Co to oznacza, że człowiek jest święty?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Demagog
Posty: 26
Rejestracja: 17 lis 2016, 17:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Co to oznacza, że człowiek jest święty?

Postautor: Demagog » 02 mar 2017, 18:36

Co to oznacza, że człowiek jest święty? Czy protestanci uznają świętych?


jj
Posty: 8288
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to oznacza, że człowiek jest święty?

Postautor: jj » 02 mar 2017, 19:05

Tak. Protestanci uznaja swietych. Kazdy wierzacy w Chrystusa, zbawiony czlowiek jest swiety. Pierwotne znaczenie slowa "swiety" w stosunku do stworzenia jest "oddzielony dla Boga". Uswieceniem, czyli oddzieleniem dla Boga, jest Chrystus. Protestanci nie uznaja katolickich "swietych", ktorym tytul ten nadaje sie "z urzedu". Swietym jest sie wylacznie przez wiare:
(27) Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; (28) i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, (29) tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga. (30) Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, (31) aby, jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi.
(1 list do Koryntian 1:27-31, Biblia Tysiąclecia)Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości