Skąd wziął się papież?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Adi
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:48
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Szukam prawdy i tylko prawdy.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Skąd wziął się papież?

Postautor: Adi » 21 mar 2017, 15:27

Witam
Ostatnio nurtuje mnie pytanie skad w KRK wzielo się papiestwo ? Wiem ze wszystko niby sie opiera na tym blednie rozumianym cytacie z Mt 16,18-20...Ale mnie interesuje czy KRK ma jakies doowdy historyczne na to ze Piotr zostal biskupem Rzymu ,czytalem ostatnio troche o tym i nawet niby oni nie maja 100% pewnosci na to? Bo jezeli Piotr byl w Rzymie to jakim cudem zostalby tam biskupem Rzymu wkoncu wiadomo jak Rzym potraktowalby Piotra gdyby go rozpoznali itp... Czy moglby mi ktos dac jakies namiary na jakies dokumenty,pisma ? Jezeli umiescilem to w zlym miejscu to przepraszam i prosze o przeniesienie tego postu do odpowiedniego dzialu ,a jezeli temat jest nieodpowiedni to przepraszam za umieszczenie go i prosze o usuniecie. Dziekuje za poswiecony mi czas ;-)


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wziął się papież?

Postautor: Pan Piernik » 22 mar 2017, 17:26

Poszukaj:
Ewa Wiprzycka, Kościół w świecie późnego antyku.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wziął się papież?

Postautor: kontousunięte1 » 22 mar 2017, 19:47

Tylko, że Wiprzycka jest prawie nie do zdobycia. Nawet biblioteki cieniutko przędą z jej pozycjami. Ale zawsze można i trzeba próbować. Ja sporo o tym czytałam też w literaturze prawosławnej (Kallistos Ware).



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości