Jak się nawrócić. Prośba o pomoc

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak się nawrócić. Prośba o pomoc

Postautor: magda » 25 wrz 2017, 19:36

Nie skupiaj się na tym lenistwie , moze w obóle nie jest to lenistwo tylko nie interesuje cie za bardzo otoczenie zeby wyskakiwać z łżka i działac, Z tym działaniem na rzecz innych i Boga też wyluzuj nie od razu Bóg chce zebyś najpierw nabrała jakiejś wiedzy , poczytała Biblię zrozumiała , nie tylko Nowy Testament ale i wiele w starym, To jest duza praca nauka która kiedys przekażesz innym to też praca i to niemała, Ile ja sie naczytałam naszukałam po ksiązkach ile razy Biblię od dechy do dech jak opowieść z zaciekawieniem jak to sie działo dawniej przez wieki ,ile na rozmyslałam o Bogu jaki on jest czego chce od nas , jak mu się podobać ile sie nasprawdzałam w Starym T kto się mu podoba a kto nie , jak postepować żeby nie grzeszyć tyle musiałam sie nauczyc to kilka dobrych lat zabrało i dalej na to poswiecam czas , Nauka to często duza i zmudna praca , Nie musisz kopać rowów od 6 rano i się upocić o umęczyc zebys czuła że pracujesz ucz sie czytaj bo to kiedyś zaowocuje , będziesz miała duzo do przekazania innym, nie dasz sie łatwo zwiesc i oszukać jeśli będziesz znała Pismo Świete . Módl sie o mądrosć, słuchaj dobrych kazań zobacz co inni myśla jak sobie radzą, to na kazaniach widać i jak już dojdziesz do siebie i do jakiej takiej wiedzy to poszukaj jakiegos zboru tylko nie od razu piwerwszy który znajdziesz , pochodź do róznych kościołów , obserwuj , porozmawiaj z pastorami i Bóg cie poprowadzi tam gdzie trzeba i wybierzesz taki jak ci bedie pisany, Bóg już cie prowadzi ale Bóg jest łagodny i spokojny i nie robi tego szybko , nagle i nie wymaga od ciebie jak dopiero zaczynasz zebyś pomagała innym bo na razie to ty potrzebujesz pomocy bo jesteś na początku drogi z Jezusem a on cię nigdy nie opuści więc nie panikuj , Na prawdę Ja spedziłam nie jeden cały dzień w łózku z Biblią i czasem zaczytana zapominaam ze już wieczór . Pracę znajdzieś we właściwym czasie Bóg wie kiedy to bedzie ci potrzebne . Daj sobie czas na tą naukę na poznawanie Boga inne rzeczy przyjdą potem . Nie uciekaj w sen bo to nic nie daje . Zrób sibie plan ze na razie poswiecasz czas na tą nauka i na inne rzeczy to na marginesie , Pisz tu do nas, posłuchaj sobie fajnych kazań wejdź sobie na takie kazanie krótkie https://www.youtube.com/watch?v=j8eML757d1A i na tej stroonie masz też inne ciekawe filmy , albo zobacz stronkę "ulica prosta" http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... nia-z-2017 tam jest oełno kazań z wielu lat , cos cie zainteresuje to posłuchaj i zdaj się na Boga on zawsze prostuje człowiekowi drogę i na niego mozesz liczyć , módl sie o pokój Bozy a zstąpi na ciebie pokój Jezusowy
Zobacz jak on pieknie mówił

Joh 14:26-27 bw
(26) Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
(27) Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję.
Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.

Flp 4:7 bw "A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Kol 3:15 bw "A w sercach waszych niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też powołani jesteście w jednym ciele; a bądźcie wdzięczni."
2Tes 1:2 bw "Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa."
2Tes 3:16 bw "A sam Pan pokoju niech wam da pokój zawsze i wszędzie. Pan niechaj będzie z wami wszystkimi."

Pokój Bozy jest bardzo ważny roś o niego ,

Co do grzechów to kazdy człowiek przed nawróceniem miał co nieco na sumieniu , nierzadko bardzo dużo ale przeciez tamto się nie liczy to przeszłość , teraz weszłas na drogę z Jezusem i on wziąło twoje grzechy na krzyż i już ich nie masz wiec nie wracaj , do tego bo chcesz być nowym człowiekiem w Chrystusie i nie oglądaj się za siebie , nie oskarżaj się bo to djabeł chce zebys sie oskarzała, masz czas na uświęcanie sie to procesz i trwa całe zeycue wiec pomalutku , najpierw Jezus , potem pokój Bozy, nauka słowa, kontakty z chrześcijanami , po prostu po mału nikt od razu nie zaczął pracy misyjnej bo to nie mozliwe,.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak się nawrócić. Prośba o pomoc

Postautor: christianinroman » 25 wrz 2017, 19:55

Witam Cię Magda. Mam pytanie, czy muzyka typu hip-hop,rap i inne nim podobne są niebiańską muzyką, czy aniołowie i herubini chwaląc Boga używali takiej muzyki? A przecież w czystości mamy chwalić i wielbić Stwórcę. Ni wyobrażam sobie Ducha Świętego wielbiącego Jezusa w taki sposób raperski, hiphopowy. Czy chrześcijanie rozumieją co to jest NAWRÓCENIE. Paweł WSZYSTKO UZNAŁ ZA ŚMIECIE, GNÓJ. Pan Jezus nauczał, że jeżeli ktokolwiek NIE WYRZEKNIE SIĘ WSZYSTKIEGO CO POSIADA, nie może być JEGO UCZNIEM. ŁUKASZA 14: 33 ( UBG )


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak się nawrócić. Prośba o pomoc

Postautor: magda » 25 wrz 2017, 20:02

Ale ja tego nie posiadam , nie słucham tych Rapów które są wulgarne ale są i niewulgarne


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości