Brak wyboru

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Brak wyboru

Postautor: kruszynka » 13 lis 2016, 22:16

aybige pisze: Czyli charakter kazań i samych nabożeństw nie tyle zależy od denominacji, ile od konkretnego zboru?

Widzisz, chyba jedno i drugie. Nawet jeżeli w jakiejś denominacji charakter nauczania to w przeważającej części coś co ja nazywam coachingiem to nie znaczy, że w jakimś zborze tej denominacji nie lubuja się w studiowaniu Słowa.

Jako że mnie ani trochę nie interesuje juz kazanie nt co mam zrobić żeby......
a interesuje mnie wyłącznie analiza Pisma po to bym pojęła to czego nie ogarniam samodzielnie, wyszukuje w necie takich nauczań.
W wyniku tych przeszukiwań mogę powiedzieć że najwięcej znajduje na stronach braterskich.
Nie twierdzę że tylko tam, ale mam materiału na tyle, że jeszcze nie poszukiwałam dalej.

Mam nadzieję, że odezwie się jeszcze ktoś, kto poleci więcej. :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości