Argumenty przeciwko prawosławiu

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: Artakserkses » 10 maja 2017, 10:46

Wiem, że to dziwny temat, ale przyda mi się jak najwięcej argumentów przeciwko prawosławiu.

Niestety wychodzi mi na to, że prawosławie ma najwięcej sensu z wyznań chrześcijańskich. Bardzo mi się to nie podoba.
Mam pewną nadzieję, że jednak uda mi się znaleźć sensowne argumenty przeciwko prawosławiu i będę mógł zrezygnować z prawosławia nie oszukując się.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: KAAN » 10 maja 2017, 12:19

Artakserkses pisze:Wiem, że to dziwny temat, ale przyda mi się jak najwięcej argumentów przeciwko prawosławiu.

Niestety wychodzi mi na to, że prawosławie ma najwięcej sensu z wyznań chrześcijańskich. Bardzo mi się to nie podoba.
Mam pewną nadzieję, że jednak uda mi się znaleźć sensowne argumenty przeciwko prawosławiu i będę mógł zrezygnować z prawosławia nie oszukując się.
Ma tyle samo sensu co katolicyzm, bo jego konstrukcja jest oparta o to samo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: Janek » 10 maja 2017, 12:53

Z tego co mi wiadomo też wierzą w magie h2o.
Tak samo czczą obrazy tzn ikony,Marie,świętych.
Do tego mantrują jak buddyści lubią trupy,kości itd.
Widać,że już sobie zdanie wyrobiłeś i ciągnie więc trochę bez sensu.
Orthodoxy in Light of the Bible https://www.youtube.com/watch?v=rEQbWM_kCM0


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: Czekoladowy » 10 maja 2017, 14:25

Wybacz ale Twoje podejście wydaje się dość dziwne. Czy właśnie w ten sposób nie próbujesz oszukiwać sam siebie działając wbrew temu co uważasz? W imię czego właściwie pojawia się ta sprzeczność? Moim zdaniem takich spraw nie rozwiązuje się w ten sposób, bo efekt jaki się osiągnie będzie najwyżej powierzchowny i raczej krótkotrwały.

Co do prawosławia, to wątpię byś na forum dostał sensowne argumenty - większość protestantów jak mi się wydaje raczej nie wie praktycznie nic o tym wyznaniu, uważając że to taki katolicyzm z ikonami. Ja na tyle, na ile się zorientowałem, uważam że teologia prawosławna jest jak najbardziej sensowna i w większości prawidłowa, tak więc też nie bardzo mogę tu "pomóc".


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: MrSponge » 10 maja 2017, 14:52

Czekoladowy pisze:Ja na tyle, na ile się zorientowałem, uważam że teologia prawosławna jest jak najbardziej sensowna i w większości prawidłowa (...)

W odniesieniu do czego? Chyba jak ją porównać z rzymskim katolicyzmem. W ogóle co to znaczy "jak najbardziej sensowna", w jakim sensie jest "sensowna"? Co to znaczy "w większości prawidłowa"? W 51%? A co jeżeli jest prawidłowa w 56%, a rzymski katolicyzm w 52%?

Co to za nowomowa jakaś? Albo jest prawidłowa i wtedy jest chrześcijańska, albo nie jest prawidłowa albo w większości prawidłowa i wtedy jest niechrześcijańska. Czego się boimy, boimy się powiedzieć, że prawosławie i rzymski katolicyzm to herezja względem Ewangelii naszego Pana Jezusa Chrystusa? Jasne, że prawosławie nie ma tylu błędów co rzymski katolicyzm, ale to ciągle jest inna ewangelia, a nie ma innej. Są tylko pewni ludzie, którzy Was niepokoją i chcą przekręcić Ewangelię Chrystusową. (Gal 1:6-7)


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: Janek » 10 maja 2017, 14:53

, uważam że teologia prawosławna jest jak najbardziej sensowna i w większości prawidłowa, tak więc też nie bardzo mogę tu "pomóc".

Niesamowita BZDURA.
Może przejdziesz na prawosławie?


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: Czekoladowy » 10 maja 2017, 15:03

MrSponge pisze:
Czekoladowy pisze:Ja na tyle, na ile się zorientowałem, uważam że teologia prawosławna jest jak najbardziej sensowna i w większości prawidłowa (...)

W odniesieniu do czego? Chyba jak ją porównać z rzymskim katolicyzmem. W ogóle co to znaczy "jak najbardziej sensowna", w jakim sensie jest "sensowna"? Co to znaczy "w większości prawidłowa"? W 51%? A co jeżeli jest prawidłowa w 56%, a rzymski katolicyzm w 52%?

Co to za nowomowa jakaś? Albo jest prawidłowa i wtedy jest chrześcijańska, albo nie jest prawidłowa albo w większości prawidłowa i wtedy jest niechrześcijańska. Czego się boimy, boimy się powiedzieć, że prawosławie i rzymski katolicyzm to herezja względem Ewangelii naszego Pana Jezusa Chrystusa? Jasne, że prawosławie nie ma tylu błędów co rzymski katolicyzm, ale to ciągle jest inna ewangelia, a nie ma innej. Są tylko pewni ludzie, którzy Was niepokoją i chcą przekręcić Ewangelię Chrystusową. (Gal 1:6-7)


Ja na tyle, na ile się zorientowałem, uważam że teologia prawosławna jest jak najbardziej sensowna i w większości prawidłowa, tak więc też nie bardzo mogę tu "pomóc".

Podkreślone zdanie wskazuje, że moja wiedza o prawosławiu jest ograniczona, w związku z czym nie mogę powiedzieć że całość teologii prawosławnej jest prawidłowa, ponieważ całości nie znam. Są też rzeczy których nie da się ocenić bez posiadania odpowiedniej perspektywy, której również często mi brakuje. Myślę że teraz wszystko jest jasne - wystarczyło kulturalnie zapytać, zamiast interpolować jakieś swoje pomysły.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: MrSponge » 10 maja 2017, 15:05

No przecież grzecznie pytałem... :-)


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: Janek » 10 maja 2017, 15:06

To jej nie zachwalaj.Na tyle ile ja się zorientowałem to *CIACH i piszę to z pełną świadomością.

*No liiiitoooościii... :puppyeyes:
MrSponge


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: Czekoladowy » 10 maja 2017, 15:06

No przecież grzecznie pytałem... :-)

Miałem inne wrażenie, ale jeśli tak to ok.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: MrSponge » 10 maja 2017, 15:10

Może pytanie o nowomowie Cię nakierowało, to sorry. Po prostu zauważam jak środowiska chrześcijańskie "miękną" wobec rzymskiego katolicyzmu i prawosławia, bo przecież "nie mogą być takie złe"... No właśnie...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: Janek » 10 maja 2017, 15:15

Nie ciachaj moich postów bo ktoś pomyśli,że używam wulgarnych słów.

A poza tym

Obrazek

Co do niego coś się złego z nim dzieje.
Pierw broni islamu a teraz prawosławia.
Jakieś to takie ekumeniczne i nieBiblijne :oops:


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: believer » 11 maja 2017, 15:19

Obejrzyj sobie "Wołyń" to się zniechęcisz do prawosławia...


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: MrSponge » 11 maja 2017, 15:38

A to ciekawy argument, możesz jakoś to rozwinąć...?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciwko prawosławiu

Postautor: Norbi » 11 maja 2017, 18:49

"A Luter był antysemitą więc protestantyzm jest od szatana"- myślę, że to podobny rodzaj argumentu ;)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości