Jak mogę stać się protestantem w młodym wieku

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Krzysiek12
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2014, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak mogę stać się protestantem w młodym wieku

Postautor: Krzysiek12 » 12 lis 2014, 18:44

Witam. Chciałbym zostać protestantem jednak nie wiem jak to zrobić. Niestety nie jestem pełnoletni a moi rodzice wychowują mnie w wierze rzymsko-katolickiej. Moja mamusia jest osobą bardzo wierząca i dobrą i bardzo ją kocham. Jednak od od jakiś 2 lat nie mogę już tego wytrzymać. Mianowicie w każdym pokoju, na korytarzu i kuchni mamy figurki Matki Bożej Częstochowskiej, Fatimskiej inne. Na każdej z tych figurek wiesza tyle różańców ile nas jest w domu to znaczy ja, brat i rodzice, czyli 4 różańce na każdej figurce. Zmusza nas to znaczy mnie i mojego brata modlić się na kolanach przed Matką Bożą przed odrabianiem lekcji, zabawą, graniem w komputer itd. Raz jak był u mnie kolega to wstydziłem się modlić bo u innych dzieci nie trzeba tak robić i nie pomodliłem się to mama tak mnie stłukła, biła mnie najpierw ręką a potem różańcem po twarzy aż się zepsuł i koraliki rozsypały i poturlały się pod meble i łózko, i mama powiedziała że jestem przeklęty bo zbeszcześciłem Matkę Boską i pójdę na wieczne potępienie do piekła tam gdzie jest moje miejsca i że nic mnie już nie uratuje. Pomóżcie co mam zrobić? Mój ojciec ma obojętny stosunek do tego i udaje że nic się nie dzieje


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 12 lis 2014, 19:31

Wygląda mi to na jakiś prowokatorski wątek. Jakkolwiek powinieneś był zacząć, że chciałbyś stać się dzieckiem Bożym i narodzić się z Ducha Świętego. Zmiana wyznania z powodu tego, co nie podoba sie tobie w KRK nie spowoduje u ciebie większej przemiany. To co powinieneś pragnąć, to poznanie PRAWDZIWEGO Boga, tego jaki jest, co dla ciebie zrobił, co przygotował, i czego oczekuje.
Dzieckiem Bożym możesz stać sie przez tzw nowe narodzenie, czyli przyjęcie Jezusa Chrystusa do serca.
Jeśli tego pragniesz, żałujesz za swoje grzechy, masz dość trwania w nim i widzisz swoje zgubienie, to przyjdź do Chrystusa i proś go o przebaczenie oraz o to, by podarował tobie nowe serce. Chrystus umarł na krzyżu za twoje grzechy i dzięki jego ofierze otrzymasz odpuszczenie grzechów. Módl sie o to tak intensywnie aż otrzymasz to o co prosisz, a potem wierz w obietnice Boże, które znajdziesz w Piśmie Świętym, zwaną potocznie Biblią.
Potem jako dziecko Boże, którego Duch poświadcza że stał sie dzieckiem Bożym, możesz poszukać sobie społeczności, gdzieś u siebie w mieście, ale najpierw poczekaj aż staniesz sie pełnoletni.


.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 12 lis 2014, 19:38

Jezeli ty tak na powaznie to wow... Wspolczuje. Protestantem zostajesz w chwilii gdy padniesz na kolana przed Bogiem i szczerze pozalujesz wszystkich swoich grzechow, w tym grzechu idolatrii, bo wolno modlic sie tylko do Boga czyli Ojca i Syna i Ducha Swietego. Modlitwa do "Maryji" nie jest faktycznie modlitwa do Maryji, bo ta umarla i jej duch tak jak duch prorokow dopiero czeka na zmartwychwstanie, zatem taka modlitwa jest balwochwalstwem, bo oddajesz czesc czlowiekowi obok Boga wbrew drugiemu przykazaniu z Dziesieciu Przykazan Bozych. Poza tym jest to sesja spirytystyczna, dlatego ze starasz sie kontaktowac z duchem zmarlej osoby co jest obrzydliwoscia przed Bogiem i co bylo w Starym Testamencie karane smiercia. Krol Szaul w ten sposob radzil sie ducha proroka Samuela w ksiedze Samuela w Biblii i zostal za to ukarany przez Boga smiercia. Istnieje tez ryzyko ze zamiast ducha Maryji slucha cie demon ktoremu bardzo sie podoba ze obrazasz Boga oddajac czesc ludziom zamiast Niemu i moze sie za "Maryje" podawac i pozniej dzialac cuda i przybierac postac kobiety zebys trwal dalej w idolatrii. Dlatego twoja mama jest tak agresywna, bo to sa wlasnie owoce idolatrii i odstepstwa od Boga. Jedna wrocmy do tematu. Padnij na kolana i szczerze zaluj swoich grzechow przed Panem Bogiem i oddaj sie Panu Jezusowi ktory umarl za Twoje grzechy zeby byly ci przebaczone. Powiedz Panu Jezusowi ze powierzasz mu siebie i swoja dusze i cialo i zeby cie napelnil swoim Duchem Swietym i pouczyl o wszystkim. Jednak modl sie swoimi slowami i z wiara, ze Pan Jezus przejmie kontrole nad twoim zyciem i pomoze ci we wszystkim, bo jestes bardzo mlody i dziekuje Panu ze Pan dal ci taka madrosc ze widzisz co jest zle a co jest dobre dla ciebie. Przyjmij Pana Jezusa i czytaj Biblie. Staraj sie przeczytac cala, ale jak to dla ciebie na razie zaduzo to przeczytaj chcociaz ktoras z Ewangelii. Bede sie za Ciebie modila i my tutaj wszyscy. Na razie odradzam ci chodzenie po zborach/kosciolach, bo po pierwsze Pan musi ci najpierw przedstawic Ewnagelie zebys pozniej mogl wybrac jakis zbor/kosciol dla siebie, a po drugie twoja mama moglaby zareagowac na to z niesamowita agresja. Zatem zebys nie nakladal na siebie za duzego ciezaru, modl sie do Boga i czytaj Biblie w ukryciu a mamie odmawiaj modlenia sie przed figurkami i do swietych, "Maryji" i calego tego panteona falszywych bozkow. Juz jak tu sie przeciwsatwisz, to jestes odwazny chlopak. Niech Pan Cie ochrania i niech cie otoczy swoja miloscia :)


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 12 lis 2014, 21:12

Wygląda mi to na jakiś prowokatorski wątek.

Też pierwsze odczucie miałem właśnie takie... a może jestem człowiekiem małej wiary w ludzi i ich wariactwa i zwiedzenia... :roll:


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak mogę stać się protestantem w młodym wieku

Postautor: MrSponge » 12 lis 2014, 21:13

Krzysiek12 pisze:Witam. Chciałbym zostać protestantem (...)

A przeciwko czemu chcesz protestować?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 12 lis 2014, 22:03

Krzysiek12 pisze:Zmusza nas to znaczy mnie i mojego brata modlić się na kolanach przed Matką Bożą przed odrabianiem lekcji, zabawą, graniem w komputer itd. Raz jak był u mnie kolega to wstydziłem się modlić bo u innych dzieci nie trzeba tak robić i nie pomodliłem się to mama tak mnie stłukła, biła mnie najpierw ręką a potem różańcem po twarzy aż się zepsuł i koraliki rozsypały i poturlały się pod meble i łózko, i mama powiedziała że jestem przeklęty bo zbeszcześciłem Matkę Boską i pójdę na wieczne potępienie do piekła tam gdzie jest moje miejsca i że nic mnie już nie uratuje. Pomóżcie co mam zrobić? Mój ojciec ma obojętny stosunek do tego i udaje że nic się nie dzieje


Niebieska Linia. Natychmiast!
To się nazywa przemoc domowa, niezależnie, czy robi to katolik, alkoholik czy sadysta.


Krzysiek12
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2014, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek12 » 13 lis 2014, 14:12

moja mamusia mówi że Matka Boża to taka mama jak ona tyle że w Niebie i należy się jej wielki szacunek większy niż Jezusowi bo to ona urodziła Jezusa i go wychowała tak jak ona wychowuje mnie, ale ja nie lubię się modlić przed figurką zwłaszcza na korytarzy bo jak ludzie wchodzą to się śmieją po cichu ze mnie a a ja nie chce żeby się śmiali


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 13 lis 2014, 15:09

Wiesz, jak jej powiesz, że chcesz wierzyć Biblii, a nie adorować figurki Maryi, to nie tylko z różańcem się na Ciebie rzuci ;P

Ej, myślę, że to prowokacja.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 13 lis 2014, 17:13

Krzysiek12 - jeżeli jesteś pewien, że piszesz prawdę i matka Cię bije, a ojciec nie reaguje, to powinieneś zgłosić to na policję. Rodzice nie mają prawa ani bić Cię, ani zmuszać do praktykowania ich religii pod groźbą kary cielesnej.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 13 lis 2014, 17:45

Przecież on trolluje, od razu widać.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 13 lis 2014, 19:03

Krzysiek12, powiedz mamusi żeby nie oszczędzała na Twojej skórze różańca, bo widocznie za mało obrywasz skoro takie żarty się Ciebie trzymają :)


Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ryszard » 25 lis 2014, 18:30

Aby zostać protestantem to przede wszystkim należy przychodzić do kościoła protestanckiego, to jest pierwszy punkt i najważniejszy. Sama chęć to za mało.
W zależności od wybranego wyznania może być rózna procedura przystąpienia formalnie do wspólnoty koscieenej ale o tym powiedzą ci liderzy danej wspólnoty.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości