Chrześcijanie

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 26 paź 2014, 20:54

Dziękuję wam za słowo, zaproponowałam mu przyjazd do Polski. Jeśli je przyjmie będzie dobrze.

Nick i jak wszystko dobrze się skończyło?


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 26 paź 2014, 21:55

koleżanka pisze:Nick i jak wszystko dobrze się skończyło?


Tak, ale nie sugeruj się tym bo jest mnóstwo podobnych historii, które kończą się źle.
Ty jesteś kobietą, jesteś zakochana, łatwo Ciebie uwieść- w zasadzie już się to stało bo nie widziałaś gościa na oczy, a deklarujesz gotowość do małżeństwa z nim- czyli w zasadzie on teraz może zrobić z Tobą co chce.
Może to faktycznie "ten", a może nie...
Ty w takim stanie nie myślisz rozsądnie (co zrozumiałe) ale może przyjrzyj mu się bardziej "od kuchni", nie tylko jak pięknie mówi, ale jakim człowiekiem faktycznie jest na co dzień, jak rozwiązuje problemy, czy potrafi być za kogoś odpowiedzialnym, poznaj jego znajomych- zobacz kim oni są.
Krótko mówiąc- ochłoń i poznaj człowieka bliżej zanim zdecydujesz się na małżeństwo.


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 26 paź 2014, 22:24

Swoje zdjęcia mi przesłał, więc go widziałam, zaproponowałam mu spotkanie byśmy się poznali. Oj nie już mnie raz spotkało coś złego tylko od polaka. Jednak tutaj on jest bardzo szczery, a polak był zamknięty i robił wszystko by na siebie zwrócić uwagę.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 27 paź 2014, 08:45

Zdjęcia mogą być wykonane w najlepszym ujęciu, (ile znajomych na FB ma najładniejsze zdjęcie profilowe ustawione, a po wejściu w albumy, jakby zupełnie ktoś inny) mogą też być ściągnięte z jakiegoś portalu. Zweryfikuj go przez Skypa. Musisz znać adres jego zamieszkania, sprawdź w google maps gdzie to jest.
Jeżeli facet nakłania ciebie do spotkania, to wypada aby to on przyjechał po raz pierwszy do ciebie, a nie odwrotnie.
W niemczech jest ogromna ilość oszustów, których celem jest nakłonienie na przyjazd kobiet - często do pracy - i potem sie okazuje ze one rzeczywiście znajdują prace, ale w innej branży.
Bajkopisarzy nie brakuje w internecie, wiec niczego sobie na tą chwilę nie obiecuj, nie ufaj i nie wierz.


.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijanie

Postautor: MrSponge » 27 paź 2014, 09:54

koleżanka pisze:Mam pytanie może wiecie jakie z bory są w Anglii w mieście Reading?


koleżanka pisze:Pytam się, bo jeśli wyjdzie ze spotkania z pewnym mężczyzną, którego pokochałam wyjdę za niego za mąż. Zmiana kościoła również wchodzi w grę.


Czemu "zmiana kościoła również wchodzi w grę"? Ponieważ...?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 27 paź 2014, 10:09

koleżanka pisze:Swoje zdjęcia mi przesłał, więc go widziałam, zaproponowałam mu spotkanie byśmy się poznali. Oj nie już mnie raz spotkało coś złego tylko od polaka. Jednak tutaj on jest bardzo szczery, a polak był zamknięty i robił wszystko by na siebie zwrócić uwagę.


Może na skype porozmawiajcie:). Będzie taniej niż wyjazd, a lepiej się poznacie.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 27 paź 2014, 11:27

josta pisze:
koleżanka pisze:Swoje zdjęcia mi przesłał, więc go widziałam, zaproponowałam mu spotkanie byśmy się poznali. Oj nie już mnie raz spotkało coś złego tylko od polaka. Jednak tutaj on jest bardzo szczery, a polak był zamknięty i robił wszystko by na siebie zwrócić uwagę.


Może na skype porozmawiajcie:). Będzie taniej niż wyjazd, a lepiej się poznacie.


Ja utrzymywałam korespondencyjną znajomość, z telefonami praktycznie codziennie przez 40 miesięcy mojego życia. Czas potraktowałam jako weryfikator szczerych intencji. Gdy do człowieka wyjechałam, okazało się, że jest zupełnie kimś innym. Używał zdjęć młodego człowieka ze swojego otoczenia (a miałam ich cały album) i był do tego tak perfidny, że siebie samego też umieścił w tej opowieści w roli "starszego doradcy, mentora". Na każdą wątpliwość dostawałam gotową odpowiedź zanim pojawiło się pytanie. Miało być małżeństwo, a chodziło tak naprawdę o sponsoring przypieczętowany złamaną psychiką i wstydem, bo żona już w Polsce była i córki praktycznie w moim wieku... Świat jest pełen zwyrodnialców. Miej się na baczności. Módl się i testuj, testuj i się módl.
Będziesz chroniona proporcjonalnie do tego, jak bardzo w wątpliwość będziesz chciała poddać jego wiarygodność.


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 27 paź 2014, 11:38

Ja poznałam męża przez internet. Przez portal randkowy dla chrześcijan, www.BigChurch.com
Swoją drogą, polecam:) Można tam znaleźć również grupkę do wspólnego studium Biblii, czy partnera do modlitwy wstawienniczej.
Najpierw pół roku czatowaliśmy. Potem pojechałam do pracy, zamieszkałam u jego rodziców, a jego mama znalazła mi zajęcie u rodziny żydowskiej - opieka nad dziećmi i domem.
Mieliśmy więc okazję poznać się w realu, przejść okres chodzenia ze sobą i narzeczeństwa, nim podjęliśmy decyzję o małżeństwie. Trwało to ponad półtora roku|:) W tym czasie uczyłam się języka, poznawałam mentalność Holendrów.
Pierwszym zimnym prysznicem na uniesienia emocjonalne są... różnice językowe. Zwłaszcza w dziedzinie uczuć łatwiej nam wyrazić się w języku ojczystym:) Potem różnice kulturowe.
No, i to Ty jesteś emigrantką, on i teściowa są u siebie, to Ty masz się dostosować. Moja teściowa nigdy się polskiego nie nauczyła, a Polaków dyskryminuje do dziś. To, co się potocznie mówi o złych teściowych ma tu zastosowanie, plus to, co się mówi o tubylcach traktujących przybyszów z dawnego Bloku Wschodniego.
Tak więc rzeczywistość często szybko daje po tyłku, i dziewczyny trzeźwieją. Oby tylko zanim zajdą w ciążę!
Jak chcesz pogadać, zapraszam na gg:)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 27 paź 2014, 14:11

To ja też dodam swoje trzy grosze.
Zawierając znajomości w internecie (szczególnie damsko męskie) należy pamiętać przede wszystkim o tym, że to w jakim świetle przedstawia nam się człowiek nigdy właściwie nie pokrywa się w 100% z tym jak widzą go inni. I nie musi robić tego specjalnie, oszukiwać i zwodzić.
To naturalne gdy sami wypowiadamy się o sobie i przedstawiamy komuś swoją osobę robimy to z subiektywnego punktu widzenia. Niestety dzieje się tak praktycznie bez wyjątków, no chyba, że ktoś ma naprawdę przeogromną samoświadomość i obiektywizm.

koleżanka, nie pomyśl, że odradzam Ci tę znajomość czy coś w tym stylu. Aczkolwiek jestem dość mocno zaskoczona tym jak piszesz już o małżeństwie :O


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 27 paź 2014, 14:16

Z tego co widzę to zdjecia raczej są jego. Skype nie ma piszemy przez maila, podał mi swoj numer telefonu i napisał, że moge go zweryfikować. Mto napisał na wstępie. Andevi nie mam gg nie pamietam numeru swojego. Napisz mi wiecej jak takiego goscia mozna sprawdzic?


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 27 paź 2014, 14:16

Przeczytalam wasze wypowiedzi- bardzo rozsadnie piszecie. Przychylam sie do pogladu, ze nalezy rozmawiac na skype przed zobaczeniem sie z tym kims na zywo. Ale na skype polaczonym z kamerka, zeby zobaczyc. czy ta osoba rzeczywiscie wyglada tak, jak na zdjeciu. I jak sie zachowuje. I sprawdzic miejsce zamieszkania na google earth, jak radzil chyba dr. sky. Jesli to uczciwa osoba, nie bedzie miala nic przeciwko, tylko pomysli, ze jestes rozsadna.


Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 paź 2014, 14:22

koleżanka pisze: Zmiana kościoła również wchodzi w grę.

Jak to należy rozumieć? Byłaś zagorzałą i wojującą z nami katoliczką, a teraz dla nieznanego prawie mężczyzny chcesz "zmienić kościół"? Poza tym kościół Chrystusa jest jeden, czyli mam rozumieć, ze myślisz o pogaństwie?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 27 paź 2014, 15:29

Wiem, tylko, że przez iPhone pisze maile.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 27 paź 2014, 17:14

Małgorzata właśnie do tego zmierzam. O co tu chodzi?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 27 paź 2014, 17:26

Jak to o co chodzi :-) Koleżenka chce skonwertować na protestantyzm dla przyszłego męża (hipotetycznie), ja tak to zrozumiałem.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości