Poszukuję za czymś dla siebie.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
saneczki
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:52
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Poszukuję za czymś dla siebie.

Postautor: saneczki » 10 lut 2018, 12:24

Witam,

za niedługo kończę 17 lat. Mam nadzieję, że to w niczym nie przeszkadza ^_^ Póki co, deklaruje się wolnym chrześcijaninem (natomiast, z katolickiej rodziny). Interesuje się biblistyką, a w przyszłości mam zamiar studiować teologię. Co do studiów, to myślałem o Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (teologia ewangelicka). Z tego co wiem, są to jedyne adekwatne studia teologiczne dla ludzi takich jak ja ;-) Czy to nie jest tak, że jak skończę te studia (na razie magisterskie), to będę przynależał do określonej denominacji?

Proszę o rady co do mojej przyszłości, chciałbym też poznać waszą obecną sytuację i historię :)

Pozdrawiam
Kacper


saneczki
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:52
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję za czymś dla siebie.

Postautor: saneczki » 10 lut 2018, 13:43

Jasne, a czy są jakieś inne, ciekawe studia? Trudno było mi takowe w Polsce znaleźć :)


saneczki
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:52
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję za czymś dla siebie.

Postautor: saneczki » 10 lut 2018, 14:40

A czy chrześcijanom, potrzebna jest jakakolwiek denominacja/zbór/kościół? Niegdyś odpowiedź na to pytanie była dla mnie oczywista, ale teraz sam nie wiem :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję za czymś dla siebie.

Postautor: KAAN » 10 lut 2018, 14:44

To jest oczywiste że jest bardzo potrzebna, bez zboru i społeczności nie można realizować tego co w NT opisano jako życie wspólnoty wierzących w szczególności:

Dzieje Apostolskie 2:42 I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
saneczki
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:52
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję za czymś dla siebie.

Postautor: saneczki » 10 lut 2018, 15:07

KAAN pisze:To jest oczywiste że jest bardzo potrzebna, bez zboru i społeczności nie można realizować tego co w NT opisano jako życie wspólnoty wierzących w szczególności:


To co byś polecał? ;-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję za czymś dla siebie.

Postautor: KAAN » 11 lut 2018, 12:10

saneczki pisze:
KAAN pisze:To jest oczywiste że jest bardzo potrzebna, bez zboru i społeczności nie można realizować tego co w NT opisano jako życie wspólnoty wierzących w szczególności:
To co byś polecał? ;-)
Poszukaj w swoijej okolicy jakąś ewangelikalną społeczność, KWCh, baptyści, umiarkowani zielonoświątkowcy, KECh. Tam znajdziesz dobre środowisko do wzrostu duchowego. Oczywiście istnieją lepsze i gorsze zbory, nie ma nigdzie ideału. Staraj się nie oceniać działalności poszczególnych ludzi, ale przyglądaj się temu co głoszą. Reszta należy do Pana :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję za czymś dla siebie.

Postautor: KAAN » 11 lut 2018, 12:14

poselstwo pisze:Nie jest dobrze należeć do denominacji. To ludzką ręką uczynione dziurawe cysterny, ktore walczą na doktryny i wyznania wiary.
Nie siej anarchii, Biblia uczy o zborach Bożych, a w naszych warunkach zbory są skupione w denominacjach z powodów prawnych.

Jako moderator zwracam ci uwagę, że prezentujesz nieprotestancką ideologię Branhama i w działach pomocowych nie powinieneś zabierać głosu.
Temat podzielony, reszta w dziale "Życie Kościelne"



Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
saneczki
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:52
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję za czymś dla siebie.

Postautor: saneczki » 11 lut 2018, 17:19

Dzięki, temat do zamknięcia :-)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Poszukuję za czymś dla siebie.

Postautor: Noemi » 11 lut 2018, 17:33

okey temat zamykam



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości