Nawrócenie i stos pytań

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Arkotello
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:12
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Nawrócenie i stos pytań

Postautor: Arkotello » 08 lut 2018, 23:24

Witam wszystkich, szukam zboru w Radomsku jednak z tego co udało mi się dowiedzieć jest tu jedynie zielonoświątkowcy, którzy nie są na mojej liście.

Jest możliwość założenia takiego zboru? Jeśli tak to jak to zrobić.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: poselstwo » 09 lut 2018, 08:44

Jaki nurt reprezentujesz protestantyzmu :) ?


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Arkotello
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:12
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: Arkotello » 09 lut 2018, 12:21

Ewangelikalizm :)


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: poselstwo » 09 lut 2018, 12:31

Więc czemu nie KZ?


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: believer » 09 lut 2018, 15:04

Zobaczyłem gdzie jest Radomsko i w okolicy nie ma chyba zbyt wielu zborów. Możesz poszukać w okolicznych miastach zboru, który Ci pasuje i możesz zgłosić, że chcesz mieć ich placówkę w Radomsku. Zaczną Cie odwiedzać, a jak będą mieli kogo, to może przyślą na stałe. Ja bym się przeszedł do tego KZ, może źle nie będzie, zależy jaki odcień "zieleni" =P u nich panuje.

Czy się utożsamiasz z ewangelicznymi chrześcijanami czy z ewangelikami?


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Arkotello
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2018, 23:12
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: Arkotello » 09 lut 2018, 21:38

believer pisze:Czy się utożsamiasz z ewangelicznymi chrześcijanami czy z ewangelikami?


Nie wiem jaka jest różnica, możesz mi to rozjaśnić? :)
Jestem nowy.


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: believer » 11 lut 2018, 12:31

Też w uproszczeniu:
ewangelicy są to wyznania wywodzące się z pierwszej reformacji: luteranie(kościół Luterański czyli Ewangelicko-augsburski), kalwini (Ewangelicy Reformowani) i w Polsce dorzuca się metodystów, ze względu na pewne podobieństwa. Zachowują chrzest dzieci, liturgię, nieco podobne nabożeństwa do katolickich ale bez mszy czyli ofiary, stroje liturgiczne, koloratki i tytuł ksiądz. Luteranie mają też obrazy i rzeźby. Te 3 wyznania mają podpisana tzw, unię i sobie mogą nawzajem usługiwać kazaniami i wierni mogą sobie gdzieś chodzić do drugiego kościoła, jeśli w pobliżu nie mają swojego itp, byłem ost. u metodystów gdzie komunii/wieczerzy pańskiej udzielał luteranin bo pastor/ksiądz metodystów jest w szpitalu.

ewangeliczni powstali później jako owoc różnych ruchów w XIX, czy nawet XX wieku, rzadko używają szat liturgicznych i tytuł ksiądz sporadycznie się pojawia, używa się pastor, nabożeństwo składa się najczęściej z pieśni, modlitwy, kazania, ma prostą formę, najważniejsze jest to, że jest praktykowany jest chrzest wierzących po nawróceniu, przez zanurzenie. W Polsce główne wyznania to: baptyści, zielonośw, ewangeliczni, wolni chrześcijanie, Kościół zborów Chrystusowych.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: magda » 14 lut 2018, 22:23

najprościej isc do KZ , oni zawsze maja dużo grup domowych moze znajdziesz takich co już myśleli o nowym kościele i odłączeniu się


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: pietrobus » 03 kwie 2018, 15:22

Uczestniczyłem jakiś czas w KEA i nie przypominam sobie, by mieli rzeźby czy obrazy.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: krzysiek_enoch » 03 kwie 2018, 15:42

A z jakim kościołem protestanckim związane jest Chrześcijańskie Towarzystwo Dobroczynne w Radomsku?
http://www.chsd.radomsko.pl/


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: Noemi » 03 kwie 2018, 19:56

pietrobus pisze:Uczestniczyłem jakiś czas w KEA i nie przypominam sobie, by mieli rzeźby czy obrazy.

niewiele , jednak mają link do kościoła w Lublinie np http://lublin.luteranie.pl/category/galeria/


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nawrócenie i stos pytań

Postautor: magda » 05 kwie 2018, 15:22

te towarzystwa dobroczynne to są maszynki do robienia pieniedzy na sponsorach, znam takie w warszawie .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość