Brak woli Bożej

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Krystian77
Posty: 0
Rejestracja: 24 mar 2017, 17:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Brak woli Bożej

Postautor: Krystian77 » 24 mar 2017, 17:39

Witam, jako że mało jeszcze wiem mam pytanie do bardziej doświadczonych o Wole Bożą a raczej jej brak w przypadku małżeństwa.. oglądałem jakieś wykłady ostatnio i pewien pastor mówił że jak małżeństwo nie było z woli Bożej to prędzej czy później będzie się to manifestowalo..i się rozpadnie.. czy jesli takie małżeństwo bedzie sie rozpadac lub tez to czy jest sens jakoś ratować?


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Brak woli Bożej

Postautor: kruszynka » 24 mar 2017, 18:39

Krystian77 pisze:pewien pastor mówił

No właśnie. Pewien pastor mówił. Jesteśmy uczniami Jezusa:
Mt 19:6 bw "A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza."
W tym zdaniu zawiera się odpowiedź.

Miałam napisać na pół strony, bo znam temat "życiowo" a i mnie pastorzy mówili niebiblijnie....ale po co pisać, skoro odpowiedź jest w Mateusza. :)

Ratować.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Brak woli Bożej

Postautor: St.Florian » 24 mar 2017, 19:57

Seks przed małżeński może doprowadzić do manifestowania się złamanej woli Bożej w późniejszym małżeństwie.
Jest to niestety do wytłumaczenia nawet bez Niego, więc żaden wymysł, a czyste statystyki... :puppyeyes:


Krystian77
Posty: 0
Rejestracja: 24 mar 2017, 17:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Brak woli Bożej

Postautor: Krystian77 » 24 mar 2017, 21:32

Śr.Florian a skoro jest tak jak piszesz a do tego dochodzi dużo grzechów przeciw małżeństwie przed nawróceniem? To statystyki tutaj chyba całkowicie zwariuja



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości