Jaką denominacje wybrać?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
damcio185
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2016, 02:32
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Nie dawno przeszedłem z KK do KZ(chrzest 24.07.2016 ) i muszę jeszcze dużo się nauczyć.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jaką denominacje wybrać?

Postautor: damcio185 » 11 sie 2016, 11:27

[ciach]

proszę nie robić offtopu, to nie jest dyskusja o doktrynach

moderator Ian


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaką denominacje wybrać?

Postautor: biblijny » 19 wrz 2016, 21:30

Mieszko16 pisze:Pomodliłem się do Jezusa i spytałem się go


Mimo młodego wieku postąpiłeś słusznie. Również w przypadku obecnej rozterki możesz postąpić tak samo. Nie jest istotne, czy zbór jest dobry, czy też zły, ważne jest tylko jedno: czy Bóg chce, abyś do danego zboru przynależał. Być może w przyszłości Bóg zechce posłać Cię do słabego zboru, aby posłużyć się Tobą w jego uzdrowieniu i naprawie. Kto to może wiedzieć? Dlatego módl się, możesz też pościć. Rady, które otrzymujesz na forum internetowym, od nieznajomych osób, traktuj z przymrużeniem oka.

Warto, abyś na początkowym etapie swojej chrześcijańskiej drogi ugruntował się w podstawowych prawdach biblijnych. Poświęć rozsądną ilość czasu na lekturę Biblii oraz wartościowych książek o tematyce biblijnej.

Jeśli chodzi o literaturę biblijną, to jako pierwszą lekturę chciałbym Ci polecić książkę Tomasa a Kempis "Naśladowanie Chrystusa". Możesz ją sobie kupić lub znaleźć bezpłatną wersję elektroniczną w Internecie. Zwłaszcza dwie pierwsze części tej książki są wartościowe.

Sięgnij też po jakiś prosty komentarz do Ewangelii. Być może ten będzie Ci odpowiadał: http://www.biblijna.org/pdf/ksiazka6.pdf

Przede wszystkim pamiętaj jednak, że wiedza to nie wszystko. Powinieneś jednocześnie wzrastać w miłości i szacunku do innych ludzi: w pierwszej kolejności do własnych rodziców.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości