Poszukiwania swego miejsca...

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 22 paź 2014, 12:17

BG i NBG będzie bazowała na KJV (a więc Textus receptus)?
Warszawka jednak nie zawiera np. Comma Johanneum, które uważa się za dodatek do Pisma i jak dla mnie jest idealna, chociaż NBG nie interesowałem się głównie z tego powodu, że nie ma tłumaczenia ST jeszcze? Chyba, że nie jestem na bieżąco z tematem... :shy:


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 paź 2014, 14:48

kysiumisiu pisze:A chcę się zapytać o Nową Biblię Gdańską czy warto zakupić i się na niej opierać ?

Zależy jakiego wydawnictwa. Polecam NT fundacji "Wrota Nadziei" z Toruniu. Nie polecam Wyd. Śląskiego. Znajdź wątek na ten temat, bo już dyskusja na ten temat była.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 paź 2014, 22:28

Ja mam kilka Biblii i studiując często po prostu porównuję. Czytaj Tysiąclatkę, ale bez przypisów. Dobrze jednak mieć też Brytyjkę, no i oczywiście Gdańską z Torunia, ale niestety na razie tylko NT. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 23 paź 2014, 09:57

No i właśnie o to mi chodziło, ale nie widziałem, że są 2 wydania NBG - Śląskie i Toruńskie. Ja się zatrzymałem na Toruńskim, które jeżeli chodzi o NT jest bardzo fajne i tylko czekać, aż ukończą ST.

Co do wydania śląskiego, to już patrząc na opis wieczerzy widać, jaki tam jest zgrzyt...
Wydania katolickie też są OK - taka 1000-latka jest fajnie napisana. Niektóre słowa czy sformułowania są "pod katolików" (np. łaski pełna), ale jak ktoś wie o co chodzi, to po prostu wystarczy odnotować "na boku" i gotowe. Robi się wtedy taka Biblia 1000-lecia wyd. 5.1 :letssin:


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 23 paź 2014, 14:24

jak chcesz pogadać na czacie, to zapraszam na gg:)
Mój identyfikator ania11SzB
innych oczywiście też zapraszam, jak chcą o Bogu pogadać:)

http://mystory.me/story/annadevink/


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 paź 2014, 09:05

kysiumisiu pisze:Nie wiem tylko jak pogodzić budowle starożytnych cywilizacji, piramidy, itd...

Na świecie żyli giganci (nefilim). O tym mówi Biblia. Rodzili się z aniołów i kobiet:
1Mjż.6:1 A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki,
2 Ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.
3 I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.
4 A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 24 paź 2014, 11:41

:clap: :thumbup:
Bardzo się cieszę:)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 24 paź 2014, 12:08

:flower:


veteran
Posty: 53
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: veteran » 24 paź 2014, 13:18

Nowa Biblia Gdańska [NBG] nie ma związku z Biblią Gdańską [BG], to jest osobne tłumaczenie i jednocześnie kiepskie.
Na bazie BG powstała Uwspółcześniona Biblia Gdańska [UBG] dostępna tutaj: http://www.wrotanadziei.org/

O rozmaitych tłumaczeniach jest tutaj: http://www.psnt.pl/Charak.html


Zapraszam na zdrowy pokarm.
Zapraszam na forum http://dobra-nowina.info.pl

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości