Luteranizm- za i przeciw

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
ch4v4h
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2016, 10:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: ch4v4h » 29 paź 2016, 19:24

A może i nie jest tak źle, w sumie nie wiem dlaczego wczesniej ich nie znalazłam jak wystarczyły dwa słowa w Google. O.o Dziękuję, ja musze jednak cos sprawdzić 10 razy


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: Samolub » 29 paź 2016, 19:38

Ja odrazu też znalazłem informacje o Baptystach =D wystarczy w google wpisać dany kościół

może wspólnoty będą małe bo to region typowo ultrakatolicki jak pół kraju =P ale są


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
ch4v4h
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2016, 10:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: ch4v4h » 29 paź 2016, 19:48

To teraz szukam informacji o Adwentystach dnia siódmego, Baptystach, Charyzma..nie to mi za bardzo zalatuje czymś niedobrym, Wolnych chrzescijanach i zielonoswiatkowcach. ;) Jeszcze raz dziękuję!


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: Samolub » 29 paź 2016, 19:55

Adwentystów Ci odradzam, to inne wyznanie, uznawane za około protestanckie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: biblijny » 29 paź 2016, 20:17

ch4v4h pisze:Częstochowa, katolicyzm z Maryją na każdym rogu :_:


W miejscowości Myszków-Mrzygłód, przy ulicy Paderewskiego 37, znajduje się wart polecenia zbór zrzeszony w Kościele Wolnych Chrześcijan. Do tego zboru zjeżdżają się ludzie nawet ze Śląska i Zagłębia. Mogę Ci go z czystym sercem polecić. Zgromadzenia odbywają się w każdą niedzielę o 10.00. Do zboru z Częstochowy można przyjechać pociągiem (kierunek Katowice, przystanek Myszków-Mrzygłód). Osobiście zdecydowałbym się właśnie na ten zbór, nawet jeśli nie mógłbym dojechać w każdą niedzielę, ale np. raz w miesiącu.

Jeśli miałabyś jakieś pytania dot. dotarcia do tego zboru, proszę o kontakt na priv.

Najistotniejsze jest jednak to, do którego zboru prowadzi Cię Bóg. Decyzja ta wymaga zatem przede wszystkim modlitwy i postu.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
ch4v4h
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2016, 10:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: ch4v4h » 29 paź 2016, 20:37

biblijny pisze:
ch4v4h pisze:Częstochowa, katolicyzm z Maryją na każdym rogu :_:


W miejscowości Myszków-Mrzygłód, przy ulicy Paderewskiego 37, znajduje się wart polecenia zbór zrzeszony w Kościele Wolnych Chrześcijan. Do tego zboru zjeżdżają się ludzie nawet ze Śląska i Zagłębia. Mogę Ci go z czystym sercem polecić. Zgromadzenia odbywają się w każdą niedzielę o 10.00. Do zboru z Częstochowy można przyjechać pociągiem (kierunek Katowice, przystanek Myszków-Mrzygłód). Osobiście zdecydowałbym się właśnie na ten zbór, nawet jeśli nie mógłbym dojechać w każdą niedzielę, ale np. raz w miesiącu.

Jeśli miałabyś jakieś pytania dot. dotarcia do tego zboru, proszę o kontakt na priv.

Najistotniejsze jest jednak to, do którego zboru prowadzi Cię Bóg. Decyzja ta wymaga zatem przede wszystkim modlitwy i postu.


Wielce dziękuję, zastanowię się. :->
Mogę prosić o wytłumaczenie, dlaczego "decyzja wymaga postu"? Będę wdzięczna. Dopiero raczkuję w nawróceniu, więc taka informacja może mi sporo pomóc. :)


Awatar użytkownika
ch4v4h
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2016, 10:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: ch4v4h » 29 paź 2016, 20:42

Samolub pisze:Adwentystów Ci odradzam, to inne wyznanie, uznawane za około protestanckie

A właśnie nad nimi dumałam! Oszczędziłeś mi czasu Samolub, znowu dzięki! :-) Prosiłabym jednak o konkretne argumenty dlaczego tak jest. Coś przeczytałam, że kłócą się z protestantami, ogółem wyglądają na sporych awanturników i wyznawców teorii spiskowych po całości.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: Samolub » 29 paź 2016, 21:32

Nie, wcale mi nie o to chodzi... Osobiście mam inne do nich "uprzedzenia" ale nie takie żeby nawet do nich nie pojsc, po prostu nie starałbym się nigdy do nich przynależeć czy słuchać się ich organizacji =D

to jest tak obszerny temat, że nie mam siły tłumaczyć tego w formie pisemnej, może sama postaraj się poczytać. Informacjii w internecie czy na forum jest mnostwo. Nawet mozesz do nich iść, ja też kiedys się wybiorę, ostatnio rozmawiam z niedoszłym Adwentystą i troche zachipnotyzowany, ale wcale nie mówię że nie ma Protestantów którzy się zachowują podobnie odnośnie np jedzenia, palenia itd. Ja Adwentystów lubię ale nie zdecydowałbym się z nimi przywiązywać...

Jeśli chcesz bardzo pogadac i skonsultować to czy owo to moge Ci ewentualnie dać telefon.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
ch4v4h
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2016, 10:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: ch4v4h » 29 paź 2016, 21:49

Samolub pisze:Nie, wcale mi nie o to chodzi... Osobiście mam inne do nich "uprzedzenia" ale nie takie żeby nawet do nich nie pojsc, po prostu nie starałbym się nigdy do nich przynależeć czy słuchać się ich organizacji =D

to jest tak obszerny temat, że nie mam siły tłumaczyć tego w formie pisemnej, może sama postaraj się poczytać. Informacjii w internecie czy na forum jest mnostwo. Nawet mozesz do nich iść, ja też kiedys się wybiorę, ostatnio rozmawiam z niedoszłym Adwentystą i troche zachipnotyzowany, ale wcale nie mówię że nie ma Protestantów którzy się zachowują podobnie odnośnie np jedzenia, palenia itd. Ja Adwentystów lubię ale nie zdecydowałbym się z nimi przywiązywać...

Jeśli chcesz bardzo pogadac i skonsultować to czy owo to moge Ci ewentualnie dać telefon.

Napisałam to co sama zauważyłam jak na razie ;-) Rozumiem i przepraszam za bardzo truję zamiast sama dogłębnie poszukać. :-? Powinnam w sumie odwiedzić sama każdy zbór i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda ale w tej chwili jestem uziemiona. Dzięki za wszystko! :D


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: Samolub » 29 paź 2016, 23:03

Dokładnie, powinnaś odwiedzić każdy. Niektórzy doradzą Ci coś pod Ciebie, inni będą spraszać tylko do swoich wspólnot bo czują że są naj =D

ogólnie musisz sama się zdecydować, co ważnego jeszcze chcę napisać to że dany Kościół nie definiuje Twojej przynależności do Kościoła Bożego gdyż ten nie ogranicza się do ziemskich tworów. Więc kieruj się przy wyborze Zboru tym aby wzrastać w duchu, znaleźć społeczność z innymi wierzącymi zawiązać znajomości, przyjaźnie. Kwestia wygody też jest na dłuższą metę ważna, choć najmniej.

Unikaj rozbudowanej teologii, szukaj prostoty, nie szukaj Zborow w których jedni cierpią głód podczas gdy najedzeni najwięcej mielą językiem o teorii.

Uważaj na ewangelię sukcesu i na nauki typu- trzeba być smutnym upartym i gnuśnym. To musi być normalna wspólnota która niczego nie wmawia i nie wybiega w przyszłość, plany ani teorię tylko działa w konkretnej rzeczywistości.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: biblijny » 29 paź 2016, 23:22

ch4v4h pisze:Wielce dziękuję, zastanowię się. :->
Mogę prosić o wytłumaczenie, dlaczego "decyzja wymaga postu"? Będę wdzięczna. Dopiero raczkuję w nawróceniu, więc taka informacja może mi sporo pomóc. :)


Jako osoba poszukująca lub młoda chrześcijanka nie masz jeszcze dostatecznie dobrego rozeznania i jesteś narażona na liczne niebezpieczeństwa. To zupełnie normalne, trudno aby było inaczej. Pytasz i poszukujesz, ale nie masz do końca wpływu na to, kto Ci doradza. Internet jest pełen wypowiedzi dobrych i pożytecznych, ale też pełen plugastw i herezji. Nie możesz więc przyjmować za dobrą monetę wszystkiego, co się pisze i mówi na jakimkolwiek forum.

Na szczęście porady, jakich Ci udzielono, są co do zasady właściwe. Mimo to bez Boga i bez wsparcia Ducha Świętego sobie nie poradzisz. Jeśli będziesz prosić Boga szczerze - On Ci pomoże. Daj wyraz swojej determinacji i temu, że poważnie myślisz o Bogu i o swoim chrześcijaństwie poprzez post. Post polega na tym, że odmawiamy sobie miłej dla nas rzeczy w jakiejś intencji lub by lepiej skupić się na Bogu i na modlitwie. Możesz np. zrezygnować z jedzenia słodyczy przez miesiąc lub zrezygnować z ulubionej potrawy do końca roku. Niektórzy powstrzymują się od jedzenia w ogóle przez dzień lub dwa. Bacz jednak, aby post tego rodzaju nie był szkodliwy dla Twojego zdrowia. Zdowie i ciało to dar Boży i musimy o niego dbać, nie narażając ich na szwank.

Zachęcam Cię też do wzięcia udziału w kursie biblijnych: http://www.biblijna.org . To bardzo solidna pigułka wiedzy biblijnej, która pomoże Ci robić szybkie postępy. Natomiast zbór w Myszkowie jest na prawdę wart polecenia. Przede wszystkim jest dla Ciebie bezpieczny, ponieważ nie ma w nim patologii tak szeroko rozpowszechnionych w dzisiejszych czasach, o których przeczytasz szerzej np. na bardzo dobrej stronie http://www.ulicaprosta.net/new/index.php
Ostatnio zmieniony 29 paź 2016, 23:26 przez biblijny, łącznie zmieniany 1 raz.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
ch4v4h
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2016, 10:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: ch4v4h » 29 paź 2016, 23:23

@biblijny, chyba wiem o co Ci chodzi, właśnie czytałam ewangelię Mateusza, rozdzial 17 a tu w wersecie 21 "...nie wychodzi inaczej, ja tylko przez modlitwę i post." Czyżby Bóg sam mi odpowiedział? ;)
@samolub wielkie dzieki, jednym z głównych powodów dla których tak truje i wypytuje jest to, ze nie chce wpaść w jakies zle towarzystwo które zewnątrz może i wygląda dobrze, dlatego super, ze powiedziales na co uważać, no i za to co wczesniej pisałeś, i nie tylko ty, cala reszta, wszystkim wam bardzo dziękuję:->


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: biblijny » 29 paź 2016, 23:35

ch4v4h pisze:@biblijny, chyba wiem o co Ci chodzi, właśnie czytałam ewangelię Mateusza, rozdzial 17 a tu w wersecie 21 "...nie wychodzi inaczej, ja tylko przez modlitwę i post." Czyżby Bóg sam mi odpowiedział? ;)


Bóg przemawia do człowieka w różny sposób, przede wszystkim poprzez swoje Słowo zapisane w Biblii.

Jeśli chodzi o Częstochowę, to niebezpieczeństwa widzę dwa: Kościół zielonoświątkowy i zbór adwentystów. Tam na pewno nie powinnaś trafić, ani nawet odwiedzać tych społeczności. Co do pozostałych wariantów, w tym zboru w pobliskim Myszkowie, módl się i pytaj Pana o radę.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: Samolub » 29 paź 2016, 23:50

Biblijny znasz te wspólnoty osobiście?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Luteranizm- za i przeciw

Postautor: biblijny » 29 paź 2016, 23:55

Samolub pisze:Biblijny znasz te wspólnoty osobiście?


Jeśli chodzi o adwentystów to znam doktrynę tej organizacji i to ona wyklucza zakwalifikowanie tego zboru jako zdrowej wspólnoty chrześcijańskiej. Co się tyczy zielonoświątkowców, to znam tę wspólnotę z autopsji, jako że spotkałem jej pasterzy osobiście, jak również wysłuchałem i przeczytałem wiele ich nauczań. Z moich obserwacji oraz ze świadectw znanych mi osób wynika, że jest to bardzo złe miejsce.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości