Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: Emberscrowler. » 30 gru 2017, 02:47

Ja zdecydowałem o przynależności w Kościele Chrystusowym (o duchowym mówię) już za drugiej gimnazjum. Szczerze narodziłem się na nowo. Wszystko zależy od dojrzałości serca.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: magda » 30 gru 2017, 20:30

A ja sie pytam dlaczego wybrana katoliczka ki nie poszukująca a wypisująca brednie Kubikowe pisze w tym dziale ,???????????????????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: Noemi » 30 gru 2017, 21:44

magda odpowiedż jest kilka postów wyżej napisana czerwonym kolorem


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: magda » 30 gru 2017, 22:35

Nic czerwonego nie widzę. sorrki nie czytam jej postów bo mi się nie pokazuja ale juz wiem ze tam jest, sorrki jeszcze raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: pietrobus » 05 sty 2018, 20:12

Ja biorąc bierzmowanie, po natchnieniu doszedłem do wniosku, że kk nie jest dla mnie. Rodzice za dziecko odpowiadają do 18 roku życia. A bierzmowanie nie zaszkodzi. Z byciem chrzestnym, trzeba by było się klechy zapytać.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: magda » 06 sty 2018, 16:00

pietrobus Dajesz taką radę sam odszedłszy od KRK , no zastanów się czy nie lepiej prosto odzrzucić od razu wszystko co nie jest Biblijne i iść za własnym sumieniem niż ulegać mamie ,

Mt 10:37 bw "Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."

To mówi sam Jezus i jest to proste mamy się nie oglądać na nikogo nawet na matkę i ojca i iść za Jezusem, chyba to prosta sprawa , jednak która moze mieć powazne konsekwencje też zapowiadziane przez Jezusa

Mt 10:36 bw "Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego."

A cały tekst wygląda tak


Mat 10:34-38 bw
(34) Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.
(35) Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową.
(36) Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego.
(37) Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien.
(38) I kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien.

Wyrażnie widać ze pójście za Jezusem ma cenę i że czasem trzeba z rodziną zadrzeć zeby być w porządku w stosunku do Jezusa , Jezus z niczym nie idzie na kompromisy i wymaga tego od uczniów. Cieszmy się że w Europie w naszych czasach nie płaci się za pójście za Jezusem życiem. w sredniowieczu wydawali własne dzieci czy rodziców katom katolickiej inkwizycji a też w róznych krajach teraz tak sie dzieje ze chrześcijanie giną i na kompromis nie idą

Mar 13:12-13 bw
(12) I wyda na śmierć brat brata, a ojciec syna, i powstaną dzieci przeciwko rodzicom, i przyprawią ich o śmierć.
(13) I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego; ale kto wytrwa do końca, będzie zbawiony.

Więc jeśli teraz tylko mamie się moze to tylko nie za bardzo podobać to nie trzeba iść na kompraomis jeśli się nie musi . zwłaszcza że bierzmowanie to przyjęcie tego ducha który działa w KRK a to bardzo niebezpieczne.

Jeśli teraz bedziemy iść na kompromis nie za Jezusem bo mama by tak chciała to co zrobisz jeśli by przyszły prześladowania i śmierć, zastanów się nad tym.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: pietrobus » 08 sty 2018, 10:09

W trakcie bierzmowania nie doznałem udziału ducha świętego. Pierwsze co pomyślałem, "to już"? I nic. W ogóle tak jakby mnie opuścił duch. Po czasie, chodząc na mszę, obserwując kapłanów, doszedłem do wniosku, że oni bardziej wychwalają obrazy, świętych, różaniec, niż Boga czy Chrystusa. Zakłamani w swojej obłudzie. Nasłuchałem się słów pełnych nienawiści i obarczania za winy. Dziwne to wszystko.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: magda » 08 sty 2018, 12:54

Bo zawsze istnieje kosciół przyrównany w Biblii do oblubienicy Jezusa czysty i święty mający Ducha Jezusowego i kościół odstępczy nierządnica pijana krwią świetych męczenników , w jednym jest Duch Jezusa a w drugim duch tego swiata, Jeden idzie wąska drogą za jezusem i niewielu go znajduje a drugi podąza szeroką droga na zatracenie i idą nią miliony . Trzeba po prostu wybrać , Szeroka droga jest gładka wielu ludzi i wolność tego swiata a wąska jest bardzo trudna nie wolno z niej zboczyć bo przepaść po obu stronach, tam jest trudno.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: pietrobus » 08 sty 2018, 15:13

W ogóle to w lutym będę miał chrzest. :-) Muszę się trochę przygotować.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: Ryszard » 19 kwie 2018, 18:41

Powinieneś porozmawiać z rodzicami na ten temat. Możesz powiedzieć, ze masz wątpliwości odnośnie tego sakramentu i chciałbyś odłożyć to na później a teraz pragniesz poszukać swojej drogi i prawdy. W KK sakramenty są udzielane prawie każdej niedzieli i nie jest problemem odłożyć ten obrzęd.
Jeśli chodzi o twoje dojazdy do innego Kościoła to jak najbardziej polecam. W Polsce jest całe spektrum wyznań chrześcijańskich. Znam paru ewangelików i są wartościowymi ludźmi. Być może w twojej okolicy są też inne wyznania chrześcijańskie poza świadkami. Są Wolni Chrześcijanie. Baptyści, Zielonoświątkowcy, Metodyści - wymieniłem jedynie niektóre z nich. Też byłem w podobnej sytuacji, ale gdy miałem 17 lat to poznałem wiele wspólnot chrześcijańskich, u mnie było łatwiej gdyż mieszkam w dużym mieście. W sumie wybrałem Baptystów, ale też służąc w Kościele współpracuję z różnymi wyznaniami.
Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Nie masz 18 lat więc twoja mama ma prawo decydowania o twojej wierze. Jeśli chcesz zmienić wyznanie to musi wyrazić zgodę mama. Niestety takie mamy prawo.


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Posłuchać mamy czy iść za głosem serca?

Postautor: ZbiMacz » 19 kwie 2018, 19:45

Ja to mam ciekawiej, bo moja żona jest niepraktykującą katoliczką. Syn ma 14 lat i coś mi wspominał że ponoć już rok wcześniej są jakieś spotkania, więc ja mu mówię aby mamie o tym nie mówił. Jak rodzic się nie zainteresuje to bierzmowanie przepadnie, tak po cichu liczę. A syn to olewa. Mówi że jest ateistą, co dla mnie lepsze niż katolik. W tym momencie tak sobie myślę ile młodych ludzi jest zmuszanych do tych bluźnierczych obrzędów i ilu z nich w ogóle nie wierzy w Boga, a jeśli nie wierzy w Boga to jak można oczekiwać że osoba która nie przyjęła Ewangelii o Chrystusie, czyli nie ma relacji z Bogiem może otrzymać Ducha Świętego?


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości