Chrzest/dołączenie do konkretnego zboru a wiara

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Chrzest/dołączenie do konkretnego zboru a wiara

Postautor: Luna » 25 cze 2017, 17:15

Troszkę mnie tu nie było, więc cześć wszystkim :)
Pytanie połowicznie hipotetyczne: czy jeśli ktoś przyjmuje chrzest w danym zborze/wyznaniu i tam głównie chodzi na nabożeństwa, musi koniecznie być tego wyznania?
Pytam, bo w sumie już ponad rok minął od mojego nawrócenia, a wciąż jestem "wolnym strzelcem" :lol-sweat: Bez chrztu, bez wspólnoty, niedziele spędzane w domowym zaciszu... Może uda mi się w końcu coś z tym zrobić, tylko kwestia tego, że nie ma chyba denominacji, z którą zgadzałabym się w 100%, bo na niektóre rzeczy nie mam jescze w pełni wyrobionych poglądów. Czy jakbym postanowiła się ochrzcić w KChB (bo najbliżej, zarówno pod względem teologii jak i lokalizacji), byłoby to traktowane jako jakaś deklaracja? (oprócz deklaracji wiary w Chrystusa, oczywiście :) )


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest/dołączenie do konkretnego zboru a wiara

Postautor: biblijny » 26 cze 2017, 20:43

Luna pisze:Troszkę mnie tu nie było, więc cześć wszystkim :)
Pytanie połowicznie hipotetyczne: czy jeśli ktoś przyjmuje chrzest w danym zborze/wyznaniu i tam głównie chodzi na nabożeństwa, musi koniecznie być tego wyznania?


Chrzest powinnaś przyjąć w zborze biblijnym, a nie jakimkolwiek.
Jeśli chodzi o chrześcijan ewangelicznych, to chrzest przyjęty w jednej kongregacji jest uznawany w innej - nie ma więc wymogu powtórnego chrztu w przypadku zmiany zboru. W istocie nie są to bowiem różne kościoły, lecz różne stowarzyszenia zborów tego samego Chrystusowego Kościoła.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest/dołączenie do konkretnego zboru a wiara

Postautor: Luna » 26 cze 2017, 22:58

Dziękuję :) W temacie wkradło mi się jedno "i", zboru powinno być, a nie zbioru :P


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest/dołączenie do konkretnego zboru a wiara

Postautor: christianinroman » 05 lip 2017, 21:10

2 lipca, w niedzielę odbył się chrzest wiary w rzece Odra we Wrocławiu. Do kościoła Pana Jezusa zostało przyłączonych 11 osób. Oni stali się członkami Ciała Pańskiego, a nie członkami tego zboru który tę uroczystość przeprowadził. Zostali ochrzczeni ( zanurzeni ) w Chrystusa a nie w zbór.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest/dołączenie do konkretnego zboru a wiara

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 09:04

christianinroman pisze:2 lipca, w niedzielę odbył się chrzest wiary w rzece Odra we Wrocławiu. Do kościoła Pana Jezusa zostało przyłączonych 11 osób. Oni stali się członkami Ciała Pańskiego, a nie członkami tego zboru który tę uroczystość przeprowadził. Zostali ochrzczeni ( zanurzeni ) w Chrystusa a nie w zbór.


A czy przedtem mialo miejsce jakies oficjalne wyznanie wiary...?...Czy moglbys podac jego tresc...?



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości