antykoncepcja u protestantów

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Straw...
Posty: 24
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

antykoncepcja u protestantów

Postautor: Straw... » 05 sty 2009, 21:09

Nie wiem, czy w dobrym miejscu zakładam ten temat, ale proszę Was o pomoc:)
Jestem ciekawa, czy protestanci( np.Kościół ewangelicko-augsburski) uznają antykoncepcję, czy uważają ją za grzech? Pytam, bo słyszałam, że w odróżnieniu od katolików, nie uważacie antykoncepcji za coś złego. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2015, 13:34 przez Straw..., łącznie zmieniany 1 raz.


Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 05 sty 2009, 22:22

Nie wiem jak patrzą na to konkretnie luteranie, ale większość protestantów nie uważa antykoncepcji za coś złego, z wyjątkiem środków wczesnoporonnych czyli zabijających poczęte dziecko.


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Straw...
Posty: 24
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Straw... » 05 sty 2009, 22:28

dziękuję:) wczesnoporonne środki to zrozumiałe. Ale chodzi o to, że to duża różnica w konfrontacji z tym, co twierdzi KK. Z tego co wiem, to KK zerwał nawet współpracę z Amnesty International, gdy AI zaczęła rozdawac prezerwatywy jako profilaktykę aids...


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 05 sty 2009, 23:12

Fourth, Christian couples are not ordered by Scripture to maximize the largest number of children that could be conceived. Given our general state of health in advanced societies, a couple who marries in their early twenties and has a healthy and regular sex life could well produce over fifteen offspring before the wife passes her early forties. Such families should be rightly honored, but this level of reproduction is certainly not mandated by the Bible
.
http://www.albertmohler.com/commentary_ ... 2004-03-30

Wszelka antykoncepcja według Kościoła Katolickiego to grzech śmiertelny. Jednakże Biblia nie nakazuje mieć po kilkanaścioro dzieci.

Albo weźmy np. małżeństwo z deficytem finansowym którego nie stać na dziecko. Chcąc być posłusznym katolickiemu nauczaniu, tacy małżonkowie muszą żyć w całkowitej wstrzemiężliwości. Jest to jednak sprzeczne z Pismem:

"Nie strońcie od współżycia z sobą, chyba za wspólną zgodą do pewnego czasu, aby oddać się modlitwie, a potem znowu podejmujcie współżycie, aby was szatan nie kusił z powodu niepowściągliwości waszej." (1 Kor. 7:5 BW)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 10 sty 2009, 17:42

Puritan pisze:Albo weźmy np. małżeństwo z deficytem finansowym którego nie stać na dziecko. Chcąc być posłusznym katolickiemu nauczaniu, tacy małżonkowie muszą żyć w całkowitej wstrzemiężliwości.

guzik prawda.

a o NPR wasc slyszal?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 10 sty 2009, 17:54

Nie będę się tutaj spierał, ktoś uważa, że wszelka antykoncepcja jest niedopuszczalna, to nie będę go przekonywał do stosowania antykoncepcji.
Natomiast potępianie osoby stosującej antykoncepcję to niewątpliwie grzech (co czyni hierarchia Kościoła Katolickiego).


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 10 sty 2009, 17:59

tylko poprawiam glupoty, jakie pisales o koniecznosci calkowitej wstrzemiezliwosci.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Straw...
Posty: 24
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Straw... » 12 sty 2009, 15:40

czyli w skrócie- antykoncepcja nie jest uważana za grzech wśród (większości) protestantów?dzięki za odp :->


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 12 sty 2009, 19:18

nie kazda antykoncepcja jest uwazana za grzech dokladniej reasumujac
julaine pisze:a o NPR wasc slyszal
a ja nie slyszalam prosze o wyjasnienie.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Straw...
Posty: 24
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Straw... » 12 sty 2009, 22:48

NPR to naturalne planowanie rodziny, czyli współżcyie, gdy kobieta ma dni niepłodne. Ale to dosyc zawodna metoda. Nie kązad, czyli rozumiem wszystko poza wczesnoporonnymi?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 sty 2009, 15:04

Wszystko, jeśli w zgodzie z własnym sumieniem.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 sty 2009, 15:34

Puritan pisze:Wszystko, jeśli w zgodzie z własnym sumieniem.

Pod warunkiem, że jest odnowione ;-) Dodaję tą informację tylko po to aby nikt nie wyciągał tego z kontekstu.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 13 sty 2009, 15:44

Straw... pisze:NPR to naturalne planowanie rodziny, czyli współżcyie, gdy kobieta ma dni niepłodne. Ale to dosyc zawodna metoda.

nie jest zawodna, badania ponoc wykazaly, ze ma okolo 90% skutecznosci, a jest z pewnoscia mniej inwazyjna, niz hormony. tylko ze jest dla tych raczej cierpliwych (chociaz w sumie pigulek tez sie nie lyka, kiedy popadnie) i wiekszosc niefortunnie ja myli z nieszczesnym kalendarzykiem.

http://npr.pl


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 13 sty 2009, 16:45

dziekuje za objasnienia, nie zalapalam skrotu


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 14 sty 2009, 20:25

90% to mało. Oznacza to, że na 100 kobiet stosujących tą metodę w ciągu roku, 10 zajdzie w ciążę. Ja bym nie ryzykowała, chyba że dopuszczam taką możliwość. Dziecko dla mnie osobiście nie byłoby tragedią, ale prawdopodobnie byłoby nam wszystkim ogromnie ciężko. Wiadomo, już teraz nie starcza nam pieniążków, miejsca mamy w sam raz.


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości