Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
budniakjeremi
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2017, 18:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Witam. Jestem uczniem trzeciej klasy gimnazjum, od pewnego czasu zacząłem interesować się Protestantyzmem, ponieważ dostrzegłem pewne niezgodności nauk Kościoła Katolickiego z Pismem Świętym. Wstrząsnęło to mną jak katoliccy księża manipulują przekazem Biblii. Podoba mi się postawa wspólnot prostestanckich wobec m.in. celibatu, dziesięciu przykazań oraz bierzmowania.
Chciałbym w przyszłości związać się z jednym z kościołów ewangelickich i dlatego mam nadzieję, że na forum dowiem się jak to wygląda.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: budniakjeremi » 07 gru 2017, 18:44

Witam. Jestem uczniem trzeciej klasy gimnazjum, od pewnego czasu zacząłem interesować się Protestantyzmem, ponieważ dostrzegłem pewne niezgodności nauk Kościoła Katolickiego z Pismem Świętym. Wstrząsnęło to mną jak katoliccy księża manipulują przekazem Biblii. Podoba mi się postawa wspólnot prostestanckich, a w szczególności kościoła ewangelicko-augsburskiego wobec celibatu, dziesięciu przykazań, oddawaniu kultu figurom świętych oraz bierzmowania.
Niestety pojawia się problem - po pierwsze, do najbliższej parafii Ewangelicko-Augsburskiej mam 40 km (nie liczę oczywiście zboru Świadków Jehowy, ale chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego ;-) ).
Najlepszym rozwiązaniem wydawałoby się tam pojechać, co planuję zrobić.
Po drugie, w tym roku przygotowuję się do bierzmowania, czego nie chcę. Moja mama powiedziała, że przy chrzcie obiecywała wychować mnie w duchu katolicyzmu, i dlatego prosi mnie abym przystąpił do bierzmowania, a po tym mogę już sobię robić co chcę. Nigdy to nikomu nie zaszkodziło, ale NIE MOGĘ ROBIĆ CZEGOŚ PRZECIWKO MOJEMU SUMIENIU. Proszę pomóżcie mi, modliłem się już do Boga w tej sprawie i wydaję mi się że najlepiej będzie postępować zgodnie z sumieniem.
Proszę, pomóżcie.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: nan » 07 gru 2017, 20:39

Coraz więcej młodych ludzi zaczyna iść za Jezusem, co jest bardzo dobre. Postaraj się szczerze z mamą o tym porozmawiać, spokojnie, bez krzyków, możesz też spróbować porozmawiać z księdzem o tym, że nie chcesz iść do bierzmowania. Twoja mama zapewne ma obawy w stylu: "co ludzie powiedzą". Dodatkowo teraz mamy utrudnienie, bo zbliżają się święta, i wiadomo, rodzice będą chcieć żebyś szedł do spowiedzi, do komunii, klękał etc. Potem jeszcze ksiądz po kolędzie chodzi. Staraj się z nimi nie wojować, bądź cierpliwy i... posprzątaj pokój :P


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: Dragonar » 07 gru 2017, 21:30

Byłem w identycznej do Ciebie sytuacji - w podobnym wieku oraz w podobnych warunkach związanych z dojazdem do zboru. Jedyną różnicą było to, że ja byłem już po bierzmowaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj spokojna, szczera i pełna szacunku rozmowa z mamą na ten temat. W ostateczności - mój proces nawrócenia i pogłębienia osobistej relacji z Chrystusem zaczął się właśnie od bierzmowania, stąd uważam, że chociaż Duch Święty nie jest związany sakramentem, to przychodzi i pobudza człowieka dokładnie wtedy, kiedy to On tego chce - niekiedy nawet rozpoczyna swoje dzieło w reakcji na słowa modlitwy biskupa. W związku z tym, jeżeli tylko masz możliwość, to idź za głosem sumienia, nie przestając się jednak modlić o tę sprawę. Jeśli reakcją będzie jednak agresja i usilne naciski, nie walczyłbym za wszelką cenę.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: biblijny » 08 gru 2017, 13:25

budniakjeremi pisze:Po drugie, w tym roku przygotowuję się do bierzmowania, czego nie chcę. Moja mama powiedziała, że przy chrzcie obiecywała wychować mnie w duchu katolicyzmu, i dlatego prosi mnie abym przystąpił do bierzmowania, a po tym mogę już sobię robić co chcę. Nigdy to nikomu nie zaszkodziło, ale NIE MOGĘ ROBIĆ CZEGOŚ PRZECIWKO MOJEMU SUMIENIU. Proszę pomóżcie mi, modliłem się już do Boga w tej sprawie i wydaję mi się że najlepiej będzie postępować zgodnie z sumieniem.
Proszę, pomóżcie.


Postąp tak, jak prosi mama. Potem będziesz mógł, zgodnie z jej obietnicą, robić, co zechcesz.

Udział w katolickim obrzędzie nie obciąży Twojego sumienia, ponieważ dla Boga jesteś dzieckiem swojej mamy, a nie samodzielnym człowiekiem. W Biblii mamy przykład podobnej sytuacji (w ST):

"18 To jedynie niech Pan Bóg tylko przebaczy twemu słudze: kiedy pan mój wchodzi do świątyni Rimmona, aby tam oddać pokłon, opiera się na moim ramieniu - wtedy i ja muszę oddać pokłon w świątyni Rimmona, <podczas gdy on oddaje pokłon>. Tę jedynie czynność niech Pan Bóg przebaczy twemu słudze!» 19 On zaś odpowiedział mu: «Idź w pokoju!» "

Przeczytaj sobie cały rozdział:
http://www.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1259

Mam nadzieję, że pomogłem. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, służę.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: diedmaroz » 08 gru 2017, 19:07

Pan Jezus wyraźnie mówił, że Jego Słowo przyniesie miecz do domu.
Bóg nienawidzi bałwochwalstwa i kazał wytępiać całe narody bałwochwalcze.
Pan Jezus mówił też, że kto miłuje rodziców bardziej niż Jego nie jest Go godzien.

Osobiście bym nie poszła uczestniczyć w żadnych "sakramentach KK".


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: nan » 08 gru 2017, 19:16

diedmaroz pisze:Osobiście bym nie poszła uczestniczyć w żadnych "sakramentach KK".


Ale to nie jest takie proste, szczególnie gdy ma się 15 lat i jest się na utrzymaniu rodziców. Nie sądzę, że by zgrzeszył tym bierzmowaniem, bo zrobiłby to wbrew własnej woli, niekiedy rodzic każe, dziecko musi, niestety :-/


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: diedmaroz » 08 gru 2017, 19:23

To już wyłącznie decyzja tego chłopca co zrobi, zapytał o zdanie więc wyraziłam swoje.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
zb_loca
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2017, 01:22
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
O mnie: "Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (J 14:6)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: zb_loca » 28 gru 2017, 02:08

Jestem od Ciebie rok starsza, bierzmowanie miałam rok temu i dopiero po nim odkryłam że tak naprawde identyfikuje sie bardziej z Kościołem Ewangelickim. Mam to szczęście że do kościoła mam ok 10 min autobusem (do katolickiego mam dwie minuty, no ale i tak nie mam tak zle jak Ty z dojazdem). Chciałabym kiedyś oficjalnie zostać członkiem KEA, ale na razie jeszcze zostawię to tak jak jest, wszystko w swoim czasie. Nie wiem tez za bardzo jak sie za to zabrac.
A tak btw. to z jakiej części Polski jestes?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: magda » 29 gru 2017, 01:33

Ludzie co wy radzicie temu dziecku zeby od razu teraz jak go Bóg do siebie pocuaga szedł na kompromisy z KRzymskim , dlaczego sami z niego uciekliście i nie chcecie mieć z nim nic do czynienia? Bo to kościół nie biblijny nizgodny z tym co Jezus nauczał a wy dzicu radzicie zeby szedł do Bierzmowania , nie jest to sakrament jak piszecie taki niewinny "dojrzałości chrzescijańskiej" to sakrament przekaznia jakiegoś ducha , a wiadomo jakiego ducha jest kościół Rzymski i chcecie zeby on dostał tego ducha katolickiego który prowadził papiestwo przez wieki za sztanem . Bedziecie mieli go nmn z najgorszych sakramentów bo czy moze być tam przekazywany Duch Bozy????? Najpierw powinien być ten Bozy Duch w tym kościele ale go tam nie ma, maja inną Ewangelie, innego eucharystycznego Jezusa i są zupełnie innego ducha niz apostołowie. Nie wolno tego innego ducha przyjmować.

Dziecko nieidx do bierzmowania , wytłumacz mamie ze ci sumienie na to nie pozwala bo chcesz iść za Jezusem a nie za papieżem , nie kłuć się z rodziną ale wiedz ze dla Jezusa musisz poświecic wiele a nierzadko rodzine przyjaciół a niektórzy nawet zycie poswięcają posłuchaj sobie tego to zrozumiesz że zeby iść za Jezusem to nie ma żadnych kompromisów ze światem z innymi religiami zludźmi ze dla świętego spokoju idziesz na kompromis , droga za Jezusem jest bardzo wąska i trudna nie wolno z niej zboczyc ani na milimetr a to trudne. https://www.youtube.com/watch?v=j8eML757d1A&t=18s obejrzyj ten film i wszystkie z tej strony to ci się rozjasni . warzne zebyś tego wysłuchał bo zanim pójdziesz za Jezusem sprawdź czy dasz radę isć za nim na JEGO WARUNKACH


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: christianinroman » 29 gru 2017, 09:17

Zgadzam się z Magdą. Przyjęcie bierzmowania to przyjęcie INNEGO DUCHA, DUCHA ANTYCHRYSTA. ,, Bardziej trzeba słuchać Boga niż ludzi."- uważam że może dotyczyć i nastolatków będących pod władzą rodzicielską, gdyż i nastolatek który poznaje nauki Jezusa i chce iść za Nim, to powinien odmówić rodzicom pójść do bierzmowania.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: magda » 29 gru 2017, 12:17

Motyl co ty wypisujesz jak nie obciązy sumienia branie udziału w obrzędzie ekazywania nie wiadomo jakiego ducha , czy ty jesteś przytomna że takie rady dajesz. No jak tak uważasz ze KRk jest w porządku i nic złego nie ma w braniu udziału w ich obrządkach to idx do katolickiego i nie szukaj niczego innego, sama nie idziesz a kogos tam, pchasz , mam nadzieję ze ten dzieciak jest rozsądny i mądry i ze Bóg nim pokieruje i nie zrobi głupoty , kiedys był w katolickim ale juz zauważył że tam jest coś nie tak i nie jak Jezus uczył wiec jego sumienie jest przez Boga poruszone a wszystko co robisz wbrew sumieniu jest jak wiesz grzechem, dla Jezusa trzeba poświęcic wszystko a nie jedną nogą w KRK a drugą za Jezusem nie da się tak.

Rz 14:23 bw "Lecz ten, kto ma wątpliwości, gdy je, jest potępiony, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem; wszystko zaś, co nie wypływa z przekonania, jest grzechem."

A ten chłopak ma wątpliwości wiec powinien robić tol co mu dyktuje sumienie i nie przyjmować innego ducha.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: Dragonar » 29 gru 2017, 14:24

Demonizacja Kościoła Katolickiego, której tutaj nagminnie dokonujecie nie pomoże 15-latkowi w odnalezieniu swojego miejsca i przekonaniu rodziców, że nie zamierza wstąpić do szkodliwej sekty. Podczas bierzmowania nie jest udzielany jakikolwiek inny duch, ale ewentualnie Duch Święty, jeśli w swojej suwerenności zgodzi się przyjść w reakcji na modlitwę biskupa oraz intencję przyjmującego sakrament. Zamiast więc siać zamęt, lepiej zastanówcie się, czy w wieku 15 lat chcielibyście otrzymać rady, które sami dajecie.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
zb_loca
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2017, 01:22
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
O mnie: "Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (J 14:6)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: zb_loca » 29 gru 2017, 14:33

Dragonar pisze:Demonizacja Kościoła Katolickiego, której tutaj nagminnie dokonujecie nie pomoże 15-latkowi w odnalezieniu swojego miejsca i przekonaniu rodziców, że nie zamierza wstąpić do szkodliwej sekty. Podczas bierzmowania nie jest udzielany jakikolwiek inny duch, ale ewentualnie Duch Święty, jeśli w swojej suwerenności zgodzi się przyjść w reakcji na modlitwę biskupa oraz intencję przyjmującego sakrament. Zamiast więc siać zamęt, lepiej zastanówcie się, czy w wieku 15 lat chcielibyście otrzymać rady, które sami dajecie.
Zgadzam się w 100%

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: wybrana » 29 gru 2017, 16:56

@Efedii, a jeżeli jego brat czy kuzyn będzie chrzcił w Kościele Katolickim, czy jeżeli jego wybranka będzie chciała zawrzeć katolicki ślub, to też będzie mógł?
A jeżeli będzie członkiem innego Kościoła Protestanckiego, to może mieć problem.
On musi swoją przynależność do Kościoła ukształtować i na pewno nie jest to decyzja w klasie 3 gimnazjum.

ponieważ lekceważysz prośby o nie pisanie w tym dziale ,dostajesz ostrzeżenie


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: kontousunieteMtl » 29 gru 2017, 17:05

magda pisze:Motyl co ty wypisujesz


Jak widzisz, nie ma sladu po tym , co wypisuje......



Rz 14:23 bw "Lecz ten, kto ma wątpliwości, gdy je, jest potępiony, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem; wszystko zaś, co nie wypływa z przekonania, jest grzechem."


Postapilam zgodnie z rada Pawla i tez bylo zle....KAAN nie mogl tego zdzierzyc....ciekawe dlaczego....?


A ten chłopak ma wątpliwości wiec powinien robić tol co mu dyktuje sumienie i nie przyjmować innego ducha.



Ten chlopak jest wspanialym mlodym czlowiekiem i jestem pewna, ze zwyciezy w walce z zabobonem i klamstwem :)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości