Co jest złego w ekumenizmie?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Co jest złego w ekumenizmie?

Postautor: Luna » 26 lip 2016, 13:07

Zauważyłam, że chyba większość forumowiczów ma bardzo niepochlebne opinie na temat ekumenizmu. Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić i uzasadnić? Mam mętlik w głowie :-/


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co jest złego w ekumenizmie?

Postautor: Ian » 26 lip 2016, 13:52

Ekumenizm w obrębie biblijnych kościołów - TAK!
Ekumenizm w obrębie kościołów biblijnych i niebiblijnych - NIE! - im dalej od Biblii, tym dalej od Boga

List do Koryntian:
14 Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:
Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich,
i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
17 Przeto wyjdźcie spośród nich
i odłączcie się od nich
, mówi Pan,
i nie tykajcie tego, co nieczyste,
a Ja was przyjmę
18 i będę wam Ojcem,
a wy będziecie moimi synami i córkami -
mówi Pan wszechmogący.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co jest złego w ekumenizmie?

Postautor: Luna » 28 lip 2016, 15:19

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, mętlik uporządkowany :)


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co jest złego w ekumenizmie?

Postautor: Luna » 15 sie 2016, 11:57

A tak właściwie, to jak się ten ekumenizm kościołów protestanckich z KK objawia? Wspólne nabożeństwa czy jak? Coś słyszałam o takich ekumenicznych modlitwach podczas obchodów rocznicy chrztu Polski.
I jeszcze jedno pytanie: jakich w takim razie denominacji/zborów powinno się wystrzegać?


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co jest złego w ekumenizmie?

Postautor: Imperator » 15 sie 2016, 12:43

Luna pisze:jakich w takim razie denominacji/zborów powinno się wystrzegać?


Omijalbym te, ktore nie maja swojego zwiezlego wyznania wiary i daja wymijajace odpowiedzi typu "My wierzymy tylko Biblii" by pozniej glosic nauki ludzkie i wymysly pomylencow i samozwancow.

Edit:

Tutaj mozesz sobie poczytac historyczne protestanckie wyznania wiary:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/398 ... chizm.html


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co jest złego w ekumenizmie?

Postautor: Samolub » 15 sie 2016, 21:02

Luna pisze:A tak właściwie, to jak się ten ekumenizm kościołów protestanckich z KK objawia? Wspólne nabożeństwa czy jak? Coś słyszałam o takich ekumenicznych modlitwach podczas obchodów rocznicy chrztu Polski.
I jeszcze jedno pytanie: jakich w takim razie denominacji/zborów powinno się wystrzegać?



Przeważnie wspólne nabożeństwa w ktorych biorą udzial Kościoły katolickie, prawoslawne, protestanckie, spotkania "kleru" itd. Przeważnie nic dla przeciętnego czlowieka, rozmowy pod stołem, ustalenia w kuluarach, symbole, stroje poziom piaskownicy.

Powinno się wystrzegać tych które nie głoszą ewangelii, których motywację główną stanowią pieniądze, w ktorych rozprzestrzenia się zła nauka. Czyli takich gdzie będąc wierna Ewangelii nie masz szans na duchowy, spoleczny czy psychiczny wzrost, a wręcz jestes okradana z energii oraz pieniędzy. Niestety religia dla wielu ludzi temu służy

Takich wyznan, denominacjii gdzie panuje wampiryzm w jakiejś formie unikaj.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co jest złego w ekumenizmie?

Postautor: biblijny » 27 wrz 2016, 21:15

Luna pisze:Zauważyłam, że chyba większość forumowiczów ma bardzo niepochlebne opinie na temat ekumenizmu. Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić i uzasadnić? Mam mętlik w głowie :-/


Ekumenizm jest bezbożną ideologią, która funkcjonuje pod pozorem dążenia do jedności chrześcijan. Ekumenizm jest sprzeczny z nauką Pisma Świętego, co zostało uwydatnione w następujących fragmentacji Biblii:

Po pierwsze Pismo Święte nie tylko nie wzywa do jedności, lecz zakazuje spotkań z ludźmi głoszącymi błędną naukę:

(10) Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. (11) Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach. (2 Jana 10-11)


Ekumenizm sprzeciwia się też nakazowi Pana Jezusa, aby nasze nauczanie było pełne. Utrzymywanie dobrych stosunków z heretykami jest możliwe zaś tylko wówczas, gdy przemilczymy niewygodne dla nich prawdy:

(18) A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. (19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata. (Mateusza 28, 18-20)


Apostoł Paweł zabraniał heretykom głoszenia błędnych nauk, napominał ich i karcił, a nie umawiał się z nimi na wspólne biesiady, modlitwy i spotkania:

(3) Gdy wybierałem się do Macedonii, prosiłem cię, żebyś pozostał w Efezie i żebyś pewnym ludziom przykazał, aby nie nauczali inaczej niż my. (1 Tymoteusza 1, 3)


Apostoł Paweł przestrzegał swoich podopiecznych przed spotykaniem się z ludźmi wyznającymi błędną naukę, a nie zachęcał do udziału we wspólnych nabożeństwach:

(17) A proszę was, bracia, abyście się strzegli tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia wbrew nauce, którą przyjęliście; unikajcie ich. (Rzymian 16, 17)


Wszystko powyższe Apostoł czynił z miłości do ludzi, ponieważ chciał, aby wszyscy poznali prawdę i wyleczyli się z błędnych poglądów, które niszczą wiarę i społeczność z Panem Jezusem:

(18) Ten nakaz daję ci, synu Tymoteuszu, abyś według dawnych głoszonych o tobie przepowiedni staczał zgodnie z nimi dobry bój, (19) zachowując wiarę i dobre sumienie, które pewni ludzie odrzucili i stali się rozbitkami w wierze. (1 Tym. 1, 18-19)


Widzimy zatem, że ekumenizm jest niemożliwy do obronienia na gruncie Słowa Bożego. Nauczyciele i duszpasterze, którzy go promują, są w istocie wilkami w owczej skórze.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości