć- załamania...
Myślę, że masz jakiś problem (nie mam pojęcia jaki).
Jednak nie wiem czy o tym wiesz lecz generalnie jest u Ciebie widoczny wyraźny progres, a to oznacza tylko tyle, że jesteś prawdziwym chrześcijaninem (któremu zdarzają się upadki i zwątpienia- jak każdemu).


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 lip 2014, 22:14

Nick, masz takie momenty, że nie wierzysz?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 26 lip 2014, 22:19

Hmm, no nie. Pozytywista też nie ma, tylko mu się tak zadaje, jak zawsze... (jest jakiś inny problem). Tak myślę na podstawie wieloletniej obserwacji.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2014, 10:21 przez Nick, łącznie zmieniany 1 raz.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 lip 2014, 22:22

Motto forum dziś brzmi: Szukałem Pana i odpowiedział mi, I uchronił mnie od wszystkich obaw moich.
Psalm 34,5


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 lip 2014, 22:24

Nick pisze:Pozytywista też nie ma, tylko mu się tak zadaje, jak zawsze...

No tak, wierzy przecież w piekło. Tylko czy o taką wiarę chodzi?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 26 lip 2014, 22:26

Jesli czlowiek wierzy ze strachu przed pieklem, to jest to zwykly terror psychiczno-duchowy, a nie prawdziwa wiara.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 26 lip 2014, 22:41

pozytywista pisze: Modliłem się wczoraj pół nocy bo nie mogłem zasnąć, żeby Pan mi siebie objawił, jak pisze, żę kto mnie szuka, ja mu się objawię, przyjdę do niego, kto puka otworzę, nie wyrzucę precz, ale Pan nie objawił mi siebie.

Znasz z Biblii osoby, którym Bóg się objawił. Mojżesz np. Zauważyłeś ciąg dalszy? Zadania od Boga i posłuszeństwo? Byłbyś w stanie stanie podjąć się zadania wyprowadzenia tysięcy z niewoli? Albo czegoś porównywalnego w dzisiejszym czasie? Czy może objawienie miałoby służyć tylko utwierdzeniu się Ciebie w swojej wierze?

Lubię fragmenty Pisma, które o takich objawieniach mówią, ale sama wiem, że dobrze, że Bóg mnie nie sprawdza. Laska za łaską dzień w dzień. Potężna miłość.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 26 lip 2014, 22:56

Pozytywisto, ja z uporem maniaka będę twierdzić, że przechodzisz próbę. Rogaty tetryk nie daje Ci spokoju. Masz naprawdę duże zadatki na człowieka, który wesprze w wierze innych i pomoże bezinteresownie. Diamenty się szlifuje. Ważne jest, aby na samym poczatku drogi ukształtować trwałe podstawy- tak jak fundamenty domu. Myśl prosto, konkretnie. Żadnych zawikłanych książek lansowanych przez wydawnictwa katolickie. Modlitwa i Biblia. A przede wszystkim głęboka wiara, że Pan Jezus jest obok Ciebie. Nawet jak wydaje Ci się, że Go nie czujesz. Ja przechodzę w tej chwili bardzo trudne chwile, ale każdy ból, próba czy kłopoty kiedyś się kończą. Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Więc chwytaj za miecz wiary i przypuść atak na starego rogatego tetryka. Moim marzeniem jest mu wbić jego własny kozik w rzydź. Ale niestety, to niemożliwe. Szatan to kanalia bez honoru, pod wielu się podszywa, ale pewnych rzeczy nie podrobi: nie podszyje się pod Boga, nie podrobi miłości i zmartwychwstania. Te lęki, niepewności, wątpliwości i niecierpliwość to w dużej mierze jego robota. I coś co mnie osobiście przyprawia o mdłości - to oblśsne pytanie: czy, aby na pewno? Jakby co, to pamiętaj: na pewno tetryk chce Twojej zguby, na pewno jest kanalią i robi wszystko, aby nam zatruć życie. I tu watpliwości nie ma. Bo to, że Bóg jest, to wiesz i Ty i ja. Wielu rzeczy doświadczyliśmy.
Z Bogiem, Bracie.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 26 lip 2014, 23:04

Uprzejmie proszę Was, abyście odrobinę delikatniej zwracali się do Pozytywisty.
Małgorzato, dla wielu początki sa trudne. Ma rozterki, wytłumaczyliśmy mu o co chodzi. Gdyby mu nie zależało, nie zakładałby tego wątku. Teraz pora na wsparcie. Proponuję, aby modlić się za Pozytywistę.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 26 lip 2014, 23:21

Grażyna pisze: Pierwej bym sobie język odcięła, niż powiedziała Bogu: Boże, objaw mi się. Mnie? A kimże ja jestem? Taki Abraham, Eliasz,Noe, apostołowie czy inne osoby z Nowego Testamentu to byli mężowie i niewiasty. Ho,ho...


Przypomniał mi się ten werset:
" (17) Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, by deszcz nie padał, i nie padał deszcz na ziemię przez trzy lata i sześć miesięcy.
(18) I znów błagał, i niebiosa spuściły deszcz, a ziemia wydała swój plon." Jk 5:16
-------------



A tak jeszcze w temacie to jak dla mnie pozytywisto możesz wątpić we wszystko i w obecnej Twojej systuacji jest to kompletnie bez różnicy w jakie detale wierzysz lub nie. Bóg ma moc podzwignąć Cię z tego...zwątpienia? mętliku myślowo-teologicznego? rozpaczy? - nie wnikam w to i oddaje bożej mądrosci, bo On wie najlepiej, jak Cię umocnić, co w Tobie naprawić i jak to zrobić. Bylebyś nie ustawał w modlitwie.

Natomiast nam pozostaje po pierwsze modlitwa za pozytywiste, a po drugie refleksja cobyśmy się za bardzo nad niego i jego brak wiary nie wynosili, bo sami łaski dostępujemy, że ją mamy..dlatego proponuję by nie kopać leżacego;) ale:
"pocieszajcie małodusznych, przygarniajcie słabych, a dla wszystkich bądzcie cierpliwi" 1 Tes 5:14

No i ja tam akurat wierze i wiem, że Bóg się daje się znależć i objawia się każdemu na swój sposób - tego Ci życzę.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 lip 2014, 23:26

Grażyna pisze:Małgorzato, dla wielu początki sa trudne.

Nie uważam, że to są jego początki. Chyba, ze ktoś ciągle chce karmić się mlekiem.
On chciałby racjonalnie wyjaśnić wszystko z Biblii, a wiara nie na tym polega. Trzeba rozumieć sercem, a nie rozumem. I wracam, natrętnie, zawsze do tej samej odpowiedzi - trzeba powierzyć swoje życie Jezusowi i wierzyć w to, że Jego Słowo jest Prawdą.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 27 lip 2014, 00:20

Małgorzato, nie obraź się, ale w wątku, w którym ktoś prosi o pomoc - niezależnie jak się zachowywał wcześniej - nie trzeba autorowi udowadniać jakichś błędów czy przekłamań. Pogadacie sobie o szczegółach wiary, gdy ta wiara najpierw wróci na miejsce. Zachęcam Cię do modlitwy o pozytywistę, nie o cytowanie Biblii na temat pychy idącej przed upadkiem (domyślam się, że modlisz się o niego już i bez mojej zachęty ;-)).


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 27 lip 2014, 08:00

Małgorzata pisze: Trzeba rozumieć sercem, a nie rozumem.


To wyjaśnia skąd u współczesnych chrześcijan tak duży deficyt rozumu w głowie...


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 lip 2014, 08:56

U współczesnych chrześcijan to brak i jednego, i drugiego.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2014, 10:22 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości