Moje poglądy

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 18 maja 2015, 15:26

Z tego co kojarzę człowiek nie został uczyniony dla sabatu.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje poglądy

Postautor: Janek » 18 maja 2015, 16:44

brr700 pisze:Witam.Dawno tu nie pisałem,więc pomyślałem,że warto napisać kilka rzeczy,do których udało mi się dojść i oczekuję waszej dyskusji na te tematy.
Mówi się,że chrześcijanin jest zwolniony z nakazów i zakazów ze ST oprócz dekalogu,lecz ilekroć czytam Biblię to widzę,że sprawa ma się inaczej.Zazwyczaj jest to gadanie o tym,że Jezus wypełnił Prawo i nas już nie obowiązuje.Mija się to z prawdą zawartą w Biblii,bo Jezus wypełnił Prawo i wymaga tego samego od nas.Byśmy byli doskonali dał nam Ducha Świętego,byśmy wykonywali te przykazania z miłości a nie z legalizmu.Jest dużo wersetów na ten temat i Jezus wyraźnie mówi,że ST obowiązuje wszystkich chrześcijan,bo zostali wszczepieni do ''duchowego'' Izraela.Również przestrzega przed ludźmi,którzy nauczają NIE WSZYSTKICH jego przykazań i.że tacy ludzie będą mieli niską pozycję w Niebie.
Patrząc logicznie na to wszystko nasuwa się jeszcze kwestia świąt czy kalendarza.Bóg ma przecież swój kalendarz i wg.niego działa.Przykładem pod to mogą być ostatnie zaćmienia księżyca i zaćmienia słońca wypadające w dni świąt żydowskich.
Obchodzenie świąt pogańskich tj.bożego narodzenia czy wielkanocy to są święta pogańskie,wszystko kościoły protestanckie zaczerpnęły z krk. Nie obchodzenie sabatu też od nich się wzięło.Inni tłumaczą to sobie,że w pierwszych wiekach zamiast soboty obchodzona była niedziela.Pytanie gdzie tak jest? Zawsze apostoł Paweł przychodził specjalnie na sabat a dzień po sabacie nie musiał oznaczać święta.
Można powiedzieć,że jest to babilon.


Dobrze napisane :) Pawel przestrzegal CALEGO Prawa i tak nasladowal Jezusa.
„Naśladujcie mnie, jak ja naśladuję Chrystusa” (1 Kor 11, 1)

Aczkolwiek nie sadze aby przez sam brak "pejsow",obrzezki,ubrania ktos zostal potepiony bo najwazniejsza jest milosc do Boga i Blizniego.Bog przede wszystkim patrzy na serce.Niedziela nie jest i nie bedzie nigdy szabatem ale dodatkowy odpoczynek jeszcze nikomu nie zaszkodzil :-D


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 18 maja 2015, 17:46

Gdyby Paweł przestrzegał Prawa, to nie pisałby, że końcem Zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy kto wierzy (Rzym. 10). Co więcej, Paweł ganił ludzi, którzy mieszali Łaskę z Zakonem, bo nie manw nim zbawienia i jest cieniem rzeczy przyszłych i został ustanowiony jako drogowskaz do Chrystusa dla grzeszników.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 18 maja 2015, 17:57

Gdyby Paweł przestrzegał Prawa, to nie pisałby, że końcem Zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy kto wierzy (Rzym. 10).

Przestrzegal.Wiedzial jednak ze nie w nim jest zbawienie bo nikt nie wypelni prawa doskonale jak Chrystus.

Dzieje 21
17 Kiedy znaleźliśmy się w Jerozolimie, bracia przyjęli nas z radością. 18 Następnego dnia Paweł poszedł razem z nami do Jakuba5. Zebrali się też wszyscy starsi. 19 Powitawszy ich, zaczął szczegółowo opowiadać, czego Bóg dokonał wśród pogan przez jego posługę. 20 Słysząc to, wielbili Boga, ale powiedzieli mu: «Widzisz, bracie, ile tysięcy Żydów uwierzyło, 21 a wszyscy trzymają się gorliwie Prawa. O tobie jednak słyszeli, że wszystkich Żydów, mieszkających wśród pogan, nauczasz odstępstwa od Mojżesza, mówisz, że nie mają obrzezywać swych synów ani zachowywać zwyczajów. 22 Cóż więc począć? W każdym wypadku dowiedzą się, żeś przybył. 23 Zrób więc to, co ci mówimy: Mamy tu czterech mężczyzn, którzy złożyli ślub, 24 weź ich z sobą, poddaj się razem z nimi oczyszczeniu, pokryj za nich koszty, aby mogli ostrzyc sobie głowy6, a wtedy wszyscy przekonają się, że w tym, czego się dowiedzieli o tobie, nie tylko nie ma źdźbła prawdy, lecz że ty sam przestrzegasz Prawa na równi z nimi. 25 Co zaś do pogan, którzy uwierzyli, posłaliśmy im na piśmie polecenie, aby powstrzymali się od pokarmów ofiarowanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu»7. 26 Wtedy Paweł wziął z sobą tych mężów, następnego dnia poddał się razem z nimi oczyszczeniu, wszedł do świątyni i zgłosił [termin] wypełnienia dni oczyszczenia, aż zostanie złożona ofiara za każdego z nich.

Paweł ganił ludzi, którzy mieszali Łaskę z Zakonem, bo nie manw nim zbawienia i jest cieniem rzeczy przyszłych i został ustanowiony jako drogowskaz do Chrystusa dla grzeszników.

Ganil ich za to ze szukali zbawienia w zakonie i stali sie "legalistami"


Ireneusz przeciw heretykom
"Co do ludzi o spaczonych umyslach, którzy zwrócili sie przeciwko prawom Mojzesza twierdzac, ze sa sprzeczne z nauka Ewangelii, to nie zadali sobie oni trudu, by zbadac podstawy zawarcia obydwóch Przymierzy oraz róznice pomiedzy nimi. Dlatego tez odpadli od ojcowskiej milosci Boga i pozwolili sie nadac szatanowi, a zwróciwszy sie ku doktrynie wyznawanej przez Szymona Maga, odeszli w swych pogladach od opinii Tego, który jedynie jest Bogiem i wydaje im sie, ze posiedli objawienie lepsze od tego, które otrzymali apostolowie; [uwazaja oni] równiez, ze apostolowie glosili Ewangelie pozostajac pod wplywem zydowskim, natomiast oni sami sa bardziej czysci moralnie i madrzejsi od apostolów" [Adversus Haereses,III,12,12]


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 18 maja 2015, 18:22

Janek, zapytam inaczej: Które z praw Zakonu wypełniasz, a które nie, i dlaczego?

Zachęcam do przesłuchania kazania Ch. Spurgeona " Chrystus końcem Zakonu". Bardzo wiele rozjaśnia odnośnie Zakonu, szczególnie Tobie brr700.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 18 maja 2015, 21:09

brr700 pisze:Bóg ma przecież swój kalendarz i wg.niego działa.Przykładem pod to mogą być ostatnie zaćmienia księżyca i zaćmienia słońca wypadające w dni świąt żydowskich.


Rozbijanie mitow odnosnie "Czterech Krwawych Ksiezycow" (ang):

https://www.youtube.com/watch?v=hhjz2ySQ1tk
https://www.youtube.com/watch?v=EvSxuePylA8

Teorie z tymi ksiezycami to bujdy na resorach.


A teraz odnosnie prawa Bozego...

Bóg wypisał w sercu Adama swoje Prawo, wymagające od niego pełnego posłuszeństwa; szczególny zaś nacisk położył na jedno przykazanie, aby nie jadł z drzewa wiadomości dobrego i złego. W ten sposób Adam i całe jego potomstwo byli zobowiązani do osobistego, pełnego, dokładnego i bezustannego posłuszeństwa. Bóg obiecał życie za posłuszeństwo i zagroził śmiercią za przestąpienie Prawa; przedtem zaś wyposażył Adama w zdolność i możliwość przestrzegania tego Prawa.

To samo Prawo, które kiedyś zostało zapisane w sercu człowieka, pozostało doskonałą miarą sprawiedliwości po upadku Adama i zostało dane przez Boga na górze Synaj, w formie Dziesięciorga Przykazań spisanych na dwóch tablicach. Pierwsze cztery przykazania zawierają powinności w stosunku do Boga, a pozostałe sześć - w stosunku do drugiego człowieka. Są one znane jako prawa moralne.

Oprócz Prawa moralnego Bóg dał także Izraelitom prawa obrzędowe, które były obrazem rzeczy przyszłych. Te dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej zaliczają się obrzędy, częściowo związane z oddawaniem czci Bogu, jakie obrazowały Chrystusa, Jego łaski, działania, cierpienia i błogosławieństwa, które uzyskał dla nas. Druga grupa zawiera różne instrukq'e związane z powinnościami moralnymi. Wszystkie te prawa ceremonialne były uświęcone Bożym nakazem i należało je spełniać aż do dni Nowego Testamentu, gdy zostały zniesione przez Jezusa Chrystusa, prawdziwego Mesjasza i jedynego Prawodawcę, który został upoważniony przez Ojca, aby je rozwiązać.

Bóg dał ludowi izraelskiemu różne prawa sądowe, które mieli stosować tak długo, jak długo będą istnieć jako naród. Zasady sprawiedliwości, które z nich wynikały, są nadal ważne - nie dlatego, że znajdują się w Prawie Mojżeszowym, ale z powodu ich niezmiennego charakteru.

Posłuszeństwo Prawu moralnemu pozostaje na zawsze wiążące zarówno dla ludzi usprawiedliwionych, jak i dla wszystkich innych, a to ze względu na praktyczną treść tego Prawa, jak również ze względu na autorytet Boga Stwórcy, który jest jego autorem. W Ewangelii Chrystus w żaden sposób nie przekreślił konieczności posłuszeństwa, wprost przeciwnie, wyraźnie podkreślił obowiązek przestrzegania tego moralnego prawa.

Na tyle, na ile Prawo jest przymierzem uczynków, na podstawie których otrzymuje się usprawiedliwienie lub potępienie, na tyle nie odnosi się do prawdziwie wierzących. Jednak w innym sensie jest użyteczne zarówno dla nich, jak i innych jako zasada życia, która daje im poznanie woli Bożej i poucza o ich obowiązkach. W ten sposób nakłania i zobowiązuje do posłuszeństwa. Odsłania im również grzeszne zepsucie ich natury, serc i życia, aby sprawdzając siebie w świetle Prawa, mogli być głębiej przekonani o swoim grzechu, upokorzyli się z jego powodu i bardziej go nienawidzili. Jednocześnie Prawo daje im wyraźne poznanie, że potrzebują Chrystusa i Jego doskonałego posłuszeństwa Prawu. Tak jak Prawo zabrania grzechu, tak samo nakłania odrodzonych, żeby sprzeciwili się złym skłonnościom do grzechu, które w sobie znajdują. Ponadto groźby Prawa mają wartość w pokazywaniu odrodzonym, na co zasługują z powodu swoich grzechów i jakie nieszczęścia mogą w tym życiu ściągnąć na siebie przez własne nieposłuszeństwo, mimo że są uwolnieni od przekleństwa i bezwzględnej surowości Prawa.

W podobny sposób obietnice związane z przestrzeganiem Prawa oznajmują o Bożej aprobacie dla posłuszeństwa i zapewniają wynikające z niego błogosławieństwa, lecz z zastrzeżeniem, że te błogosławieństwa nie przypadają ludziom na mocy Prawa rozpatrywanego jako przymierze uczynków. Fakt, że człowiek czyni dobro i powstrzymuje się od zła, ponieważ Prawo zachęca do dobra, a zabrania zła, nie jest dowodem, że człowiek podlega Prawu, a nie łasce.

Wspomniane zastosowania Prawa Bożego nie sprzeciwiają się łasce Ewangelii, lecz są z nią jak najbardziej zgodne, ponieważ Duch Chrystusowy poddaje wolę człowieka i usposabia ją do ochotnego i radosnego wykonywania tego, czego wymaga wola Boża, objawiona w Prawie.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 18 maja 2015, 23:06

Dlaczego nie wszystkie? Biblia się nie zmienia:

(10) Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu. (11) A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (12) Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie. (13) Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie, (14) aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę.

Chrystus wykupił nas od tego przekleństwa, więc po co się pod niego pchać?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 19 maja 2015, 13:56

Więc zadam Ci takie samo pytanie jak Jankowi:

Których nakazów Zakonu przestrzegasz i dlaczego i których nie przestrzegasz i dlaczego?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 19 maja 2015, 15:16

Wszyscy macie rację. Żyjemy zbawieni z łaski i nie podlegamy zakonowi, ale jak Chrystus go wypełniamy. On go wypełnił w doskonałości nie zaznawszy grzechu. My chodzimy w łasce i upadamy, dążąc jednak do doskonałości. Nikt z nas nie jest w stanie spełnić żadnego z przykazań Prawa Zakonu. Wypełnia go za nas Jezus, który przez swoją Świętą Krew obmywa nas z każdego odstępstwa od zakonu. A co mówi Paweł?
Rzymian 5.20;6.1-2
Czyż mamy trwać w grzechu, aby łaska bardziej się wzmogła? Żadną miarą!
A Jan?
1 Jan 1.8-10
Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy
i nie ma w nas prawdy.
Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
[Bóg] jako wierny i sprawiedliwy
odpuści je nam
i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.
Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy,
czynimy Go kłamcą
i nie ma w nas Jego nauki


Tak więc łaską zbawieni jesteśmy, Bóg obmywa nas z grzechu, kiedy go wyznajemy. Ale mamy grzeszne ciała i żywego ducha.

I teraz sławne Gal.2.20
Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.

Taki dualizm człowieka.

Rzymian 7.7-24
....... Tak więc umysłem służę Prawu Bożemu, ciałem zaś - prawu grzechu.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 maja 2015, 21:15

Jeżeli Zakon nadal obowiązuje, to dlaczego tylko fragmentarycznie? Dlaczego zmodyfikowany? Dlaczego nie kamieniujemy cudzołożnic? Dlaczego nie obrzezamy naszych dzieci? Dlaczego W Dziejach Apostolskich czytamy, że nawróconym poganom przekazano: "Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!" (Dz 15:28-29 BT)?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 19 maja 2015, 21:56

brr700, zanim odpowiem na to, co napisałeś odpowiedz na moje pytanie z wcześniejszego postu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 20 maja 2015, 07:50

Dragonar pisze:Jeżeli Zakon nadal obowiązuje, to dlaczego tylko fragmentarycznie?
Ale Ty piszesz o całym Zakonie. O zakazach i nakazach. On nas, pogan nigdy nie obowiązywał. Ale Jezus nadał nam nowe przykazanie, abyśmy miłowali Boga z całych sił i się wzajemnie miłowali. I to jest właśnie wypełnienie Dekalogu. I to własnie jest nasz Zakon. Jezus powiedział, że nie przyszedł znieść Zakonu, lecz go wypełnić. Za nas, abyśmy w Jego imieniu mieli wolność od Zakonu.
Jakuba 1.25
Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo.
Żydzi więc przestrzegali Zakonu, bo im Bóg nakazał:
Powt Prawa 5.29
Oby zawsze mieli w sercu tę samą bojaźń przede Mną i wykonywali zawsze wszystkie moje przykazania po wszystkie dni, aby się dobrze powodziło im i synom ich na wieki.
Dziś ich przestrzegamy, bo mamy wolność w Chrystusie i robimy to z miłości do Zbawcy.
! Jana 2.3-17
... Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość;
kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki.
...
Rzym 12.1-2
A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 20 maja 2015, 11:26

Oberyn. pisze:Więc zadam Ci takie samo pytanie jak Jankowi:

Których nakazów Zakonu przestrzegasz i dlaczego i których nie przestrzegasz i dlaczego?


Oberynie podpisuje sie pod tym co napisal Imperator.
Napisal troche jak adwentysta :-D
Mysle jednak ze nawet inne przykazania maja w sobie ponad czasowa wartosc..


np
"Napisane jest właśnie w Prawie Mojżesza. Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu. Czyż o woły troszczy się Bóg, czy też powiedział to przede wszystkim ze względu na nas? Bo przecież ze względu na nas zostało napisane, iż oracz ma orać w nadziei, a młocarz - (młócić) w nadziei, że będzie miał coś z tego." [I Kor. 9:9-10]


"I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany" [II Tym. 3:15-17][/i]

Amen


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 20 maja 2015, 11:28

brr700 pisze:Jak zamierzalibyście ewangelizować żydów,jeśli mówilibyście,że
Zakon już nie obowiązuje?
Pokazać że jest nowy zakon w Panu Jezusie, zakon miłości. Stare przeminęło wszystko stało się nowe, że zakon mojżeszowy nie był doskonały w usprawiedliwieniu z powodu grzechu ludzkiego który nie pozwalał na wypełnienie zakonu. Dlatego przyszedł Pan Jezus, zakon wypełnił, złożył wymaganą ofiarę i zamknął czas zakonu mojżeszowego.

List do Efezjan 2:15 On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka.

Zakon Pana Jezusa jest inny od tego mojżeszowego, i w nowym testamencie przestrzeganie nowego zakonu to trwanie w Słowie i miłość:

I List św. Jana 2:7 Umiłowani, nie podaję wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; a tym przykazaniem dawnym jest to Słowo, które słyszeliście.

I List św. Jana 3:23 A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał.

Zakon ST nas nie obowiązuje.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 20 maja 2015, 11:44

Mjsystem pisze:Ale Ty piszesz o całym Zakonie. O zakazach i nakazach. On nas, pogan nigdy nie obowiązywał.

Tych co sie "przylaczali" do Izraelitow obowiazywal :)
Ale Jezus nadał nam nowe przykazanie, abyśmy miłowali Boga z całych sił i się wzajemnie miłowali.

Nie takie znowu nowe ;-)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przykazani ... 2o%C5%9Bci
Za nas, abyśmy w Jego imieniu mieli wolność od Zakonu.

Od przeklenstwa zakonu :)
Dlaczego przeklenstwa?dlatego ze kazdy chrzescijanin upada...

Kaan
List do Efezjan 2:15 On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka.
Tu nie chodzi o Zakon Mojzesza :roll:

Chodzi o przepisy i przykazania dzielace Zydow i pogan oraz nakazujace traktowac pogan jako nieczystych. Takie przepisy były głownie nakazami tradycyjnymi.Bog oczyscił pogan ..Patrz wizja Piotra ;-)

Zakon Pana Jezusa jest inny od tego mojżeszowego, i w nowym testamencie przestrzeganie nowego zakonu to trwanie w Słowie i miłość:

Nie znowu taki inny bo kazde przykazanie gloszone przez Jezusa i Apostolow swoje zrodlo ma w Torze.To ze nie musisz sie obrzezac
nie oznacza ze Zakon zostal zniesiony.Czesc zakonu zostala juz raczej "przeniesiona"

(12) A ponieważ kapłaństwo jest przeniesione, musi też i zakon przeniesiony być. (13) Bo ten, o którym się to mówi, inszego jest pokolenia, z którego żaden nie służył ołtarzowi. (14)

Dlatego przyszedł Pan Jezus, zakon wypełnił, złożył wymaganą ofiarę i zamknął czas zakonu mojżeszowego.

A Jezus na to niemozliwe ! :mrgreen:
:lol: :lol:


17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości