Ciaglosc nauk protestanckich

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Adi
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:48
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Szukam prawdy i tylko prawdy.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ciaglosc nauk protestanckich

Postautor: Adi » 30 maja 2017, 14:30

Witajcie ,jezeli post juz byl lub nie w tym miejscu zamieszczony to przepraszam

Mozna powiedziec ze pisze w imieniu kolegi ,gdyz od pewnego momentu ma on watpliwosci co do kosciola KRK .Jest on osoba strasznie ostrozna i przez dlugi okres czasu myslal ze Faryzeusze w Biblii byli jak Protestanci ,ze odrzucili Jezusa gdyz nie zgadzalo sie to z "Pismem" dopiero wczoraj go olsnilem i powiedzialem ze juz o wiele blizej im do katolikow niz protestantow,ale do rzeczy... On potrzebuje jakis dowodow na to ze nauka protestancka jest Biblijna i ze ma oparcie w historii pierwszych chrzescijan. Czy moglbym prosic o jakies zrodla ,pomoc cokolwiek co by moglo pokazac jak sprzeczne KRK jest z chrzescijanstwem ?

Dodam ze kiedys kiedy byl zalamany i prosil Boga o pomoc ,nagle znalazl Katechizm KRK ,a ostatnio kiedy mial pytanie dotyczace tego czy w Eucharystii jest prawdziwe cialo Jezusa ,wpierw gdy mocno i gorliwie modlil sie do Boga i prosil znow o pomoc spotkal SJ ktorzy wreczyli mu ulotke,potem kiedy zapytal sie w KRK ksiedza ksiadz mu odpowiedzial ze "Bog nie zna pojecia czasu i eucharystia to poprostu powtorzenie wieczerzy Panskiej" ...

Prosze o jakakolwiek pomoc ,bo strasznie ciezko jest go przekonac ,a ja sam tez nie mam jakies ogromnej wiedzy ,a tym bardziej zrodel zeby mu wytlumaczyc to i owo


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciaglosc nauk protestanckich

Postautor: KAAN » 05 cze 2017, 20:20

Adi pisze:Prosze o jakakolwiek pomoc ,bo strasznie ciezko jest go przekonac ,a ja sam tez nie mam jakies ogromnej wiedzy ,a tym bardziej zrodel zeby mu wytlumaczyc to i owo
Nie ma recepty na przekonywanie kogoś, nie ma niezawodnych źródeł poza Biblią. To co możesz zrozbić to sam przyjść do Pana Jezusa z prośbą o zbawienie i wzrastać w nim. Musisz uwierzyć, i zaufać Panu Jezusowi że tylko on może cię zbawić darmo z łaski. Zbawienie powoduje ze w twoich ust będą płynąć słowa świadctwa wiary, które mogą być dla innych pomocą w drodze do Zbawiciela. Poszukaj społeczności ewangelicznej i tam wzrastaj. Dla twojego kolegi także jest ta sama droga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciaglosc nauk protestanckich

Postautor: biblijny » 06 cze 2017, 00:32

Adi pisze:On potrzebuje jakis dowodow na to ze nauka protestancka jest Biblijna i ze ma oparcie w historii pierwszych chrzescijan.


Protestantyzm to ruch historyczno-polityczno-religijny, a ugrupowania powstałe na łonie tego ruchu nie mają jednolitej doktryny. Mianem protestantów określa się zarówno biblijne zbory chrześcijan, jak i odstępcze grupy, które z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego. Myślę, że nie warto Twojego przyjaciela konwertować na protestantyzm.

Postaraj się raczej skłonić go do szczerej pokuty przed Bogiem i do dostrzeżenia w Panu Jezusie Chrystusie ostatniej deski ratunku, jeśli idzie o możliwość pojednania się z Bogiem. Zachęciłbym Twojego przyjaciela do lektury "Wyznań" Augustyna z Hippony, "Naśladowania Chrystusa" Tomasza a Kempis, książki "Jezus naszym przeznaczeniem" Wilhelma Buscha. Warto też pomyśleć o jakiś sensownym kursie biblijnym.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ciaglosc nauk protestanckich

Postautor: Kitka » 06 cze 2017, 08:32

Adi pisze:On potrzebuje jakis dowodow na to ze nauka protestancka jest Biblijna i ze ma oparcie w historii pierwszych chrzescijan. Czy moglbym prosic o jakies zrodla ,pomoc cokolwiek co by moglo pokazac jak sprzeczne KRK jest z chrzescijanstwem ?
Szukasz na sposób ludzki dobrych argumentów. Ciężko Ci będzie, bo nie ma czegoś takiego jak ciągłość nauk protestanckich, ani tym bardziej spójność nauk protestanckich. W tej wielości można się pogubić. Więc komuś, kto poszukuje, nie jest potrzebne jeszcze większe zamieszanie, ale odkrycie społeczności z Panem Jezusem, modlitwa, lektura Słowa Bożego.

Duch Święty we właściwy sposób i we właściwym czasie pokaże takiej osobie, jak się sprawy mają. Przy czym tu nie chodzi o wyjście z KRK, czy o wybór właściwej doktryny protestanckiej, ale o pokutę i odwrócenie się od własnego grzechu, o uznanie Bożego panowania w swoim życiu, o pojęcie cudownej Bożej łaski. :)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości